Beerschot komt met 'juiste info': géén beslissing over Virton

437
Beerschot komt met 'juiste info': géén beslissing over Virton

De wedstrijd tussen Virton en Beerschot, die mogelijk beslissend kan zijn in de strijd om de tweede periodetitel in de Proximus, wordt dan toch niet herspeeld. Dat melden de Luxemburgers zelf op hun clubwebsite, een statement waarvoor ze zich baseren op een plaatselijke uitspraak van de Luxemburgse rechtbank van eerste aanleg.

Samen met Westerlo had Virton al aangegeven beroep te zullen aantekenen tegen de beslissing om de match over te moeten doen. Die uitspraak had Beerschot in eerste instantie bij de Geschillencommissie weten af te dwingen op basiis van een 'scheidsrechterlijke dwaling' bij het enige doelpunt van de partij. Virton informeerde zich daarop bij het BAS, die er evenwel niet in slaagde om voor de gevraagde deadline van vrijdagmiddag 12 uur een definitief oordeel te vellen.

Virton wendde zich dan maar tot het Luxemburgse gerecht van eerste aanleg, dat besliste het oorspronkelijke verdict op te schorten tot alle beroepsmogelijkheden tegen die beslissing zijn uitgeput. Waar het beroep van de benadeelde partijen normaal gezien niet opschortend zou werken en de wedstrijd dus onder voorbehoud sowieso op 2 maart afgewerkt zou worden, is dit volgens de verklaring van Virton op de clubwebsite nu dus niet langer het geval.

UPDATE 28/02

Virton kwam vanavond dus met de info dat de wedstrijd tussen hen en Beerschot dan toch niet zou worden herspeeld, maar daar willen de Antwerpenaren toch nog iets over verduidelijken. De wedstrijd kan tot op heden nog niet doorgaan komende maandag 2 maart, máár dat ze helemaal niet zal worden gespeeld, is helemaal nog niet gezegd. De Belgische voetbalbond heeft zich hierover nog helemaal niet uitgesproken, stelt Beerschot.

Zo luidt het bericht op hun officiële website: “Rechtbank geeft Westerlo en Virton gelijk: Maandag geen Virton-Beerschot” moet worden genuanceerd in die zin dat er door de rechtbank van eerste aanleg enkel maar werd gezegd dat de inhaalmatch moet wachten tot de instanties van de KBVB zich hebben uitgesproken in het kader van de beroepsprocedures die in het Bondsreglement voorzien zijn."

"Met andere woorden: er is geenszins beslist dat de inhaalwedstrijd niet màg of zal plaatsvinden, maar enkel dat de wedstrijd mogelijk niet op maandag zal kunnen plaatsvinden. Westerlo en Virton hebben dan ook geen definitief ‘gelijk’ gekregen en dit betekent ook geenszins dat de inhaalwedstrijd niet meer gespeeld zal worden, maar misschien wel op een ander moment."

LEES OOK: Deschacht is kop van Jut na nieuwe dreun voor Anderlecht

🚀

Zal ze worden gespeeld?

Meest recent

Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

0
0
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

22
22
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

63
63
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

81
81
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

164
164
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

283
283
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

170
170
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

129
129
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

374
374
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

68
68
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

85
85
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

56
56
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

55
55
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

253
253
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

135
135
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

427
427
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

51
51
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

72
72
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

51
51
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

156
156
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

133
133
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

368
368
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

219
219
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

592
592
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

156
156

Meer sportnieuws