Scenario's voor Play-Off I: Anderlecht nu al quasi uitgeteld

1415 stemmen
Scenario's voor Play-Off I: Anderlecht nu al quasi uitgeteld

In de strijd om het laatste ticket voor Play-Off I, zijn er plots weer twee ploegen die hun lot in eigen handen hebben. KV Mechelen won vrijdagavond immers met 0-3 op het veld van STVV en klom zo voorlopig over KRC Genk naar de zesde plaats. Wetende dat beide ploegen mekaar nog eens treffen op de slotspeeldag, heeft Malinwa dus voldoende aan zes op zes om erbij te zijn.


Mechelen telt momenteel 43 punten, Genk heeft er twee minder. De Limburgers hebben dus wel nog een wedstrijd tegoed en spelen zondagmiddag thuis tegen Club Brugge. Maar gezien de onderlinge confrontatie op de laatste speeldag hoeft dat resultaat niet eens bepalend te zijn. Indien Genk nu wint, gelijkspeelt of verliest tegen Club: bij een zes op zes in de laatste twee speeldagen stoot het altijd door naar PO I. Hetzelfde geldt voor Malinwa. Komend weekend gaat Racing op bezoek bij KV Oostende en krijgt KVM Eupen op bezoek.

Voor RSC Anderlecht lijkt het dan weer over en out, enkel een groot mirakel lijkt Paars-Wit nog richting PO I te kunnen loodsen. De Brusselaars zouden zelf hun drie resterende wedstrijden moeten winnen. Daarnaast moeten ze rekenen op een gelijkspel tussen Genk en Mechelen op de slotspeeldag én hopen dat beide ploegen hun overige wedstrijden verliezen. Indien het zaterdag niet wint op Waasland-Beveren is het zelfs al uitgeteld: bij een gelijk aantal punten is de recordkampioen immers in het nadeel op basis van het aantal gewonnen wedstrijden.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Wie pakt het laatste ticket voor PO I?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

124
124
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

31
31
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

145
145
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

250
250
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

306
306
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

190
190
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

251
251
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

146
146
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

141
141
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

290
290
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

275
275
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

114
114
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

91
91
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

594
594
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

206
206
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

545
545
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

187
187
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

102
102
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

247
247
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

158
158
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

94
94
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

342
342
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

260
260

Meer sportnieuws