Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

240 stemmen
Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

Na een matige pot voetbal heeft Club Brugge nipt de maat genomen van Charleroi. De bezoekers slikten al heel vroeg een doelpunt en misten in de tweede helft efficiëntie om de scheve situatie nog recht te zetten. De competitieleider zit duidelijk in een mindere periode maar pakt ook dan meestal de drie punten.

Charleroi stond nog steeds op een knappe derde plaats in de Jupiler Pro League en trok vandaag op verplaatsing naar de trotse leider, Club Brugge. Blauw-Zwart vergat afgelopen donderdag om de zege te pakken tegen Manchester United en begon vandaag met een paar nieuwe namen aan de aftrap. Rits, Tau en Kossounou verhuisden naar de bank, de jonge De Cuyper zat niet in de kern. Bij de bezoekers mocht Rezaei als huurling niet spelen, zijn plaats werd ingenomen door het duo Gholizadeh-Nicholson.
Gecontesteerd doelpunt brengt Club op voorsprong
Club kende een droomstart: na amper dertig seconden knalde Balanta de bal via een bezoekend been voorbij een kansloze Penneteau: 1-0. De VAR checkte nog even of er geen voorafgaande fout op Dessoleil was maar het doelpunt werd gevalideerd. De thuisploeg ging nadien in spaarmodus en dat kwam het spel niet ten goede. Kansen waren schaars, pas halfweg de eerste periode trapte De Ketelaere nog eens in de zestien meter op Busi. Charleroi toonde weinig tot niets in de eerste helft en kwam niet verder dan een flauwe kopbal van Fall die meters naast vloog. Halfweg had Club een kleine voorsprong te pakken na een flauwe eerste helft.

Balanta bezorgt Blauw-Zwart een droomstart met een doelpunt na dertig seconden.
Karolo's domineren na de rust maar missen efficiëntie
De bezoekers namen de beste start in de tweede helft en kwamen via Willems en Nicholson tot wat (halve) kansen, doelman Mignolet moest voorlopig niet in actie komen. Halfweg de tweede periode kreeg ook Club Brugge nog eens een kans via Vormer, zijn schot werd in laatste instantie nog afgeblokt door een bezoekend been. Aan de overzijde had Mignolet een prachtige redding in huis op een lage schuiver van Nurio, eindelijk een bal tussen de palen van Charleroi. De thuisploeg speelde met zijn geluk maar bleef voorlopig overeind tegen veel betere Karolo's na de pauze. In het slotkwartier kon Charleroi nog nauwelijks een vuist maken en zo hield het team van Philippe Clement uiteindelijk stand. Met een nieuwe zege mag het komende donderdag richting Manchester trekken.
Scoreverloop:
1-0 (1') Balanta


LEES OOK: Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

30
30
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

22
22
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

104
104
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

39
39
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

48
48
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

69
69
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

490
490
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

20
20
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

39
39
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

57
57
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

191
191
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

114
114
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

132
132
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

214
214
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

69
69
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

118
118
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

32
32
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

128
128
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

143
143
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

94
94
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

405
405
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

137
137
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

431
431
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

234
234
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

200
200

Meer sportnieuws