Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

605
Beerschot doet gooi naar titelfinale na benauwde thuiszege

Met een benauwde zege tegen een moedig Lommel heeft Beerschot de hoop op de titelfinale in leven gehouden. De thuisploeg kon in een dol slotkwartier een scheve situatie nog rechtzetten. Op de slotspeeldag zijn Westerlo en het BAS nog de laatste tegenstanders van Beerschot.

Beerschot gooide (nogmaals) een bommetje in de Proximus League afgelopen week. De Antwerpse club kreeg van de geschillencommissie te horen dat de wedstrijd op Virton moet herspeeld worden. Hierdoor lag Beerschot plots in pole position om het tweede ticket voor de finale te pakken. Mits drie zeges wachtte sowieso een duel tegen OHL.  Omdat Virton en Westerlo al aangaven van naar het BAS te stappen hangt er momenteel een waas van onduidelijkheid over de Proximus League. De Mannekes gingen deze namiddag alvast op zoek naar een levenslijn tegen Lommel. Ook de Limburgers moesten nog vol aan de bak om de degradatiewedstrijden richting eerste amateurklasse te vermijden.
De thuisploeg ging gedreven van start en begon halfweg de eerste helft de kansen op te stapelen. Vooral Sanusi en Noubissi hadden pech bij de afwerking met schoten tegen de binnenkant van de paal. Even later vond Tissoudali een prima Svedkauskas op zijn weg. Een dominant Beerschot bleef ook nadien de betere ploeg maar de bal wou er voorlopig niet in. Zo stond het halfweg nog 0-0.
De bezoekers waren nergens in de eerste helft maar kwamen vlak na de pauze wel op voorsprong: Sanyang rolde de rechterflank op en gaf gepast terug op Aabbou, die besloot hoog in doel: 0-1 voor Lommel. Aan de overzijde liet Tissoudali nog maar eens een dot van een kans onbenut door de bal over te stiften. Het begin van de tweede helft was razend interessant, een paar minuten later vergaten de bezoekers om de 0-2 aan te tekenen. Lommel was aartsgevaarlijk op de tegenaanval, op twintig minuten van het einde schoot Samson in de grijpgrage armen van Vanhamel. Op een dik kwartier van het einde kwam de thuisploeg uiteindelijk toch verdiend op gelijke hoogte: Noubissi werd afgezonderd voor Svedkauskas en schoot laag raak: 1-1. De Mannekes lieten hun prooi nu niet meer los en Noubissi verloste Beerschot in de laatste tien minuten door van dichtbij de 2-1 aan te tekenen. Zo pakt Beerschot een levensbelangrijke zege en mag het (mede door de uitspraak van de voetbalbond) nog volop hopen op de titelfinale.
Scoreverloop:
0-1 (50') Aabbou, 1-1 (73') Noubissi, 2-1 (82') Noubissi

LEES OOK: Issame Charaï maakt Westerlo af: transfers nakend?

🚀

Vond u de beslissing van de geschillencommisie rechtvaardig?

Meest recent

‘El Ouahdi hakt transferkoop door: Genk ontvangt ultiem bod’

Zakaria El Ouahdi is één van de absolute smaakmakers van KRC Genk. De Marokkaanse back ...

44
44
UECL : STVV mag naar AJax, lastige thuismatchen Gent

Na de loting voor de Europa League vond meteen ook die voor de league phase van de Europa League ...

163
163
EL: Anderlecht ziet De Cat terug, interessante loting Union

Donderdagavond wist Anderlecht zich met brio te plaatsen voor de league phase van de Europa League, ...

261
261
'Tresoldi verbaast met straffe toekomstwending'

Nicolo Tresoldi kroonde zich vorig seizoen in zijn eerste seizoen bij Club Brugge meteen tot ...

166
166
'Anderlecht in overdrive: bod op volgende middenvelder'

Anderlecht heeft zich donderdagavond zoals verwacht weten te plaatsen voor de league phase van de ...

153
153
'Na komst Martinez: dit is Chelsea's plan met Penders'

Donderdagavond maakte Mike Penders eindelijk zijn officiële debuut voor Chelsea, zowat twee ...

113
113
'Nieuwe twist in transferdossier Ndiaye bij Anderlecht'

Anderlecht was vorige week al zeer actief op de transfermarkt met de komst van Marten Winkler en ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht breekt record, transferbom bij Club?'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

154
154
Burgess helpt KAA Gent ook financieel: "Héél belangrijk"

Christian Burgess kwam transfervrij over van Union SG en de centrale verdediger is direct onmisbaar ...

176
176
Defour ruilt voetbalveld voor iets wat hij nog nooit deed

Steven Defour staat binnenkort voor een uitdaging die helemaal anders is dan wat hij de voorbije ...

39
39
Verhaeghe sneert naar FIFA: “Miljoenenverlies Club Brugge”

Club Brugge zag heel wat spelers naar het WK vertrekken. Blauw-Zwart kon zo de prijs opdrijven voor ...

681
681
Vitor Bruno vergelijkt Anderlecht met Europese topclub

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor de League Phase van de Europa League. Het Kazachse Kairat ...

394
394
De Mil vreest struikelblok KAA Gent: “Groot probleem”

KAA Gent wist zich op het nippertje te plaatsen voor de League Phase van de Conference League. Het ...

192
192
‘Veel lof voor Penders: Chelsea deelt toch mokerslag uit’

Mike Penders mocht in de tweede ronde van de League Cup onder de lat beginnen bij Chelsea. In de ...

175
175
Tresoldi en Seys nog weg bij Club? Verhaeghe is duidelijk

Club Brugge droomt ervan om opnieuw de league phase in de Champions League te overleven, maar ...

547
547
Einde verhaal voor ervaren Duivel? "Het wordt moeilijk"

Binnen enkele weken moet Mark van Bommel zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendmaken, want ...

144
144
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

211
211
Union verbaast: geen transfer, wel nieuw contract

Union heeft alweer een bewogen transferzomer achter de kiezen, waarin het zoals gebruikelijk de ...

71
71
Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Vrijdagavond wordt de vierde speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Daarbij hoopt KRC ...

303
303
Meunier doet Duivelse bekentenis: "Ik haatte het"

De Rode Duivels nemen in september een frisse start in de Nations League, want met Mark van Bommel ...

197
197
Europese domper STVV: De Meyer duidt oorzaak aan

Het werd donderdag net geen perfecte avond voor de Belgische clubs in Europa. Terwijl Anderlecht en ...

157
157
Anderlecht ontdekt nieuw goudhaantje: Bruno looft Neerpede

Het werd donderdag voor Anderlecht een zeer geslaagde avond. Het rekende opnieuw probleemloos af met ...

731
731
'Union heeft beet en dokt miljoenen voor Belg'

Union was deze zomer zeer vroeg zeer actief op de transfermarkt, wat maakt dat de Brusselaars met ...

153
153
‘Club Brugge-speler moet meteen weg door enorme blunder’

Club Brugge wil deze zomer koste wat kost af van een dure speler. Maar de harde aanpak van ...

1190
1190
'Theate op weg naar zeer verrassende transfer'

Het slot van de mercato lijkt voor heel wat Rode Duivels nog een transfer te gaan brengen. Terwijl ...

103
103

Meer sportnieuws