Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

797
Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

Het werd een erg lange en over het algemeen zeker geslaagde campagne, maar het Europese verhaal van AA Gent is uitgeschreven voor dit seizoen. De Buffalo's sneuvelden donderdagavond in de Europa League na een 1-1-gelijkspel tegen AS Roma. Bij de mannen van coach Jess Thorup liepen verschillende uitblinkers rond, al waren er ook enkele teleurstellingen.


DE UITBLINKERS
Voor deze wedstrijd waren heel wat Europese scouts naar de Ghelamco Arena afgezakt om Jonathan David te bekijken en zij zullen ongetwijfeld met een positief rapport huiswaarts keren. De Canadees scoorde niet alleen, hij vormde zeker in de eerste helft een constante gesel voor de Romeinse defensie. Zijn marktwaarde werd opnieuw met enkele miljoenen de hoogte in gestuwd, Gent heeft met hem een absolute goudmijn in handen.

Maar ook op het middenveld speelden de Buffalo's een sterke wedstrijd. Vadis Odjidja kende heel wat pech in de afwerking, maar nam zijn ploeg op sleeptouw zoals een echte aanvoerder betaamt en probeerde elke kans te grijpen om zijn ploeg weer op voorsprong te zetten. Een rijtje lager speelde ook Elisha Owusu een sterke wedstrijd. De 22-jarige Fransman moet in balbezit nog wat zuiverder worden, maar heeft alles in zich om een mooie Europese carrière uit te bouwen. In hun schaduw speelde ook Sven Kums een meer dan verdienstelijke match.

DE TEGENVALLERS
Niet iedereen haalde bij Gent echter zijn beste niveau. Laurent Depoitre is duidelijk nog niet volledig fit en toonde zich behoorlijk slordig in het samenspel. Thorup haalde hem ook terecht vroegtijdig naar de kant, misschien moet hij toch wat meer rust krijgen in aanloop naar de PO's. Achterin maakte Igor Plastun dan weer niet zo'n goede beurt. Hij hield weliswaar behoorlijk stand tegen Edin Dzeko, zijn fout bij de treffer van Justin Kluivert kwam Gent uiteindelijk bijzonder duur te staan.

LEES OOK: 'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

Wie was volgens u de beste man bij AA Gent?

Meest recent

Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

15
15
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

7
7
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

52
52
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

56
56
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

36
36
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

33
33
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

19
19
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

12
12
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

171
171
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

54
54
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

109
109
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

81
81
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

98
98
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

83
83
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

314
314
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

59
59
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

65
65
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

320
320
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

288
288
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

232
232
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

181
181
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

115
115
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

208
208
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

208
208
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

263
263

Meer sportnieuws