EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad: "Zet hen hoog onder druk"

173 stemmen
EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad:

Club Brugge-Manchester United en AS Roma-AA Gent. Het zijn twee geweldige affiches voor de Belgische ploegen in de Europa League en beiden dromen van een stunt. Dorin Rotariu (ex-Club Brugge) en Nemanja Rnic (ex-Anderlecht) speelden dit seizoen tegen hen. Wat vonden zij van Man Utd en AS Roma? Onze redactie sprak beiden.

Rotariu speelt voor FC Astana uit Kazachstan en kwam in de groepsfase twee keer in actie tegen Manchester United. Op Old Trafford werd met 1-0 verloren, Rotariu speelde 82 minuten, en Man Utd kwam toen toch met namen als Marcus Rashford, Fred en Nemanja Matic aan de aftrap. In Kazachstan werd het 2-1 voor FC Astana, Rotariu speelde de hele partij, maar de Engelsen stuurden toen een B-elftal het veld op.

Clement topcoach

"Manchester United blijft uiteraard een topteam met heel wat goede spelers. In de aanval hebben ze snelle spelers, Rashford (die tegen Club ontbreekt wegens blessure, nvdr.) en Lingard speelden tegen ons, en daarvoor is het toch opletten. We vormden een goed blok tegen hen en probeerden zo weinig mogelijk fouten te maken, wat best goed lukte. Het is ook opletten voor Juan Mata, die met zijn ervaring en inzicht ook belangrijk is. Hun flankspelers kiezen ook vaak voor de aanval en daarvoor moet Club dus ook opletten", vertelt Rotariu ons vanuit Turkije, waar hij met Astana op oefenstage is.

Rotariu kon nooit doorbreken bij Club Brugge.

"Hun zwakke punten? Het is niet dat ze echt zwakke punten hebben, maar omdat hun snelle jongens vaak de aanval kiezen, ligt in de tegenaanval wel een kans voor Blauw-Zwart. Ze moeten heel erg geconcentreerd spelen." De aanvallende middenvelder, die in januari 2017 voor 2,2 miljoen euro overkwam van Dinamo Boekarest, volgt de Bruggelingen nog. “Ik volg Club Brugge nog en volgens mij hebben ze zeker kans om Manchester United uit te schakelen. Philippe Clement, die ik als T2 meemaakte onder Michel Preud’homme, is een zeer goede coach. Hij bewees dat bij Waasland-Beveren en KRC Genk en ik denk dat hij Club voorbij Man Utd kan loodsen", aldus de speler die bij AZ ook nog een woordje Nederlandse leerde.

"Dat ik er niet kon doorbreken? Dat is inderdaad jammer. Club zal met zijn schitterende fans altijd speciaal blijven voor mij, want het was mijn eerste buitenlandse club. Toen de nieuwe coach (Ivan Leko, nvdr.) kwam, was het voor mij over. Geen idee waarom. Hij zag het niet in mij zitten en ik behoorde zelfs niet tot de kern van 18-20 spelers en daarom koos ik voor een uitleenbeurt (eerst Moeskroen en nadien AZ, nvdr.).” Uiteindelijk plukte FC Astana hem een jaar geleden definitief weg uit Brugge.


Rnic speelde in de groepsfase twee keer gelijk tegen AS Roma.

AS Roma met ijzersterke Edin Dzeko

Nemanja Rnic nam het met het Oostenrijkse Wolfsberger AC ook twee keer – hij speelde telkense 90 minuten - op tegen AS Roma. In Oostenrijk werd het 1-1 en in Italië 2-2. Er liggen dus zeker kansen voor AA Gent.

"We deden het twee keer zeer goed tegen AS Roma. Ondanks de problemen blijft het toch een zeer goede ploeg met enkele spelers in hun rangen die uit het niks beslissend kunnen zijn", waarschuwt hij de Buffalo’s.

Enkele spelers lieten een goede indruk achter. "Edin Dzeko liet veruit de beste indruk op mij achter, maar ook Henrikh Mkhitaryan en Lorenzo Pellegrini vielen op bij hen." Uiteraard liggen er ook kansen voor Gent. "Ze hadden het niet makkelijk wanneer je hoog druk zet en daardoor hadden ze het moeilijk om hun aanvallende spel te ontwikkelen. Daar liggen voor AA Gent zeker kansen", besluit de verdediger.

LEES OOK: 'Raskin en Fofana maken surprise transfer’'

Wie gaat stunten?

Meest recent

Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos heeft de tweede speelronde van het WK 2026 op gang getrapt ...

12
12
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

49
49
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

29
29
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

223
223
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

206
206
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

254
254
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

121
121
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

415
415
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

199
199
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

730
730
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

290
290
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

535
535
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

367
367
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

133
133
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

624
624
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

263
263
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

186
186
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

143
143
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

555
555
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

82
82
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

257
257
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

208
208
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

253
253
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

113
113

Meer sportnieuws