Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

605
Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

Met een benauwde zege tegen een moedig Lommel heeft Beerschot de hoop op de titelfinale in leven gehouden. De thuisploeg kon in een dol slotkwartier een scheve situatie nog rechtzetten. Op de slotspeeldag zijn Westerlo en het BAS nog de laatste tegenstanders van Beerschot.

Beerschot gooide (nogmaals) een bommetje in de Proximus League afgelopen week. De Antwerpse club kreeg van de geschillencommissie te horen dat de wedstrijd op Virton moet herspeeld worden. Hierdoor lag Beerschot plots in pole position om het tweede ticket voor de finale te pakken. Mits drie zeges wachtte sowieso een duel tegen OHL.  Omdat Virton en Westerlo al aangaven van naar het BAS te stappen hangt er momenteel een waas van onduidelijkheid over de Proximus League. De Mannekes gingen deze namiddag alvast op zoek naar een levenslijn tegen Lommel. Ook de Limburgers moesten nog vol aan de bak om de degradatiewedstrijden richting eerste amateurklasse te vermijden.
De thuisploeg ging gedreven van start en begon halfweg de eerste helft de kansen op te stapelen. Vooral Sanusi en Noubissi hadden pech bij de afwerking met schoten tegen de binnenkant van de paal. Even later vond Tissoudali een prima Svedkauskas op zijn weg. Een dominant Beerschot bleef ook nadien de betere ploeg maar de bal wou er voorlopig niet in. Zo stond het halfweg nog 0-0.
De bezoekers waren nergens in de eerste helft maar kwamen vlak na de pauze wel op voorsprong: Sanyang rolde de rechterflank op en gaf gepast terug op Aabbou, die besloot hoog in doel: 0-1 voor Lommel. Aan de overzijde liet Tissoudali nog maar eens een dot van een kans onbenut door de bal over te stiften. Het begin van de tweede helft was razend interessant, een paar minuten later vergaten de bezoekers om de 0-2 aan te tekenen. Lommel was aartsgevaarlijk op de tegenaanval, op twintig minuten van het einde schoot Samson in de grijpgrage armen van Vanhamel. Op een dik kwartier van het einde kwam de thuisploeg uiteindelijk toch verdiend op gelijke hoogte: Noubissi werd afgezonderd voor Svedkauskas en schoot laag raak: 1-1. De Mannekes lieten hun prooi nu niet meer los en Noubissi verloste Beerschot in de laatste tien minuten door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. Zo pakt Beerschot een levensbelangrijke zege en mag het (mede door de uitspraak van de voetbalbond) nog volop hopen op de titelfinale.
Scoreverloop:
0-1 (50') Aabbou, 1-1 (73') Noubissi, 2-1 (82') Noubissi

LEES OOK: Boma, Xavier of Marc? Belgische profs leggen alles op tafel

Vond u de beslissing van de geschillencommisie rechtvaardig?

Meest recent

'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

15
15
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

10
10
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

41
41
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

99
99
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

28
28
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

114
114
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

35
35
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

237
237
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

44
44
"One-season wonder" - twijfels bij miljoenenaanwinst Anderlecht

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een elftal nieuwe krachten in huis. Een aantal daarvan liet ...

220
220
Van Bommel uitgespuwd in Wallonië: Mannaert springt in de bres

Naar aanleiding van zijn benoeming als CEO van de KBVB, heeft Vincent Mannaert een uitgebreid ...

158
158
Moordend! Club krijgt waanzinnig programma voorgeschoteld

De extra lange interland-periode zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid losbarsten. ...

426
426
Marc Coucke zorgt voor groot mysterie aan Belgische kust

Marc Coucke weet als geen ander hoe hij de nieuwsgierigheid moet prikkelen. De eigenaar van ...

23
23
City in diepe problemen: 'eerste grote sanctie' al gelekt

Het clubvoetbal staat weer in de startblokken, maar in Engeland blijft de situatie rond Manchester ...

285
285
Van Bommel stelt groot doel na ondergang in Parijs

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

387
387
Absolute topper is dé grote verliezer onder Van Bommel

Vier matchen in elf dagen onder Mark van Bommel, en de Rode Duivels hebben hun eerste grote ...

326
326
De Mil slikt bittere pil: abrupte exit bij AA Gent

Na zeven speeldagen staat AA Gent mee op kop. Rik De Mil duimt dan ook dat zijn troepen de lijn ...

388
388
'Club Brugge ruikt jackpot: toptransfer Seys in januari?'

Club Brugge heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin onder meer Christos Tzolis en ...

204
204
Anderlecht keert kar: laatste kans voor verguisd duo

Na het late transferoffensief van Antoine Sibierski bleef RSC Anderlecht achter met een bijzonder ...

368
368
Sonck kiest ultieme 11 uit JPL: één club domineert

De eerste interlandbreak van het seizoen is achter de rug. Tijd dus om de aandacht opnieuw naar de ...

389
389
'De Condé op hete kolen: code rood voor KRC Genk'

De befaamde jeugdacademie leverde KRC Genk afgelopen zomer alweer grof geld op, want Konstantinos ...

376
376
Bruno terug naar tekentafel: extreme make-over bij RSCA

Na de lange interlandbreak begint RSC Anderlecht zaterdag aan een heuse marathon, met maar liefst ...

223
223
'Klok tikt bij Club Brugge: Belgisch trio kan beschikken'

Het seizoen is nog lang, maar in de bestuurskamer van Club Brugge wordt er ongetwijfeld al ...

685
685
Bloedbad in JPL: televisiecontract straks gehalveerd?

Het is een turbulent jaar geweest voor het Belgische voetbal, dat even op een financieel bloedbad ...

590
590
Update Transfermarkt: explosies bij Club en Union

De transferzomer is intussen alweer een tijdje voorbij en het seizoen 2026/27 heeft intussen ook ...

193
193

Meer sportnieuws