Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

187
Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

De bekendste David van Italië staat in Firenze, vervaardigd door Michelangelo. In diens vroegere woonplaats Rome hoopt vanavond echter een naamgenoot van het wereldberoemde standbeeld even met alle aandacht te gaan lopen. AA Gent rekent straks tegen AS Roma meer dan ooit op Jonathan David om de kansen op kwalificatie voor de volgende ronde van de Europa League gaaf te houden. En zijn naam eindelijk ook écht aan heel Europa kenbaar te maken.


Het gewicht van de Gentse aanval rust vanavond alvast vol op de 20-jarige Canadees zijn jonge schouders. De geblesseerde Roman Yaremchuk is er zoals geweten niet bij, over de al dan niet inzetbaarheid van Laurent Depoitre wordt dan weer pas kort voor de aftrap beslist. Alle ogen zijn dan ook op David gericht om Chris Smalling en co te verrassen en een gaatje te vinden in de Romeinse afweer. Ook die van de scouts, die ongetwijfeld in grote getalen afzakken naar het Stadio Olimpico. En zo de inzet voor de Buffalo's daar alleen nog maar verhogen.

NIEMAND BETER IN JPL
Met naast Depoitre (31) ook nog onder meer Sven Kums (31), Vadis Odjidja (30), Michael Ngadeu (29) en Mikael Lustig (33) stelde Michel Louwagie dit seizoen in de eerste plaats een volwassen kern samen. Een aantal toptalenten moeten echter op termijn tevens de kassa zien te spijzen. Yaremchuk ligt evenwel in de lappenmand, terwijl Giorgi Chakvetadze nog lang niet op honderd procent zit. Anderson Niangbo kwam dan weer nog maar net toe in de Ghelamco Arena, waar ze ook van Elisha Owusu nog wat langer hopen te genieten. En dus is er slechts één man die zich echt in de kijker van de buitenlandse topclubs moet spelen.



Uiteraard zou Gent ook David nog wat langer aan zich verbinden, maar de kans dat alleskunner volgende zomer nog oren zal hebben naar een verlengd verblijf lijkt quasi nihil. Nadat de prille twintiger vorig seizoen al liet zien wat hij allemaal in zijn mars heeft, breekt hij dit jaar immers pas écht potten. Met zijn vijftien doelpunten deelt de schaduwspits intussen de Gouden Stier met Dieumerci Mbokani, als kers op de taart deelde David ook al acht assists uit. Rechtstreeks betrokken bij maar liefst 23 treffers: niemand in de Jupiler Pro League doet dit seizoen beter. Geen wonder dat Louwagie al spreekt over bedragen van 20 miljoen.

ONDERSTE UIT DE KAN
Een som die David dubbel en dik waard is, zo vinden ze ook bij het gerenommeerde Transfermarkt. Dat plakt namelijk exact dezelfde prijs op zijn hoofd, waarmee de polyvalente aanvaller zelfs tot duurste speler van onze competitie wordt gebombardeerd. Boven Zinho Vanheusden, die Inter van plan is terug te kopen voor 18 miljoen, Krépin Diatta, die Club Brugge meer moet opleveren dan de 25 miljoen voor Wesley, en Anderlecht-youngster Yari Verschaeren, die hem aftroefde in de verkiezing voor Belofte van het Jaar, dus. Om maar aan te geven dat de eisen van de Buffalo's voor een eventuele transfer zeker niet te gortig zijn.



Iets waar ploegen als Olympique Lyon, Ajax en Porto het blijkbaar nu ook al min of meer mee eens zijn, want zij lieten naar verluidt stuk voor stuk reeds uitgebreid hun interesse blijken in David. Toch ontbreekt er nog iets voor de Gentenaren om echt het onderste uit de kan te kunnen halen voor hun absolute goudhaantje. De individuele prijs die hij zich door de neus geboord zag worden had vast al een handje kunnen helpen, maar in het verleden bleken de sterren op de Belgische velden de poorten naar topclubs toch vooral op nog een andere manier open te breken: een glansprestatie voor de ogen van heel Europa.

EUROPESE BALANS
Recente voorbeelden vinden we vooral in Brugge terug, waar achtereenvolgens José Izquierdo en Arnaut Danjuma haast op basis van één formidabel doelpunt een knaltransfer versierden. En Club vooral ook heel wat geld opbrachten. Liefst van al had Gent dus David eerst nog zien schitteren op het kampioenenbal, al wordt het minder aanzien van de Europa League vanavond toch enigszins tenietgedaan door het kaliber van de tegenstander. Dat daar ook de nodige aandacht kan worden getrokken, werd recent trouwens nog bewezen door Leandro Trossard – jarenlang Mister Europe voor Genk op dat zogenaamd mindere podium.



Zonder ooit door de mand te vallen, kon David diezelfde stempel buiten België nog niet helemaal drukken. In zijn eerste jaar bij de Gentse hoofdmacht droegen twee goals in evenveel korte invalbeurten tegen het Poolse Jagiellonia bij aan zijn sensationele start, al eindigde het EL-verhaal toen wel al in de volgende voorronde. In deze campagne was de smaakmaker tot dusver in drie wedstrijden beslissend: twee assists tegen FC Viitorul in de eerste voorronde, twee treffers tegen AEK Larnaca in de volgende en opnieuw twee doelpunten tegen Saint-Étienne in de eerste match van de groepsfase. Uiteraard lang geen slechte balans.

DUWTJE IN DE RUG
In de kwalificatiereeksen valt echter weinig faam te vergaren, in de rest van de partijen tegen Wolfsburg, Oleksandria en de Fransen had het dan weer misschien toch nog net iets meer mogen zijn. Op bezoek in Rome: dat is evenwel hét uitgelezen moment voor David om de laatste twijfels over zijn waarde definitief weg te nemen. Niet dat anders niemand bereid zal zijn om in de buidel te tasten voor de niet eens zó ruwe diamant. Integendeel, we durven het elke (sub)topclub op zoek naar een opportuniteit zelfs aanraden. De gespendeerde 20 miljoen zouden ze zich alvast niet beklagen. Aan David om nu zelf voor het laatste duwtje in de rug te zorgen.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Hoeveel moet Gent volgens u vragen voor David?

Meest recent

Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

10
10
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

8
8
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

37
37
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

16
16
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

93
93
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

302
302
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

32
32
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 zege van Westerlo. Heel ...

313
313
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

140
140
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

172
172
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

445
445
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

149
149
'Zwanenzang bij Antwerp: hoofd Compper op kapblok'

Vorige week leek Antwerp nog eindelijk de weg naar boven in te zetten, maar na de 2-1 nederlaag ...

151
151
Club Brugge mist Potts: vijf alternatieven voor Leko

Na een zorgeloze 2-4 overwinning op bezoek bij Zulte Waregem kan de blik bij Club Brugge al snel ...

663
663
Bruno haalt gram: typeploeg Anderlecht krijgt vorm

Alsof zijn stoel nog niet voldoende wankelde voerde het bestuur de druk vooraf nog wat op, maar ...

170
170
'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

106
106
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

142
142
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

37
37
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

85
85
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

343
343
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

50
50
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

61
61
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

25
25
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

138
138
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

64
64

Meer sportnieuws