Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

187
Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

De bekendste David van Italië staat in Firenze, vervaardigd door Michelangelo. In diens vroegere woonplaats Rome hoopt vanavond echter een naamgenoot van het wereldberoemde standbeeld even met alle aandacht te gaan lopen. AA Gent rekent straks tegen AS Roma meer dan ooit op Jonathan David om de kansen op kwalificatie voor de volgende ronde van de Europa League gaaf te houden. En zijn naam eindelijk ook écht aan heel Europa kenbaar te maken.


Het gewicht van de Gentse aanval rust vanavond alvast vol op de 20-jarige Canadees zijn jonge schouders. De geblesseerde Roman Yaremchuk is er zoals geweten niet bij, over de al dan niet inzetbaarheid van Laurent Depoitre wordt dan weer pas kort voor de aftrap beslist. Alle ogen zijn dan ook op David gericht om Chris Smalling en co te verrassen en een gaatje te vinden in de Romeinse afweer. Ook die van de scouts, die ongetwijfeld in grote getalen afzakken naar het Stadio Olimpico. En zo de inzet voor de Buffalo's daar alleen nog maar verhogen.

NIEMAND BETER IN JPL
Met naast Depoitre (31) ook nog onder meer Sven Kums (31), Vadis Odjidja (30), Michael Ngadeu (29) en Mikael Lustig (33) stelde Michel Louwagie dit seizoen in de eerste plaats een volwassen kern samen. Een aantal toptalenten moeten echter op termijn tevens de kassa zien te spijzen. Yaremchuk ligt evenwel in de lappenmand, terwijl Giorgi Chakvetadze nog lang niet op honderd procent zit. Anderson Niangbo kwam dan weer nog maar net toe in de Ghelamco Arena, waar ze ook van Elisha Owusu nog wat langer hopen te genieten. En dus is er slechts één man die zich echt in de kijker van de buitenlandse topclubs moet spelen.



Uiteraard zou Gent ook David nog wat langer aan zich verbinden, maar de kans dat alleskunner volgende zomer nog oren zal hebben naar een verlengd verblijf lijkt quasi nihil. Nadat de prille twintiger vorig seizoen al liet zien wat hij allemaal in zijn mars heeft, breekt hij dit jaar immers pas écht potten. Met zijn vijftien doelpunten deelt de schaduwspits intussen de Gouden Stier met Dieumerci Mbokani, als kers op de taart deelde David ook al acht assists uit. Rechtstreeks betrokken bij maar liefst 23 treffers: niemand in de Jupiler Pro League doet dit seizoen beter. Geen wonder dat Louwagie al spreekt over bedragen van 20 miljoen.

ONDERSTE UIT DE KAN
Een som die David dubbel en dik waard is, zo vinden ze ook bij het gerenommeerde Transfermarkt. Dat plakt namelijk exact dezelfde prijs op zijn hoofd, waarmee de polyvalente aanvaller zelfs tot duurste speler van onze competitie wordt gebombardeerd. Boven Zinho Vanheusden, die Inter van plan is terug te kopen voor 18 miljoen, Krépin Diatta, die Club Brugge meer moet opleveren dan de 25 miljoen voor Wesley, en Anderlecht-youngster Yari Verschaeren, die hem aftroefde in de verkiezing voor Belofte van het Jaar, dus. Om maar aan te geven dat de eisen van de Buffalo's voor een eventuele transfer zeker niet te gortig zijn.



Iets waar ploegen als Olympique Lyon, Ajax en Porto het blijkbaar nu ook al min of meer mee eens zijn, want zij lieten naar verluidt stuk voor stuk reeds uitgebreid hun interesse blijken in David. Toch ontbreekt er nog iets voor de Gentenaren om echt het onderste uit de kan te kunnen halen voor hun absolute goudhaantje. De individuele prijs die hij zich door de neus geboord zag worden had vast al een handje kunnen helpen, maar in het verleden bleken de sterren op de Belgische velden de poorten naar topclubs toch vooral op nog een andere manier open te breken: een glansprestatie voor de ogen van heel Europa.

EUROPESE BALANS
Recente voorbeelden vinden we vooral in Brugge terug, waar achtereenvolgens José Izquierdo en Arnaut Danjuma haast op basis van één formidabel doelpunt een knaltransfer versierden. En Club vooral ook heel wat geld opbrachten. Liefst van al had Gent dus David eerst nog zien schitteren op het kampioenenbal, al wordt het minder aanzien van de Europa League vanavond toch enigszins tenietgedaan door het kaliber van de tegenstander. Dat daar ook de nodige aandacht kan worden getrokken, werd recent trouwens nog bewezen door Leandro Trossard – jarenlang Mister Europe voor Genk op dat zogenaamd mindere podium.



Zonder ooit door de mand te vallen, kon David diezelfde stempel buiten België nog niet helemaal drukken. In zijn eerste jaar bij de Gentse hoofdmacht droegen twee goals in evenveel korte invalbeurten tegen het Poolse Jagiellonia bij aan zijn sensationele start, al eindigde het EL-verhaal toen wel al in de volgende voorronde. In deze campagne was de smaakmaker tot dusver in drie wedstrijden beslissend: twee assists tegen FC Viitorul in de eerste voorronde, twee treffers tegen AEK Larnaca in de volgende en opnieuw twee doelpunten tegen Saint-Étienne in de eerste match van de groepsfase. Uiteraard lang geen slechte balans.

DUWTJE IN DE RUG
In de kwalificatiereeksen valt echter weinig faam te vergaren, in de rest van de partijen tegen Wolfsburg, Oleksandria en de Fransen had het dan weer misschien toch nog net iets meer mogen zijn. Op bezoek in Rome: dat is evenwel hét uitgelezen moment voor David om de laatste twijfels over zijn waarde definitief weg te nemen. Niet dat anders niemand bereid zal zijn om in de buidel te tasten voor de niet eens zó ruwe diamant. Integendeel, we durven het elke (sub)topclub op zoek naar een opportuniteit zelfs aanraden. De gespendeerde 20 miljoen zouden ze zich alvast niet beklagen. Aan David om nu zelf voor het laatste duwtje in de rug te zorgen.

LEES OOK: Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

Hoeveel moet Gent volgens u vragen voor David?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

43
43
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

52
52
Lavia klaar voor absolute top? “Real Madrid, Barça en PSG”

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

21
21
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

171
171
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

193
193
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

117
117
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

104
104
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

100
100
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

163
163
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

160
160
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1414
1414
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

334
334
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

281
281
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

288
288
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

87
87
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

218
218
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

231
231
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

103
103
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

78
78
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

33
33
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

130
130
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

344
344
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

206
206

Meer sportnieuws