Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

605
Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

Met een benauwde zege tegen een moedig Lommel heeft Beerschot de hoop op de titelfinale in leven gehouden. De thuisploeg kon in een dol slotkwartier een scheve situatie nog rechtzetten. Op de slotspeeldag zijn Westerlo en het BAS nog de laatste tegenstanders van Beerschot.

Beerschot gooide (nogmaals) een bommetje in de Proximus League afgelopen week. De Antwerpse club kreeg van de geschillencommissie te horen dat de wedstrijd op Virton moet herspeeld worden. Hierdoor lag Beerschot plots in pole position om het tweede ticket voor de finale te pakken. Mits drie zeges wachtte sowieso een duel tegen OHL.  Omdat Virton en Westerlo al aangaven van naar het BAS te stappen hangt er momenteel een waas van onduidelijkheid over de Proximus League. De Mannekes gingen deze namiddag alvast op zoek naar een levenslijn tegen Lommel. Ook de Limburgers moesten nog vol aan de bak om de degradatiewedstrijden richting eerste amateurklasse te vermijden.
De thuisploeg ging gedreven van start en begon halfweg de eerste helft de kansen op te stapelen. Vooral Sanusi en Noubissi hadden pech bij de afwerking met schoten tegen de binnenkant van de paal. Even later vond Tissoudali een prima Svedkauskas op zijn weg. Een dominant Beerschot bleef ook nadien de betere ploeg maar de bal wou er voorlopig niet in. Zo stond het halfweg nog 0-0.
De bezoekers waren nergens in de eerste helft maar kwamen vlak na de pauze wel op voorsprong: Sanyang rolde de rechterflank op en gaf gepast terug op Aabbou, die besloot hoog in doel: 0-1 voor Lommel. Aan de overzijde liet Tissoudali nog maar eens een dot van een kans onbenut door de bal over te stiften. Het begin van de tweede helft was razend interessant, een paar minuten later vergaten de bezoekers om de 0-2 aan te tekenen. Lommel was aartsgevaarlijk op de tegenaanval, op twintig minuten van het einde schoot Samson in de grijpgrage armen van Vanhamel. Op een dik kwartier van het einde kwam de thuisploeg uiteindelijk toch verdiend op gelijke hoogte: Noubissi werd afgezonderd voor Svedkauskas en schoot laag raak: 1-1. De Mannekes lieten hun prooi nu niet meer los en Noubissi verloste Beerschot in de laatste tien minuten door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. Zo pakt Beerschot een levensbelangrijke zege en mag het (mede door de uitspraak van de voetbalbond) nog volop hopen op de titelfinale.
Scoreverloop:
0-1 (50') Aabbou, 1-1 (73') Noubissi, 2-1 (82') Noubissi

LEES OOK: Beerschot krijgt eindelijk nieuwe aanwinst

🚀

Vond u de beslissing van de geschillencommisie rechtvaardig?

Meest recent

Gouden zet voor Rode Duivels: "Voorsprong die zij nemen..."

De Rode Duivels zijn zeer degelijk begonnen aan hun campagne in de Nations League met winst in ...

7
7
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verrast, stijlbreuk bij Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

80
80
Man City slaat hard terug op veroordeling: “Complottheorie!”

Manchester City kreeg te horen dat het schuldig is bevonden van zowat alle aanklachten in verband ...

35
35
Marc Coucke gaat helemaal los: "Stop met die excuses!"

Marc Coucke staat bekend als een man die zelden rond de pot draait. De ondernemer, eigenaar van RSC ...

35
35
Weer verrassende uitblinker bij Jonge Duivels

De Jonge Duivels hebben een nipte overwinning over de streep getrokken tegen een tienkoppig Wales. ...

66
66
De Bruyne vroeg gewisseld: "Moet vechten voor zijn plaats"

Kevin De Bruyne startte twee keer in de basis tegen Italië en Frankrijk. Twee keer werd hij na ...

77
77
Riemer komt met alarmerend nieuws over Dolberg

Een opvallende uitspraak van Brian Riemer doet de alarmbellen rinkelen rond Kasper Dolberg. De ...

43
43
Vorig jaar A-kern Union SG, nu naar Limburgse amateurclub

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Zo is er Jens Teunckens. De Belgische doelman was er vorig ...

46
46
Ronaldo misnoegd: Jesus zorgt voor ophef

Wat er precies is gezegd, blijft binnenskamers. Maar één ding lijkt duidelijk: ...

47
47
Van Bommel met werk: één keuze zorgt voor vragen

De Rode Duivels speelden verdienstelijk tegen Frankrijk, maar merkten ook dat het verschil met de ...

149
149
Van der Vaart raadt Kompany absolute toptransfer aan

Rafael van der Vaart heeft een opvallende naam genoemd voor de toekomst van Bayern München. Als ...

67
67
Definitieve machtswissel bij Duivels? "Een openbaring"

Verschillende Rode Duivels hebben punten gescoord tijdens het eerste tweeluik onder bondscoach Mark ...

142
142
'Bayern pakt uit: Kompany krijgt nieuwe ster voor 60 mil'

Bayern München is sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Maar ook bij de ploeg van coach ...

120
120
Van Bommel aangepakt: eerste 'grote fout' als bondscoach

Mark van Bommel heeft een geslaagd eerste tweeluik als Belgisch bondscoach achter de rug. Het ...

544
544
Grote dupe bij Club Brugge: vertrek na 104 wedstrijden?

Club Brugge wist de voorbije seizoenen verschillende spelers uit de eigen jeugdopleiding met succes ...

475
475
'Van Bommel laat Lammens vallen: exit ligt al vast'

Senne Lammens hield België overeind in Rome en daarna ook lang tegen Frankrijk. Toch ligt zijn ...

1357
1357
Puzzelwerk Van Bommel: dubbele wissel in basiself Duivels

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

329
329
'Transferbom Haaland: voorkeursbestemming staat vast'

De Premier League heeft het nu ook officieel bevestigd: Manchester City is schuldig bevonden aan 114 ...

591
591
Lukaku krijgt klappen: vernietigend verdict bij Duivels

De Mark van Bommel-aanpak zorgt voorlopig voor het nodige enthousiasme bij de Rode Duivels. Maar ...

229
229
Grote ontdekking bij Duivels: ploegmaats gaan helemaal los

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

180
180
'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

104
104
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

64
64
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

51
51
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

114
114
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

99
99

Meer sportnieuws