KRC Genk boekt zeer moeizame maar o zo belangrijke zege bij KV Kortrijk

door
KRC Genk boekt zeer moeizame maar o zo belangrijke zege bij KV Kortrijk

KRC Genk heeft een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. De Limburgers moesten op bezoek gaan bij KV Kortrijk en daar wisten ze met 0-1 te winnen. Voor RSC Anderlecht en Zulte Waregem lijkt dit een zware slag te zijn, want zij moeten nu zeker winnen. KV Mechelen blijft bij een zege tegen Waasland-Beveren op 1 punt staan.


Over het eerste kwartier kunnen we duidelijk zijn: dat was niet veel soeps. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies en kansen bij elkaar voetballen lukte niet. Daarvoor moesten we wachten tot de 22ste minuut. Lepoint kwam voor Didillon te staan, maar de Franse doelman was alert en even later was hij dat ook op een kopbal van Mboyo. De Kerels waren de betere ploeg tegen een pover Genk.


Genk kreeg na 25 minuten zijn eerste kans, Onuachu kopte naast. De thuisploeg bleef echter de gevaarlijkste ploeg, want Lepoint zette Didillon weer aan het werk. KVK verdiende zo stilaan de 1-0, al prikte Genk nadien ook tegen via Ito en Bongonda. Het tweede deel van de eerste helft was zo wél zeer interessant om volgen. Nadien zakte het weer en bleef het 0-0 na 45 minuten.

Na de rust kreeg Mboyo dé kans op 1-0, maar de aanvaller - na een zeer slimme loopbeweging - besloot over. Genk kwam daar zeer goed weg en sloeg aan de overkant toe toen Wouters de bal mooi overhoeks binnenknalde. Een gevleide voorsprong. De landskampioen ging nadien veel beter spelen en Odey en Onuachu kregen grote kansen op de 0-2.

KV Kortrijk zocht nog naar de 1-1, maar dat lukte niet meer. De Limburgers met drie punten terug naar huis.

Scoreverloop:

0-1 (57') Dries Wouters

Is Genk volgens u nu zeker van PO I?

Meest recent

Louwagie onthult bijzonder transferplan AA Gent

AA Gent ontdekte vorig weekend een nieuwe parel. Tegen KV Mechelen maakte de 18-jarige Ibrahima ...

0
0
Hayen spreekt El Ouahdi tegen: "Hij wist het wél"

KRC Genk heeft donderdag een goede uitgangspositie veroverd in de achtste finales van de Europa ...

8
8
Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

60
60
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

61
61
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

59
59
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

67
67
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

68
68
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

278
278
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

63
63
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

264
264
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

105
105
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

44
44
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

65
65
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

365
365
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

142
142
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

409
409
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

485
485
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

326
326
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

128
128
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

136
136
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

202
202
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

359
359
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

327
327
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

295
295
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

138
138

Meer sportnieuws