Domper voor Club: "Gele kaart voor Deli had beter geweest"

door
Domper voor Club:

Een gehavend Club Brugge beleefde donderdagavond een dramatische eerste helft op het veld van Manchester United. Na 45 minuten stond Blauw-Zwart alweer 3-0 in het krijt. Bovendien moet de leider uit de Jupiler Pro League de volledige tweede helft met tien man afwerken.


In de 22ste minuut ging Simon Deli immers grandioos in de fout. Daniel James waagd zijn kans op doel en de Ivoriaanse verdediger dook met zijn arm naar de bal om een doelpunt te vermijden. Een knappe redding moest hij een doelman zijn geweest, maar in dit geval was het een serieuze blunder. Deli werd dan ook met rood van het veld gestuurd. Dat leek een terechte beslissing, al werd de fase nog enkele minuten beoordeeld door de VAR. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük werd zelfs naar het scherm geroepen, hij bleef weliswaar bij zijn beslissing.

Oud-scheidsrechter Tim Pots, tegenwoordig aan de slag als huisref bij Het Laatste Nieuws, weet waarom het zolang duurde alvorens een beslissing werd genomen. "Omdat je enkel rood mag trekken als je zéker bent dat die bal binnen ging. De VAR riep de scheidsrechter naar het scherm, omdat hij vond dat Mignolet nog bij de bal kon. Ik ben het eens met de VAR, Deli verhinderde volgens mij geen gemaakt doelpunt. En dus had een gele kaart beter geweest", vertelde hij bij HLN.be.

Een opvallende regel dus, waar ook analist en oud-doelman Geert De Vlieger zijn bedenkingen bij had. "Een VAR die moet inschatten of Mignolet die bal nog zou gepakt hebben alvorens geel of rood aan Deli te geven. Serieus?!", stelt hij op Twitter, met daarbij de veelzeggende hashtag 'regelscinema'.

LEES OOK: Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Had Deli een rode kaart verdiend?

Meest recent

'Engels krijgt zeer verrassende transferboodschap'

Tijdens de voorbije wintermercato grepen enkele Rode Duivels op de valreep nog naast een transfer. ...

15
15
Mulder is duidelijk over wat Anderlecht écht nodig heeft

Anderlecht belandde de voorbije weken in een zeer diepe crisis en moet midden in het seizoen plots ...

124
124
Zegereeks Man Utd eindigt, Napoli uit beker na misser Lukaku

Manchester United is er dinsdagavond niet in geslaagd om een vijfde overwinning op een rij te ...

24
24
'Anderlecht wrijft zich ondanks zware schorsing in handen'

Voor Anderlecht wordt donderdagavond nog maar eens cruciaal. Het probeert tegen Antwerp dan een ...

236
236
Chelsea en Tottenham beleven pijnlijke avond in PL

In de Premier League staat er deze week een midweekspeeldag op het programma. Dinsdagavond hebben ...

14
14
'Einde seizoen smaakmaker: woest Patro dient klacht in'

Patro Eisden beleefde vorig weekend een rollercoaster van een partij, waarin het uiteindelijk niet ...

143
143
Alderweireld verrast: "Hij was de beste trainer die ik had"

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter een zeer rijkgevulde spelerscarrière. ...

230
230
Deschacht doet Anderlecht zéér opmerkelijk trainersvoorstel

Anderlecht probeert zich donderdag te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Dat zal het wel ...

336
336
'Cercle en Charleroi balen: zware schorsingen dreigen'

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League bracht vorig weekend weer enkele verrassende resultaten. ...

56
56
Kane weg bij Bayern? Duitse club komt met statement

Bij Bayern München zit sportief directeur Max Eberl er bijna steevast bij tijdens de ...

149
149
Hubert reageert op crisis RSCA: "Hartverscheurend"

Union SG is weer bezig aan een uitstekend seizoen bezig. De Brusselaars kenden een goede campagne in ...

286
286
‘Courtois kookt over: stevige aanvaring met Arbeloa’

Bij Real Madrid rommelt het opnieuw — en deze keer staat Courtois pal tegenover Arbeloa. ...

149
149
Charleroi gaat voor megastunt: Cornelis slijpt de messen

Sporting Charleroi neemt het in de halve finale van de beker op tegen Union SG. In het Zwarte Land ...

62
62
Anderlecht geeft niet op: "We kunnen het"

RSC Anderlecht staat nog steeds op een vierde plaats. Maar om het seizoen alsnog te laten ...

373
373
Bayat-bom barst in Engeland: fans Watford viseren Still

Edward Still vertrok bij RSC Anderlecht om aan de slag te gaan bij Watford. Dat roept vragen op. Ook ...

114
114
Ajax verrast compleet met geflopte JPL-coach

Ajax is een beetje het Anderlecht geworden. Doorlopend personeelsverloop en steeds verder ...

90
90
Verhuurde JPL-spelers: droomdebuut in NL, Vazquez geniet

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

56
56
Stoelendans in Anderlecht: volgend hoofd al op kapblok?

Het blijft maar rommelen bij RSC Anderlecht, waar zowel in de technische staf als de bestuurskamer ...

495
495
'Déjà vu: AC Milan wil opnieuw shoppen bij Club Brugge'

Club Brugge verwees in januari voor meer dan 100 miljoen aan aanbiedingen naar de prullenmand, maar ...

762
762
Coucke dropt bommetje: comeback Lukaku uitgesteld?

Na het ontslag van Besnik Hasi en Olivier Renard moet RSC Anderlecht alweer van nul beginnen. De ...

318
318
Ontploffingsgevaar bij Antwerp: fans viseren Gheysens

Antwerp hoopt donderdag tegen RSC Anderlecht een 1-0 voorsprong om te zetten in een ticket voor de ...

311
311
'Anderlecht zoekt TD: eerste kandidaten haken al af'

De zoektocht naar een T1 om Besnik Hasi op te volgen is momenteel prioritair, maar na het ontslag ...

1068
1068
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

75
75
Coucke afgemaakt: “Lukaku schaamteloos als zelfverdediging”

De malaise bij RSC Anderlecht begint hoogtepunten te bereiken. Achter de schermen is er sprake van ...

525
525
‘Nieuwe topcoach bij Real: ambitieuze transferplannen’

Real Madrid is na het ontslag van Xabi Alonso op zoek naar een absolute topcoach. Momenteel neemt ...

196
196

Meer sportnieuws