KRC Genk boekt zeer moeizame maar o zo belangrijke zege bij KV Kortrijk

329 stemmen
KRC Genk boekt zeer moeizame maar o zo belangrijke zege bij KV Kortrijk

KRC Genk heeft een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. De Limburgers moesten op bezoek gaan bij KV Kortrijk en daar wisten ze met 0-1 te winnen. Voor RSC Anderlecht en Zulte Waregem lijkt dit een zware slag te zijn, want zij moeten nu zeker winnen. KV Mechelen blijft bij een zege tegen Waasland-Beveren op 1 punt staan.


Over het eerste kwartier kunnen we duidelijk zijn: dat was niet veel soeps. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies en kansen bij elkaar voetballen lukte niet. Daarvoor moesten we wachten tot de 22ste minuut. Lepoint kwam voor Didillon te staan, maar de Franse doelman was alert en even later was hij dat ook op een kopbal van Mboyo. De Kerels waren de betere ploeg tegen een pover Genk.


Genk kreeg na 25 minuten zijn eerste kans, Onuachu kopte naast. De thuisploeg bleef echter de gevaarlijkste ploeg, want Lepoint zette Didillon weer aan het werk. KVK verdiende zo stilaan de 1-0, al prikte Genk nadien ook tegen via Ito en Bongonda. Het tweede deel van de eerste helft was zo wél zeer interessant om volgen. Nadien zakte het weer en bleef het 0-0 na 45 minuten.

Na de rust kreeg Mboyo dé kans op 1-0, maar de aanvaller - na een zeer slimme loopbeweging - besloot over. Genk kwam daar zeer goed weg en sloeg aan de overkant toe toen Wouters de bal mooi overhoeks binnenknalde. Een gevleide voorsprong. De landskampioen ging nadien veel beter spelen en Odey en Onuachu kregen grote kansen op de 0-2.

KV Kortrijk zocht nog naar de 1-1, maar dat lukte niet meer. De Limburgers met drie punten terug naar huis.

Scoreverloop:

0-1 (57') Dries Wouters

LEES OOK: Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Is Genk volgens u nu zeker van PO I?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

32
32
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

48
48
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

34
34
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

109
109
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

351
351
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

498
498
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

461
461
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

78
78
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

531
531
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

247
247
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

67
67
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

233
233
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

462
462
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

724
724
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

569
569
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

749
749
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws