Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

240
Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

Na een matige pot voetbal heeft Club Brugge nipt de maat genomen van Charleroi. De bezoekers slikten al heel vroeg een doelpunt en misten in de tweede helft efficiëntie om de scheve situatie nog recht te zetten. De competitieleider zit duidelijk in een mindere periode maar pakt ook dan meestal de drie punten.

Charleroi stond nog steeds op een knappe derde plaats in de Jupiler Pro League en trok vandaag op verplaatsing naar de trotse leider, Club Brugge. Blauw-Zwart vergat afgelopen donderdag om de zege te pakken tegen Manchester United en begon vandaag met een paar nieuwe namen aan de aftrap. Rits, Tau en Kossounou verhuisden naar de bank, de jonge De Cuyper zat niet in de kern. Bij de bezoekers mocht Rezaei als huurling niet spelen, zijn plaats werd ingenomen door het duo Gholizadeh-Nicholson.
Gecontesteerd doelpunt brengt Club op voorsprong
Club kende een droomstart: na amper dertig seconden knalde Balanta de bal via een bezoekend been voorbij een kansloze Penneteau: 1-0. De VAR checkte nog even of er geen voorafgaande fout op Dessoleil was maar het doelpunt werd gevalideerd. De thuisploeg ging nadien in spaarmodus en dat kwam het spel niet ten goede. Kansen waren schaars, pas halfweg de eerste periode trapte De Ketelaere nog eens in de zestien meter op Busi. Charleroi toonde weinig tot niets in de eerste helft en kwam niet verder dan een flauwe kopbal van Fall die meters naast vloog. Halfweg had Club een kleine voorsprong te pakken na een flauwe eerste helft.

Balanta bezorgt Blauw-Zwart een droomstart met een doelpunt na dertig seconden.
Karolo's domineren na de rust maar missen efficiëntie
De bezoekers namen de beste start in de tweede helft en kwamen via Willems en Nicholson tot wat (halve) kansen, doelman Mignolet moest voorlopig niet in actie komen. Halfweg de tweede periode kreeg ook Club Brugge nog eens een kans via Vormer, zijn schot werd in laatste instantie nog afgeblokt door een bezoekend been. Aan de overzijde had Mignolet een prachtige redding in huis op een lage schuiver van Nurio, eindelijk een bal tussen de palen van Charleroi. De thuisploeg speelde met zijn geluk maar bleef voorlopig overeind tegen veel betere Karolo's na de pauze. In het slotkwartier kon Charleroi nog nauwelijks een vuist maken en zo hield het team van Philippe Clement uiteindelijk stand. Met een nieuwe zege mag het komende donderdag richting Manchester trekken.
Scoreverloop:
1-0 (1') Balanta


LEES OOK: Charleroi blijft verrassen en zegeviert aan de Gaverbeek

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

'Sommer in nesten: Club Brugge denkt al aan vervanger'

Club Brugge boekte zondag een 3-1 zege tegen Antwerp, maar dat leek achteraf slechts bijzaak. ...

76
76
Ruben Van Gucht onthult verrassende reden na plotse exit

Ruben Van Gucht heeft een drukke periode achter de rug. De VTM presentator is momenteel volop te ...

68
68
Hoe Club Brugge én Sommer één pion keihard missen

Yann Sommer werd afgelopen zomer door Club Brugge met grote trom binnengehaald. Enkele weken later ...

436
436
Degryse voorspelt: "Als Kompany dat zou doen..."

Marc Degryse is onder de indruk van de stormachtige ontwikkeling van Vincent Kompany als trainer. De ...

87
87
Verrassende vervanger voor Overmars bij Antwerp?

Toby Alderweireld ziet voor zichzelf op termijn mogelijk een rol weggelegd in het sportieve beleid ...

533
533
Zulte Waregem trots: "Voor altijd legendes van de club"

Bij Zulte Waregem kijken ze met trots terug op het parcours van Jeppe Erenbjerg en Daniel Opoku. De ...

51
51
Delorge looft ploegmaat: "Enorm veel kwaliteiten"

AA Gent is met een 16 op 18 voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Gaan de Buffalo's eindelijk nog ...

63
63
Degryse met slecht nieuws voor JPL-topclub: "Geen titel"

Club Brugge en Union SG zullen ook dit jaar voor de titel strijden. Daarachter is het afwachten hoe ...

857
857
"Pure horror"-Kat Kerkhofs legt pijnlijke waarheid bloot

Kat Kerkhofs en Dries Mertens vormen al jaren één van de bekendste showbizzkoppels van ...

50
50
'Ajax wil alsnog toeslaan met grote transfervrije naam'

Ajax kende een zeer ambitieuze zomermercato. De Amsterdammers gaan voluit voor een eerste titel in ...

61
61
Rigaux onder vuur: "In België schreven ze hen ook af"

Dévy Rigaux krijgt zéér veel kritiek in Nederland. Feyenoord lijkt verzwakt uit ...

211
211
'Club Brugge wil weer toptalent in Engeland oppikken'

Bij Club Brugge waren ze deze zomer weer druk in de weer op de transfermarkt. Daarin gingen ze ook ...

143
143
Goots vreest: bom op barsten bij KV Mechelen?

KV Mechelen blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het had afgelopen weekend gehoopt op ...

354
354
Van der Elst ziet Club-speler gered worden door reputatie

Club Brugge blijft in de competitie op koers met een nette vijftien op achttien, met enkel de ...

175
175
Furo maakt grote indruk: weldra kans in Premier League?

Club Brugge weet dezer dagen zijn talenten zeer duur te verkopen, zelfs als ze nog amper of niet aan ...

82
82
Club-fan Julie Vanloo grijpt iedereen naar de keel

Het ene moment lijkt alles nog mogelijk, even later blijft vooral de pijn over. Voor Julie Vanloo en ...

122
122
Defour en Proto zien Anderlecht grote stap zetten

Het is voor Anderlecht tot dusver toch een beetje een seizoen met twee gezichten. Het knokte zich ...

253
253
'Union met handen in haar voor EL na blessure Mac Allister'

Union nestelde zich afgelopen weekend aan de leiding in de Jupiler Pro League met een klinkende zege ...

107
107
'Nieuwe coach bij Kortrijk: eerste kandidaat bekend'

Het eerste trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League is een feit. Na een pijnlijke ...

574
574
Bruno hard voor topaankoop: RSCA slaat zich voor het hoofd

Anderlecht slaagde er vrijdag in om een belangrijke zege te pakken op het veld van KV Mechelen, want ...

583
583
Antwerp ontdekt sensatie: "Maar ik moet nog bijleren"

De sterke start van Antwerp behoort intussen helemaal tot het verleden, want de zeven op negen van ...

236
236
TRANSFERUURTJE: 'Eerste ontslag in JPL, Anderlecht bepaalt wintertarget'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

422
422
Ferme opsteker KAA Gent ondanks eerste puntenverlies

KAA Gent speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk in de Jupiler Pro League tegen KRC Genk. Daardoor ...

159
159
Anderlecht haalt opgelucht adem: crisis nipt afgewend

RSC Anderlecht was wisselvallig aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag werd tegen KV ...

262
262
De Mil toont harde hand bij KAA Gent: Sonko boven water

Momodou Sonko was belangrijk voor KAA Gent. De aanvaller werd binnengehaald als een groot talent, ...

236
236

Meer sportnieuws