Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

door
Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

De bekendste David van Italië staat in Firenze, vervaardigd door Michelangelo. In diens vroegere woonplaats Rome hoopt vanavond echter een naamgenoot van het wereldberoemde standbeeld even met alle aandacht te gaan lopen. AA Gent rekent straks tegen AS Roma meer dan ooit op Jonathan David om de kansen op kwalificatie voor de volgende ronde van de Europa League gaaf te houden. En zijn naam eindelijk ook écht aan heel Europa kenbaar te maken.


Het gewicht van de Gentse aanval rust vanavond alvast vol op de 20-jarige Canadees zijn jonge schouders. De geblesseerde Roman Yaremchuk is er zoals geweten niet bij, over de al dan niet inzetbaarheid van Laurent Depoitre wordt dan weer pas kort voor de aftrap beslist. Alle ogen zijn dan ook op David gericht om Chris Smalling en co te verrassen en een gaatje te vinden in de Romeinse afweer. Ook die van de scouts, die ongetwijfeld in grote getalen afzakken naar het Stadio Olimpico. En zo de inzet voor de Buffalo's daar alleen nog maar verhogen.

NIEMAND BETER IN JPL
Met naast Depoitre (31) ook nog onder meer Sven Kums (31), Vadis Odjidja (30), Michael Ngadeu (29) en Mikael Lustig (33) stelde Michel Louwagie dit seizoen in de eerste plaats een volwassen kern samen. Een aantal toptalenten moeten echter op termijn tevens de kassa zien te spijzen. Yaremchuk ligt evenwel in de lappenmand, terwijl Giorgi Chakvetadze nog lang niet op honderd procent zit. Anderson Niangbo kwam dan weer nog maar net toe in de Ghelamco Arena, waar ze ook van Elisha Owusu nog wat langer hopen te genieten. En dus is er slechts één man die zich echt in de kijker van de buitenlandse topclubs moet spelen.



Uiteraard zou Gent ook David nog wat langer aan zich verbinden, maar de kans dat alleskunner volgende zomer nog oren zal hebben naar een verlengd verblijf lijkt quasi nihil. Nadat de prille twintiger vorig seizoen al liet zien wat hij allemaal in zijn mars heeft, breekt hij dit jaar immers pas écht potten. Met zijn vijftien doelpunten deelt de schaduwspits intussen de Gouden Stier met Dieumerci Mbokani, als kers op de taart deelde David ook al acht assists uit. Rechtstreeks betrokken bij maar liefst 23 treffers: niemand in de Jupiler Pro League doet dit seizoen beter. Geen wonder dat Louwagie al spreekt over bedragen van 20 miljoen.

ONDERSTE UIT DE KAN
Een som die David dubbel en dik waard is, zo vinden ze ook bij het gerenommeerde Transfermarkt. Dat plakt namelijk exact dezelfde prijs op zijn hoofd, waarmee de polyvalente aanvaller zelfs tot duurste speler van onze competitie wordt gebombardeerd. Boven Zinho Vanheusden, die Inter van plan is terug te kopen voor 18 miljoen, Krépin Diatta, die Club Brugge meer moet opleveren dan de 25 miljoen voor Wesley, en Anderlecht-youngster Yari Verschaeren, die hem aftroefde in de verkiezing voor Belofte van het Jaar, dus. Om maar aan te geven dat de eisen van de Buffalo's voor een eventuele transfer zeker niet te gortig zijn.



Iets waar ploegen als Olympique Lyon, Ajax en Porto het blijkbaar nu ook al min of meer mee eens zijn, want zij lieten naar verluidt stuk voor stuk reeds uitgebreid hun interesse blijken in David. Toch ontbreekt er nog iets voor de Gentenaren om echt het onderste uit de kan te kunnen halen voor hun absolute goudhaantje. De individuele prijs die hij zich door de neus geboord zag worden had vast al een handje kunnen helpen, maar in het verleden bleken de sterren op de Belgische velden de poorten naar topclubs toch vooral op nog een andere manier open te breken: een glansprestatie voor de ogen van heel Europa.

EUROPESE BALANS
Recente voorbeelden vinden we vooral in Brugge terug, waar achtereenvolgens José Izquierdo en Arnaut Danjuma haast op basis van één formidabel doelpunt een knaltransfer versierden. En Club vooral ook heel wat geld opbrachten. Liefst van al had Gent dus David eerst nog zien schitteren op het kampioenenbal, al wordt het minder aanzien van de Europa League vanavond toch enigszins tenietgedaan door het kaliber van de tegenstander. Dat daar ook de nodige aandacht kan worden getrokken, werd recent trouwens nog bewezen door Leandro Trossard – jarenlang Mister Europe voor Genk op dat zogenaamd mindere podium.



Zonder ooit door de mand te vallen, kon David diezelfde stempel buiten België nog niet helemaal drukken. In zijn eerste jaar bij de Gentse hoofdmacht droegen twee goals in evenveel korte invalbeurten tegen het Poolse Jagiellonia bij aan zijn sensationele start, al eindigde het EL-verhaal toen wel al in de volgende voorronde. In deze campagne was de smaakmaker tot dusver in drie wedstrijden beslissend: twee assists tegen FC Viitorul in de eerste voorronde, twee treffers tegen AEK Larnaca in de volgende en opnieuw twee doelpunten tegen Saint-Étienne in de eerste match van de groepsfase. Uiteraard lang geen slechte balans.

DUWTJE IN DE RUG
In de kwalificatiereeksen valt echter weinig faam te vergaren, in de rest van de partijen tegen Wolfsburg, Oleksandria en de Fransen had het dan weer misschien toch nog net iets meer mogen zijn. Op bezoek in Rome: dat is evenwel hét uitgelezen moment voor David om de laatste twijfels over zijn waarde definitief weg te nemen. Niet dat anders niemand bereid zal zijn om in de buidel te tasten voor de niet eens zó ruwe diamant. Integendeel, we durven het elke (sub)topclub op zoek naar een opportuniteit zelfs aanraden. De gespendeerde 20 miljoen zouden ze zich alvast niet beklagen. Aan David om nu zelf voor het laatste duwtje in de rug te zorgen.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

Hoeveel moet Gent volgens u vragen voor David?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Grootse plannen Club, leegloop Antwerp’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

31
31
‘OHL bereidt zich al voor op gigantische knaltransfer’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen is volop aan het draaien. Bij Oud-Heverlee ...

23
23
Enorme teleurstelling: grijpt Garcia genadeloos in?

2026 is het jaar van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach Rudi Garcia is al ...

44
44
‘Antwerp wil deze winter in eigen land shoppen’

Royal Antwerp FC moet elke mercato verkopen om het hoofd boven water te houden, maar komende ...

114
114
‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Op 20 december namen SK Beveren en Beerschot het tegen elkaar op. De match werd ontsierd door een ...

60
60
Wesley Hoedt en Emma Heesters droppen gigantische relatiebom

Voetballer Wesley Hoedt en zangeres Emma Heesters zijn opnieuw uit elkaar. Dat bevestigt de manager ...

67
67
Tielemans doet transferboekje open: “Het klopt”

Youri Tielemans is dit seizoen enorm sterk bezig. Met Aston Villa doet de middenvelder zowaar mee ...

82
82
Ontsteltenis bij Anderlecht: Stroeykens weg in januari?

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato van gerichte versterking voorzien. Maar de ...

293
293
'Doorbraak gevonden: supertransfer City binnen 48 uur'

Een winterstop is de clubs uit de Premier League niet gegund, in de komende drie dagen wordt zelfs ...

65
65
'Club blijft cashen: Liverpool legt grote zak geld klaar'

Club Brugge KV maakt zich ook in 2026 op voor enkele grote uitgaande transfers. Eén van de ...

484
484
'Hayen slikt meteen forse transferopdoffer bij KRC Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste helft van het ...

580
580
La Louvière strikt bekende naam, Westerlo laat aanvaller gaan

De winterstop in de Jupiler Pro League is aangebroken, maar achter de schermen blijven de ...

110
110
Totale leegloop: meer dan 10 (!) vertrekkers bij Antwerp?

Na een tegenvallende start van het seizoen, heeft Antwerp FC zich de voorbije weken op een ...

384
384
Straffe Kompany-onthulling: Bayern-zwaargewicht doet boekje open

Vincent Kompany leverde tot dusver uitstekend werk als hoofdcoach van Bayern München. En hij is ...

273
273
'Club Brugge is dure speler beu: genadeschot in de maak'

Hij kwam als een dure versterking, maar het is stilaan vooral ergernis. Bij Club Brugge is het ...

596
596
'Dilemma Garcia: vaste waarde Duivels moet optater vrezen'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar 2026. Komende zomer willen ze immers zover ...

430
430
Doelman vh Jaar: Coosemans onthult zijn grootste uitdagers

Vlak voor het Belgische clubvoetbal zich straks weer op gang trekt, wordt de winnaar van de Gouden ...

96
96
'Club gaat los op mercato: twee topaanwinsten, twee vertrekkers'

De spelers van Club Brugge genieten momenteel van een welverdiende verlofperiode na een bijzonder ...

873
873
Titelfavorieten JPL: enorme verrassing als kampioen?

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

447
447
Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

241
241
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

281
281
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

841
841
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

1146
1146
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

347
347
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

132
132

Meer sportnieuws