KV Mechelen doet gooi naar Play-Off I met knappe zege op Stayen

354 stemmen
KV Mechelen doet gooi naar Play-Off I met knappe zege op Stayen

KV Mechelen heeft vrijdagavond een bijzonder goede zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. Dankzij doelpunten van Limburgers Rob Schoofs en Dante Vanzeir en een own-goal van Rocky Bushiri won Malinwa immers met 0-3 op het veld van STVV. Hierdoor springt KVM voorlopig over Genk naar de zesde plaats in het klassement, de landskampioen neemt het zondagmiddag voor eigen volk op tegen leider Club Brugge.


De eerste helft werd vooral gekenmerkt door strijd en duels, veel grote kansen waren er echter niet. De jonge Vranckx kopte namens de bezoekers wel van dichtbij naast, al werd hij ook afgefloten wegens buitenspel. STVV toonde zich dan weer veel te slordig in de finale zone en kon Castro amper in de problemen brengen.

Na de pauze toonde coach Vrancken dat hij bij Mechelen met niets minder dan de overwinning vrede nam. Hij koos ervoor om de geblesseerde Van Damme te vervangen door een extra aanvaller in de vorm van Vanzeir. En die zet loonde. Een voorzet van Vanzeir belandde via Hairemans bij Schoofs, die zijn ex-club de das omdeed.

Niet veel later deed Vanzeir zelf de boeken dicht en in de absolute slotseconden werkte Bushiri de bal nog in eigen doel. Malinwa voert de druk op Genk dus gevoelig op in aanloop naar de topper van zondag. Mogelijk wordt de strijd om PO I pas op de slotspeeldag beslist wanneer KRC en KVM het tegen mekaar opnemen. Voor RSC Anderlecht lijkt de belangrijkste nacompetitie stilaan onhaalbaar.

LEES OOK: 'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'
62

Denkt u dat KV Mechelen zich zal plaatsen voor Play-Off I?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

86
86
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

217
217
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

837
837
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

98
98
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

62
62
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

188
188
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws