'VAR Van Driessche mag zich aan stevige berisping verwachten'

door
'VAR Van Driessche mag zich aan stevige berisping verwachten'

De VAR had zondag in Gent geen grote invloed op het resultaat, maar zorgde wel voor hét beeld van de avond. Op tv was namelijk te zien hoe videoref Bram Van Driessche op zijn smartphone zat te tokkelen, terwijl zijn assistent op zijn laptop bezig was. Een actie die voor flink wat commotie zorgde.


Bij Sporza zette woordvoerder van het arbitragekorps Frank De Bleeckere alvast de puntjes op de i. "Het was voor de aftrap van de tweede helft. Dat is cruciaal. Het is 2020, het zou naïef zijn om te denken dat scheidsrechters, net zoals spelers en trainers, tijdens de rust geen contact hebben met de buitenwereld", relativeert de ex-topref het hele voorval.

"Laat me wel duidelijk zijn, tijdens de match mag het niet", benadruk De Bleeckere dat die nuance toch belangrijk is in het hele verhaal. Al geeft hij wel toe dat de intussen gretig gedeelde beelden het imago van de arbitrage in ons land, sowieso al vaak op de korrel genomen, niet bepaald vooruit helpen. "Scheidsrechters moeten zich wel bewust zijn van de perceptie bij het publiek. Na een incident als dit, zit die weer wat verkeerd."

UPDATE 25/02
Van Driessche overtrad in principe dus geen regels, toch mag hij zich volgens Het Laatste Nieuws aan minstens een stevige berisping verwachten. De videorefs kregen immers de instructies om 'zo professioneel mogelijk' over te komen. Hun houding is volgens de scheidsrechtersbazen immers belangrijk voor de beeldvorming naar de buitenwereld toe. Door op zijn smartphone te tokkelen, en vooral door het toestel zo plots weg te moffelen, ging Van Driessche in tegen die instructies.

LEES OOK: KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

De VAR zou offline moeten blijven tot na de match ...

Meest recent

Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

23
23
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

71
71
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

133
133
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

30
30
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

176
176
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

171
171
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

213
213
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

130
130
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

307
307
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

124
124
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

94
94
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

139
139
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

265
265
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

471
471
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

495
495
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

49
49
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

277
277
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

249
249
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

67
67
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

191
191
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

536
536
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

223
223
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

144
144
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

209
209
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

125
125

Meer sportnieuws