Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

door
Sterk Gent laat kansen opnieuw liggen en sneuvelt in Europa

Het knappe Europese parcours van AA Gent zit er op. De Buffalo's speelden donderdag voor eigen volk nochtans opnieuw een sterke wedstrijd tegen AS Roma, maar een 1-1-gelijkspel was uiteindelijk om de 1-0-nederlaag van in de heenwedstrijd recht te zetten. Een gemiste kans toch wel, want Jess Thorup en zijn manschappen moesten zeker niet onderdoen voor de Italianen.


Gent moest scoren en begon ook sterk aan de match, al mocht het in de eerste minuten van geluk spreken dat Kolarov voorlangs besloot. Daarna nam de thuisploeg echter het heft helemaal in handen: David en Bezus probeerden tevergeefs van op afstand. Na 25 minuten was het dan toch raak. Dit keer kroop Bezus in de rol van aangever en David toonde zijn killer-instinct nog eens aan Europa. De vele scouts die hem kwamen bekijken kregen overigens waar voor hun geld, niet veel later mikte de Canadees de bal nipt naast.

De verdiende voorsprong van Gent bleef echter niet lang op het bord staan. De thuisdefensie maakte een slechte beurt toen Kluivert werd diep gestuurd, de Nederlander liet Kaminski kansloos. Een koude douche voor de Buffalo's, die nu opnieuw twee moesten scoren. Voor de rust lukte dat in ieder geval niet meer.

Na de pauze bleef Gent de beste ploeg, terwijl Roma elke kans aangreep om tijd te rekken. David bleef echter dreigen en ook Vadis greep elke kans aan om tot scoren te komen. De aanvoerder zag zijn vele pogingen echter telkens nipt naast gaan of geblokt worden. Ook Kums probeerde nog, net zoals de drie invallers, maar er vielen geen doelpunten meer. Gent verlaat Europa dus na erg mooie campagne, al zullen ze toch ook een wat wrang gevoel overhouden aan de dubbele confrontatie met Roma.

Scoreverloop:
1-0 (25') Jonathan David
1-1 (30') Justin Kluivert

LEES OOK: AA Gent draait overuren: overeenkomst tot medio 2029

Gent heeft het in Rome laten liggen ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

31
31
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

19
19
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

59
59
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

93
93
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

275
275
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

270
270
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

181
181
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

210
210
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

190
190
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

112
112
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

125
125
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

448
448
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

384
384
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

430
430
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

815
815
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

435
435
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws