Nations League loting: Rode Duivels treffen bekende gezichten

781 stemmen
Nations League loting: Rode Duivels treffen bekende gezichten

De eerste kennismaking met de Nations League draaide uit op een sisser voor onze Rode Duivels, want na de pijnlijke nederlaag tegen Zwitserland mocht België niet deelnemen aan de finaleronden. Als gevolg is ons land geen reekshoofd in de loting voor de tweede editie van het landentoernooi, al zijn daar ook voordelen aan verbonden.


De Rode Duivels, die uiteraard wel nog steeds in de A-divisie zitten, werden zo namelijk ingedeeld in een pot met Frankrijk, Italië en Spanje. Op die manier ontlopen de troepen van Roberto Martinez dus al zeker drie toplanden die op papier misschien wel sterker zijn dan de landen in pot 1, waar Nederland, Portugal, Engeland en opnieuw Zwitserland als mogelijke tegenstanders uit de bus kunnen komen. In pot 3 zijn Bosnië, Zweden, Oekraïne en groepsgenoot op Euro 2020 Denemarken de potentiële opponenten, in pot 4 wordt het naast Polen en IJsland vooral opletten voor Duitsland en Kroatië.

UPDATE 18u50
Intussen zit de loting erop en weten we wie de Rode Duivels partij zullen geven. Onze nationale ploeg werd samen met Denemarken, IJsland en Engeland in groep A2 ingedeeld. Drie bekende tegenstanders dus voor Martinez en co, want zoals gezegd is Denemarken ook in de groepsfase van het aankomende EK een van de Belgische opponenten.

Engeland werd op het WK in Rusland twee jaar geleden dan weer niet één, maar twee keer verslagen op weg naar de bronzen medaille. Tot slot is ook IJsland geen onbekende, want zij werden in de vorige editie van de Nations League dan weer tweemaal zonder al teveel problemen opzijgezet. De wedstrijden staan gepland in september, oktober en november van dit jaar.

LEES OOK: Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zullen de Rode Duivels hun groep winnen?

Meest recent

‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

17
17
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

97
97
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

262
262
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

23
23
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

43
43
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

56
56
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

164
164
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

33
33
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

12
12
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

36
36
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

313
313
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

168
168
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

110
110
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

507
507
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

465
465
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

156
156
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

88
88
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

86
86
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

194
194
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

74
74
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

128
128
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

427
427
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

34
34
Courtois onthult aanvaringen met nieuwe coach Mourinho

Thibaut Courtois dropte donderdag op zijn persconferentie een bommetje door te verklaren dat de kans ...

198
198
Sporting Hasselt en Patro blijven maar toeslaan

In de Challenger Pro League gaat het seizoen doorgaans wat later van start, maar enkele clubs zijn ...

112
112

Meer sportnieuws