KV Mechelen doet gooi naar Play-Off I met knappe zege op Stayen

door
KV Mechelen doet gooi naar Play-Off I met knappe zege op Stayen

KV Mechelen heeft vrijdagavond een bijzonder goede zaak gedaan in de strijd om Play-Off I. Dankzij doelpunten van Limburgers Rob Schoofs en Dante Vanzeir en een own-goal van Rocky Bushiri won Malinwa immers met 0-3 op het veld van STVV. Hierdoor springt KVM voorlopig over Genk naar de zesde plaats in het klassement, de landskampioen neemt het zondagmiddag voor eigen volk op tegen leider Club Brugge.


De eerste helft werd vooral gekenmerkt door strijd en duels, veel grote kansen waren er echter niet. De jonge Vranckx kopte namens de bezoekers wel van dichtbij naast, al werd hij ook afgefloten wegens buitenspel. STVV toonde zich dan weer veel te slordig in de finale zone en kon Castro amper in de problemen brengen.

Na de pauze toonde coach Vrancken dat hij bij Mechelen met niets minder dan de overwinning vrede nam. Hij koos ervoor om de geblesseerde Van Damme te vervangen door een extra aanvaller in de vorm van Vanzeir. En die zet loonde. Een voorzet van Vanzeir belandde via Hairemans bij Schoofs, die zijn ex-club de das omdeed.

Niet veel later deed Vanzeir zelf de boeken dicht en in de absolute slotseconden werkte Bushiri de bal nog in eigen doel. Malinwa voert de druk op Genk dus gevoelig op in aanloop naar de topper van zondag. Mogelijk wordt de strijd om PO I pas op de slotspeeldag beslist wanneer KRC en KVM het tegen mekaar opnemen. Voor RSC Anderlecht lijkt de belangrijkste nacompetitie stilaan onhaalbaar.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Denkt u dat KV Mechelen zich zal plaatsen voor Play-Off I?

Meest recent

Bom ontploft bij Standard: fans dringen kleedkamer binnen

Het is Crisis met een grote C bij Standard. Ze verloren met 0-4 van AA Gent en de top zes lijkt ...

76
76
Toptransfer Antwerp: "Een interessant profiel"

Royal Antwerp FC kende tot op heden nog een rustige mercato. Nochtans kan de ploeg de nodige ...

44
44
'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

122
122
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

104
104
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

70
70
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

44
44
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

185
185
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

185
185
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

36
36
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

370
370
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

231
231
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

473
473
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

89
89
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

36
36
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

428
428
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

51
51
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

459
459
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

143
143
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

356
356
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

250
250
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

324
324
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

502
502
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

524
524
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

670
670

Meer sportnieuws