'VAR Van Driessche mag zich aan stevige berisping verwachten'

335
'VAR Van Driessche mag zich aan stevige berisping verwachten'

De VAR had zondag in Gent geen grote invloed op het resultaat, maar zorgde wel voor hét beeld van de avond. Op tv was namelijk te zien hoe videoref Bram Van Driessche op zijn smartphone zat te tokkelen, terwijl zijn assistent op zijn laptop bezig was. Een actie die voor flink wat commotie zorgde.


Bij Sporza zette woordvoerder van het arbitragekorps Frank De Bleeckere alvast de puntjes op de i. "Het was voor de aftrap van de tweede helft. Dat is cruciaal. Het is 2020, het zou naïef zijn om te denken dat scheidsrechters, net zoals spelers en trainers, tijdens de rust geen contact hebben met de buitenwereld", relativeert de ex-topref het hele voorval.

"Laat me wel duidelijk zijn, tijdens de match mag het niet", benadruk De Bleeckere dat die nuance toch belangrijk is in het hele verhaal. Al geeft hij wel toe dat de intussen gretig gedeelde beelden het imago van de arbitrage in ons land, sowieso al vaak op de korrel genomen, niet bepaald vooruit helpen. "Scheidsrechters moeten zich wel bewust zijn van de perceptie bij het publiek. Na een incident als dit, zit die weer wat verkeerd."

UPDATE 25/02
Van Driessche overtrad in principe dus geen regels, toch mag hij zich volgens Het Laatste Nieuws aan minstens een stevige berisping verwachten. De videorefs kregen immers de instructies om 'zo professioneel mogelijk' over te komen. Hun houding is volgens de scheidsrechtersbazen immers belangrijk voor de beeldvorming naar de buitenwereld toe. Door op zijn smartphone te tokkelen, en vooral door het toestel zo plots weg te moffelen, ging Van Driessche in tegen die instructies.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

De VAR zou offline moeten blijven tot na de match ...

Meest recent

Dure flop bij Antwerp: topaanwinst valt door de mand

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

17
17
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

39
39
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

100
100
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

106
106
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

87
87
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

168
168
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

238
238
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

204
204
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

87
87
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

63
63
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

209
209
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

41
41
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

114
114
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

210
210
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

799
799
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

96
96
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

157
157
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

199
199
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

222
222
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

76
76
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

133
133
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

139
139
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

244
244
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

458
458
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

154
154

Meer sportnieuws