Wonder zonder Vormer? Vier oplossingen voor Clement

door
Wonder zonder Vormer? Vier oplossingen voor Clement

Alsof de taak nog niet zwaar genoeg was. Club Brugge moet in Old Trafford minstens één keer scoren wil het stunten tegen Manchester United, maar zal dat zonder haar Mister Europe – of toch in de toppers – Emmanuel Dennis moeten doen. Een fikse aderlating, al zijn voor de wispelturige spits wel genoeg doublures voorhanden. Iets wat van Ruud Vormer, die evenmin Het Kanaal oversteekt, niet gezegd kan worden. Winnen zonder de middenvelder zou volgens velen dan ook haast een wonder zijn. Toch vonden wij vier mogelijke oplossingen.


In principe kan Philippe Clement het gerust zonder zijn aanvoerder stellen, zo zou men kunnen denken, want in de heenmatch lieten Mats Rits en Éder Balanta zien een prima koppel te vormen. Die laatste is na zijn geel karton in die wedstrijd donderdag echter geschorst, wat maakt dat de Brugse coach meteen een streep mag trekken door zijn meest voor de hand liggende alternatief – dat de komende weken wellicht de dienst zal gaan uitmaken in de rug van Hans Vanaken. Welke vier opties in Engeland dan wél al op tafel liggen om de Nederlander te vervangen, ontdekt u hieronder.

CHARLES DE KETELAERE
Club is het alvast niet gewend om zonder Vormer aan te treden. De publiekslieveling van Jan Breydel stond in eigen land immers slechts één keer niet aan de aftrap: de brilscore in eigen huis tegen Eupen, waarin hij na 45 minuten tussen de lijnen kwam. In Europa moest Blauw-Zwart het evenwel al vaker zonder haar aanjager stellen, want behalve zijn zitje op de bank in het vorige treffen met United stond hij ook in de Champions League drie wedstrijden aan de kant. In Parijs en Istanboel mocht daardoor het duo Rits-Balanta voor de eerste keer haar waarde bewijzen, maar in de thuismatch tegen PSG was die laatste nog niet topfit.



In de enige partij waarin noch Vormer, noch Balanta aan de start verscheen – wat donderdag dus tevens het geval zal zijn – kregen we zo de vuurdoop van Charles De Ketelaere te zien. De jonkie maakte geen onaardige indruk in een driehoek met Rits en Vanaken, tot hij uiteindelijk uiteraard mee kopje onder ging. Intussen kreeg De Ketelaere wel volop de kans om nog wat stappen te zetten, zij het doorgaans in een iets hogere rol. Hoewel hij in zijn paar optredens als spelmaker wat minder uit de verf kwam, lijkt dit dan ook de meest logische optie. Al is het dan allicht wel aan Vanaken om het vuile werk van zijn maatje op te pikken.

THOMAS VAN DEN KEYBUS
Club Brugge staat niet bepaald bekend om haar vlotte doorstroming vanuit de academie, en dus leek De Ketelaere aanvankelijk misschien wel een toevalstreffer. Dat ze in Westkapelle een inhaalbeweging op de rivalen uit Neerpede proberen in te zetten, werd echter duidelijk toen vorige week met Maxim De Cuyper het volgende product van eigen kweek voor de leeuwen werd gegooid. De 19-jarige linksachter vierde een gesmaakte entree, met zijn jammerlijke inworp helaas als enige smet, en dingt nu ook in Manchester naar een basisplaats. Al is de kans groot dat Clement toch weer teruggrijpt naar de meer ervaren Eduard Sobol.



Wanneer zo'n routinier niet beschikbaar is, schrikt de Brugse T1 er dus evenwel niet voor terug om tieners in het elftal te droppen. Met Thomas Van den Keybus dient zich nu alweer een nieuw exemplaar aan in zijn selectie. De polyvalente middenvelder werd in de zomer reeds bij de A-kern gehaald en mocht in januari mee op stage naar Qatar, waar hij scoorde in de oefenpot tegen Ajax. Van den Keybus vormde toen in het laatste halfuur een trio met Rits en De Ketelaere en werd dus al voorbereid op de positie van Vormer. Al is debuteren in eigen huis, zoals zijn generatiegenoten mochten doen, toch wat anders dan op Old Trafford.

KRÉPIN DIATTA
Met Dennis, Vormer en Balanta telt Club drie afhakers van formaat, maar gelukkig staat daar ook nog wat goed nieuws tegenover. Krépin Diatta, de Senegalese sterkhouder op rechts die de voorbije twee duels aan de kant stond met een adductorenletsel, is namelijk opnieuw van de partij. Een potentiële troefkaart tegen de linkerflank van Manchester United, die in Brugge dus nog geen kennis maakte met de wervelwind zijn vele kwaliteiten – al heeft Diatta sinds nieuwjaar wel moeite om zijn gewoonlijke niveau te halen. Toch bestaat er weinig twijfel over dat het goudhaantje, indien fit bevonden, donderdag aan de aftrap staat.



Of dat op zijn vertrouwde rechterflank zal zijn, is echter nog maar de vraag. Niet alleen kan Diatta naar de overkant verhuizen, bij zijn nationale team liet hij al zien ook een centrale rol prima aan te kunnen. Een uiterst aanvallende optie waarin opnieuw heel wat defensieve verantwoordelijkheid op de schouders van Vanaken komt te liggen, al beschikt de balvaardige snelheidsduivel zelf tevens over een verrassend hoog volume. Om het offensieve geweld te balanceren kan Clement dan bovendien net als vorige week opteren voor iets meer behouden flanken, zij het ditmaal wellicht met Thibault Vlietinck in plaats van Odillon Kossounou.

TACTISCHE WISSEL
Tot slot kan de coach van Blauw-Zwart een systeemwissel overwegen, en dan hebben we het niet over de 4-3-3 waarmee hij in Genk succes boekte – en die hij ook in Brugge al meermaals hanteerde. In plaats van een vervanger voor Vormer te zoeken, zou Club immers gewoon op het duo Rits-Vanaken kunnen vertrouwen. In een 4-4-2 of, iets moderner, de 3-4-3 waarmee de Rode Duivels recent succes boekten. Dat Vanaken in die formatie zijn streng kan trekken als een van de twee centrale pionnen, mocht hij daar al een aantal keer bewijzen. Al was de tegenstander toen wel telkens van een aanzienlijker minder kaliber.



Toch zien we wel heil in een dergelijke tactische variant op Old Trafford, zeker indien op de zijkanten voor defensief tegengewicht wordt gezorgd. Voorin zijn de posities van Eden Hazard en Dries Mertens namelijk op het lijf geschreven van jongens als Siebe Schrijvers en Percy Tau, met ook De Ketelaere als alternatief. Diep in de punt blijft het dilemma tussen de kracht van Michael Krmencik versus de beweeglijkheid van types als David Okereke of Loïs Openda tot slot dan hetzelfde, waarbij onze voorkeur naar een van die laatste pistes uitgaat. Alles samen een gedurfde strategie, maar als Club kans wil maken op een stunt heeft het zoals gezegd toch geen andere optie dan ten aanval te trekken. Slagen ze niet in hun opzet, gaan Clement en co dan tenminste nog strijdend ten onder.

LEES OOK: Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

Hoe moet Clement volgens u donderdag het gemis van Vormer opvangen?

Meest recent

'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

5
5
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

45
45
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

241
241
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

46
46
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

602
602
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

90
90
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

164
164
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

231
231
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

102
102
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

287
287
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

309
309
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

67
67
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

37
37
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

848
848
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

93
93
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

159
159
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

687
687
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

362
362
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

261
261
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

627
627
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

432
432
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

92
92
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

818
818
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

278
278

Meer sportnieuws