EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad: "Zet hen hoog onder druk"

door
EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad:

Club Brugge-Manchester United en AS Roma-AA Gent. Het zijn twee geweldige affiches voor de Belgische ploegen in de Europa League en beiden dromen van een stunt. Dorin Rotariu (ex-Club Brugge) en Nemanja Rnic (ex-Anderlecht) speelden dit seizoen tegen hen. Wat vonden zij van Man Utd en AS Roma? Onze redactie sprak beiden.

Rotariu speelt voor FC Astana uit Kazachstan en kwam in de groepsfase twee keer in actie tegen Manchester United. Op Old Trafford werd met 1-0 verloren, Rotariu speelde 82 minuten, en Man Utd kwam toen toch met namen als Marcus Rashford, Fred en Nemanja Matic aan de aftrap. In Kazachstan werd het 2-1 voor FC Astana, Rotariu speelde de hele partij, maar de Engelsen stuurden toen een B-elftal het veld op.

Clement topcoach

"Manchester United blijft uiteraard een topteam met heel wat goede spelers. In de aanval hebben ze snelle spelers, Rashford (die tegen Club ontbreekt wegens blessure, nvdr.) en Lingard speelden tegen ons, en daarvoor is het toch opletten. We vormden een goed blok tegen hen en probeerden zo weinig mogelijk fouten te maken, wat best goed lukte. Het is ook opletten voor Juan Mata, die met zijn ervaring en inzicht ook belangrijk is. Hun flankspelers kiezen ook vaak voor de aanval en daarvoor moet Club dus ook opletten", vertelt Rotariu ons vanuit Turkije, waar hij met Astana op oefenstage is.

Rotariu kon nooit doorbreken bij Club Brugge.

"Hun zwakke punten? Het is niet dat ze echt zwakke punten hebben, maar omdat hun snelle jongens vaak de aanval kiezen, ligt in de tegenaanval wel een kans voor Blauw-Zwart. Ze moeten heel erg geconcentreerd spelen." De aanvallende middenvelder, die in januari 2017 voor 2,2 miljoen euro overkwam van Dinamo Boekarest, volgt de Bruggelingen nog. “Ik volg Club Brugge nog en volgens mij hebben ze zeker kans om Manchester United uit te schakelen. Philippe Clement, die ik als T2 meemaakte onder Michel Preud’homme, is een zeer goede coach. Hij bewees dat bij Waasland-Beveren en KRC Genk en ik denk dat hij Club voorbij Man Utd kan loodsen", aldus de speler die bij AZ ook nog een woordje Nederlandse leerde.

"Dat ik er niet kon doorbreken? Dat is inderdaad jammer. Club zal met zijn schitterende fans altijd speciaal blijven voor mij, want het was mijn eerste buitenlandse club. Toen de nieuwe coach (Ivan Leko, nvdr.) kwam, was het voor mij over. Geen idee waarom. Hij zag het niet in mij zitten en ik behoorde zelfs niet tot de kern van 18-20 spelers en daarom koos ik voor een uitleenbeurt (eerst Moeskroen en nadien AZ, nvdr.).” Uiteindelijk plukte FC Astana hem een jaar geleden definitief weg uit Brugge.


Rnic speelde in de groepsfase twee keer gelijk tegen AS Roma.

AS Roma met ijzersterke Edin Dzeko

Nemanja Rnic nam het met het Oostenrijkse Wolfsberger AC ook twee keer – hij speelde telkense 90 minuten - op tegen AS Roma. In Oostenrijk werd het 1-1 en in Italië 2-2. Er liggen dus zeker kansen voor AA Gent.

"We deden het twee keer zeer goed tegen AS Roma. Ondanks de problemen blijft het toch een zeer goede ploeg met enkele spelers in hun rangen die uit het niks beslissend kunnen zijn", waarschuwt hij de Buffalo’s.

Enkele spelers lieten een goede indruk achter. "Edin Dzeko liet veruit de beste indruk op mij achter, maar ook Henrikh Mkhitaryan en Lorenzo Pellegrini vielen op bij hen." Uiteraard liggen er ook kansen voor Gent. "Ze hadden het niet makkelijk wanneer je hoog druk zet en daardoor hadden ze het moeilijk om hun aanvallende spel te ontwikkelen. Daar liggen voor AA Gent zeker kansen", besluit de verdediger.

LEES OOK: 'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Wie gaat stunten?

Meest recent

Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

7
7
Taravel de wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

51
51
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

62
62
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

188
188
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

49
49
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

147
147
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

149
149
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

86
86
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

73
73
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

73
73
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

67
67
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

168
168
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

243
243
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

83
83
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

153
153
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

43
43
TRANSFERUURTJE: 'Transfer De Cat op gang, dilemma De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

222
222
‘Diakhon hakt knoop door: sociale media verklappen’

Mamadou Diakhon is dit seizoen volledig ontploft bij Club Brugge. Na een twijfelachtig begin greep ...

174
174
Selectie Rode Duivels: vijf Garcia-experimenten voor WK?

Bondscoach Rudi Garcia maakt vrijdag om 13u de selectie van de Rode Duivels bekend voor de ...

133
133
Scherpe KRC Genk-reacties na dure fout Matte Smets

KRC Genk ligt uit Europa. Ondanks de goede uitgangspositie na de heenwedstrijd in de Cegeka Arena ...

333
333
Doku roept straffe WK-boodschap naar Rode Duivels

Vandaag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie voor de Rode Duivels bekend. De nationale ploeg ...

82
82
Nieuw shirt Duivels in opspraak: “Materiaalman ontslagen”

De Rode Duivels hebben al een tijdje het thuistenue voor het WK 2026 bekendgemaakt, maar nu werd op ...

222
222
Spanning loopt op rond Vannieuwkerke voor clash

Het zijn woelige weken geweest voor Karl Vannieuwkerke. Professioneel was de West-Vlaming weer ...

48
48
Na uitschakeling Genk: dit is verdict Belgische coëfficiënt

Voor de Belgische clubs zit het Europese seizoen erop. Donderdagavond sneuvelde in de achtste ...

244
244
'Nood breekt wet: Garcia kiest met tegenzin debutant'

Het is uitkijken naar welke namen Rudi Garcia zal afroepen wanneer hij om 13u zijn selectie bekend ...

383
383

Meer sportnieuws