Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

door
Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

Het knappe Europese parcours van AA Gent zit er op. De Buffalo's speelden donderdag voor eigen volk nochtans opnieuw een sterke wedstrijd tegen AS Roma, maar een 1-1-gelijkspel was uiteindelijk om de 1-0-nederlaag van in de heenwedstrijd recht te zetten. Een gemiste kans toch wel, want Jess Thorup en zijn manschappen moesten zeker niet onderdoen voor de Italianen.


Gent moest scoren en begon ook sterk aan de match, al mocht het in de eerste minuten van geluk spreken dat Kolarov voorlangs besloot. Daarna nam de thuisploeg echter het heft helemaal in handen: David en Bezus probeerden tevergeefs van op afstand. Na 25 minuten was het dan toch raak. Dit keer kroop Bezus in de rol van aangever en David toonde zijn killer-instinct nog eens aan Europa. De vele scouts die hem kwamen bekijken kregen overigens waar voor hun geld, niet veel later mikte de Canadees de bal nipt naast.

De verdiende voorsprong van Gent bleef echter niet lang op het bord staan. De thuisdefensie maakte een slechte beurt toen Kluivert werd diep gestuurd, de Nederlander liet Kaminski kansloos. Een koude douche voor de Buffalo's, die nu opnieuw twee moesten scoren. Voor de rust lukte dat in ieder geval niet meer.

Na de pauze bleef Gent de beste ploeg, terwijl Roma elke kans aangreep om tijd te rekken. David bleef echter dreigen en ook Vadis greep elke kans aan om tot scoren te komen. De aanvoerder zag zijn vele pogingen echter telkens nipt naast gaan of geblokt worden. Ook Kums probeerde nog, net zoals de drie invallers, maar er vielen geen doelpunten meer. Gent verlaat Europa dus na erg mooie campagne, al zullen ze toch ook een wat wrang gevoel overhouden aan de dubbele confrontatie met Roma.

Scoreverloop:
1-0 (25') Jonathan David
1-1 (30') Justin Kluivert

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Gent heeft het in Rome laten liggen ...

Meest recent

Hayen in discussie met Antwerp-fans: coach doet boekje open

De openingswedstrijd van de Europe Play-Offs tussen Antwerp FC en KRC Genk is op 1-2 geëindigd ...

262
262
Brughmans straalt na geslaagd debuut: "Dat rugnummer ..."

KRC Genk heeft vrijdagavond de Europe Play-Offs op gang getrapt met een belangrijke 1-2-overwinning ...

103
103
Met beauty Dembélé: winnend PSG klaar voor Liverpool

Paris Saint-Germain is goed aan het beslissende luik van het seizoen begonnen. De grootmacht ...

16
16
Meteen cruciale zege Genk: Heymans legt Bosuil zwijgen op

KRC Genk heeft zijn ambities om de Europe Play-Offs te winnen tijdens de eerste speeldag meteen in ...

69
69
Champions' Play-Offs van start: zestal onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

58
58
CPL: KV Kortrijk doet gouden zaak in promotiestrijd

De kampioen mag dan wel al bekend zijn, er staat in de Challenger Pro League toch nog ...

72
72
'Wending in dossier-De Cat: transfersom ligt op tafel'

RSC Anderlecht hoopt in de Champions' Play-Offs om nog minstens te stijgen tot de derde plaats en ...

284
284
Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

43
43
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

428
428
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

266
266
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

364
364
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

28
28
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

36
36
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

70
70
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

93
93
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

123
123
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

74
74
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

461
461
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

169
169
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

341
341
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

132
132
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

488
488
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

300
300
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

246
246
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

192
192

Meer sportnieuws