Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

240 stemmen
Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

Na een matige pot voetbal heeft Club Brugge nipt de maat genomen van Charleroi. De bezoekers slikten al heel vroeg een doelpunt en misten in de tweede helft efficiëntie om de scheve situatie nog recht te zetten. De competitieleider zit duidelijk in een mindere periode maar pakt ook dan meestal de drie punten.

Charleroi stond nog steeds op een knappe derde plaats in de Jupiler Pro League en trok vandaag op verplaatsing naar de trotse leider, Club Brugge. Blauw-Zwart vergat afgelopen donderdag om de zege te pakken tegen Manchester United en begon vandaag met een paar nieuwe namen aan de aftrap. Rits, Tau en Kossounou verhuisden naar de bank, de jonge De Cuyper zat niet in de kern. Bij de bezoekers mocht Rezaei als huurling niet spelen, zijn plaats werd ingenomen door het duo Gholizadeh-Nicholson.
Gecontesteerd doelpunt brengt Club op voorsprong
Club kende een droomstart: na amper dertig seconden knalde Balanta de bal via een bezoekend been voorbij een kansloze Penneteau: 1-0. De VAR checkte nog even of er geen voorafgaande fout op Dessoleil was maar het doelpunt werd gevalideerd. De thuisploeg ging nadien in spaarmodus en dat kwam het spel niet ten goede. Kansen waren schaars, pas halfweg de eerste periode trapte De Ketelaere nog eens in de zestien meter op Busi. Charleroi toonde weinig tot niets in de eerste helft en kwam niet verder dan een flauwe kopbal van Fall die meters naast vloog. Halfweg had Club een kleine voorsprong te pakken na een flauwe eerste helft.

Balanta bezorgt Blauw-Zwart een droomstart met een doelpunt na dertig seconden.
Karolo's domineren na de rust maar missen efficiëntie
De bezoekers namen de beste start in de tweede helft en kwamen via Willems en Nicholson tot wat (halve) kansen, doelman Mignolet moest voorlopig niet in actie komen. Halfweg de tweede periode kreeg ook Club Brugge nog eens een kans via Vormer, zijn schot werd in laatste instantie nog afgeblokt door een bezoekend been. Aan de overzijde had Mignolet een prachtige redding in huis op een lage schuiver van Nurio, eindelijk een bal tussen de palen van Charleroi. De thuisploeg speelde met zijn geluk maar bleef voorlopig overeind tegen veel betere Karolo's na de pauze. In het slotkwartier kon Charleroi nog nauwelijks een vuist maken en zo hield het team van Philippe Clement uiteindelijk stand. Met een nieuwe zege mag het komende donderdag richting Manchester trekken.
Scoreverloop:
1-0 (1') Balanta


LEES OOK: Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

24
24
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

41
41
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

19
19
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

38
38
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

32
32
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

40
40
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

167
167
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

125
125
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

94
94
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

27
27
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

253
253
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

146
146
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

60
60
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

42
42
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

89
89
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

304
304
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

234
234
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

112
112
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

759
759
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

255
255
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

344
344
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

786
786
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

70
70

Meer sportnieuws