KVK-voorzitter reageert op Referee Department: "Pinanti is pinanti"

door
KVK-voorzitter reageert op Referee Department:

Zoals dat elk weekend het geval is deden ook op speeldag 27 een aantal discutabele fasen de nodige stof opwaaien, met vooral in de topper tussen Club Brugge en Charleroi flink wat commotie. In haar wekelijkse rapport velt het Referee Department haar oordeel over de vier meest besproken momenten van de afgelopen dagen.


Om te beginnen dus het doelpunt van Club Brugge, waar volgens de meeste waarnemers toch een duwfout van Emmanuel Dennis aan voorafging. Ook de KBVB stelt dat de aanvaller een overtreding beging, maar legt de schuld in tegenstelling tot veel analisten niet bij de VAR. Die mocht namelijk niet meer ingrijpen omdat er al een nieuwe fase was begonnen vooraleer Éder Balanta tot scoren kwam en kwam dus terecht niet tussenbeide. Wel had de arbitrage op het veld Charleroi een vrije trap toe moeten kennen. Over de strafschopfase met Mamadou Fall en Simon Deli is het verdict dan weer duidelijk: te licht en dus geen overtreding.

Een ander verhaal in Kortrijk, waar de Kerels vrijdag om een strafschop vroegen na een contact tussen Genk-verdediger Eboue Kouassi en Ilombe Mboyo. Die werd wel degelijk geraakt, maar ref Wesley Alen merkte dat niet op. Ook de videoscheids kwam niet tussenbeide, een onterechte beslissing volgens de voetbalbond. Tot slot kwam de rode kaart voor Eupen-verdediger Jordi Amat aan bod, al vroeg uitgesloten na een trekfout op Dejan Joveljic. Een dubbele straf, zo dachten velen, want Anderlecht kreeg ook een strafschop. Aangezien Amat noch de intentie, noch de mogelijkheid had om de bal te spelen was rood echter op zijn plaats.

UPDATE 21u40:

Het Professional Referee Department heeft dus toegegeven dat KV Kortrijk benadeeld werd in de bewuste penaltyfase tegen KRC Genk.
De voorzitter van KV Kortrijk, Joseph Allijns, heeft zojuist via Twitter gereageerd op de uitleg van het Referee Department. "Pinanti is pinanti. We hebben nauwelijks 1 pinanti gekregen dit seizoen, en een pak tegen? Toeval? Wij starten de #mepinanti beweging", luidt het. 
Een opvallend antwoord van de voorzitter, al kunnen we zijn onvrede wel begrijpen.



LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

De Belgische arbitrage is aan een dringende hervorming toe.

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

30
30
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

46
46
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

23
23
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

76
76
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

80
80
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

157
157
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

880
880
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

57
57
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

201
201
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

260
260
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

60
60
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

171
171
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

311
311
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

95
95
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

591
591
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

364
364
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

318
318
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

609
609
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

67
67
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

186
186
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws