Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

door
Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

Met een benauwde zege tegen een moedig Lommel heeft Beerschot de hoop op de titelfinale in leven gehouden. De thuisploeg kon in een dol slotkwartier een scheve situatie nog rechtzetten. Op de slotspeeldag zijn Westerlo en het BAS nog de laatste tegenstanders van Beerschot.

Beerschot gooide (nogmaals) een bommetje in de Proximus League afgelopen week. De Antwerpse club kreeg van de geschillencommissie te horen dat de wedstrijd op Virton moet herspeeld worden. Hierdoor lag Beerschot plots in pole position om het tweede ticket voor de finale te pakken. Mits drie zeges wachtte sowieso een duel tegen OHL.  Omdat Virton en Westerlo al aangaven van naar het BAS te stappen hangt er momenteel een waas van onduidelijkheid over de Proximus League. De Mannekes gingen deze namiddag alvast op zoek naar een levenslijn tegen Lommel. Ook de Limburgers moesten nog vol aan de bak om de degradatiewedstrijden richting eerste amateurklasse te vermijden.
De thuisploeg ging gedreven van start en begon halfweg de eerste helft de kansen op te stapelen. Vooral Sanusi en Noubissi hadden pech bij de afwerking met schoten tegen de binnenkant van de paal. Even later vond Tissoudali een prima Svedkauskas op zijn weg. Een dominant Beerschot bleef ook nadien de betere ploeg maar de bal wou er voorlopig niet in. Zo stond het halfweg nog 0-0.
De bezoekers waren nergens in de eerste helft maar kwamen vlak na de pauze wel op voorsprong: Sanyang rolde de rechterflank op en gaf gepast terug op Aabbou, die besloot hoog in doel: 0-1 voor Lommel. Aan de overzijde liet Tissoudali nog maar eens een dot van een kans onbenut door de bal over te stiften. Het begin van de tweede helft was razend interessant, een paar minuten later vergaten de bezoekers om de 0-2 aan te tekenen. Lommel was aartsgevaarlijk op de tegenaanval, op twintig minuten van het einde schoot Samson in de grijpgrage armen van Vanhamel. Op een dik kwartier van het einde kwam de thuisploeg uiteindelijk toch verdiend op gelijke hoogte: Noubissi werd afgezonderd voor Svedkauskas en schoot laag raak: 1-1. De Mannekes lieten hun prooi nu niet meer los en Noubissi verloste Beerschot in de laatste tien minuten door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. Zo pakt Beerschot een levensbelangrijke zege en mag het (mede door de uitspraak van de voetbalbond) nog volop hopen op de titelfinale.
Scoreverloop:
0-1 (50') Aabbou, 1-1 (73') Noubissi, 2-1 (82') Noubissi

LEES OOK: 'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

Vond u de beslissing van de geschillencommisie rechtvaardig?

Meest recent

‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

34
34
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

41
41
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

35
35
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

112
112
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

46
46
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

167
167
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

197
197
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

140
140
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

52
52
De Mil pakt eindelijk eerste zege met AA Gent

Rik De Mil heeft eindelijk zijn eerste overwinning als trainer van AA Gent beet. Na twee nederlagen ...

104
104
Rangers-coach geeft grote hint over toekomst Raskin

De voorbije maanden werd er al druk gespeculeerd over de toekomst van Nicolas Raskin, De ...

73
73
'Inter zet derde smaakmaker van Club op verlanglijstje'

Niet alleen delen Club Brugge en Internazionale dezelfde clubkleuren, ze lijken elkaar ook alsmaar ...

394
394
Dender baalt: "We zijn onvoldoende beloond"

Dender sluit zoals verwacht 2025 af als rode lantaarn in de Jupiler Pro League. De Kadavers boekten ...

46
46
Vanderbiest kritisch: "Gebeurt dit seizoen te vaak"

KV Mechelen heeft zichzelf zaterdag geen laat kerstcadeau kunnen bezorgen. Het had zijn positie in ...

60
60
Man Utd-icoon komt met enorme lof voor Lammens

Manchester United pakte op tweede kerstdag een nipte zege tegen Newcastle United en houdt daardoor ...

222
222
Aston Villa toont zich met straffe recordzege titelkandidaat

Aston Villa lijkt zich stilaan helemaal in de titelstrijd te mengen in de Premier League. Het ...

78
78
KV Mechelen kan wonderjaar niet passend afsluiten

Voor KV Mechelen was 2025 een mooi jaar, zeker de tweede helft ervan. Het trekt de winterstop in als ...

76
76
Coucke velt oordeel over bewogen jaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht kende geen goed 2025. Het was weer een veel te woelig jaar bij de Belgische ...

434
434
Saliba verrast na pijnlijke nederlaag tegen Charleroi

RSC Anderlecht speelde een zeer matige match tegen Sporting Charleroi. Een wanprestatie en de 1-2 ...

249
249
Buitenland greep mis: Union SG slaat toe

Bij Union SG trokken ze de afgelopen jaren veel onbekende spelers aan. Velen van hen groeiden nadien ...

92
92
AA Gent baalt: sterkhouder drie maanden out

AA Gent neemt het vanavond in eigen huis op tegen KVC Westerlo. Een partij die ze moeten winnen. De ...

116
116
Club Brugge geeft planning winterstage prijs

Club Brugge heeft het jaar goed afgesloten met een negen op negen. De Bruggelingen genieten nu even ...

355
355
KV Mechelen legt lat opvallend hoog

KV Mechelen wil zijn goede eerste deel van het seizoen afsluiten met een zege tegen FCV Dender. ...

73
73
Kelderkraker zonder punch: La Louvière en OHL met kopzorgen

La Louvière en OHL gaan met de nodige zorgen 2026 in. Na een bedroevend schouwspel bleven ...

39
39
Liverpool wint 'Jota-match', Arsenal blijft leider

In de Premier League stonden er om 16u een aantal duels op het programma. Onder meer Arsenal en ...

17
17

Meer sportnieuws