'Ajax wil na 21 lachwekkende jaren af van samenwerking'

1155 stemmen
'Ajax wil na 21 lachwekkende jaren af van samenwerking'

Ajax werkt aan een 'strategische heroriëntatie' van de relatie met het Zuid-Afrikaanse Ajax Cape Town. Dat bleek vorige week uit een publicatie van de halfjaarcijfers, maar het Financieel Dagblad denkt nu zelfs te weten dat de Amsterdammers af willen van de aandelen.


Sinds 1999 bezit Ajax 51 procent van de aandelen in Ajax Cape Town. Destijds betaalde de club 8,8 miljoen gulden voor een meerderheid van de aandelen, maar in de 21 daaropvolgende jaren is een omzet van 53,9 miljoen euro gedraaid: ongeveer de helft van Ajax per seizoen. Na een verlies van twee ton en degradatie twee jaar geleden is verbetering bovendien ver weg. Het Financieel Dagblad spreekt van 'lachwekkende' boekhoudkundige prestaties en noemt het een hoofdpijndossier voor de Ajax-directie.

Ook sportief neemt de onvrede toe. Zo ontstond recentelijk ophef vanwege het vertrek van trainer Andries Ulderink, nadat Hans Vonk als hoofd jeugdopleiding werd geschorst na 'serieuze beschuldigingen van wangedrag'. Uit Amsterdam werden daar direct vraagtekens bij gezet. Ajax Cape Town spreekt overigens tegen dat er wrijving bestaat. De Zuid-Afrikaanse club noemt het nieuws 'verrassend', maar naar verluidt is men wel op de hoogte van de wens van Ajax.

LEES OOK: Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Zal Ajax deze samenwerking stopzetten?

Meest recent

Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

76
76
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat maakte de ...

94
94
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

133
133
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

101
101
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

82
82
Garcia slikt bittere pil: Doku out versus Nieuw-Zeeland?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

94
94
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

293
293
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

443
443
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

259
259
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

101
101
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

35
35
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

372
372
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

48
48
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

433
433
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

649
649
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

117
117
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

102
102
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

301
301
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

126
126
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

47
47
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

93
93
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

209
209
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

39
39
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

222
222
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

50
50

Meer sportnieuws