Beerschot komt met 'juiste info': géén beslissing over Virton

door
Beerschot komt met 'juiste info': géén beslissing over Virton

De wedstrijd tussen Virton en Beerschot, die mogelijk beslissend kan zijn in de strijd om de tweede periodetitel in de Proximus, wordt dan toch niet herspeeld. Dat melden de Luxemburgers zelf op hun clubwebsite, een statement waarvoor ze zich baseren op een plaatselijke uitspraak van de Luxemburgse rechtbank van eerste aanleg.

Samen met Westerlo had Virton al aangegeven beroep te zullen aantekenen tegen de beslissing om de match over te moeten doen. Die uitspraak had Beerschot in eerste instantie bij de Geschillencommissie weten af te dwingen op basiis van een 'scheidsrechterlijke dwaling' bij het enige doelpunt van de partij. Virton informeerde zich daarop bij het BAS, die er evenwel niet in slaagde om voor de gevraagde deadline van vrijdagmiddag 12 uur een definitief oordeel te vellen.

Virton wendde zich dan maar tot het Luxemburgse gerecht van eerste aanleg, dat besliste het oorspronkelijke verdict op te schorten tot alle beroepsmogelijkheden tegen die beslissing zijn uitgeput. Waar het beroep van de benadeelde partijen normaal gezien niet opschortend zou werken en de wedstrijd dus onder voorbehoud sowieso op 2 maart afgewerkt zou worden, is dit volgens de verklaring van Virton op de clubwebsite nu dus niet langer het geval.

UPDATE 28/02

Virton kwam vanavond dus met de info dat de wedstrijd tussen hen en Beerschot dan toch niet zou worden herspeeld, maar daar willen de Antwerpenaren toch nog iets over verduidelijken. De wedstrijd kan tot op heden nog niet doorgaan komende maandag 2 maart, máár dat ze helemaal niet zal worden gespeeld, is helemaal nog niet gezegd. De Belgische voetbalbond heeft zich hierover nog helemaal niet uitgesproken, stelt Beerschot.

Zo luidt het bericht op hun officiële website: “Rechtbank geeft Westerlo en Virton gelijk: Maandag geen Virton-Beerschot” moet worden genuanceerd in die zin dat er door de rechtbank van eerste aanleg enkel maar werd gezegd dat de inhaalmatch moet wachten tot de instanties van de KBVB zich hebben uitgesproken in het kader van de beroepsprocedures die in het Bondsreglement voorzien zijn."

"Met andere woorden: er is geenszins beslist dat de inhaalwedstrijd niet màg of zal plaatsvinden, maar enkel dat de wedstrijd mogelijk niet op maandag zal kunnen plaatsvinden. Westerlo en Virton hebben dan ook geen definitief ‘gelijk’ gekregen en dit betekent ook geenszins dat de inhaalwedstrijd niet meer gespeeld zal worden, maar misschien wel op een ander moment."

LEES OOK: Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

🚀 FC Olympia Beerschot Wilrijk-fans lezen nu:

Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
Pro League in paniek: vlammend statement AA Gent
501

Zal ze worden gespeeld?

Meest recent

Engelse pers zet bepalende Trossard in de bloemetjes

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

12
12
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

30
30
Kompany verovert het voetbal: "Ooit FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

12
12
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

82
82
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

178
178
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

267
267
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

82
82
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

138
138
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

21
21
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

277
277
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

238
238
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

231
231
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

179
179
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

363
363
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

78
78
Anderlecht heeft groot bekernieuws voor de fans

RSC Anderlecht speelt volgende week de bekerfinale tegen Union SG. De Brusselaars hopen dat de derde ...

106
106
Pakken JPL-clubs uit met doorgestuurde RSCA-sensatie?

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

116
116
Arsenal naar Champions League-finale na zenuwslopende partij

Vanavond stond in de Champions League de terugwedstrijd van de halve finale tussen Arsenal en ...

63
63
Weergaloos STVV is ‘hot’: "Wie van hen gaat blijven?"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn geschiedenis. De Truienaars zijn dit jaar veruit de ...

114
114
Patro met straffe prestatie: "We zijn er heel fier op"

Patro Eisden kende alweer een sterk seizoen. Het stond weer in de Promotion Play-Offs, maar daar was ...

96
96
Sonck en Van der Elst zien hét grote probleem bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor kansloos met 1-3 van Club Brugge. Wesley Sonck en Franky Van der Elst waren ...

302
302
'Manchester United heeft deze gigantische transferplannen'

Manchester United staat derde in de Premier League. Michael Carrick doet het geweldig sinds hij ...

101
101
Kompany voorspelt nu al nieuw spektakelstuk

Woensdagavond ontvangt Bayern München PSG. Na de heerlijke 5-4 in Parijs kijkt iedereen ...

41
41
Jbari ziet "verontrustend" nieuws bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze flink aan de bak om nog een Europees ticket te bemachtigen. Achter de ...

269
269
'Vertrek Rigaux bij Club Brugge extra stap dichterbij'

Het gonst al lange tijd van de geruchten omtrent Feyenoord en Dévy Rigaux. Vorig jaar was er ...

399
399

Meer sportnieuws