Toptransfer aan 'vriendenprijs': "Hij kan Anderlecht fortuin opleveren"

2130 stemmen
Toptransfer aan 'vriendenprijs':

RSC Anderlecht kon zondagavond eindelijk nog eens een overtuigende prestatie op de mat leggen en hakte KAS Eupen met zware 6-1-cijfers in de pan. Bij Paars-Wit liepen dan ook verschillende uitblinkers rond. Met name winteraanwinst Michael Murillo liet een uitstekende indruk achter.


RSCA lijkt dan ook een toptransfer te hebben gedaan met de Panamese rechtsback, zeker gezien de beperkte transfersom. Volgens La Dernière Heure verliepen de onderhandelingen met zijn club New York Red Bulls erg voortvarend. Oorspronkelijk bedroeg de vraagprijs zo'n 1.4 miljoen dollar, Paars-Wit kon de uiteindelijke transfersom zelfs nog doen zakken tot 950.000. Dat is ongeveer 877.000 euro. De Waalse krant heeft het dan ook over 'een vriendenprijs'.

Vooral omdat hij nog behoorlijk jong is (begin februari vierde hij zijn 24ste verjaardag) en op termijn dus een veelvoud kan opbrengen. "Murillo kostte bijna tien keer minder dan Michel Vlap en kan Anderlecht nog een fortuin opleveren", schrijft LDH. Een ander groot voordeel is het salaris van de Panamees. In de MLS streek hij naar verluidt zo'n 105.000 euro per jaar op. Met zijn transfer zal hij zich financieel wel ietwat verbeterd hebben, maar hij hoort allerminst bij de grootverdieners van RSCA.

LEES OOK: Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Murillo is tot dusver de beste winteraankoop ...

Meest recent

VAR bezorgt Oostenrijk rollercoaster in moeizame WK-zege

Oostenrijk is met een overwinning begonnen aan zijn wereldkampioenschap, het had echter veel meer ...

21
21
Transferorkaan Anderlecht: 'zeven exits, vier tópaanwinsten'

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, beginnen de ploegen uit de Jupiler Pro ...

184
184
"Altijd bij dit elftal" - Pijnlijke Duivels-conclusie in Nederland

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

103
103
Garcia-favoriet verknalt het: niemand zag deze bom aankomen

Het gelijkspel tegen Egypte blijft nazinderen bij de Rode Duivels. België kwam niet verder dan ...

163
163
Mechele wrijft ogen uit op training Duivels: "Dan is het kassa"

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

309
309
Messi breekt na straffe goal: oorzaak voor tranen bekend

Zou hij nog wel voldoende honger hebben? Was hij wel voldoende fit na zijn recente blessures? Welk ...

77
77
Magische Messi scoort hattrick; Haaland mist WK-debuut niet

Een week voor zijn 39ste verjaardag heeft Lionel Messi opnieuw voetbalgeschiedenis geschreven. Met ...

75
75
'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Pas na het WK zal de transferzomer pas echt op gang komen. Dat zal zeker het geval zijn voor heel ...

106
106
'Club wil bliksemdeal sluiten voor opvolger Ordoñez'

Het is bij Club Brugge nog altijd wachten op de eerste aanwinst van de zomer. Verschillende deals ...

197
197
Mbappé knalt zich in annalen en Frankrijk naar zege

De voorbije dagen vielen er op dit WK al een aantal verrassingen te noteren. Frankrijk leek even ook ...

36
36
Brandon Mechele zorgt voor diepe emoties met één WK-bericht

Brandon Mechele was gisterenavond ongetwijfeld één van de beste Rode Duivels. De ...

246
246
Duivels tanken vertrouwen in oefenpot: Lukaku toont zich weer

De Rode Duivels moesten maandagavond vrede nemen met een gelijkspel in hun openingswedstrijd van het ...

188
188
'Feyenoord klopt aan in JPL, vertrekker bij Charleroi'

Hoewel het WK volop aan de gang is en dat de transfermarkt wat vertraagt, wordt er toch al volop ...

35
35
'Juventus verrast iedereen met piepjonge Belg'

Juventus en Belgen, dat bleek de voorbije jaren nog geen al te geslaagd huwelijk. Verschillende ...

35
35
Pfaff ziet enkele grote problemen voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn hun WK ontgoochelend begonnen met een gelijkspel tegen Egypte. Daarmee krijgen ...

145
145
'AA Gent en Saint-Etienne strijden om Patro-sensatie'

De voorbije jaren wist Patro Eisden al enkele uitstekende transfers te doen. De Limburgers wisten al ...

250
250
'Duranville jubelt: clubs akkoord over transfer'

Velen hadden enkele jaren geleden verwacht dat Julien Duranville nu op het WK met de Rode Duivels ...

66
66
Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Het WK mag dan volop bezig zijn, er gebeurt ook heel wat op transfervlak. Zo valt er toch wel wat ...

211
211
WK-favoriet wil status van nummer één kracht bijzetten

Er was een tijd dat Brazilië dé norm was in het international voetbal. De Goddelijke ...

39
39
Sterspeler België ‘onder vuur’: niet meer incontournable

De Rode Duivels speelden 1-1 tegen Egypte. Een billijk resultaat. Na de match ging het vooral over ...

212
212
'Roberto Martinez kondigt vertrek aan bij Portugal'

Portugal opent weldra zijn WK met een verraderlijke partij tegen Congo. Roberto Martinez hoopt dit ...

285
285
Trossard reageert zeer duidelijk op kritiek na Egypte

België speelde 1-1 tegen Egypte. Meer verdiende het zeker niet, want het gaf veel te veel ...

116
116
Bom bij Antwerp: ontslag na supportersprotest

Het blijft onrustig bij Royal Antwerp FC. Een deel van de supporters roerde zich de afgelopen weken ...

445
445
'Anderlecht met rug tegen de muur: solden op De Cat'

Nathan De Cat weigert om zijn aflopend contract te verlengen, en dus staat het zo goed als vast dat ...

636
636
AA Gent kondigt exit aan, Union strikt vijfde (!) aanwinst

Terwijl alle ogen op het WK gericht zijn, draait ook de transfermolen stilaan op volle toeren. Op ...

159
159

Meer sportnieuws