Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

door
Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

Het werd een erg lange en over het algemeen zeker geslaagde campagne, maar het Europese verhaal van AA Gent is uitgeschreven voor dit seizoen. De Buffalo's sneuvelden donderdagavond in de Europa League na een 1-1-gelijkspel tegen AS Roma. Bij de mannen van coach Jess Thorup liepen verschillende uitblinkers rond, al waren er ook enkele teleurstellingen.


DE UITBLINKERS
Voor deze wedstrijd waren heel wat Europese scouts naar de Ghelamco Arena afgezakt om Jonathan David te bekijken en zij zullen ongetwijfeld met een positief rapport huiswaarts keren. De Canadees scoorde niet alleen, hij vormde zeker in de eerste helft een constante gesel voor de Romeinse defensie. Zijn marktwaarde werd opnieuw met enkele miljoenen de hoogte in gestuwd, Gent heeft met hem een absolute goudmijn in handen.

Maar ook op het middenveld speelden de Buffalo's een sterke wedstrijd. Vadis Odjidja kende heel wat pech in de afwerking, maar nam zijn ploeg op sleeptouw zoals een echte aanvoerder betaamt en probeerde elke kans te grijpen om zijn ploeg weer op voorsprong te zetten. Een rijtje lager speelde ook Elisha Owusu een sterke wedstrijd. De 22-jarige Fransman moet in balbezit nog wat zuiverder worden, maar heeft alles in zich om een mooie Europese carrière uit te bouwen. In hun schaduw speelde ook Sven Kums een meer dan verdienstelijke match.

DE TEGENVALLERS
Niet iedereen haalde bij Gent echter zijn beste niveau. Laurent Depoitre is duidelijk nog niet volledig fit en toonde zich behoorlijk slordig in het samenspel. Thorup haalde hem ook terecht vroegtijdig naar de kant, misschien moet hij toch wat meer rust krijgen in aanloop naar de PO's. Achterin maakte Igor Plastun dan weer niet zo'n goede beurt. Hij hield weliswaar behoorlijk stand tegen Edin Dzeko, zijn fout bij de treffer van Justin Kluivert kwam Gent uiteindelijk bijzonder duur te staan.

LEES OOK: 'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

Wie was volgens u de beste man bij AA Gent?

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

43
43
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

57
57
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

37
37
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

211
211
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

364
364
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

280
280
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

174
174
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

135
135
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

86
86
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

538
538
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

322
322
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

328
328
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

383
383
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

213
213
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

174
174
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

345
345
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

804
804
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

273
273
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

298
298
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws