KVK gaat voor 7 op 7: "Willen over Zulte Waregem klimmen"

door
KVK gaat voor 7 op 7:

Voor KV Kortrijk valt er tijdens de drie resterende speeldagen van de reguliere competitie in principe nog weinig te winnen of te verliezen. Bij de Kerels is het vooral al toewerken naar de Play-Offs. Al zijn ze voor de wedstrijd van dit weekend wel extra gemotiveerd, zaterdagavond staat immers de burenstrijd tegen Zulte Waregem op het programma.


In de voorbije edities van de derby trok KVK alvast aan het langste einde. Zaterdag kan het de rivaal uit Waregem al voor de zevende keer op rij kloppen. "We zitten in een sfeer van 6 overwinningen na elkaar tegen onze buren. We willen deze reeks uitbreiden en zo kunnen we tot naast hen klimmen in het klassement. Het is zeker motiverend als je weet dat we bijna gans het seizoen op achtervolgen zitten, en uiteindelijk zouden we nog naast/boven hen kunnen klimmen. Het zijn zaken waar onze supporters maar ook wij mee bezig zijn", blikte coach Yves Vanderhaeghe alvast vooruit op de clubwebstek.

Essevee heeft dit keer wel het thuisvoordeel. Bovendien moet Kortrijk het zonder twee belangrijke spelers doen. Aanvoerder Hannes Van Der Bruggen is immers geschorst voor de derby. Daarnaast bevestigde Vanderhaeghe dat ook Faïz Selemani er niet zal bij zijn in het Regenboogstadion. De aanvaller heeft opnieuw last van pubalgie en is onvoldoende fit voor deze wedstrijd.

LEES OOK: KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

Wie is uw favoriet voor de derby?

Meest recent

Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

25
25
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

57
57
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

21
21
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

106
106
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

252
252
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

151
151
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

144
144
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

29
29
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

53
53
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

128
128
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

148
148
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

387
387
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

61
61
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

123
123
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

40
40
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

122
122
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

146
146
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

264
264
Club Brugge in Youth League onderuit tegen Sporting CP

Club Brugge werkte zopas in de Youth League de match af tegen Sporting CP.  Blauw-Zwart heeft ...

77
77
Top kijkt mee: hoe Debast grote dromen mag koesteren

Club Brugge neemt het vanavond in Lissabon op tegen Sporting CP. Dat is jammer genoeg zonder Rode ...

128
128
Kwakkelend Standard krijgt nieuwe dubbele tegenvaller

Standard droomt ervan om de top zes weer te bestormen, maar deed de voorbije weken geen goede zaken. ...

188
188
Gouden transfer voor Union: "Gündogan zijn ster doofde uit"

Union SG speelde een sterke wedstrijd tegen Galatasaray en won zeker niet onverdiend met 0-1. De ...

88
88
Marseille krijgt belangrijke raad over transfer Vermeeren

Dinsdagavond maakte Olympique Marseille in de Champions League een einde aan een waanzinnige reeks. ...

140
140
'Anderlecht moet nog extra dokken voor Vazquez'

Bij Anderlecht komt er in januari mogelijk nog een nieuwe spits bij. Het vertrek van Kasper Dolberg ...

274
274
'Antwerp dicht bij nieuwe coach: nog één vraagteken'

Bij Antwerp viel vorig weekend het doek voor Stef Wils. Na een pijnlijke thuisnederlaag tegen rode ...

249
249

Meer sportnieuws