Scenario's voor Play-Off I: Anderlecht nu al quasi uitgeteld

1415 stemmen
Scenario's voor Play-Off I: Anderlecht nu al quasi uitgeteld

In de strijd om het laatste ticket voor Play-Off I, zijn er plots weer twee ploegen die hun lot in eigen handen hebben. KV Mechelen won vrijdagavond immers met 0-3 op het veld van STVV en klom zo voorlopig over KRC Genk naar de zesde plaats. Wetende dat beide ploegen mekaar nog eens treffen op de slotspeeldag, heeft Malinwa dus voldoende aan zes op zes om erbij te zijn.


Mechelen telt momenteel 43 punten, Genk heeft er twee minder. De Limburgers hebben dus wel nog een wedstrijd tegoed en spelen zondagmiddag thuis tegen Club Brugge. Maar gezien de onderlinge confrontatie op de laatste speeldag hoeft dat resultaat niet eens bepalend te zijn. Indien Genk nu wint, gelijkspeelt of verliest tegen Club: bij een zes op zes in de laatste twee speeldagen stoot het altijd door naar PO I. Hetzelfde geldt voor Malinwa. Komend weekend gaat Racing op bezoek bij KV Oostende en krijgt KVM Eupen op bezoek.

Voor RSC Anderlecht lijkt het dan weer over en out, enkel een groot mirakel lijkt Paars-Wit nog richting PO I te kunnen loodsen. De Brusselaars zouden zelf hun drie resterende wedstrijden moeten winnen. Daarnaast moeten ze rekenen op een gelijkspel tussen Genk en Mechelen op de slotspeeldag én hopen dat beide ploegen hun overige wedstrijden verliezen. Indien het zaterdag niet wint op Waasland-Beveren is het zelfs al uitgeteld: bij een gelijk aantal punten is de recordkampioen immers in het nadeel op basis van het aantal gewonnen wedstrijden.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Wie pakt het laatste ticket voor PO I?

Meest recent

'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

60
60
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

14
14
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

12
12
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

26
26
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

146
146
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

467
467
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

148
148
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

63
63
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

415
415
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

73
73
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

185
185
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

503
503
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

470
470
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

470
470
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

341
341
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

178
178
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

569
569
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

259
259
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

977
977
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

319
319
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

643
643
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

462
462
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

150
150
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

730
730
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

294
294

Meer sportnieuws