De Bruyne leidt City voorbij Real, Juventus verliest in Lyon

door
De Bruyne leidt City voorbij Real, Juventus verliest in Lyon

In de Champions League heeft Manchester City een uitstekende zaak gedaan op het veld van Real Madrid. De Engelsen wonnen met 1-2 dankzij een assist en doelpunt van aanvoerder Kevin De Bruyne. Het Juventus van Cristiano Ronaldo verloor dan weer verrassend op het veld van Olympique Lyon: 1-0.


De eerste helft stelde over het algemeen teleur, al kregen beide ploegen wel enkele kansen. Zo redde Thibaut Courtois knap op een schot van Gabriel Jesus, op slag van rust had hij wel de hulp nodig van Sergio Ramos en Casemiro. Aan de overkant was de grootste kans voor Karim Benzema, wiens kopbal werd tegenhouden door keeper Ederson, waarna Vinícius Junior (de vervanger van Hazard) zijn voet niet tegen de rebound kreeg.

In de tweede helft kwam Real op voorsprong, na een reeks kansen voor de Engelsen.Rodri verspeelde de bal op het middenveld en Kyle Walker greep daarna maar half in bij een actie van Vinícius, waarna het Braziliaanse talent de bal voorgaf op Isco. De spelmaker bleef koel en schoot de 1-0 binnen. Daarmee leek Real op rozen, maar het ging in het laatste kwartier helemaal mis.

Na een voorzet uit de draai van De Bruyne kopte Gabriel Jesus raak, al leek hij daarbij Sergio Ramos met twee handen in zijn rug te duwen. Scheidsrechter en VAR vonden het echter geen overtreding. Niet veel later werd het nog erger voor de Spanjaarden, toen invaller Sterling een penalty verdiende. Waar de laatste vier City-strafschoppen (genomen door Sterling, Gabriel Jesus, Agüero en Ilkay Gündogan) allemaal werden gemist, faalde De Bruyne nu niet: 1-2. Kort voor tijd was de ineenstorting van Real compleet, toen Sergio Ramos rood kreeg voor het neerhalen van de doorgebroken Gabriel Jesus.

ZEGE VOOR DENAYER
Net zoals zijn ex-ploeg deed ook Cristiano Ronaldo geen goede zaak. Zijn Juventus verloor immers op het veld van Olympique Lyon, waar Jason Denayer een hele wedstrijd lang tussen de lijnen stond. Hij zag hoe Lucas Tousart de thuisploeg op 1-0 bracht. Op dat moment stond Juve wel even met tien man na een blessurebehandeling van Matthijs de Ligt. De Italianen probeerden daarna nog de bakens te verzetten, maar zullen het toch voor eigen volk moeten klaren.

LEES OOK: Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Wie haalt de volgende ronde?

Meest recent

Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

0
0
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

20
20
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

73
73
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

50
50
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

93
93
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

195
195
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

39
39
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

24
24
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

641
641
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

71
71
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

123
123
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

580
580
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

293
293
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

224
224
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

565
565
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

360
360
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

347
347
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

81
81
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

761
761
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

256
256
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

132
132
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

430
430
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

216
216

Meer sportnieuws