Domper voor Club: "Gele kaart voor Deli had beter geweest"

door
Domper voor Club:

Een gehavend Club Brugge beleefde donderdagavond een dramatische eerste helft op het veld van Manchester United. Na 45 minuten stond Blauw-Zwart alweer 3-0 in het krijt. Bovendien moet de leider uit de Jupiler Pro League de volledige tweede helft met tien man afwerken.


In de 22ste minuut ging Simon Deli immers grandioos in de fout. Daniel James waagd zijn kans op doel en de Ivoriaanse verdediger dook met zijn arm naar de bal om een doelpunt te vermijden. Een knappe redding moest hij een doelman zijn geweest, maar in dit geval was het een serieuze blunder. Deli werd dan ook met rood van het veld gestuurd. Dat leek een terechte beslissing, al werd de fase nog enkele minuten beoordeeld door de VAR. Scheidsrechter Serdar Gözübüyük werd zelfs naar het scherm geroepen, hij bleef weliswaar bij zijn beslissing.

Oud-scheidsrechter Tim Pots, tegenwoordig aan de slag als huisref bij Het Laatste Nieuws, weet waarom het zolang duurde alvorens een beslissing werd genomen. "Omdat je enkel rood mag trekken als je zéker bent dat die bal binnen ging. De VAR riep de scheidsrechter naar het scherm, omdat hij vond dat Mignolet nog bij de bal kon. Ik ben het eens met de VAR, Deli verhinderde volgens mij geen gemaakt doelpunt. En dus had een gele kaart beter geweest", vertelde hij bij HLN.be.

Een opvallende regel dus, waar ook analist en oud-doelman Geert De Vlieger zijn bedenkingen bij had. "Een VAR die moet inschatten of Mignolet die bal nog zou gepakt hebben alvorens geel of rood aan Deli te geven. Serieus?!", stelt hij op Twitter, met daarbij de veelzeggende hashtag 'regelscinema'.

LEES OOK: Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Had Deli een rode kaart verdiend?

Meest recent

'Kompany verrast: Bayern jaagt op spectaculaire zomerbom'

Bayern werkt achter de schermen aan een opvallende transferzet. De club ziet een nieuwe ...

14
14
Twijfels bij Club Brugge: topaankoop moet opletten

Club Brugge staat voor een heel belangrijk duel tegen Union SG. Blauw-Zwart heeft tal van ...

52
52
Kompany stelt titelfeest uit: "Spelers vertelden mij dit"

Vincent Kompany kan met Bayern München dit weekend kampioen spelen. Dan moet Borussia Dortmund ...

25
25
Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

50
50
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

70
70
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

43
43
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

183
183
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

129
129
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

158
158
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

105
105
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

133
133
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

123
123
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

54
54
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

50
50
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

69
69
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

458
458
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

129
129
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

134
134
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

208
208
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

40
40
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

282
282
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

60
60
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

61
61
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

259
259

Meer sportnieuws