Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

605 stemmen
Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

Met een benauwde zege tegen een moedig Lommel heeft Beerschot de hoop op de titelfinale in leven gehouden. De thuisploeg kon in een dol slotkwartier een scheve situatie nog rechtzetten. Op de slotspeeldag zijn Westerlo en het BAS nog de laatste tegenstanders van Beerschot.

Beerschot gooide (nogmaals) een bommetje in de Proximus League afgelopen week. De Antwerpse club kreeg van de geschillencommissie te horen dat de wedstrijd op Virton moet herspeeld worden. Hierdoor lag Beerschot plots in pole position om het tweede ticket voor de finale te pakken. Mits drie zeges wachtte sowieso een duel tegen OHL.  Omdat Virton en Westerlo al aangaven van naar het BAS te stappen hangt er momenteel een waas van onduidelijkheid over de Proximus League. De Mannekes gingen deze namiddag alvast op zoek naar een levenslijn tegen Lommel. Ook de Limburgers moesten nog vol aan de bak om de degradatiewedstrijden richting eerste amateurklasse te vermijden.
De thuisploeg ging gedreven van start en begon halfweg de eerste helft de kansen op te stapelen. Vooral Sanusi en Noubissi hadden pech bij de afwerking met schoten tegen de binnenkant van de paal. Even later vond Tissoudali een prima Svedkauskas op zijn weg. Een dominant Beerschot bleef ook nadien de betere ploeg maar de bal wou er voorlopig niet in. Zo stond het halfweg nog 0-0.
De bezoekers waren nergens in de eerste helft maar kwamen vlak na de pauze wel op voorsprong: Sanyang rolde de rechterflank op en gaf gepast terug op Aabbou, die besloot hoog in doel: 0-1 voor Lommel. Aan de overzijde liet Tissoudali nog maar eens een dot van een kans onbenut door de bal over te stiften. Het begin van de tweede helft was razend interessant, een paar minuten later vergaten de bezoekers om de 0-2 aan te tekenen. Lommel was aartsgevaarlijk op de tegenaanval, op twintig minuten van het einde schoot Samson in de grijpgrage armen van Vanhamel. Op een dik kwartier van het einde kwam de thuisploeg uiteindelijk toch verdiend op gelijke hoogte: Noubissi werd afgezonderd voor Svedkauskas en schoot laag raak: 1-1. De Mannekes lieten hun prooi nu niet meer los en Noubissi verloste Beerschot in de laatste tien minuten door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. Zo pakt Beerschot een levensbelangrijke zege en mag het (mede door de uitspraak van de voetbalbond) nog volop hopen op de titelfinale.
Scoreverloop:
0-1 (50') Aabbou, 1-1 (73') Noubissi, 2-1 (82') Noubissi

🚀

Vond u de beslissing van de geschillencommisie rechtvaardig?

Meest recent

SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

6
6
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

35
35
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

62
62
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

63
63
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

68
68
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

287
287
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

336
336
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

549
549
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

181
181
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

161
161
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

428
428
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

156
156
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

267
267
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

814
814
Rode Duivel imponeert: "Hij wil er geweldig WK van maken"

De Rode Duivels zijn maandag afgereisd naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een ...

244
244
Code Oranje: paniek neemt toe na rampzalige dag Nederland

Terwijl de Rode Duivels na een quasi vlekkeloze voorbereiding naar het WK zijn kunnen afreizen, ...

154
154
'Anderlecht laat Huerta gaan: prijskaartje bekend'

Naar eigen zeggen heeft RSC Anderlecht geen geduld tot het WK voorbij is om toe te slaan op de ...

551
551
'Witte rook in Genk: eerste zomeraanwinst een feit'

Dimitri de Condé verbond vorige week zijn toekomst nog eens tien jaar langer aan KRC Genk. ...

290
290
'Sibierski schiet in actie: Anderlecht mikt op stunt'

RSC Anderlecht gaat een al even drukke als onzekere zomer tegemoet. Terwijl het wemelt van de ...

416
416
Nilsson lucht hart: "Coach mocht mij niet opstellen"

Om de vele vertrekkers hun schoenen te vullen, rekent Club Brugge straks ongetwijfeld deels op ...

405
405
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

294
294
'Uittocht Anderlecht: Huerta op zucht van straffe transfer'

RSC Anderlecht speurt momenteel volop naar een nieuwe hoofdtrainer. Ondertussen is sportief ...

490
490
'Post-Guardiola tijdperk: City vuurt transferraket af'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

113
113
'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Club Brugge zag Aleksandar Stankovic vorige week voor een vaste som van 23 miljoen euro terugkeren ...

934
934
'Nieuwe trainer Anderlecht: buitenlandse naam op tafel'

Op maandag 22 juni staat bij RSC Anderlecht de eerste training van de voorbereiding gepland. ...

928
928

Meer sportnieuws