EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad: "Zet hen hoog onder druk"

173
EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad:

Club Brugge-Manchester United en AS Roma-AA Gent. Het zijn twee geweldige affiches voor de Belgische ploegen in de Europa League en beiden dromen van een stunt. Dorin Rotariu (ex-Club Brugge) en Nemanja Rnic (ex-Anderlecht) speelden dit seizoen tegen hen. Wat vonden zij van Man Utd en AS Roma? Onze redactie sprak beiden.

Rotariu speelt voor FC Astana uit Kazachstan en kwam in de groepsfase twee keer in actie tegen Manchester United. Op Old Trafford werd met 1-0 verloren, Rotariu speelde 82 minuten, en Man Utd kwam toen toch met namen als Marcus Rashford, Fred en Nemanja Matic aan de aftrap. In Kazachstan werd het 2-1 voor FC Astana, Rotariu speelde de hele partij, maar de Engelsen stuurden toen een B-elftal het veld op.

Clement topcoach

"Manchester United blijft uiteraard een topteam met heel wat goede spelers. In de aanval hebben ze snelle spelers, Rashford (die tegen Club ontbreekt wegens blessure, nvdr.) en Lingard speelden tegen ons, en daarvoor is het toch opletten. We vormden een goed blok tegen hen en probeerden zo weinig mogelijk fouten te maken, wat best goed lukte. Het is ook opletten voor Juan Mata, die met zijn ervaring en inzicht ook belangrijk is. Hun flankspelers kiezen ook vaak voor de aanval en daarvoor moet Club dus ook opletten", vertelt Rotariu ons vanuit Turkije, waar hij met Astana op oefenstage is.

Rotariu kon nooit doorbreken bij Club Brugge.

"Hun zwakke punten? Het is niet dat ze echt zwakke punten hebben, maar omdat hun snelle jongens vaak de aanval kiezen, ligt in de tegenaanval wel een kans voor Blauw-Zwart. Ze moeten heel erg geconcentreerd spelen." De aanvallende middenvelder, die in januari 2017 voor 2,2 miljoen euro overkwam van Dinamo Boekarest, volgt de Bruggelingen nog. “Ik volg Club Brugge nog en volgens mij hebben ze zeker kans om Manchester United uit te schakelen. Philippe Clement, die ik als T2 meemaakte onder Michel Preud’homme, is een zeer goede coach. Hij bewees dat bij Waasland-Beveren en KRC Genk en ik denk dat hij Club voorbij Man Utd kan loodsen", aldus de speler die bij AZ ook nog een woordje Nederlandse leerde.

"Dat ik er niet kon doorbreken? Dat is inderdaad jammer. Club zal met zijn schitterende fans altijd speciaal blijven voor mij, want het was mijn eerste buitenlandse club. Toen de nieuwe coach (Ivan Leko, nvdr.) kwam, was het voor mij over. Geen idee waarom. Hij zag het niet in mij zitten en ik behoorde zelfs niet tot de kern van 18-20 spelers en daarom koos ik voor een uitleenbeurt (eerst Moeskroen en nadien AZ, nvdr.).” Uiteindelijk plukte FC Astana hem een jaar geleden definitief weg uit Brugge.


Rnic speelde in de groepsfase twee keer gelijk tegen AS Roma.

AS Roma met ijzersterke Edin Dzeko

Nemanja Rnic nam het met het Oostenrijkse Wolfsberger AC ook twee keer – hij speelde telkense 90 minuten - op tegen AS Roma. In Oostenrijk werd het 1-1 en in Italië 2-2. Er liggen dus zeker kansen voor AA Gent.

"We deden het twee keer zeer goed tegen AS Roma. Ondanks de problemen blijft het toch een zeer goede ploeg met enkele spelers in hun rangen die uit het niks beslissend kunnen zijn", waarschuwt hij de Buffalo’s.

Enkele spelers lieten een goede indruk achter. "Edin Dzeko liet veruit de beste indruk op mij achter, maar ook Henrikh Mkhitaryan en Lorenzo Pellegrini vielen op bij hen." Uiteraard liggen er ook kansen voor Gent. "Ze hadden het niet makkelijk wanneer je hoog druk zet en daardoor hadden ze het moeilijk om hun aanvallende spel te ontwikkelen. Daar liggen voor AA Gent zeker kansen", besluit de verdediger.

LEES OOK: 'Grootmacht mengt zich in strijd voor Fofana'

Wie gaat stunten?

Meest recent

KVM wacht bang af: debuut aanwinst wordt nachtmerrie

KV Mechelen heeft zondagavond zijn eerste punt van het seizoen gepakt na een zeer bewogen avond. ...

32
32
Euvrard kijkt niet naar ref: "Dat mag echt niet gebeuren"

Bij Standard kunnen ze niet tevreden zijn over hun seizoensbegin. Ze blijven achter met een twee op ...

22
22
'Transfertwist: Lazio trekt na njet Standard naar Genk'

Voor Lazio is het seizoen donderdagavond rampzalig begonnen. Het werd in de Coppa Italia meteen ...

137
137
'Cercle dringt aan: target eist transfer'

Cercle Brugge is na twee speeldagen nog steeds ongeslagen in de Jupiler Pro League. Twee keer zorgde ...

23
23
Met wat hulp van Yamal: Bisiwu maakt meteen indruk bij Barça

Jesse Bisiwu versierde deze zomer een zeer straffe transfer. Na een soap die maandenlang aansleepte ...

103
103
'AA Gent houdt been stijf in dossier-Dean'

AA Gent kan nog altijd terugblikken op een foutloos seizoensbegin, want het ging zondag met 1-2 ...

96
96
'Anderlecht gaat hard: 4,5 mil voor oude bekende Sibierski'

Anderlecht is zondag tegen zijn eerste domper van het seizoen aangelopen, want het ging verrassend ...

387
387
Ruben Van Gucht onthult groot geheim: "Ik wist het meteen"

Ruben Van Gucht beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn leven. Een paar dagen geleden ...

40
40
'Man City geeft jawoord: Barça heeft Rodri beet'

FC Barcelona was deze mercato al druk in de weer en haalde met Anthony Gordon en Karim Adeyemi al de ...

130
130
Charleroi pronkt met zes op zes na nipte zege in Lommel

Na Club Brugge, AA Gent en Antwerp pronkt ook Charleroi na twee speeldagen nog met het maximum van ...

25
25
'PSV verliest steunpilaar voor 22 miljoen aan Dortmund'

Joey Veerman staat voor een nieuwe stap in zijn carrière. De 27-jarige middenvelder verruilt ...

67
67
KV Mechelen pakt punt tegen Standard na zinderende partij

Om 18u30 namen KV Mechelen en Standard het tegen elkaar op. Beide ploegen begonnen het seizoen met ...

153
153
Marc Coucke trekt alle registers open: "Kleine kapoen!"

Anderlecht kende deze namiddag de eerste ontgoocheling van het seizoen. De recordkampioen ging ...

152
152
‘Seys smeedt geheim transferplan: Club in alle staten'

Joaquin Seys ligt nog tot 2029 vast bij Club Brugge, maar achter de schermen groeit de twijfel over ...

1305
1305
'Anderlecht heeft beet: aanwinst van 4 miljoen euro'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

508
508
'KV Mechelen incasseert miljoenen na akkoord met Sporting CP'

KV Mechelen gaat een volgende uitgaande toptransfer afronden. De Maneblussers zouden weer langs de ...

131
131
'Anderlecht denkt aan voorbije WK-ganger'

RSC Anderlecht gaat zich nog roeren op de transfermarkt. Er moet aanvallend nog héél ...

171
171
Cristiano Ronaldo dropt bommetje over voetbalpensioen

Cristiano Ronaldo heeft laten weten dat hij waarschijnlijk bezig is aan zijn laatste seizoen als ...

131
131
Extra kopzorg Anderlecht: "Snap het voorstel van trainer"

RSC Anderlecht heeft zijn eerste nederlaag van het nieuwe seizoen opgelopen. De Brusselaars startten ...

345
345
Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Arsenal FC is sterk aan het seizoen begonnen. Met onder meer een glansrol voor Christos Tzolis legde ...

245
245
Beerschot haalt meteen uit; Sporting stunt met RSCA-product

Dit weekend is het startschot gegeven in de Challenger Pro League. Beerschot VA onderstreepte ...

133
133
Perfect rapport Gent: blunder Peano doet La Louvière das om

AA Gent blijft zijn goede start van het seizoen bevestigen. De Buffalo's begonnen zondag nochtans ...

95
95
Brüls doet opvallende Anderlecht-uitspraak na stunt

Christian Brüls heeft zondagmiddag voor een knappe prestatie gezorgd. Zo was de routinier ...

494
494
Droomavond wordt nachtmerrie: Genk meldt dramatisch nieuws

KRC Genk heeft zaterdagavond zijn eerste zege van het seizoen geboekt. De Limburgers bogen tegen KVC ...

219
219
Eerste nederlaag Anderlecht: Vitor Bruno geeft oorzaak

De eerste nederlaag van het nieuwe seizoen is een feit voor RSC Anderlecht. De recordkampioen liet ...

649
649

Meer sportnieuws