TRANSFERUURTJE: 'AA Gent heeft straf plan, nieuw maatje voor Lukaku'

door
TRANSFERUURTJE: 'AA Gent heeft straf plan, nieuw maatje voor Lukaku'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
Na zijn hattrick van afgelopen zondag is Jonathan David de nieuwe Gouden Stier. Zijn straffe prestaties hebben hem dan ook grof wild gemaakt op de transfermarkt. Maar AA Gent staat blijkbaar niet te springen om hem ten gelde te maken. Zo laat manager Michel Louwagie aan Het Laatste Nieuws weten dat het de bedoeling is om David minstens nog één seizoen te houden. Een straf plan van de Buffalo's. Moest het toch tot een transfer komen, wil de club meer dan 25 miljoen euro vangen.

Hoewel KV Oostende een erg tegenvallend seizoen kent, zijn er toch enkele spelers die zich in de kijker hebben geplaatst. Jelle Bataille bijvoorbeeld, maakte indruk als rechtsachter én ook als rechtsbuiten. De 20-jarige was dit seizoen al goed voor twee doelpunten en evenveel assists. Volgens Het Nieuwsblad tonen meerdere clubs uit 1A al interesse in hem, waarvan AA Gent het nadrukkelijkst.

BUITENLAND
Afgelopen weekend dook een gerucht op dat Paris Saint-Germain Thibaut Courtois wil opnemen in een grootse transferdeal rond Kylian Mbappé. Maar de kans dat Real Madrid daar op zal ingaan is onbestaande. De Rode Duivel is bezig aan een uitstekend seizoen en heeft iedereen binnen de club overtuigd. Volgens Todo Fijaches is er ondertussen ook al een alternatief gevonden. Zo zou Marcelo nu naar voren zijn geschoven als pasmunt voor de Franse wereldkampioen.

Internazionale dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van Lautaro Martinez en zal dus op zoek moeten naar een nieuwe aanvalspartner voor Romelu Lukaku. Volgens de Mirror heeft coach Antonio Conte alvast twee doelwitten bepaald. Pierre-Emerick Aubameyang (Arsenal) en Anthony Martial (Manchester United) zouden in beeld zijn om Martinez op te volgen. De Argentijn zou bij een transfer 111 miljoen euro opleveren, dus de Milanezen zouden alvast een stevig spaarpotje hebben om één van de twee bovenstaande namen los te weken.

Eduardo Camavinga geldt momenteel als één van de grootste talenten van Europa. De Franse middenvelder van Stade Rennes drukt dit seizoen volledig zijn stempel op het verrassende nummer drie in de Ligue 1 en wekte zo al de belangstelling van heel wat topclubs, waaronder ook Real Madrid. Volgens France Football is het echter Borussia Dortmund dat momenteel het kortst op de bal speelt.

Door de Europese schorsing die de club boven het hoofd hangt, dreigt Manchester City een aantal spelers te verliezen. Leroy Sané is één van de vedettes die mogelijk komende zomer vertrekt. De Duitse aanvaller sloeg vorige zomer nog een mooi aanbod van Bayern München af, maar volgens het Spaanse DefensaCentral heeft ook Real Madrid interesse om Sané los te weken bij de Citizens.

Manchester United en Arsenal FC gaan door een behoorlijk wisselvallig seizoen en mikken komende zomer op versterking. Daarbij zouden ze nu ook de degens met mekaar kruisen. Beide Premier League-clubs zouden hun zinnen hebben gezet op Blaise Matuidi, zo laat het Italiaanse CalcioMercato weten. Zijn contract bij Juventus werd onlangs wel met één seizoen verlengd, gratis zal hij dus niet de deur uitwandelen.

LEES OOK: 'Pijnlijk: Barça greep twéé keer naast Courtois'

Denkt u David 30 miljoen euro of meer kan opbrengen?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

70
70
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

67
67
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

21
21
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

101
101
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

46
46
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

126
126
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

67
67
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

123
123
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

195
195
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

81
81
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

37
37
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

179
179
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

104
104
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

44
44
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

150
150
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

34
34
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

70
70
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

80
80
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

123
123
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

155
155
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

221
221
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

325
325
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws