Scenario's voor Play-Off I: Anderlecht nu al quasi uitgeteld

door
Scenario's voor Play-Off I: Anderlecht nu al quasi uitgeteld

In de strijd om het laatste ticket voor Play-Off I, zijn er plots weer twee ploegen die hun lot in eigen handen hebben. KV Mechelen won vrijdagavond immers met 0-3 op het veld van STVV en klom zo voorlopig over KRC Genk naar de zesde plaats. Wetende dat beide ploegen mekaar nog eens treffen op de slotspeeldag, heeft Malinwa dus voldoende aan zes op zes om erbij te zijn.


Mechelen telt momenteel 43 punten, Genk heeft er twee minder. De Limburgers hebben dus wel nog een wedstrijd tegoed en spelen zondagmiddag thuis tegen Club Brugge. Maar gezien de onderlinge confrontatie op de laatste speeldag hoeft dat resultaat niet eens bepalend te zijn. Indien Genk nu wint, gelijkspeelt of verliest tegen Club: bij een zes op zes in de laatste twee speeldagen stoot het altijd door naar PO I. Hetzelfde geldt voor Malinwa. Komend weekend gaat Racing op bezoek bij KV Oostende en krijgt KVM Eupen op bezoek.

Voor RSC Anderlecht lijkt het dan weer over en out, enkel een groot mirakel lijkt Paars-Wit nog richting PO I te kunnen loodsen. De Brusselaars zouden zelf hun drie resterende wedstrijden moeten winnen. Daarnaast moeten ze rekenen op een gelijkspel tussen Genk en Mechelen op de slotspeeldag én hopen dat beide ploegen hun overige wedstrijden verliezen. Indien het zaterdag niet wint op Waasland-Beveren is het zelfs al uitgeteld: bij een gelijk aantal punten is de recordkampioen immers in het nadeel op basis van het aantal gewonnen wedstrijden.

LEES OOK: Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

Wie pakt het laatste ticket voor PO I?

Meest recent

'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

42
42
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

99
99
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

77
77
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

136
136
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

134
134
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

175
175
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

57
57
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

160
160
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

405
405
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

39
39
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

351
351
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

115
115
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

118
118
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

328
328
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

235
235
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

107
107
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

259
259
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

25
25
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

114
114
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

529
529
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

135
135
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

250
250
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

101
101
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

358
358
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

197
197

Meer sportnieuws