EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad: "Zet hen hoog onder druk"

door
EXCLUSIEF Rotariu en Rnic geven Club en Gent raad:

Club Brugge-Manchester United en AS Roma-AA Gent. Het zijn twee geweldige affiches voor de Belgische ploegen in de Europa League en beiden dromen van een stunt. Dorin Rotariu (ex-Club Brugge) en Nemanja Rnic (ex-Anderlecht) speelden dit seizoen tegen hen. Wat vonden zij van Man Utd en AS Roma? Onze redactie sprak beiden.

Rotariu speelt voor FC Astana uit Kazachstan en kwam in de groepsfase twee keer in actie tegen Manchester United. Op Old Trafford werd met 1-0 verloren, Rotariu speelde 82 minuten, en Man Utd kwam toen toch met namen als Marcus Rashford, Fred en Nemanja Matic aan de aftrap. In Kazachstan werd het 2-1 voor FC Astana, Rotariu speelde de hele partij, maar de Engelsen stuurden toen een B-elftal het veld op.

Clement topcoach

"Manchester United blijft uiteraard een topteam met heel wat goede spelers. In de aanval hebben ze snelle spelers, Rashford (die tegen Club ontbreekt wegens blessure, nvdr.) en Lingard speelden tegen ons, en daarvoor is het toch opletten. We vormden een goed blok tegen hen en probeerden zo weinig mogelijk fouten te maken, wat best goed lukte. Het is ook opletten voor Juan Mata, die met zijn ervaring en inzicht ook belangrijk is. Hun flankspelers kiezen ook vaak voor de aanval en daarvoor moet Club dus ook opletten", vertelt Rotariu ons vanuit Turkije, waar hij met Astana op oefenstage is.

Rotariu kon nooit doorbreken bij Club Brugge.

"Hun zwakke punten? Het is niet dat ze echt zwakke punten hebben, maar omdat hun snelle jongens vaak de aanval kiezen, ligt in de tegenaanval wel een kans voor Blauw-Zwart. Ze moeten heel erg geconcentreerd spelen." De aanvallende middenvelder, die in januari 2017 voor 2,2 miljoen euro overkwam van Dinamo Boekarest, volgt de Bruggelingen nog. “Ik volg Club Brugge nog en volgens mij hebben ze zeker kans om Manchester United uit te schakelen. Philippe Clement, die ik als T2 meemaakte onder Michel Preud’homme, is een zeer goede coach. Hij bewees dat bij Waasland-Beveren en KRC Genk en ik denk dat hij Club voorbij Man Utd kan loodsen", aldus de speler die bij AZ ook nog een woordje Nederlandse leerde.

"Dat ik er niet kon doorbreken? Dat is inderdaad jammer. Club zal met zijn schitterende fans altijd speciaal blijven voor mij, want het was mijn eerste buitenlandse club. Toen de nieuwe coach (Ivan Leko, nvdr.) kwam, was het voor mij over. Geen idee waarom. Hij zag het niet in mij zitten en ik behoorde zelfs niet tot de kern van 18-20 spelers en daarom koos ik voor een uitleenbeurt (eerst Moeskroen en nadien AZ, nvdr.).” Uiteindelijk plukte FC Astana hem een jaar geleden definitief weg uit Brugge.


Rnic speelde in de groepsfase twee keer gelijk tegen AS Roma.

AS Roma met ijzersterke Edin Dzeko

Nemanja Rnic nam het met het Oostenrijkse Wolfsberger AC ook twee keer – hij speelde telkense 90 minuten - op tegen AS Roma. In Oostenrijk werd het 1-1 en in Italië 2-2. Er liggen dus zeker kansen voor AA Gent.

"We deden het twee keer zeer goed tegen AS Roma. Ondanks de problemen blijft het toch een zeer goede ploeg met enkele spelers in hun rangen die uit het niks beslissend kunnen zijn", waarschuwt hij de Buffalo’s.

Enkele spelers lieten een goede indruk achter. "Edin Dzeko liet veruit de beste indruk op mij achter, maar ook Henrikh Mkhitaryan en Lorenzo Pellegrini vielen op bij hen." Uiteraard liggen er ook kansen voor Gent. "Ze hadden het niet makkelijk wanneer je hoog druk zet en daardoor hadden ze het moeilijk om hun aanvallende spel te ontwikkelen. Daar liggen voor AA Gent zeker kansen", besluit de verdediger.

LEES OOK: OH Leuven krijgt geweldige financiële meevaller

Wie gaat stunten?

Meest recent

Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

2
2
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

9
9
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

54
54
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

82
82
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

39
39
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

22
22
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

28
28
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

145
145
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

70
70
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

29
29
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

127
127
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

30
30
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

58
58
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

62
62
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

65
65
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

107
107
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

137
137
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

162
162
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

280
280
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

25
25
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

158
158
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

260
260
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

79
79
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

160
160
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

43
43

Meer sportnieuws