EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad: "Zet hen hoog onder druk"

door
EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad:

Club Brugge-Manchester United en AS Roma-AA Gent. Het zijn twee geweldige affiches voor de Belgische ploegen in de Europa League en beiden dromen van een stunt. Dorin Rotariu (ex-Club Brugge) en Nemanja Rnic (ex-Anderlecht) speelden dit seizoen tegen hen. Wat vonden zij van Man Utd en AS Roma? Onze redactie sprak beiden.

Rotariu speelt voor FC Astana uit Kazachstan en kwam in de groepsfase twee keer in actie tegen Manchester United. Op Old Trafford werd met 1-0 verloren, Rotariu speelde 82 minuten, en Man Utd kwam toen toch met namen als Marcus Rashford, Fred en Nemanja Matic aan de aftrap. In Kazachstan werd het 2-1 voor FC Astana, Rotariu speelde de hele partij, maar de Engelsen stuurden toen een B-elftal het veld op.

Clement topcoach

"Manchester United blijft uiteraard een topteam met heel wat goede spelers. In de aanval hebben ze snelle spelers, Rashford (die tegen Club ontbreekt wegens blessure, nvdr.) en Lingard speelden tegen ons, en daarvoor is het toch opletten. We vormden een goed blok tegen hen en probeerden zo weinig mogelijk fouten te maken, wat best goed lukte. Het is ook opletten voor Juan Mata, die met zijn ervaring en inzicht ook belangrijk is. Hun flankspelers kiezen ook vaak voor de aanval en daarvoor moet Club dus ook opletten", vertelt Rotariu ons vanuit Turkije, waar hij met Astana op oefenstage is.

Rotariu kon nooit doorbreken bij Club Brugge.

"Hun zwakke punten? Het is niet dat ze echt zwakke punten hebben, maar omdat hun snelle jongens vaak de aanval kiezen, ligt in de tegenaanval wel een kans voor Blauw-Zwart. Ze moeten heel erg geconcentreerd spelen." De aanvallende middenvelder, die in januari 2017 voor 2,2 miljoen euro overkwam van Dinamo Boekarest, volgt de Bruggelingen nog. “Ik volg Club Brugge nog en volgens mij hebben ze zeker kans om Manchester United uit te schakelen. Philippe Clement, die ik als T2 meemaakte onder Michel Preud’homme, is een zeer goede coach. Hij bewees dat bij Waasland-Beveren en KRC Genk en ik denk dat hij Club voorbij Man Utd kan loodsen", aldus de speler die bij AZ ook nog een woordje Nederlandse leerde.

"Dat ik er niet kon doorbreken? Dat is inderdaad jammer. Club zal met zijn schitterende fans altijd speciaal blijven voor mij, want het was mijn eerste buitenlandse club. Toen de nieuwe coach (Ivan Leko, nvdr.) kwam, was het voor mij over. Geen idee waarom. Hij zag het niet in mij zitten en ik behoorde zelfs niet tot de kern van 18-20 spelers en daarom koos ik voor een uitleenbeurt (eerst Moeskroen en nadien AZ, nvdr.).” Uiteindelijk plukte FC Astana hem een jaar geleden definitief weg uit Brugge.


Rnic speelde in de groepsfase twee keer gelijk tegen AS Roma.

AS Roma met ijzersterke Edin Dzeko

Nemanja Rnic nam het met het Oostenrijkse Wolfsberger AC ook twee keer – hij speelde telkense 90 minuten - op tegen AS Roma. In Oostenrijk werd het 1-1 en in Italië 2-2. Er liggen dus zeker kansen voor AA Gent.

"We deden het twee keer zeer goed tegen AS Roma. Ondanks de problemen blijft het toch een zeer goede ploeg met enkele spelers in hun rangen die uit het niks beslissend kunnen zijn", waarschuwt hij de Buffalo’s.

Enkele spelers lieten een goede indruk achter. "Edin Dzeko liet veruit de beste indruk op mij achter, maar ook Henrikh Mkhitaryan en Lorenzo Pellegrini vielen op bij hen." Uiteraard liggen er ook kansen voor Gent. "Ze hadden het niet makkelijk wanneer je hoog druk zet en daardoor hadden ze het moeilijk om hun aanvallende spel te ontwikkelen. Daar liggen voor AA Gent zeker kansen", besluit de verdediger.

LEES OOK: Radja verklapt loon bij Patro: “Voor minder doe ik het niet”

Wie gaat stunten?

Meest recent

'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

0
0
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

56
56
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

11
11
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

78
78
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

144
144
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

45
45
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

113
113
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

356
356
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

58
58
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

125
125
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

82
82
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

108
108
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

352
352
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

325
325
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

253
253
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

146
146
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

264
264
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

317
317
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

190
190
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

666
666
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

346
346
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

191
191
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

305
305

Meer sportnieuws