'VAR Van Driessche mag zich aan stevige berisping verwachten'

door
'VAR Van Driessche mag zich aan stevige berisping verwachten'

De VAR had zondag in Gent geen grote invloed op het resultaat, maar zorgde wel voor hét beeld van de avond. Op tv was namelijk te zien hoe videoref Bram Van Driessche op zijn smartphone zat te tokkelen, terwijl zijn assistent op zijn laptop bezig was. Een actie die voor flink wat commotie zorgde.


Bij Sporza zette woordvoerder van het arbitragekorps Frank De Bleeckere alvast de puntjes op de i. "Het was voor de aftrap van de tweede helft. Dat is cruciaal. Het is 2020, het zou naïef zijn om te denken dat scheidsrechters, net zoals spelers en trainers, tijdens de rust geen contact hebben met de buitenwereld", relativeert de ex-topref het hele voorval.

"Laat me wel duidelijk zijn, tijdens de match mag het niet", benadruk De Bleeckere dat die nuance toch belangrijk is in het hele verhaal. Al geeft hij wel toe dat de intussen gretig gedeelde beelden het imago van de arbitrage in ons land, sowieso al vaak op de korrel genomen, niet bepaald vooruit helpen. "Scheidsrechters moeten zich wel bewust zijn van de perceptie bij het publiek. Na een incident als dit, zit die weer wat verkeerd."

UPDATE 25/02
Van Driessche overtrad in principe dus geen regels, toch mag hij zich volgens Het Laatste Nieuws aan minstens een stevige berisping verwachten. De videorefs kregen immers de instructies om 'zo professioneel mogelijk' over te komen. Hun houding is volgens de scheidsrechtersbazen immers belangrijk voor de beeldvorming naar de buitenwereld toe. Door op zijn smartphone te tokkelen, en vooral door het toestel zo plots weg te moffelen, ging Van Driessche in tegen die instructies.

LEES OOK: Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

De VAR zou offline moeten blijven tot na de match ...

Meest recent

Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

23
23
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

26
26
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

146
146
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

167
167
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

150
150
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

95
95
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

239
239
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

237
237
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

179
179
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

80
80
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

45
45
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

513
513
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

370
370
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

612
612
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

382
382
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

115
115
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

128
128
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

468
468
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

172
172
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

278
278
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

118
118
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

280
280
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

488
488
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

211
211

Meer sportnieuws