Wonder zonder Vormer? Vier oplossingen voor Clement

door
Wonder zonder Vormer? Vier oplossingen voor Clement

Alsof de taak nog niet zwaar genoeg was. Club Brugge moet in Old Trafford minstens één keer scoren wil het stunten tegen Manchester United, maar zal dat zonder haar Mister Europe – of toch in de toppers – Emmanuel Dennis moeten doen. Een fikse aderlating, al zijn voor de wispelturige spits wel genoeg doublures voorhanden. Iets wat van Ruud Vormer, die evenmin Het Kanaal oversteekt, niet gezegd kan worden. Winnen zonder de middenvelder zou volgens velen dan ook haast een wonder zijn. Toch vonden wij vier mogelijke oplossingen.


In principe kan Philippe Clement het gerust zonder zijn aanvoerder stellen, zo zou men kunnen denken, want in de heenmatch lieten Mats Rits en Éder Balanta zien een prima koppel te vormen. Die laatste is na zijn geel karton in die wedstrijd donderdag echter geschorst, wat maakt dat de Brugse coach meteen een streep mag trekken door zijn meest voor de hand liggende alternatief – dat de komende weken wellicht de dienst zal gaan uitmaken in de rug van Hans Vanaken. Welke vier opties in Engeland dan wél al op tafel liggen om de Nederlander te vervangen, ontdekt u hieronder.

CHARLES DE KETELAERE
Club is het alvast niet gewend om zonder Vormer aan te treden. De publiekslieveling van Jan Breydel stond in eigen land immers slechts één keer niet aan de aftrap: de brilscore in eigen huis tegen Eupen, waarin hij na 45 minuten tussen de lijnen kwam. In Europa moest Blauw-Zwart het evenwel al vaker zonder haar aanjager stellen, want behalve zijn zitje op de bank in het vorige treffen met United stond hij ook in de Champions League drie wedstrijden aan de kant. In Parijs en Istanboel mocht daardoor het duo Rits-Balanta voor de eerste keer haar waarde bewijzen, maar in de thuismatch tegen PSG was die laatste nog niet topfit.



In de enige partij waarin noch Vormer, noch Balanta aan de start verscheen – wat donderdag dus tevens het geval zal zijn – kregen we zo de vuurdoop van Charles De Ketelaere te zien. De jonkie maakte geen onaardige indruk in een driehoek met Rits en Vanaken, tot hij uiteindelijk uiteraard mee kopje onder ging. Intussen kreeg De Ketelaere wel volop de kans om nog wat stappen te zetten, zij het doorgaans in een iets hogere rol. Hoewel hij in zijn paar optredens als spelmaker wat minder uit de verf kwam, lijkt dit dan ook de meest logische optie. Al is het dan allicht wel aan Vanaken om het vuile werk van zijn maatje op te pikken.

THOMAS VAN DEN KEYBUS
Club Brugge staat niet bepaald bekend om haar vlotte doorstroming vanuit de academie, en dus leek De Ketelaere aanvankelijk misschien wel een toevalstreffer. Dat ze in Westkapelle een inhaalbeweging op de rivalen uit Neerpede proberen in te zetten, werd echter duidelijk toen vorige week met Maxim De Cuyper het volgende product van eigen kweek voor de leeuwen werd gegooid. De 19-jarige linksachter vierde een gesmaakte entree, met zijn jammerlijke inworp helaas als enige smet, en dingt nu ook in Manchester naar een basisplaats. Al is de kans groot dat Clement toch weer teruggrijpt naar de meer ervaren Eduard Sobol.



Wanneer zo'n routinier niet beschikbaar is, schrikt de Brugse T1 er dus evenwel niet voor terug om tieners in het elftal te droppen. Met Thomas Van den Keybus dient zich nu alweer een nieuw exemplaar aan in zijn selectie. De polyvalente middenvelder werd in de zomer reeds bij de A-kern gehaald en mocht in januari mee op stage naar Qatar, waar hij scoorde in de oefenpot tegen Ajax. Van den Keybus vormde toen in het laatste halfuur een trio met Rits en De Ketelaere en werd dus al voorbereid op de positie van Vormer. Al is debuteren in eigen huis, zoals zijn generatiegenoten mochten doen, toch wat anders dan op Old Trafford.

KRÉPIN DIATTA
Met Dennis, Vormer en Balanta telt Club drie afhakers van formaat, maar gelukkig staat daar ook nog wat goed nieuws tegenover. Krépin Diatta, de Senegalese sterkhouder op rechts die de voorbije twee duels aan de kant stond met een adductorenletsel, is namelijk opnieuw van de partij. Een potentiële troefkaart tegen de linkerflank van Manchester United, die in Brugge dus nog geen kennis maakte met de wervelwind zijn vele kwaliteiten – al heeft Diatta sinds nieuwjaar wel moeite om zijn gewoonlijke niveau te halen. Toch bestaat er weinig twijfel over dat het goudhaantje, indien fit bevonden, donderdag aan de aftrap staat.



Of dat op zijn vertrouwde rechterflank zal zijn, is echter nog maar de vraag. Niet alleen kan Diatta naar de overkant verhuizen, bij zijn nationale team liet hij al zien ook een centrale rol prima aan te kunnen. Een uiterst aanvallende optie waarin opnieuw heel wat defensieve verantwoordelijkheid op de schouders van Vanaken komt te liggen, al beschikt de balvaardige snelheidsduivel zelf tevens over een verrassend hoog volume. Om het offensieve geweld te balanceren kan Clement dan bovendien net als vorige week opteren voor iets meer behouden flanken, zij het ditmaal wellicht met Thibault Vlietinck in plaats van Odillon Kossounou.

TACTISCHE WISSEL
Tot slot kan de coach van Blauw-Zwart een systeemwissel overwegen, en dan hebben we het niet over de 4-3-3 waarmee hij in Genk succes boekte – en die hij ook in Brugge al meermaals hanteerde. In plaats van een vervanger voor Vormer te zoeken, zou Club immers gewoon op het duo Rits-Vanaken kunnen vertrouwen. In een 4-4-2 of, iets moderner, de 3-4-3 waarmee de Rode Duivels recent succes boekten. Dat Vanaken in die formatie zijn streng kan trekken als een van de twee centrale pionnen, mocht hij daar al een aantal keer bewijzen. Al was de tegenstander toen wel telkens van een aanzienlijker minder kaliber.



Toch zien we wel heil in een dergelijke tactische variant op Old Trafford, zeker indien op de zijkanten voor defensief tegengewicht wordt gezorgd. Voorin zijn de posities van Eden Hazard en Dries Mertens namelijk op het lijf geschreven van jongens als Siebe Schrijvers en Percy Tau, met ook De Ketelaere als alternatief. Diep in de punt blijft het dilemma tussen de kracht van Michael Krmencik versus de beweeglijkheid van types als David Okereke of Loïs Openda tot slot dan hetzelfde, waarbij onze voorkeur naar een van die laatste pistes uitgaat. Alles samen een gedurfde strategie, maar als Club kans wil maken op een stunt heeft het zoals gezegd toch geen andere optie dan ten aanval te trekken. Slagen ze niet in hun opzet, gaan Clement en co dan tenminste nog strijdend ten onder.

LEES OOK: Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

Hoe moet Clement volgens u donderdag het gemis van Vormer opvangen?

Meest recent

‘Pocognoli wordt dure grap: bizarre kosten Monaco onthuld'

Sebastien Pocognoli koos ervoor om Union SG te verlaten voor een uitdaging bij AS Monaco, maar in ...

25
25
‘Mogi Bayat draait Anderlecht weer een ferme loer’

RSC Anderlecht zit in zak en as. De club zit in een desastreuze vorm en ook achter de schermen loopt ...

77
77
‘Rampscenario Lukaku lonkt: wat denkt Rudi Garcia?’

Romelu Lukaku staat bijna een halfjaar aan de kant bij Napoli. De aanvaller maakte inmiddels zijn ...

58
58
‘Anderlecht blijft pushen: sleutel ligt bij Kindermans’

Het rommelt ferm bij RSC Anderlecht. Paars-Wit nam de afgelopen weken afscheid van Besnik Hasi, ...

197
197
Schokkend: 'VRT bezorgt Ruben Van Gucht enorme mokerslag'

Ruben Van Gucht is intussen uitgegroeid tot een BV die de showbizzwereld doet daveren. De man met ...

163
163
Hoop voor Lavia: Chelsea-coach dropt groot nieuws

Het seizoen van Roméo Lavia wordt andermaal getekend door aanhoudend blessureleed. Maar de ...

39
39
Natte droom Anderlecht: Overmars naar Lotto Park?

RSC Anderlecht nam maandag weinig verrassend afscheid van Olivier Renard. De recordkampioen moet dus ...

329
329
Alles op promotie: Beerschot kondigt extra aanwinst aan

De reguliere competitie van de Challenger Pro League nadert stilaan zijn ontknoping. Bij Beerschot ...

64
64
'Allianz Arena davert: vertrek Vincent Kompany plots reëel'

Vincent Kompany is bezig aan een geweldig tweede seizoen als hoofdtrainer van Bayern München. ...

560
560
Nieuwe trainer Anderlecht: twee frappante namen genoemd

Afgaande op de woorden van CEO Kenneth Bornauw, wil RSC Anderlecht eind deze week zijn nieuwe ...

452
452
'Miljoenen voor Genk: Milan klopt aan voor toptransfer'

Konstaninos Karetsas werd maandagavond nog eens in de bloemetjes gezet. Het goudhaantje van KRC Genk ...

484
484
Opvolger Renard: Vincent Mannaert écht naar Anderlecht?

De top van RSC Anderlecht heeft opnieuw plaats moeten nemen aan de tekentafel. Paars-Wit was al op ...

608
608
Bliksemvertrek bij Club: Stankovic senior doet boekje open

Club Brugge werd vorige zomer gedwongen om al na één seizoen afscheid te nemen ...

432
432
'Anderlecht in extase: topcoach met Guardiola-stempel'

Een bekerwinnaar met een Guardiola-stempel: Anderlecht voelt dat dit een kans kan zijn. In Nederland ...

329
329
Vandevoordt zorgt plots voor grote transferverrassing

Nadat hij al op jonge leeftijd doorbrak bij KRC Genk, leek een grootste carrière in de maak ...

190
190
Club kruist vingers: uitsluitsel over Vermant en Tzolis

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

507
507
'Anderlecht in actie: spectaculaire terugkeer in de maak'

Het overgebleven bestuur van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer. Men wil zo snel mogelijk ...

688
688
Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

147
147
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

493
493
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

460
460
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

614
614
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

239
239
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

152
152
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

536
536
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

104
104

Meer sportnieuws