Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

door
Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

Na een matige pot voetbal heeft Club Brugge nipt de maat genomen van Charleroi. De bezoekers slikten al heel vroeg een doelpunt en misten in de tweede helft efficiëntie om de scheve situatie nog recht te zetten. De competitieleider zit duidelijk in een mindere periode maar pakt ook dan meestal de drie punten.

Charleroi stond nog steeds op een knappe derde plaats in de Jupiler Pro League en trok vandaag op verplaatsing naar de trotse leider, Club Brugge. Blauw-Zwart vergat afgelopen donderdag om de zege te pakken tegen Manchester United en begon vandaag met een paar nieuwe namen aan de aftrap. Rits, Tau en Kossounou verhuisden naar de bank, de jonge De Cuyper zat niet in de kern. Bij de bezoekers mocht Rezaei als huurling niet spelen, zijn plaats werd ingenomen door het duo Gholizadeh-Nicholson.
Gecontesteerd doelpunt brengt Club op voorsprong
Club kende een droomstart: na amper dertig seconden knalde Balanta de bal via een bezoekend been voorbij een kansloze Penneteau: 1-0. De VAR checkte nog even of er geen voorafgaande fout op Dessoleil was maar het doelpunt werd gevalideerd. De thuisploeg ging nadien in spaarmodus en dat kwam het spel niet ten goede. Kansen waren schaars, pas halfweg de eerste periode trapte De Ketelaere nog eens in de zestien meter op Busi. Charleroi toonde weinig tot niets in de eerste helft en kwam niet verder dan een flauwe kopbal van Fall die meters naast vloog. Halfweg had Club een kleine voorsprong te pakken na een flauwe eerste helft.

Balanta bezorgt Blauw-Zwart een droomstart met een doelpunt na dertig seconden.
Karolo's domineren na de rust maar missen efficiëntie
De bezoekers namen de beste start in de tweede helft en kwamen via Willems en Nicholson tot wat (halve) kansen, doelman Mignolet moest voorlopig niet in actie komen. Halfweg de tweede periode kreeg ook Club Brugge nog eens een kans via Vormer, zijn schot werd in laatste instantie nog afgeblokt door een bezoekend been. Aan de overzijde had Mignolet een prachtige redding in huis op een lage schuiver van Nurio, eindelijk een bal tussen de palen van Charleroi. De thuisploeg speelde met zijn geluk maar bleef voorlopig overeind tegen veel betere Karolo's na de pauze. In het slotkwartier kon Charleroi nog nauwelijks een vuist maken en zo hield het team van Philippe Clement uiteindelijk stand. Met een nieuwe zege mag het komende donderdag richting Manchester trekken.
Scoreverloop:
1-0 (1') Balanta


LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: twee huurlingen tonen hun klasse

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Taravel verschaft update uit ziekenboeg Anderlecht

Na een schamele drie op 21 gaat RSC Anderlecht zondag op het veld van Zulte Waregem eindelijk nog ...

12
12
'Club Brugge neemt risico: Mignolet naar JPL-concurrent?'

Club Brugge zal tegen Atlético Madrid wellicht weer nood hebben aan een knalprestatie van ...

112
112
Taravel spreekt klare taal over toekomst bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. De zenuwen zijn strakgespannen bij de ...

98
98
Witte rook: Club Brugge stelt nieuwe flankaanvaller voor

Club Brugge trekt de afgelopen jaren alsmaar meer de kaart van de jeugd. Niet alleen producten van ...

152
152
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

47
47
PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

74
74
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

166
166
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

84
84
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

133
133
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

92
92
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

255
255
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

62
62
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

260
260
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

232
232
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

120
120
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

317
317
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

58
58
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

143
143
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

311
311
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

380
380
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

145
145
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

86
86
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

67
67
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

78
78

Meer sportnieuws