Wonder zonder Vormer? Vier oplossingen voor Clement

1040
Wonder zonder Vormer? Vier oplossingen voor Clement

Alsof de taak nog niet zwaar genoeg was. Club Brugge moet in Old Trafford minstens één keer scoren wil het stunten tegen Manchester United, maar zal dat zonder haar Mister Europe – of toch in de toppers – Emmanuel Dennis moeten doen. Een fikse aderlating, al zijn voor de wispelturige spits wel genoeg doublures voorhanden. Iets wat van Ruud Vormer, die evenmin Het Kanaal oversteekt, niet gezegd kan worden. Winnen zonder de middenvelder zou volgens velen dan ook haast een wonder zijn. Toch vonden wij vier mogelijke oplossingen.


In principe kan Philippe Clement het gerust zonder zijn aanvoerder stellen, zo zou men kunnen denken, want in de heenmatch lieten Mats Rits en Éder Balanta zien een prima koppel te vormen. Die laatste is na zijn geel karton in die wedstrijd donderdag echter geschorst, wat maakt dat de Brugse coach meteen een streep mag trekken door zijn meest voor de hand liggende alternatief – dat de komende weken wellicht de dienst zal gaan uitmaken in de rug van Hans Vanaken. Welke vier opties in Engeland dan wél al op tafel liggen om de Nederlander te vervangen, ontdekt u hieronder.

CHARLES DE KETELAERE
Club is het alvast niet gewend om zonder Vormer aan te treden. De publiekslieveling van Jan Breydel stond in eigen land immers slechts één keer niet aan de aftrap: de brilscore in eigen huis tegen Eupen, waarin hij na 45 minuten tussen de lijnen kwam. In Europa moest Blauw-Zwart het evenwel al vaker zonder haar aanjager stellen, want behalve zijn zitje op de bank in het vorige treffen met United stond hij ook in de Champions League drie wedstrijden aan de kant. In Parijs en Istanboel mocht daardoor het duo Rits-Balanta voor de eerste keer haar waarde bewijzen, maar in de thuismatch tegen PSG was die laatste nog niet topfit.



In de enige partij waarin noch Vormer, noch Balanta aan de start verscheen – wat donderdag dus tevens het geval zal zijn – kregen we zo de vuurdoop van Charles De Ketelaere te zien. De jonkie maakte geen onaardige indruk in een driehoek met Rits en Vanaken, tot hij uiteindelijk uiteraard mee kopje onder ging. Intussen kreeg De Ketelaere wel volop de kans om nog wat stappen te zetten, zij het doorgaans in een iets hogere rol. Hoewel hij in zijn paar optredens als spelmaker wat minder uit de verf kwam, lijkt dit dan ook de meest logische optie. Al is het dan allicht wel aan Vanaken om het vuile werk van zijn maatje op te pikken.

THOMAS VAN DEN KEYBUS
Club Brugge staat niet bepaald bekend om haar vlotte doorstroming vanuit de academie, en dus leek De Ketelaere aanvankelijk misschien wel een toevalstreffer. Dat ze in Westkapelle een inhaalbeweging op de rivalen uit Neerpede proberen in te zetten, werd echter duidelijk toen vorige week met Maxim De Cuyper het volgende product van eigen kweek voor de leeuwen werd gegooid. De 19-jarige linksachter vierde een gesmaakte entree, met zijn jammerlijke inworp helaas als enige smet, en dingt nu ook in Manchester naar een basisplaats. Al is de kans groot dat Clement toch weer teruggrijpt naar de meer ervaren Eduard Sobol.



Wanneer zo'n routinier niet beschikbaar is, schrikt de Brugse T1 er dus evenwel niet voor terug om tieners in het elftal te droppen. Met Thomas Van den Keybus dient zich nu alweer een nieuw exemplaar aan in zijn selectie. De polyvalente middenvelder werd in de zomer reeds bij de A-kern gehaald en mocht in januari mee op stage naar Qatar, waar hij scoorde in de oefenpot tegen Ajax. Van den Keybus vormde toen in het laatste halfuur een trio met Rits en De Ketelaere en werd dus al voorbereid op de positie van Vormer. Al is debuteren in eigen huis, zoals zijn generatiegenoten mochten doen, toch wat anders dan op Old Trafford.

KRÉPIN DIATTA
Met Dennis, Vormer en Balanta telt Club drie afhakers van formaat, maar gelukkig staat daar ook nog wat goed nieuws tegenover. Krépin Diatta, de Senegalese sterkhouder op rechts die de voorbije twee duels aan de kant stond met een adductorenletsel, is namelijk opnieuw van de partij. Een potentiële troefkaart tegen de linkerflank van Manchester United, die in Brugge dus nog geen kennis maakte met de wervelwind zijn vele kwaliteiten – al heeft Diatta sinds nieuwjaar wel moeite om zijn gewoonlijke niveau te halen. Toch bestaat er weinig twijfel over dat het goudhaantje, indien fit bevonden, donderdag aan de aftrap staat.



Of dat op zijn vertrouwde rechterflank zal zijn, is echter nog maar de vraag. Niet alleen kan Diatta naar de overkant verhuizen, bij zijn nationale team liet hij al zien ook een centrale rol prima aan te kunnen. Een uiterst aanvallende optie waarin opnieuw heel wat defensieve verantwoordelijkheid op de schouders van Vanaken komt te liggen, al beschikt de balvaardige snelheidsduivel zelf tevens over een verrassend hoog volume. Om het offensieve geweld te balanceren kan Clement dan bovendien net als vorige week opteren voor iets meer behouden flanken, zij het ditmaal wellicht met Thibault Vlietinck in plaats van Odillon Kossounou.

TACTISCHE WISSEL
Tot slot kan de coach van Blauw-Zwart een systeemwissel overwegen, en dan hebben we het niet over de 4-3-3 waarmee hij in Genk succes boekte – en die hij ook in Brugge al meermaals hanteerde. In plaats van een vervanger voor Vormer te zoeken, zou Club immers gewoon op het duo Rits-Vanaken kunnen vertrouwen. In een 4-4-2 of, iets moderner, de 3-4-3 waarmee de Rode Duivels recent succes boekten. Dat Vanaken in die formatie zijn streng kan trekken als een van de twee centrale pionnen, mocht hij daar al een aantal keer bewijzen. Al was de tegenstander toen wel telkens van een aanzienlijker minder kaliber.



Toch zien we wel heil in een dergelijke tactische variant op Old Trafford, zeker indien op de zijkanten voor defensief tegengewicht wordt gezorgd. Voorin zijn de posities van Eden Hazard en Dries Mertens namelijk op het lijf geschreven van jongens als Siebe Schrijvers en Percy Tau, met ook De Ketelaere als alternatief. Diep in de punt blijft het dilemma tussen de kracht van Michael Krmencik versus de beweeglijkheid van types als David Okereke of Loïs Openda tot slot dan hetzelfde, waarbij onze voorkeur naar een van die laatste pistes uitgaat. Alles samen een gedurfde strategie, maar als Club kans wil maken op een stunt heeft het zoals gezegd toch geen andere optie dan ten aanval te trekken. Slagen ze niet in hun opzet, gaan Clement en co dan tenminste nog strijdend ten onder.

LEES OOK: Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Hoe moet Clement volgens u donderdag het gemis van Vormer opvangen?

Meest recent

Crisis bij KV Mechelen: "Dit is schandalig, een afgang!"

KV Mechelen zit in de penarie. De Maneblussers verloren kansloos met 0-4 van KVC Westerlo. Het is ...

25
25
‘Seys-kamp pakt Club Brugge genadeloos terug’

Club Brugge wil Joaquin Seys koste wat het kost nog minstens één seizoen houden. ...

196
196
Vanhaezebrouck bijzonder scherp voor Club Brugge

De zomermercato ligt eindelijk achter de rug. Hein Vanhazebrouck volgde het allemaal met een dosis ...

74
74
KRC Genk hoopt op missing link: "Flinke stap omhoog naar JPL"

KRC Genk haalde richting het einde van de mercato een zeer broodnodige aanwinst. De Limburgers ...

41
41
Anderlecht met probleem: van topper tot vergeetput

Bij RSC Anderlecht zitten ze met een probleem, of verandert er eerstdaags nog iets? Eén van ...

163
163
Compper verrast na matige match: "Dit is stap vooruit"

Antwerp begon het seizoen verrassend sterk met een zes op zes, maar daar blijft intussen weinig van ...

139
139
Standard maakt indruk: "Er broeit iets"

Het is na zaterdagavond drummen aan de top van het klassement in de Jupiler Pro League. Union nam de ...

133
133
Storm hinkt op twee gedachten na droomdebuut

Westerlo heeft zaterdagavond eindelijk zijn eerste overwinning van het seizoen kunnen pakken. Het ...

69
69
Standard klopt zwak Antwerp, STVV haalt fors uit

Er stonden zaterdagavond nog twee wedstrijden op het programma in de Jupiler Pro League. Standard ...

148
148
PSV maakt statement in gepeperde kraker tegen Ajax

In de Eredivisie had de vijfde speeldag zaterdagavond meteen een absolute kraker in petto. ...

83
83
Jong Genk geeft de Spor pak voor de broek in derty

Sporting Hasselt begon zeer knap aan het seizoen in de Challenger Pro League met een zes op zes, ...

194
194
Hayen moet al ontslag vrezen: "Heel teleurstellend"

Nicky Hayen maakte deze zomer middenin de voorbereiding plots de overstap van KRC Genk naar Burnley. ...

242
242
AA Gent krijgt fikse opsteker na 252 dagen afwezigheid

Voor AA Gent is het nieuwe seizoen tot dusver uitstekend begonnen. De Buffalo's wisten drie ...

70
70
Hubert ziet nog één werkpunt voor straffe matchwinnaar

Union prijkt al zeker tot zondagmiddag aan de leiding in de Jupiler Pro League. De Brusselaars ...

30
30
Kompany én De Bruyne beleven baalavonden

Zaterdagavond waren in het buitenland Kevin De Bruyne en Vincent Kompany aan zet. Zij beleefden ...

128
128
Westerlo vernedert KV Mechelen en pakt eerste zege

Met KV Mechelen en Westerlo stonden zaterdag twee teams tegenover elkaar die ontgoochelend aan het ...

145
145
‘Vanaken-bom barst al vóór debuut Van Bommel'

Hans Vanaken ziet de komst van Mark van Bommel helemaal zitten. Toch krijgt de nieuwe bondscoach net ...

420
420
Leko looft sterkhouder: "Speelde alweer sterk"

Club Brugge won zonder enige glans met 0-1 van Lommel SK. Blauw-Zwart verdiende de zege, maar ...

410
410
Aanwinst RSCA overtuigt nog niet: "Moet nog stappen zetten"

RSC Anderlecht boekte een broodnodige zege tegen KV Kotrijk. Het won oververdiend met 1-0, maar ...

313
313
Vanderbiest vreest: "In januari wel weg bij KV Mechelen?"

KV Mechelen kende een lucratieve zomermercato. De Maneblussers hebben winst gemaakt op de ...

262
262
Beerschot rondt plots twee uitgaande transfers af

Beerschot heeft daags na de mooie 4-2-zege tegen Patro Eisden nog transfernieuws meegedeeld. De ...

70
70
Filip Joos deelt hartverscheurend verhaal: "Tot op het bot"

Filip Joos is doorgaans niet iemand die snel om een straffe anekdote verlegen zit, maar tijdens zijn ...

39
39
De Meyer over kritiek: "Begrijp dat fans dat niet fijn vinden"

Bij STVV kreeg trainer Frédéric De Meyer de nodige kritiek nadat hij tegen Union SG ...

31
31
Haaland flikt het weer bij Man City, Fofana debuteert

In de Premier League gingen er om 16u vijf wedstrijden van start. Het was vooral uitkijken naar ...

53
53
Union SG pakt gevleide zege in spektakelstuk

Om 16u stond in het zwarte land de topper tussen Sporting Charleroi en Union SG op het programma. ...

102
102

Meer sportnieuws