Pro League treft eerste maatregelen tegen coronavirus

door
Pro League treft eerste maatregelen tegen coronavirus

Het coronavirus nadert met rasse schreden, en dwong onder meer de Italiaanse en Zwitserse voetbalbonden al om actie te ondernemen. In ons land is op dit moment vooral de bekerfinale een thema, al komt die voorlopig nog niet in het gedrang. Intussen kwam de Pro League echter wel voor het eerst met een aantal maatregelen op de proppen.


In een persbericht meldt de vereniging voor profclubs dat er de voorbije dagen intensief contact werd onderhouden met verscheidene specialisten ter zake. "Zowel de overheid als de betrokken experten verzekerden de Pro League dat de situatie op dit ogenblik aandacht en opvolging vereist, maar dat paniekvoetbal onnodig is. De wedstrijden van dit weekend in de Jupiler Pro League en de finales van de Proximus League kunnen plaatsvinden, met supporters op post in de stadions", klinkt het. "Wel willen de Pro League en de clubs volgende aanbevelingen expliciet communiceren aan de fans":

- Wie zich ziek voelt of koorts heeft, blijft dit weekend thuis en moedigt zijn favoriete team aan via de live uitzendingen, clubkanalen, sociale media...

- We willen het risico op besmetting minimaliseren. Rechtstreeks contact (handen schudden, kussen, omhelzingen,..) worden afgeraden.

- Het spreekt voor zich dat wie hoest of niest de mond en neus bedekt.

- Was de handen regelmatig.

- Supporter zo hard je kan, maar hou afstand.

- Contact met spelers is op dit ogenblik niet wenselijk. We vragen fans daarom om in deze periode spelers niet meer om handtekeningen, handshakes, selfies, shirts, te vragen.

RICHTLIJNEN VOOR MEDIA & CLUBS
Ook voor de pers en de clubs zelf werden een aantal richtlijnen opgesteld om het risico tot besmetting voor spelers en medewerkers in de marge van de wedstrijden tot een minimum te beperken:

- Onnodig direct contact wordt zo veel mogelijk gemeden: geen handshakes meer bij de aanvang van de wedstrijd, toss en na de wedstrijd.

- Het protocol van de toss wordt behouden, maar zal, in overleg met het referee department, tot nader order gebeuren zonder handshake.

- Bij de wedstrijdinterviews wordt een minimumafstand van 1 meter gerespecteerd.

- Interviews in de neutrale zone moeten gebeuren op een afstand van minstens 1 meter. De club kan beslissen om deze te vervangen door een extra persconferentie, waarbij de pers op een minimumafstand van minstens 1 meter wordt gehouden.

LEES OOK: Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

Zullen deze maatregelen volstaan?

Meest recent

Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

31
31
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

233
233
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

8
8
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

100
100
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

140
140
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

863
863
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

156
156
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

280
280
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

420
420
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

124
124
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

269
269
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

323
323
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

66
66
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

558
558
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

463
463
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

192
192
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

492
492
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

474
474
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

89
89
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

397
397
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

626
626
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

238
238
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

290
290
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

314
314

Meer sportnieuws