KVK-voorzitter reageert op Referee Department: "Pinanti is pinanti"

241 stemmen
KVK-voorzitter reageert op Referee Department:

Zoals dat elk weekend het geval is deden ook op speeldag 27 een aantal discutabele fasen de nodige stof opwaaien, met vooral in de topper tussen Club Brugge en Charleroi flink wat commotie. In haar wekelijkse rapport velt het Referee Department haar oordeel over de vier meest besproken momenten van de afgelopen dagen.


Om te beginnen dus het doelpunt van Club Brugge, waar volgens de meeste waarnemers toch een duwfout van Emmanuel Dennis aan voorafging. Ook de KBVB stelt dat de aanvaller een overtreding beging, maar legt de schuld in tegenstelling tot veel analisten niet bij de VAR. Die mocht namelijk niet meer ingrijpen omdat er al een nieuwe fase was begonnen vooraleer Éder Balanta tot scoren kwam en kwam dus terecht niet tussenbeide. Wel had de arbitrage op het veld Charleroi een vrije trap toe moeten kennen. Over de strafschopfase met Mamadou Fall en Simon Deli is het verdict dan weer duidelijk: te licht en dus geen overtreding.

Een ander verhaal in Kortrijk, waar de Kerels vrijdag om een strafschop vroegen na een contact tussen Genk-verdediger Eboue Kouassi en Ilombe Mboyo. Die werd wel degelijk geraakt, maar ref Wesley Alen merkte dat niet op. Ook de videoscheids kwam niet tussenbeide, een onterechte beslissing volgens de voetbalbond. Tot slot kwam de rode kaart voor Eupen-verdediger Jordi Amat aan bod, al vroeg uitgesloten na een trekfout op Dejan Joveljic. Een dubbele straf, zo dachten velen, want Anderlecht kreeg ook een strafschop. Aangezien Amat noch de intentie, noch de mogelijkheid had om de bal te spelen was rood echter op zijn plaats.

UPDATE 21u40:

Het Professional Referee Department heeft dus toegegeven dat KV Kortrijk benadeeld werd in de bewuste penaltyfase tegen KRC Genk.
De voorzitter van KV Kortrijk, Joseph Allijns, heeft zojuist via Twitter gereageerd op de uitleg van het Referee Department. "Pinanti is pinanti. We hebben nauwelijks 1 pinanti gekregen dit seizoen, en een pak tegen? Toeval? Wij starten de #mepinanti beweging", luidt het. 
Een opvallend antwoord van de voorzitter, al kunnen we zijn onvrede wel begrijpen.



LEES OOK: Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

De Belgische arbitrage is aan een dringende hervorming toe.

Meest recent

'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

124
124
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

82
82
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

45
45
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

15
15
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

88
88
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

61
61
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

419
419
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

51
51
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

182
182
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

213
213
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

93
93
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

156
156
'Ruben Van Gucht slaat bloedmooie Russische aan de haak'

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

194
194
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

26
26
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

276
276
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

120
120
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

215
215
'Dender plukt wéér assistent weg bij Club als nieuwe T1'

Club Brugge krijgt de laatste jaren veel lof voor zijn jeugdopleiding, maar het leidt tegenwoordig ...

136
136
Henry maakt Cristiano Ronaldo af: "Luister goed mensen..."

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

281
281
'Liverpool slaat toe met Spaanse WK-ganger'

Liverpool blikt terug op een zeer ontgoochelend seizoen. Het kon de verwachtingen niet inlossen na ...

40
40
Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

173
173
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

117
117
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

243
243
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

1306
1306

Meer sportnieuws