Sterk AA Gent doet zichzelf tekort met nederlaag bij AS Roma

283 stemmen
Sterk AA Gent doet zichzelf tekort met nederlaag bij AS Roma

Ook voor AA Gent ging vanavond het Europese toneel opnieuw open. Het kon echter niet echt profiteren van zijn groepswinst, want werd in de 1/16 finales van de Europa League uitgeloot tegen de Italiaanse topclub AS Roma. De heenwedstrijd werd vanavond afgewerkt in het Stadio Olimpico.

Net als bij Club Brugge het geval was, was het voor de Buffalo’s hopen op een stunt. De Romeinen kennen niet hun beste seizoen, waardoor dat op voorhand zeker mogelijk leek. Coach Jess Thorup kreeg alvast een flinke opsteker om dit eventueel voor elkaar te kunnen krijgen, want Laurent Depoitre werd fit bevonden en begon aan de aftrap. Ook voor het overige kon hij rekenen op zijn sterkste mannen, afgezien van Yaremchuk.



De Buffalo’s begonnen niet onaardig aan de wedstrijd, maar de hoop op een stunt in Rome werd toch al snel gekelderd. Na nog geen kwartier spelen was het namelijk al op achtervolgen aangewezen. Balverlies van Lustig werd genadeloos afgestraft door Carlés Perez. Meteen zijn eerste voor de club, en 1-0 voor de thuisploeg. AA Gent was éven aangeslagen, maar lang duurde dat niet. Het werd eigenlijk zelfs de betere ploeg, en kon enkele keren gevaarlijk uitbreken. Odjidja maakte echter tweemaal een foute keuze bij de laatste pass, waardoor er geen écht gevaar kon worden gecreëerd.



En dus gingen we rusten met een 1-0 voorsprong voor AS Roma, al had Gent zeker meer verdiend. In het begin van de tweede helft kwamen ze dan wel weer meteen goed weg. Kaminski hield Smalling van de 2-0. AA Gent bleef echter de evenknie van de Romeinen, om niet te zeggen dat ze de betere ploeg waren. Echter bleef het steeds fout lopen wanneer het vijandige gebied werd bereikt. De beste kans was misschien nog wel voor Depoitre, die in een rebound recht op doelman Lopez besloot. In het slot werd het bijna nog 2-0, maar Kaminski stond weer goed pal. Uiteindelijk werd er niet meer gescoord, en doet AA Gent zichzelf tekort na een sterke partij.

Scoreverloop:
(13') 1-0 Perez

LEES OOK: De Bruyne helpt Napoli naar UCL, Juve in grote problemen

Kan AA Gent dit thuis nog rechtzetten?

Meest recent

"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

14
14
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

45
45
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

39
39
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

121
121
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

104
104
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

333
333
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

422
422
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

242
242
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

429
429
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

428
428
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

555
555
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

239
239
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

80
80
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

241
241
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

296
296
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

145
145
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

389
389
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

159
159
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

239
239
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

654
654
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

123
123
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

325
325
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

210
210
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

175
175

Meer sportnieuws