Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

240 stemmen
Club flitst in spaarmodus voorbij inefficiënt Charleroi

Na een matige pot voetbal heeft Club Brugge nipt de maat genomen van Charleroi. De bezoekers slikten al heel vroeg een doelpunt en misten in de tweede helft efficiëntie om de scheve situatie nog recht te zetten. De competitieleider zit duidelijk in een mindere periode maar pakt ook dan meestal de drie punten.

Charleroi stond nog steeds op een knappe derde plaats in de Jupiler Pro League en trok vandaag op verplaatsing naar de trotse leider, Club Brugge. Blauw-Zwart vergat afgelopen donderdag om de zege te pakken tegen Manchester United en begon vandaag met een paar nieuwe namen aan de aftrap. Rits, Tau en Kossounou verhuisden naar de bank, de jonge De Cuyper zat niet in de kern. Bij de bezoekers mocht Rezaei als huurling niet spelen, zijn plaats werd ingenomen door het duo Gholizadeh-Nicholson.
Gecontesteerd doelpunt brengt Club op voorsprong
Club kende een droomstart: na amper dertig seconden knalde Balanta de bal via een bezoekend been voorbij een kansloze Penneteau: 1-0. De VAR checkte nog even of er geen voorafgaande fout op Dessoleil was maar het doelpunt werd gevalideerd. De thuisploeg ging nadien in spaarmodus en dat kwam het spel niet ten goede. Kansen waren schaars, pas halfweg de eerste periode trapte De Ketelaere nog eens in de zestien meter op Busi. Charleroi toonde weinig tot niets in de eerste helft en kwam niet verder dan een flauwe kopbal van Fall die meters naast vloog. Halfweg had Club een kleine voorsprong te pakken na een flauwe eerste helft.

Balanta bezorgt Blauw-Zwart een droomstart met een doelpunt na dertig seconden.
Karolo's domineren na de rust maar missen efficiëntie
De bezoekers namen de beste start in de tweede helft en kwamen via Willems en Nicholson tot wat (halve) kansen, doelman Mignolet moest voorlopig niet in actie komen. Halfweg de tweede periode kreeg ook Club Brugge nog eens een kans via Vormer, zijn schot werd in laatste instantie nog afgeblokt door een bezoekend been. Aan de overzijde had Mignolet een prachtige redding in huis op een lage schuiver van Nurio, eindelijk een bal tussen de palen van Charleroi. De thuisploeg speelde met zijn geluk maar bleef voorlopig overeind tegen veel betere Karolo's na de pauze. In het slotkwartier kon Charleroi nog nauwelijks een vuist maken en zo hield het team van Philippe Clement uiteindelijk stand. Met een nieuwe zege mag het komende donderdag richting Manchester trekken.
Scoreverloop:
1-0 (1') Balanta


LEES OOK: 'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

Verdiende Charleroi meer?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

87
87
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

24
24
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

23
23
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

79
79
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

74
74
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

62
62
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

110
110
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

141
141
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

115
115
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

163
163
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

369
369
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

239
239
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

765
765
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

492
492
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

518
518
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

378
378
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

691
691
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

340
340
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

519
519
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2183
2183
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws