De Bruyne leidt City voorbij Real, Juventus verliest in Lyon

422 stemmen
De Bruyne leidt City voorbij Real, Juventus verliest in Lyon

In de Champions League heeft Manchester City een uitstekende zaak gedaan op het veld van Real Madrid. De Engelsen wonnen met 1-2 dankzij een assist en doelpunt van aanvoerder Kevin De Bruyne. Het Juventus van Cristiano Ronaldo verloor dan weer verrassend op het veld van Olympique Lyon: 1-0.


De eerste helft stelde over het algemeen teleur, al kregen beide ploegen wel enkele kansen. Zo redde Thibaut Courtois knap op een schot van Gabriel Jesus, op slag van rust had hij wel de hulp nodig van Sergio Ramos en Casemiro. Aan de overkant was de grootste kans voor Karim Benzema, wiens kopbal werd tegenhouden door keeper Ederson, waarna Vinícius Junior (de vervanger van Hazard) zijn voet niet tegen de rebound kreeg.

In de tweede helft kwam Real op voorsprong, na een reeks kansen voor de Engelsen.Rodri verspeelde de bal op het middenveld en Kyle Walker greep daarna maar half in bij een actie van Vinícius, waarna het Braziliaanse talent de bal voorgaf op Isco. De spelmaker bleef koel en schoot de 1-0 binnen. Daarmee leek Real op rozen, maar het ging in het laatste kwartier helemaal mis.

Na een voorzet uit de draai van De Bruyne kopte Gabriel Jesus raak, al leek hij daarbij Sergio Ramos met twee handen in zijn rug te duwen. Scheidsrechter en VAR vonden het echter geen overtreding. Niet veel later werd het nog erger voor de Spanjaarden, toen invaller Sterling een penalty verdiende. Waar de laatste vier City-strafschoppen (genomen door Sterling, Gabriel Jesus, Agüero en Ilkay Gündogan) allemaal werden gemist, faalde De Bruyne nu niet: 1-2. Kort voor tijd was de ineenstorting van Real compleet, toen Sergio Ramos rood kreeg voor het neerhalen van de doorgebroken Gabriel Jesus.

ZEGE VOOR DENAYER
Net zoals zijn ex-ploeg deed ook Cristiano Ronaldo geen goede zaak. Zijn Juventus verloor immers op het veld van Olympique Lyon, waar Jason Denayer een hele wedstrijd lang tussen de lijnen stond. Hij zag hoe Lucas Tousart de thuisploeg op 1-0 bracht. Op dat moment stond Juve wel even met tien man na een blessurebehandeling van Matthijs de Ligt. De Italianen probeerden daarna nog de bakens te verzetten, maar zullen het toch voor eigen volk moeten klaren.

LEES OOK: 'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Wie haalt de volgende ronde?

Meest recent

'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

61
61
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

67
67
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

57
57
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

385
385
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

161
161
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

345
345
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

329
329
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

149
149
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

646
646
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

206
206
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

555
555
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

149
149
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

774
774
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

258
258
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

883
883
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

539
539
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

390
390
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1413
1413
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

499
499
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

338
338
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

507
507
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

420
420
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

290
290
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

230
230

Meer sportnieuws