Liverpool 22(!) punten los dankzij scorende Salah en Mané

192 stemmen
Liverpool 22(!) punten los dankzij scorende Salah en Mané

Liverpool heeft maandagavond de 26ste competitiezege van het seizoen over de streep getrokken. Tien minuten voor het einde wist Sadio Mané zijn club de winst te bezorgen tegen West Ham United. 


Al in de negende minuut was het raak voor Liverpool. Een aanval leek in eerste instantie nog te worden afgeslagen, maar dankzij Trent Alexander-Arnold kwam de bal opnieuw voor het doel en Wijnaldum kopte knap raak. Virgil van Dijk kopte later in de eerste helft overigens op de lat.

West Ham liet zich ondanks de snelle tegenvaller niet van de wijs brengen. Issa Diop zorgde kort na de treffer van Wijnaldum alweer voor de gelijkmaker door een hoekschop succesvol te verlengen en amper tien minuten na de hervatting zorgde Pablo Fornals zelfs voor de 1-2 op Anfield.

Liverpool verspeelde in competitieverband pas twee punten en heeft daarmee een enorme voorsprong opgebouwd, maar de ploeg van Jürgen Klopp straalde uit dat het ook deze wedstrijd wilde winnen. Dat lukte. Mohamed Salah zorgde dankzij een blunderende Lukasz Fabianski voor de gelijkmaker en Sadio Mané tekende zelfs voor de 3-2. Na 27 punten staat Liverpool op 79 punten. Manchester City volgt op de tweede positie met 57 punten, waardoor de eerste landstitel sinds 1990 nu toch echt aanstaande is.

Scoreverloop: 
1-0 Georginio Wijnaldum (9')
1-1 Issa Diop (12')
1-2 Pablo Fornals (54')
2-2 Mohamed Salah (68')
3-2 Sadio Mané (81')

LEES OOK: 'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Zal Liverpool naast de titel ook de CL winnen dit seizoen?

Meest recent

Hans Vanaken ontroert iedereen: één beeld blijft hangen

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

10
10
'Garcia moet twee Rode Duivels missen tegen Kroatië'

De Rode Duivels hebben nog twee weken voor ze beginnen aan hun WK, waar de openingsmatch op 15 juni ...

25
25
Opvallende nieuwe coach Lille-Duivels, einde tijdperk in JPL

Wellicht zullen we tot na het WK moeten wachten tot de transfermarkt écht op gang komt, maar ...

9
9
'Overmars in actie: Antwerp haalt nog 2 exotische talenten'

Marc Overmars zal deze zomer véél werk hebben bij Antwerp. De Great Old ziet zowat een ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Burgess weg bij Union, opmerkelijk avontuur Van Bommel'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

161
161
Brughmans verbaast met uitspraken na Genk-deceptie

KRC Genk loopt Europees voetbal mis na de deceptie tegen KAA Gent. De Limburgers kwamen in de ...

185
185
KBVB heeft duidelijke boodschap voor fans: Duivels op scherp

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Op donderdag 11 juni trapt ...

43
43
RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

RWDM Brussels staat op de rand van de afgrond. De Brusselse club is echter niet van plan om op te ...

152
152
'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

736
736
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

143
143
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

110
110
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

48
48
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

123
123
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

160
160
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

142
142
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

1004
1004
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

442
442
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

141
141
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

902
902
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

489
489
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

539
539
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

479
479
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

141
141
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

559
559
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

130
130

Meer sportnieuws