TRANSFERUURTJE: 'AA Gent heeft straf plan, nieuw maatje voor Lukaku'

285 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent heeft straf plan, nieuw maatje voor Lukaku'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Na zijn hattrick van afgelopen zondag is Jonathan David de nieuwe Gouden Stier. Zijn straffe prestaties hebben hem dan ook grof wild gemaakt op de transfermarkt. Maar AA Gent staat blijkbaar niet te springen om hem ten gelde te maken. Zo laat manager Michel Louwagie aan Het Laatste Nieuws weten dat het de bedoeling is om David minstens nog één seizoen te houden. Een straf plan van de Buffalo's. Moest het toch tot een transfer komen, wil de club meer dan 25 miljoen euro vangen.

Hoewel KV Oostende een erg tegenvallend seizoen kent, zijn er toch enkele spelers die zich in de kijker hebben geplaatst. Jelle Bataille bijvoorbeeld, maakte indruk als rechtsachter én ook als rechtsbuiten. De 20-jarige was dit seizoen al goed voor twee doelpunten en evenveel assists. Volgens Het Nieuwsblad tonen meerdere clubs uit 1A al interesse in hem, waarvan AA Gent het nadrukkelijkst.

BUITENLAND
Afgelopen weekend dook een gerucht op dat Paris Saint-Germain Thibaut Courtois wil opnemen in een grootse transferdeal rond Kylian Mbappé. Maar de kans dat Real Madrid daar op zal ingaan is onbestaande. De Rode Duivel is bezig aan een uitstekend seizoen en heeft iedereen binnen de club overtuigd. Volgens Todo Fijaches is er ondertussen ook al een alternatief gevonden. Zo zou Marcelo nu naar voren zijn geschoven als pasmunt voor de Franse wereldkampioen.

Internazionale dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Lautaro Martinez en zal dus op zoek moeten naar een nieuwe aanvalspartner voor Romelu Lukaku. Volgens de Mirror heeft coach Antonio Conte alvast twee doelwitten bepaald. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) en Anthony Martial (Manchester United) zouden in beeld zijn om Martinez op te volgen. De Argentijn zou bij een transfer 111 miljoen euro opleveren, dus de Milanezen zouden alvast een stevig spaarpotje hebben om één van de twee bovenstaande namen los te weken.

Eduardo Camavinga geldt momenteel als één van de grootste talenten van Europa. De Franse middenvelder van Stade Rennes drukt dit seizoen volledig zijn stempel op het verrassende nummer drie in de Ligue 1 en wekte zo al de belangstelling van heel wat topclubs, waaronder ook Real Madrid. Volgens France Football is het echter Borussia Dortmund dat momenteel het kortst op de bal speelt.

Door de Europese schorsing die de club boven het hoofd hangt, dreigt Manchester City een aantal spelers te verliezen. Leroy Sané is één van de vedettes die mogelijk komende zomer vertrekt. De Duitse aanvaller sloeg vorige zomer nog een mooi aanbod van Bayern München af, maar volgens het Spaanse DefensaCentral heeft ook Real Madrid interesse om Sané los te weken bij de Citizens.

Manchester United en Arsenal FC gaan door een behoorlijk wisselvallig seizoen en mikken komende zomer op versterking. Daarbij zouden ze nu ook de degens met mekaar kruisen. Beide Premier League-clubs zouden hun zinnen hebben gezet op Blaise Matuidi, zo laat het Italiaanse CalcioMercato weten. Zijn contract bij Juventus werd onlangs wel met één seizoen verlengd, gratis zal hij dus niet de deur uitwandelen.

LEES OOK: Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Denkt u David 30 miljoen euro of meer kan opbrengen?

Meest recent

L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

8
8
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

75
75
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

265
265
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

103
103
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

166
166
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

175
175
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

94
94
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

362
362
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

329
329
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

343
343
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

693
693
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

176
176
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

186
186
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1693
1693
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

152
152
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

88
88
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

311
311
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

228
228
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28

Meer sportnieuws