Domper voor Club: "Gele kaart voor Deli had beter geweest"

door
Domper voor Club:

Een gehavend Club Brugge beleefde donderdagavond een dramatische eerste helft op het veld van Manchester United. Na 45 minuten stond Blauw-Zwart alweer 3-0 in het krijt. Bovendien moet de leider uit de Jupiler Pro League de volledige tweede helft met tien man afwerken.


In de 22ste minuut ging Simon Deli immers grandioos in de fout. Daniel James waagd zijn kans op doel en de Ivoriaanse verdediger dook met zijn arm naar de bal om een doelpunt te vermijden. Een knappe redding moest hij een doelman zijn geweest, maar in dit geval was het een serieuze blunder. Deli werd dan ook met rood van het veld gestuurd. Dat leek een terechte beslissing, al werd de fase nog enkele minuten beoordeeld door de VAR. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük werd zelfs naar het scherm geroepen, hij bleef weliswaar bij zijn beslissing.

Oud-scheidsrechter Tim Pots, tegenwoordig aan de slag als huisref bij Het Laatste Nieuws, weet waarom het zolang duurde alvorens een beslissing werd genomen. "Omdat je enkel rood mag trekken als je zéker bent dat die bal binnen ging. De VAR riep de scheidsrechter naar het scherm, omdat hij vond dat Mignolet nog bij de bal kon. Ik ben het eens met de VAR, Deli verhinderde volgens mij geen gemaakt doelpunt. En dus had een gele kaart beter geweest", vertelde hij bij HLN.be.

Een opvallende regel dus, waar ook analist en oud-doelman Geert De Vlieger zijn bedenkingen bij had. "Een VAR die moet inschatten of Mignolet die bal nog zou gepakt hebben alvorens geel of rood aan Deli te geven. Serieus?!", stelt hij op Twitter, met daarbij de veelzeggende hashtag 'regelscinema'.

LEES OOK: United alleen derde: Lammens en co doen gouden zaak in topper

Had Deli een rode kaart verdiend?

Meest recent

Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

35
35
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

11
11
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

64
64
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

151
151
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

73
73
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

59
59
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

347
347
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

57
57
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

292
292
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

167
167
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

294
294
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

408
408
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

254
254
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

211
211
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

294
294
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

372
372
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

362
362
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

315
315
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

480
480
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

666
666
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

253
253
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

48
48
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

73
73
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

353
353
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

174
174

Meer sportnieuws