Feest in het Park: waarom Anderlecht eindelijk (even) mag genieten

438
Feest in het Park: waarom Anderlecht eindelijk (even) mag genieten

Het Lotto Park – of Astridpark, zoals Vincent Kompany het stadion nog altijd liefkozend noemt – kirde dit weekend eindelijk nog eens van de pret. Niet dat de fans hun team daar dit seizoen nog niet hadden zien winnen, want vijf van de acht zeges voorafgaand aan de demonstratie tegen Eupen trok Anderlecht in eigen huis over de streep Toch moet de 6-1 pandoering van de Panda's zowat het eerste moment van euforie in tijden zijn, een roes die helaas best niet te lang duurt. In realiteit is PO I nog steeds ver weg.


Desondanks had Frank Vercauteren zondag alle reden om een tevreden man te zijn, al had de perfectionist in de Paars-Witte hoofdcoach wel moeite om zich te vereenzelvigen met de eerredder. Kompany kroop dan weer met een nóg beter gevoel zijn bed in, want de speler-inspirator wist voor het eerst sinds zijn terugkeer te scoren voor de ploeg van zijn hart. En dat in een levensbelangrijk duel met het oog op de top zes, die mede dankzij een vroege rode kaart van de bezoekers wel al snel uitdraaide op een galamatch. Voor een zeldzame keer in deze desastreuze campagne liep alles dan ook op rolletjes voor de Brusselaars.

DOORBRAAK & BEVESTIGING
Het feest begon al na amper negen minuten. Anderlecht was daarvoor weer niet echt schroeiend aan de partij begonnen, tot Killian Sardella met een fijn doorsteekballetje Francis Amuzu door de defensie loodste. De winger schotelde op zijn beurt Michael Murillo diens eerste treffer in België voor en toverde zo in één klap een brede lach op Kompany zijn gezicht. Laat Sardella en Amuzu namelijk nu net twee van zijn pupillen zijn die dit jaar al het vaakst onder vuur lagen. Die eerste trekt als linksachter sinds nieuwjaar evenwel veel beter zijn streng dan daarvoor aan de overkant, al blijf het toch een beetje wachten op Kemar Lawrence.



Als de nieuwe linksback evenzeer bekoort als Murillo op rechts, zit Paars-Wit defensief op de flanken alvast gebeiteld. Ook na zijn goal bevestigde de Panamees immers al het goeds van de afgelopen weken. Dankzij de uitsluiting van Jordi Amat voetbalde hij wel de hele tijd in een zetel, maar zijn vele rushes en gemeten voorzetten maakten toch andermaal indruk. En zorgden in de tweede helft zelfs nog voor een assist voor Amuzu, die helemaal in het slot zelf dan weer Zakaria Bakkali – op die manier ook ineens terug voetballer – bediende. Twee beslissende passes én een doelpunt: wie weet is Ciske nu eindelijk wel écht vertrokken.

HOOPVOLLE HUURLINGEN
De geblesseerde Nacer Chadli en geschorste Jérémy Doku werden alleszins plots niet meer gemist, al zat Marko Pjaca daar ook wel voor iets tussen. De huurling van Juventus was vooral voor rust een constante dreiging voor de tien Panda's en mocht op aangeven van Michel Vlap zelfs simpel zijn rekening in ons land openen. Luttele tellen later was de Kroaat al dicht bij een tweede treffer, ware het niet dat allebei de palen in de weg stonden. Een veelbelovend teken, hoewel het er niet naar uitziet dat Pjaca snel 90 minuten aan zal kunnen. Voorzichtig omspringen met de krachten: in het Lotto Park kennen ze er jammer genoeg alles van.



In dat opzicht scoorde Dejan Joveljic zondag dan weer uitstekende punten. Niet per se met zijn wedstrijd op zich, want behalve de penalty en bijhorende rode kaart kwam de zwoegende Serviër net iets te weinig in het stuk voor, maar wel wat zijn fysieke toestand betreft. De van Frankfurt geleende spits bleef ondanks zijn kwistige inspanningen namelijk staan tot het laatste fluitsignaal, en dat na een week waarin hij omwille van een verstuikte enkel nauwelijks op het trainingsveld verscheen. Vermits Vercauteren in de komende matchen allicht nog steeds krap zal zitten voorin een hoopvol signaal dat hij op Joveljic alvast kan rekenen.

ONVERWACHTE OPSTEKERS
Voor Kompany meteen ook reden genoeg om de loftrompet op te steken over de 'creatieve' transfers die deze winter werden gevonden. Dat de middelen beperkt waren klopt, maar met Pjaca en Joveljic leken de Brusselaars toch vooral terug te grijpen naar een bekend recept: sterren zonder ritme huren. Dat met het Balkan-duo dit keer wél raak werd geschoten, moet in de volgende weken dan ook nog bevestigd worden. Toch keek ook Michael Verschueren zondag ongetwijfeld – en terecht – met een brede glimlach toe hoe drie van zijn vier winteraanwinsten een aanzienlijke bijdrage leverden aan de deugddoende monsterscore.



Bovendien kon ook Vlap nog eens bekoren. De Nederlander is niet het type om een team op sleeptouw te nemen – daar lijkt Pjaca beter toe geschikt – maar blijft wel een killer in de zestien. De strafschop voor 2-0 zette hij alvast koelbloedig om, met zijn diepgang luidde het nummer 10 vervolgens ook nog onder meer de 3-0 van zijn concullega-spelmaker in. Een knappe actie die begon met een crosspass van Kompany, nadien in hoogsteigen persoon dus verantwoordelijk voor de apotheose van de eerste helft. Op corner van Peter Zulj overigens, nóg een opsteker. Alleen de andermaal bleke Sambi Lokonga viel zo wat uit de toon.

GEEN GARANTIES
Niks dan goed nieuws dus in het Lotto Park, al moet de ruime zege tegen tien makke Eupense schapen wel met een korrel zout genomen worden – net zoals de manier waarop Paars-Wit een week eerder met een man minder ten onder ging in Mechelen. Bovendien sloeg Kompany achteraf nagels met koppen door te stellen dat Anderlecht het tot dusver niet in de toppers, maar vooral tegen de mindere goden had laten afweten. Dat het op het eerste zicht gunstige schema – Waasland-Beveren en STVV uit, met tussendoor Zulte Waregem dat op bezoek komt – met een negen op negen wordt afgesloten is dus lang geen garantie.



Wel biedt dat programma uiteraard perspectieven. Mochten de troepen van Vercauteren vanaf nu geen fouten meer maken, zou hun totaal trouwens uitkomen op 46 punten. Aangezien het gemiddelde om deel te mogen nemen aan PO I op 47 stuks ligt, zal de recordkampioen er in dat geval dus hoe dan ook dichtbij zijn. Of het zal volstaan om de achterstand van vier punten op het huidige nummer zes KRC Genk goed te maken, hangt echter zelfs dan nog steeds volledig van de Limburgers – en KV Mechelen, die andere ploeg die haar lot in tegenstelling tot Anderlecht in eigen handen heeft – af. Mogelijk worden de kaarten dus pas definitief geschud wanneer die twee teams het op de allerlaatste speeldag tegen elkaar opnemen. Tenzij Kompany en co de rol tegen dan zelf al lossen, natuurlijk.

LEES OOK: Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Wie maakte op u het meeste indruk zondag?

Meest recent

Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

43
43
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

48
48
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

414
414
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

132
132
Thorup maakt balans op van mercato KRC Genk

KRC Genk spendeerde ruim dertig miljoen euro op de transfermarkt, enkel Club Brugge investeerde meer ...

115
115
CPL knettert: Vossen zet Kiel in brand, Kadavers verbazen

Spektakel op het Kiel én een nieuwe koppositie voor Dender: de Challenger Pro League leverde ...

94
94
'STVV greep naast twee enorme transferstunts'

STVV wist zich in het slot van de mercato nog te versterken. De Truienaars waagden ook hun kans bij ...

121
121
Olivier Deschacht pakt zwaar uit, fans hebben één boodschap

Olivier Deschacht heeft de voorbije jaren een opvallende tweede carrière uitgebouwd naast het ...

54
54
Club op voorsprong in Lommel: één speler krijgt volle laag

Club Brugge nam het vanavond op in en tegen Lommel SK. Hoe verging het de Bruggelingen de eerste 45 ...

230
230
'Anderlecht weigerde 28-voudig Frans international'

RSC Anderlecht kreeg deze zomer een opvallende naam aangeboden. Presnel Kimpembe, de ervaren Franse ...

511
511
AA Gent maakt nog een uitgaande transfer bekend

Bij AA Gent lijken ze een goede mercato achter de rug hebben. De Buffalo's hebben een aantal goede ...

46
46
Fans Anderlecht verliefd op nieuwe parel: "Geweldige speler"

Bij RSC Anderlecht krijgen de jonge talenten voorlopig héél veel speelkansen. De fans ...

196
196
Vanaken emotioneel diep geraakt: “Dat vergeet ik nooit”

Hans Vanaken heeft vanavond een bijzondere reden om met extra aandacht naar Lommel te kijken. De ...

116
116
Dolle transfermolen JPL: 17 transfers als record, Genk wint jackpot

De transferperiode ligt achter de rug. Het is opvallend: er werden deze zomer héél ...

104
104
‘Schandalige actie Allegri met De Bruyne’

Massimiliano Allegri heeft Kevin De Bruyne opnieuw hard aangepakt. Zelfs na zijn beslissende ...

177
177
Leko heeft gekozen: Club Brugge start met deze elf

Vanavond staat er nog eens oudewetse Lommel SK-Club Brugge op het programma. In het verleden hadden ...

126
126
Beveren verrast nog met aanwinst uit de MLS

SK Beveren heeft zich op de laatste dag van de zomermercato nog heel stevig versterking. Zopas ...

45
45
Van der Elst vol lof: "Misschien wel beste transfer in JPL"

Franky Van der Elst volgt het Belgische voetbal op de voet. Als analist bekijkt hij zeer veel ...

239
239
'Transferitis bij Club Brugge: meer details lekken uit'

In het absolute slot van de mercato was het nog alle hens aan dek bij Club Brugge, waar enkele ...

449
449
Coucke in shock: doodsbedreigingen raken heel hard

Marc Coucke staat opnieuw volop in de belangstelling, al gaat het deze keer niet alleen over wat er ...

84
84
'Leko hakt knoop door: vervanger Forbs al bekend'

De voorbije weken was er al sprake van een duidelijke typeploeg bij Club Brugge, maar voor de ...

255
255
'Frisse wind in Anderlecht: volgend trio bij grof huisvuil'

Met maar liefst 11 nieuwkomers ging RSC Anderlecht met de grove borstel door de kleedkamer. Hoewel ...

931
931
Antwerp verklaart oorlog: fans niet welkom in Sclessin

Antwerp gaat zaterdag op bezoek bij Standard, dat net zoals de Great Old vrij degelijk uit de ...

305
305
Europese spelerslijsten: opvallende aan -en afwezigen

Donderdag was het Deadline Day in België, maar de ploegen die Europees actief zijn waren liefst ...

429
429
'Vermeeren maakt slachtoffers: hard verdict Compper'

"Welkom thuis, Tuur", klonk het donderdag op de clubwebsite van Antwerp. Bij zijn tijdelijke ...

289
289

Meer sportnieuws