KRC Genk boekt zeer moeizame maar o zo belangrijke zege bij KV Kortrijk

door
KRC Genk boekt zeer moeizame maar o zo belangrijke zege bij KV Kortrijk

KRC Genk heeft een zeer belangrijke zege geboekt in de strijd om Play-Off I. De Limburgers moesten op bezoek gaan bij KV Kortrijk en daar wisten ze met 0-1 te winnen. Voor RSC Anderlecht en Zulte Waregem lijkt dit een zware slag te zijn, want zij moeten nu zeker winnen. KV Mechelen blijft bij een zege tegen Waasland-Beveren op 1 punt staan.


Over het eerste kwartier kunnen we duidelijk zijn: dat was niet veel soeps. Beide ploegen leden veelvuldig balverlies en kansen bij elkaar voetballen lukte niet. Daarvoor moesten we wachten tot de 22ste minuut. Lepoint kwam voor Didillon te staan, maar de Franse doelman was alert en even later was hij dat ook op een kopbal van Mboyo. De Kerels waren de betere ploeg tegen een pover Genk.


Genk kreeg na 25 minuten zijn eerste kans, Onuachu kopte naast. De thuisploeg bleef echter de gevaarlijkste ploeg, want Lepoint zette Didillon weer aan het werk. KVK verdiende zo stilaan de 1-0, al prikte Genk nadien ook tegen via Ito en Bongonda. Het tweede deel van de eerste helft was zo wél zeer interessant om volgen. Nadien zakte het weer en bleef het 0-0 na 45 minuten.

Na de rust kreeg Mboyo dé kans op 1-0, maar de aanvaller - na een zeer slimme loopbeweging - besloot over. Genk kwam daar zeer goed weg en sloeg aan de overkant toe toen Wouters de bal mooi overhoeks binnenknalde. Een gevleide voorsprong. De landskampioen ging nadien veel beter spelen en Odey en Onuachu kregen grote kansen op de 0-2.

KV Kortrijk zocht nog naar de 1-1, maar dat lukte niet meer. De Limburgers met drie punten terug naar huis.

Scoreverloop:

0-1 (57') Dries Wouters

LEES OOK: Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

Is Genk volgens u nu zeker van PO I?

Meest recent

Scorende Mokio beslist Klassieker, zure slipper Milan-Belgen

Ajax heeft na een mooie week achter de rug na een erg moeilijke periode. Na de eerste Champions ...

0
0
AA Gent-fans spuwen duo uit: "Hij is een ramp!"

Rik De Mil heeft zijn debuut als coach van AA Gent gemist. Met de nieuwe trainer aan de zijlijn ...

28
28
'Hasi geeft doodsteek: miljoenenaankoop Anderlecht moet weg'

RSC Anderlecht wil tijdens de wintermercato zijn salarismassa verder afbouwen, maar mikt zelf ook op ...

130
130
Antwerp in remonte-modus: De Mil kent horrordebuut

Wat een eerste (echte) werkdag moest worden vol nieuwe hoop, draaide uit op een koude douche voor ...

86
86
Dender-Club Brugge: Leko verrast met basisopstelling

Club Brugge gaat zondagnamiddag op bezoek bij FCV Dender, een wedstrijd waar behoorlijk wat druk op ...

282
282
Woede Anderlecht terecht? Boeckx helder over penaltyfase

RSC Anderlecht wist zich zaterdagavond op gepaste wijze te herpakken na de pandoering op Westerlo en ...

129
129
'Supertransfer Sadiki: nieuwe gegadigden onthuld'

De Jupiler Pro League zag afgelopen zomer weer verschillende smaakmakers vertrekken en een aantal ...

47
47
Ontslag Fink hangt in de lucht: Boskamp velt verdict

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

447
447
Gouden Schoen 2025: nieuwe topkandidaat staat plots op

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus wordt weldra de tweede stemronde van de Gouden Schoen ...

507
507
Kandidatuur bij Garcia: Duivels met verrassing naar WK?

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

109
109
'Alarm bij Club Brugge: transfer Tzolis terug op tafel'

Club Brugge maakt zich momenteel op voor een stevig einde van 2025, ondertussen is de sportieve ...

185
185
Eerste basiself De Mil bekend, Oosting houdt vertrouwen

Na alle commotie van de voorbije dagen, maakt Rik De Mil zondag zijn debuut als hoofdcoach van AA ...

41
41
Crisis bij Cercle: "Of we nog achter de coach staan?"

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Engelse miljoenen voor Club, Kompany verwend'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

201
201
Zorgt Hazard voor absolute knaltransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht staat tweede in de Jupiler Pro League. Na de klap tegen Westerlo wonnen de ...

327
327
‘Jackpot: Cercle-goudhaantje verlaat zinkend schip’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Na het verlies tegen KV ...

333
333
Twee verrassende Anderlecht-uitblinkers peuzelen STVV op

RSC Anderlecht ging vorige speeldag met 4-0 onderuit tegen Westerlo, maar de manschappen van Besnik ...

205
205
Bastien doet verhaal na beroerte: “Het scheelde weinig”

Samuel Bastien speelde in het verleden bij RSC Anderlecht en Standard Luik. Vincent Kompany haalde ...

30
30
‘Nieuw trainersontslag in JPL kwestie van tijd'

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League draait dit seizoen op volle toeren. Bij Club Brugge ...

394
394
Anderlecht krijgt boost: Bertaccini sprakeloos na STVV

Adriano Bertaccini maakte de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC Anderlecht en bij Paars-Wit is de ...

421
421
Rudi Garcia vergeet uitblinker "Of ik nog droom van het WK?"

Bij de Rode Duivels is er géén weelde in de aanval. Achter Romelu Lukaku gaapt er een ...

81
81
Hans Vanaken ontroert fans diep met emotionele beelden

Het zijn niet de meest fijne weken geweest voor de trouwe blauw-zwarte fans. De club van Bart ...

235
235
‘Napoli shockeert: bizarre shortlist voor De Bruyne’

Napoli-sportdirecteur Giovanni Manna schuift een bizarre shortlist naar voren als opvolger van Kevin ...

53
53
Ruben Van Gucht in het nauw: Volgt dubbele mokerslag?

Er waait nog steeds een storm door het leven van Ruben Van Gucht. Het Sporza-gezicht verschijnt ...

104
104
Juiste keuze van Verhaeghe? "Club gaat JPL daarin domineren"

Club Brugge moet winnen op het veld van FCV Dender of de crisis is helemaal losgebarsten. Ivan Leko ...

389
389

Meer sportnieuws