Sterk AA Gent doet zichzelf tekort met nederlaag bij AS Roma

door
Sterk AA Gent doet zichzelf tekort met nederlaag bij AS Roma

Ook voor AA Gent ging vanavond het Europese toneel opnieuw open. Het kon echter niet echt profiteren van zijn groepswinst, want werd in de 1/16 finales van de Europa League uitgeloot tegen de Italiaanse topclub AS Roma. De heenwedstrijd werd vanavond afgewerkt in het Stadio Olimpico.

Net als bij Club Brugge het geval was, was het voor de Buffalo’s hopen op een stunt. De Romeinen kennen niet hun beste seizoen, waardoor dat op voorhand zeker mogelijk leek. Coach Jess Thorup kreeg alvast een flinke opsteker om dit eventueel voor elkaar te kunnen krijgen, want Laurent Depoitre werd fit bevonden en begon aan de aftrap. Ook voor het overige kon hij rekenen op zijn sterkste mannen, afgezien van Yaremchuk.



De Buffalo’s begonnen niet onaardig aan de wedstrijd, maar de hoop op een stunt in Rome werd toch al snel gekelderd. Na nog geen kwartier spelen was het namelijk al op achtervolgen aangewezen. Balverlies van Lustig werd genadeloos afgestraft door Carlés Perez. Meteen zijn eerste voor de club, en 1-0 voor de thuisploeg. AA Gent was éven aangeslagen, maar lang duurde dat niet. Het werd eigenlijk zelfs de betere ploeg, en kon enkele keren gevaarlijk uitbreken. Odjidja maakte echter tweemaal een foute keuze bij de laatste pass, waardoor er geen écht gevaar kon worden gecreëerd.



En dus gingen we rusten met een 1-0 voorsprong voor AS Roma, al had Gent zeker meer verdiend. In het begin van de tweede helft kwamen ze dan wel weer meteen goed weg. Kaminski hield Smalling van de 2-0. AA Gent bleef echter de evenknie van de Romeinen, om niet te zeggen dat ze de betere ploeg waren. Echter bleef het steeds fout lopen wanneer het vijandige gebied werd bereikt. De beste kans was misschien nog wel voor Depoitre, die in een rebound recht op doelman Lopez besloot. In het slot werd het bijna nog 2-0, maar Kaminski stond weer goed pal. Uiteindelijk werd er niet meer gescoord, en doet AA Gent zichzelf tekort na een sterke partij.

Scoreverloop:
(13') 1-0 Perez

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Kan AA Gent dit thuis nog rechtzetten?

Meest recent

Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

17
17
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

22
22
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

205
205
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

88
88
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

44
44
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

208
208
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

368
368
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

36
36
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

155
155
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

578
578
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

159
159
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

121
121
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

192
192
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

30
30
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

368
368
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

82
82
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

232
232
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

379
379
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

201
201
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

307
307
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

410
410
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

392
392
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

48
48
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

120
120
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

302
302

Meer sportnieuws