Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

797 stemmen
Moedig Gent telt drie uitblinkers, maar ook twee tegenvallers

Het werd een erg lange en over het algemeen zeker geslaagde campagne, maar het Europese verhaal van AA Gent is uitgeschreven voor dit seizoen. De Buffalo's sneuvelden donderdagavond in de Europa League na een 1-1-gelijkspel tegen AS Roma. Bij de mannen van coach Jess Thorup liepen verschillende uitblinkers rond, al waren er ook enkele teleurstellingen.


DE UITBLINKERS
Voor deze wedstrijd waren heel wat Europese scouts naar de Ghelamco Arena afgezakt om Jonathan David te bekijken en zij zullen ongetwijfeld met een positief rapport huiswaarts keren. De Canadees scoorde niet alleen, hij vormde zeker in de eerste helft een constante gesel voor de Romeinse defensie. Zijn marktwaarde werd opnieuw met enkele miljoenen de hoogte in gestuwd, Gent heeft met hem een absolute goudmijn in handen.

Maar ook op het middenveld speelden de Buffalo's een sterke wedstrijd. Vadis Odjidja kende heel wat pech in de afwerking, maar nam zijn ploeg op sleeptouw zoals een echte aanvoerder betaamt en probeerde elke kans te grijpen om zijn ploeg weer op voorsprong te zetten. Een rijtje lager speelde ook Elisha Owusu een sterke wedstrijd. De 22-jarige Fransman moet in balbezit nog wat zuiverder worden, maar heeft alles in zich om een mooie Europese carrière uit te bouwen. In hun schaduw speelde ook Sven Kums een meer dan verdienstelijke match.

DE TEGENVALLERS
Niet iedereen haalde bij Gent echter zijn beste niveau. Laurent Depoitre is duidelijk nog niet volledig fit en toonde zich behoorlijk slordig in het samenspel. Thorup haalde hem ook terecht vroegtijdig naar de kant, misschien moet hij toch wat meer rust krijgen in aanloop naar de PO's. Achterin maakte Igor Plastun dan weer niet zo'n goede beurt. Hij hield weliswaar behoorlijk stand tegen Edin Dzeko, zijn fout bij de treffer van Justin Kluivert kwam Gent uiteindelijk bijzonder duur te staan.

LEES OOK: ‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Wie was volgens u de beste man bij AA Gent?

Meest recent

Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

20
20
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

132
132
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

201
201
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

800
800
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

339
339
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

114
114
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

162
162
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

605
605
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

405
405
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

242
242
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

21
21
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

99
99
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

175
175
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

51
51
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

69
69
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

56
56
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

78
78
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

81
81
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

135
135
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

449
449
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

105
105
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

162
162
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

105
105
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

563
563
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

487
487

Meer sportnieuws