'Porto brengt (lachwekkend) bod uit op David'

door
'Porto brengt (lachwekkend) bod uit op David'

De duurste vertrekkers uit de Jupiler Pro League behoren toe aan Anderlecht, Genk, Standard en Club Brugge, maar met Jonathan David hoopt ook AA Gent zich straks in die debatten te moeien. Dat de Buffalo's de jackpot willen vangen voor hun goudklomp is duidelijk, want in januari werd naar eigen zeggen nog een recordbod afgeslagen.


Enigszins verrassend meldt Gianluca Di Marzio, gerespecteerd transferspecialist voor Sky Sports, dat Porto een eerste poging van amper zes miljoen heeft ondernomen om de 20-jarige Canadees binnen te rijgen. Hoewel het hier allicht slechts om een eerste toenadering tussen de beide teams gaat toch een opvallend laag bedrag, dat uiteraard lang niet zal voldoen.

Michel Louwagie liet eerder al verstaan dat David zelfs voor 25 miljoen, ofwel het viervoudige van wat Porto aanbood, niet zomaar uit de Ghelamco Arena zal mogen vertrekken. De jonge aanvaller groeide dit seizoen dan ook uit tot een ware sensatie in de Jupiler Pro League én daarbuiten, met 22 doelpunten en 10 assists in 37 optredens over alle competities heen.

UPDATE 17u
Volgens onze bronnen werd dit bod niet afgelopen winter, maar wel al in de zomer van 2019 neergelegd. Ook toen had Porto uiteraard al moeten weten dat zes miljoen niet zou volstaan om David los te weken. De Portugezen bleven hem de voorbije maanden wel intensief volgen, dus mogelijk mag Gent zich komende zomer aan een serieuzer bod verwachten.

LEES OOK: Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

Gent moet voor David minstens 30 miljoen vragen

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club kan weer cashen, Real aast op grote naam'

 De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

10
10
Makelaar Rits spreekt klare taal, sneer naar transfer

Mats Rits is bij RSC Anderlecht volledig naar de achtergrond verdwenen. De middenvelder traint dan ...

75
75
Vanhaezebrouck maakt JPL-tendens af: "Onvoorstelbaar"

Het Nieuwsblad nam een trend in de Jupiler Pro League onder de loep. Assistenten die tijdens ...

24
24
Driedubbele opsteker voor Rode Duivels richting WK

Het WK komt dichterbij. Spelers die nu geblesseerd uitvallen missen mogelijk het mondiale ...

34
34
'Verrassende nieuwe uitdaging voor Laurent Ciman'

Eén van de meest opvallende figuren in de 'gouden generatie' van de Rode Duivels, was Laurent ...

23
23
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

51
51
'Diplomaprobleem Taravel: Anderlecht hakt knoop door'

Anderlecht zette op 1 februari Besnik Hasi op straat. Sindsdien zorgde het trainersdossier al voor ...

161
161
'Union sluit nieuwe megadeal met Benfica'

Union zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zijn titel te verlengen. Het ...

65
65
Van der Elst trekt keiharde conclusie over Leko en Club

De 28ste speeldag belooft enkele pittige affiches te brengen. De meeste ogen zullen gericht zijn op ...

317
317
Straffe stoot Vanderbiest: "Als je dat ziet..."

In de komende drie weken wordt de strijd om de Champions' Play-Off helemaal beslist. Union, Club ...

75
75
'Genk moet zich haasten: ervaren sterkhouder krijgt aanbod'

Bij KRC Genk gaat alle aandacht in de komende weken naar het veiligstellen van de zesde plaats. ...

185
185
'Standard krijgt plots drie gigantische opstekers'

Standard deed vorige week een enorme slechte zaak door 1-1 te spelen tegen La Louvière. De ...

134
134
'Club Brugge twijfelt: dure 'flopaankoop' al na jaar weg'

Club Brugge heeft een brede kern en daardoor zijn er een aantal spelers die minder aan bod komen. ...

318
318
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

95
95
Lammens snoeihard na nederlaag Manchester United

Manchester United kon een goede zaak doen door het puntenverlies van Manchester City. Ze verloren ...

83
83
Club Brugge davert: Verhaeghe sleurt Club de miserie in

Bart Verhaeghe zette zelf mee de lijnen uit bij Club Brugge, en net daar wringt het nu. Nu de ...

861
861
Drama bij Anderlecht: moét Taravel aftreden als T1?

RSC Anderlecht zit met een gigantisch probleem. De Brusselaars lijken Jérémy Taravel ...

468
468
Roda JC rekent op Belg voor ‘Operatie Eredivisie’

Roda JC is een club die altijd heel wat Belgen in zijn rangen heeft gehad. De Nederlandse ...

12
12
Anderlecht dreigt opnieuw zware fout te maken

RSC Anderlecht moet stilaan een knoop gaan doorhakken. Gaan de Brusselaars de laatste aanvallende ...

276
276
Bayern-ster doet boekje open over Kompany

Vincent Kompany is bijzonder geliefd bij zijn spelers. Dat is al jaren het geval als coach. De ...

289
289
Anderlecht liet hem gaan… en krijgt nu spijt

Bij RSC Anderlecht waren de zomer- en wintermercato niet bepaald een groot succes. Sommigen zijn al ...

221
221
'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

209
209
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

27
27
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

58
58
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

81
81

Meer sportnieuws