Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

door
Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

De bekendste David van Italië staat in Firenze, vervaardigd door Michelangelo. In diens vroegere woonplaats Rome hoopt vanavond echter een naamgenoot van het wereldberoemde standbeeld even met alle aandacht te gaan lopen. AA Gent rekent straks tegen AS Roma meer dan ooit op Jonathan David om de kansen op kwalificatie voor de volgende ronde van de Europa League gaaf te houden. En zijn naam eindelijk ook écht aan heel Europa kenbaar te maken.


Het gewicht van de Gentse aanval rust vanavond alvast vol op de 20-jarige Canadees zijn jonge schouders. De geblesseerde Roman Yaremchuk is er zoals geweten niet bij, over de al dan niet inzetbaarheid van Laurent Depoitre wordt dan weer pas kort voor de aftrap beslist. Alle ogen zijn dan ook op David gericht om Chris Smalling en co te verrassen en een gaatje te vinden in de Romeinse afweer. Ook die van de scouts, die ongetwijfeld in grote getalen afzakken naar het Stadio Olimpico. En zo de inzet voor de Buffalo's daar alleen nog maar verhogen.

NIEMAND BETER IN JPL
Met naast Depoitre (31) ook nog onder meer Sven Kums (31), Vadis Odjidja (30), Michael Ngadeu (29) en Mikael Lustig (33) stelde Michel Louwagie dit seizoen in de eerste plaats een volwassen kern samen. Een aantal toptalenten moeten echter op termijn tevens de kassa zien te spijzen. Yaremchuk ligt evenwel in de lappenmand, terwijl Giorgi Chakvetadze nog lang niet op honderd procent zit. Anderson Niangbo kwam dan weer nog maar net toe in de Ghelamco Arena, waar ze ook van Elisha Owusu nog wat langer hopen te genieten. En dus is er slechts één man die zich echt in de kijker van de buitenlandse topclubs moet spelen.



Uiteraard zou Gent ook David nog wat langer aan zich verbinden, maar de kans dat alleskunner volgende zomer nog oren zal hebben naar een verlengd verblijf lijkt quasi nihil. Nadat de prille twintiger vorig seizoen al liet zien wat hij allemaal in zijn mars heeft, breekt hij dit jaar immers pas écht potten. Met zijn vijftien doelpunten deelt de schaduwspits intussen de Gouden Stier met Dieumerci Mbokani, als kers op de taart deelde David ook al acht assists uit. Rechtstreeks betrokken bij maar liefst 23 treffers: niemand in de Jupiler Pro League doet dit seizoen beter. Geen wonder dat Louwagie al spreekt over bedragen van 20 miljoen.

ONDERSTE UIT DE KAN
Een som die David dubbel en dik waard is, zo vinden ze ook bij het gerenommeerde Transfermarkt. Dat plakt namelijk exact dezelfde prijs op zijn hoofd, waarmee de polyvalente aanvaller zelfs tot duurste speler van onze competitie wordt gebombardeerd. Boven Zinho Vanheusden, die Inter van plan is terug te kopen voor 18 miljoen, Krépin Diatta, die Club Brugge meer moet opleveren dan de 25 miljoen voor Wesley, en Anderlecht-youngster Yari Verschaeren, die hem aftroefde in de verkiezing voor Belofte van het Jaar, dus. Om maar aan te geven dat de eisen van de Buffalo's voor een eventuele transfer zeker niet te gortig zijn.



Iets waar ploegen als Olympique Lyon, Ajax en Porto het blijkbaar nu ook al min of meer mee eens zijn, want zij lieten naar verluidt stuk voor stuk reeds uitgebreid hun interesse blijken in David. Toch ontbreekt er nog iets voor de Gentenaren om echt het onderste uit de kan te kunnen halen voor hun absolute goudhaantje. De individuele prijs die hij zich door de neus geboord zag worden had vast al een handje kunnen helpen, maar in het verleden bleken de sterren op de Belgische velden de poorten naar topclubs toch vooral op nog een andere manier open te breken: een glansprestatie voor de ogen van heel Europa.

EUROPESE BALANS
Recente voorbeelden vinden we vooral in Brugge terug, waar achtereenvolgens José Izquierdo en Arnaut Danjuma haast op basis van één formidabel doelpunt een knaltransfer versierden. En Club vooral ook heel wat geld opbrachten. Liefst van al had Gent dus David eerst nog zien schitteren op het kampioenenbal, al wordt het minder aanzien van de Europa League vanavond toch enigszins tenietgedaan door het kaliber van de tegenstander. Dat daar ook de nodige aandacht kan worden getrokken, werd recent trouwens nog bewezen door Leandro Trossard – jarenlang Mister Europe voor Genk op dat zogenaamd mindere podium.



Zonder ooit door de mand te vallen, kon David diezelfde stempel buiten België nog niet helemaal drukken. In zijn eerste jaar bij de Gentse hoofdmacht droegen twee goals in evenveel korte invalbeurten tegen het Poolse Jagiellonia bij aan zijn sensationele start, al eindigde het EL-verhaal toen wel al in de volgende voorronde. In deze campagne was de smaakmaker tot dusver in drie wedstrijden beslissend: twee assists tegen FC Viitorul in de eerste voorronde, twee treffers tegen AEK Larnaca in de volgende en opnieuw twee doelpunten tegen Saint-Étienne in de eerste match van de groepsfase. Uiteraard lang geen slechte balans.

DUWTJE IN DE RUG
In de kwalificatiereeksen valt echter weinig faam te vergaren, in de rest van de partijen tegen Wolfsburg, Oleksandria en de Fransen had het dan weer misschien toch nog net iets meer mogen zijn. Op bezoek in Rome: dat is evenwel hét uitgelezen moment voor David om de laatste twijfels over zijn waarde definitief weg te nemen. Niet dat anders niemand bereid zal zijn om in de buidel te tasten voor de niet eens zó ruwe diamant. Integendeel, we durven het elke (sub)topclub op zoek naar een opportuniteit zelfs aanraden. De gespendeerde 20 miljoen zouden ze zich alvast niet beklagen. Aan David om nu zelf voor het laatste duwtje in de rug te zorgen.

Hoeveel moet Gent volgens u vragen voor David?

Meest recent

Garcia vs pers: Duivels nemen duidelijk standpunt in

De Rode Duivels wisten zich wel opnieuw te plaatsen voor het WK, maar desondanks oogt de balans van ...

19
19
'Einde verhaal: flop wil Anderlecht verlaten'

Anderlecht kende een zeer bewogen transferzomer, maar desondanks lijkt het ook in januari weer ...

71
71
Mazzu velt oordeel over Garcia: "Valse discussie"

De Rode Duivels maakten er dinsdagavond tegen Liechtenstein een feestavond van, met een deugddoende ...

48
48
'Club Brugge verrast met Portugese ex-international'

Bij Club Brugge mogen we in de komende maanden wellicht weer heel wat transferactiviteit verwachten. ...

152
152
'Doodsbedreigingen voor Noa Lang: keiharde straf'

Noa Lang versierde vorige zomer een droomtransfer van PSV naar Napoli, al heeft hij daar tot dusver ...

20
20
'Anderlecht blaast oud transferdoelwit nieuw leven in'

De wintermercato nadert met rasse schreden en het lijkt erop dat sportief directeur Olivier Renard ...

120
120
Standard kondigt nog een versterking aan

Standard hoopte dit seizoen met de terugkeer van oude glorieën Marc Wilmots en Pierre ...

45
45
Defensie en spitsen Duivels: Alderweireld geeft voorkeur

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht weten te plaatsen voor het WK. Rudi Garcia heeft ...

199
199
Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Ook op zin 32ste blijft Romelu Lukaku van onschatbare waarde. De voorbije maanden werd zijn scorend ...

62
62
Vandenbempt looft 3 Duivels: "Kan hij nog uit de ploeg?"

De Rode Duivels hebben dinsdagavond een punt gezet achter hun WK-kwalificatiecampagne. Dat deden ze ...

333
333
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft De Cat-plan, nieuwe job Clement'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

182
182
Hasi vloekt: twee internationals out bij Anderlecht?

Tijdens elke interlandbreak houden de Belgische ploegen hout vast dat iedereen zonder kleerscheuren ...

383
383
Analisten unaniem: één winnaar na tweeluik Rode Duivels

De Rode Duivels gaan naar het WK. Tegen het bescheiden Liechtenstein lieten de troepen van Rudi ...

249
249
Van Gucht confronteert Vandenbempt: “Waar ging het mis?”

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit het nieuws weg te slaan. De 'bad boy' van de ...

63
63
Doorbraak onder Garcia: "WK is een jongensdroom"

Onder Rudi Garcia komen een aantal Rode Duivels boven water. Zo was er gisteren een uitblinker die ...

116
116
Verheyen en Degryse over Garcia: "Zou laf zijn van de bond"

Rudi Garcia krijgt de volle laag vanuit bepaalde hoek. De kritiek is deels terecht, deels ...

213
213
Garcia geeft zijn WK-wens prijs: "Dat hoop ik héél hard"

Rudi Garcia heeft de Belgen naar het WK geloodst. Dat is een goede prestatie, maar zeker niet ...

140
140
Weelde voor Garcia: "Ik hoop in de basis te blijven staan"

Rudi Garcia mocht gisteren een feestje vieren. De WK-kwalificatie is een feit. Opdracht volbracht. ...

113
113
Plotse lof voor Garcia: "We zijn op de goede weg"

Het is hommeles tussen Rudi Garcia en Het Laatste Nieuws. Na de WK-kwalificatie stellen ze de ...

102
102
Celine laat Metejoor sprakeloos achter na bloedheet avontuur

Celine Van Ouytsel staat al enkele maanden opnieuw in het middelpunt van de belangstelling. Dat ...

167
167
Witsel weet niet wat hij ziet: "Dit was héél emotioneel"

Na ongeveer een uur spelen bracht Rudi Garcia Axel Witsel in het veld. Hij gaf het Luikse publiek zo ...

201
201
Onthuld: 'Mannaert verkoos deze topcoach boven Garcia'

Na het behoud in de A-divisie van de Nations League, heeft Rudi Garcia ook zijn tweede grote target ...

450
450
Garcia vs. De Bilde: is dít de reden voor spanningen?

De Rode Duivels vierden dinsdagavond een uitgebreid feestje na hun kwalificatie voor het WK 2026. ...

540
540
Twee nieuwe WK-sprookjes, opsteker Duivels bij loting

De Rode Duivels hebben zich dinsdag zoals verwacht geplaatst voor het WK in Canada, Mexico en de ...

245
245
'De Cat grof wild: transferplannen Anderlecht bekend'

Door de vroegtijdige uitschakeling van de Belgische ploeg op het WK U17, is Nathan De Cat ruim op ...

406
406

Meer sportnieuws