EXCLUSIEF Borkelmans: "Premier League kent Mata al, David is een topper"

door
EXCLUSIEF Borkelmans:

Club Brugge en AA Gent koesteren hoge ambities en willen in de Europa League stunten tegen Manchester United en AS Roma. Twee grote namen in het Europese voetbal, maar beiden zijn al jaren op de sukkel. Vital Borkelmans, in het verleden actief bij beide ploegen, gelooft wel in een stunt.


"Club Brugge maakt zeker kans om Manchester United uit te schakelen, ik ga alvast kijken. Het is niet meer het Man Utd van weleer. Met de snelheid die Club heeft, maken ze zeker kans. Snelheid is o zo belangrijk in het voetbal. Kijk naar ploegen zoals RB Leipzig, Dortmund, Liverpool… Snelheid maakt het grote verschil en Club heeft dat vooraan en achteraan."

Tegen de sterke Engelse verdedigers zal Michael Krmencik wellicht weinig kunnen doen. De kans lijkt groot dat Philippe Clement voor de snelheid van Emmanuel Dennis zal kiezen, eerder al een succesvol recept in de Champions League. “Inderdaad, ik denk ook dat dit de bedoeling is van Clement. Hij gaat voor snelle jongens kiezen en met daarachter lopende mensen als Ruud Vormer en Hans Vanaken. Volgens mij zal Eder Balanta ook aan de partij beginnen. Hij is enorm sterk. Een beest."

Club toonde zich al in de Champions League.

Borkelmans is onder de indruk van het huidige Club, dat een zeer sterke ploeg heeft. "Simon Mignolet is de beste transfer van Club in jaren. Ik ken hem persoonlijk en het is een echte prof. Op en naast het veld. Zijn enige pech die hij heeft gehad, is het feit dat hij bij de Rode Duivels moest opboksen tegen Thibaut Courtois."

"Vanaken is ook een topper. Hij is de tweede Jan Ceulemans. Die bleef ook bij Club, ondanks een aanbod van AC Milan. Daarnaast is er nog Vormer, die wroet en werkt en zijn interviews zijn heerlijk. Hij zegt waar het op staat, goed of slecht. Het is een etter om tegen te spelen (lacht), maar je wilt hem liever in je ploeg.” En dan is er nog één speler die Borkelmans heel erg kan bekoren.

"Clinton Mata is een speler die mij wat aan mezelf doet denken. Hij kan de hele wedstrijd zijn volledige flank afgaan. Hij is echt enorm sterk en het plezier straalt van hem af. Dat hij zich tegen Manchester United in de kijker kan spelen van Engelse clubs? Wees er maar zeker van, in de Premier League kennen ze hem al."

Borkelmans speelde jarenlang voor Club en één jaar voor AA Gent.

De stappen die Blauw-Zwart de afgelopen jaren heeft gezet maakt indruk op de voormalige linkerflankspeler, die in zijn periode als speler de bijnaam ‘Brommerke’ had. "Club Brugge heeft er jaren over gedaan om te bereiken waar ze nu staan. Ze hebben het geduld gehad om Vincent (Mannaert, nvdr.) zijn ding te laten doen. Je moet mensen vertrouwen geven, ze betaalden in de eerste jaren zeer veel leergeld, maar waar ze vandaag staan, dat is indrukwekkend. Anderlecht was financieel altijd de nummer één in België, maar momenteel staat Club jaren voor op hen. Dat heb je als bestuur zijnde straf gewerkt."

Met orkestmeester Clement die de ploeg nu naar Europese successen moet gidsen. "Dat Clement bij een stunt tegen Man Utd interesse kan gaan losweken? Clement zijn naam zal zeker al bekend zijn in Europa. Ik moet wel zeggen: hij krijgt ook wel het materiaal. Als je die bank bekijkt... Pfoeh. Met deze kern moet Club los kampioen spelen."

Thorup kan Borkelmans wel bekoren.

AA Gent op bezoek in Rome Borkelmans blikte ook vooruit op de partij van AA Gent tegen AS Roma. Ook daar dromen ze van een stunt. "Ze hebben een aantal jaren een dipje gehad (twee keer uitgeschakeld in de voorrondes van de Europa League, nvdr.), maar ze doen het dit seizoen weer goed. Zeer knap. Ze maken kans tegen AS Roma, die toch wat op de sukkel zijn. AA Gent is een uitgebalanceerde ploeg, ik zag ze in eigen huis tegen Club Brugge aan het werk en toen verdienden ze meer."

"Laurent Depoitre is terug, Sven Kums die terug zijn niveau haalt nadat het bij Anderlecht niet lukte, en dan is er nog Jonathan David. Een geweldige speler. Dat is een topper, een absolute meerwaarde voor het Belgische voetbal. Ik ben ook tevreden dat Brecht Dejaegere weer terug is uit blessure, een beetje de Vormer van Gent. Een bijter. Toen ik jeugdtrainer was bij Zulte Waregem heb ik nog aangeraden om hem naar de beloften van Essevee te halen, maar dat is niet doorgegaan."

Jess Thorup levert goed werk in de Ghelamco Arena. De Deen kan Borkelmans wel bekoren. "Thorup vind ik een goede trainer. Hij is rustig, respectvol en beschermt zijn spelers. Hij laat een zeer goede indruk achter. Thorup heeft een beetje het profiel van Clement."

LEES OOK: Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Gaan Mata en David in de zomer een toptransfer versieren?

Meest recent

Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

9
9
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

40
40
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

95
95
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

62
62
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

173
173
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

297
297
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

52
52
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

206
206
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

81
81
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

85
85
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1044
1044
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

306
306
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

335
335
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

147
147
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

115
115
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

502
502
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

161
161
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

201
201
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

572
572
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

37
37
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

64
64
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

260
260
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

204
204
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

103
103
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

223
223

Meer sportnieuws