Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

187 stemmen
Match van 20 miljoen: de monumentale inzet van Gent in Rome

De bekendste David van Italië staat in Firenze, vervaardigd door Michelangelo. In diens vroegere woonplaats Rome hoopt vanavond echter een naamgenoot van het wereldberoemde standbeeld even met alle aandacht te gaan lopen. AA Gent rekent straks tegen AS Roma meer dan ooit op Jonathan David om de kansen op kwalificatie voor de volgende ronde van de Europa League gaaf te houden. En zijn naam eindelijk ook écht aan heel Europa kenbaar te maken.


Het gewicht van de Gentse aanval rust vanavond alvast vol op de 20-jarige Canadees zijn jonge schouders. De geblesseerde Roman Yaremchuk is er zoals geweten niet bij, over de al dan niet inzetbaarheid van Laurent Depoitre wordt dan weer pas kort voor de aftrap beslist. Alle ogen zijn dan ook op David gericht om Chris Smalling en co te verrassen en een gaatje te vinden in de Romeinse afweer. Ook die van de scouts, die ongetwijfeld in grote getalen afzakken naar het Stadio Olimpico. En zo de inzet voor de Buffalo's daar alleen nog maar verhogen.

NIEMAND BETER IN JPL
Met naast Depoitre (31) ook nog onder meer Sven Kums (31), Vadis Odjidja (30), Michael Ngadeu (29) en Mikael Lustig (33) stelde Michel Louwagie dit seizoen in de eerste plaats een volwassen kern samen. Een aantal toptalenten moeten echter op termijn tevens de kassa zien te spijzen. Yaremchuk ligt evenwel in de lappenmand, terwijl Giorgi Chakvetadze nog lang niet op honderd procent zit. Anderson Niangbo kwam dan weer nog maar net toe in de Ghelamco Arena, waar ze ook van Elisha Owusu nog wat langer hopen te genieten. En dus is er slechts één man die zich echt in de kijker van de buitenlandse topclubs moet spelen.



Uiteraard zou Gent ook David nog wat langer aan zich verbinden, maar de kans dat alleskunner volgende zomer nog oren zal hebben naar een verlengd verblijf lijkt quasi nihil. Nadat de prille twintiger vorig seizoen al liet zien wat hij allemaal in zijn mars heeft, breekt hij dit jaar immers pas écht potten. Met zijn vijftien doelpunten deelt de schaduwspits intussen de Gouden Stier met Dieumerci Mbokani, als kers op de taart deelde David ook al acht assists uit. Rechtstreeks betrokken bij maar liefst 23 treffers: niemand in de Jupiler Pro League doet dit seizoen beter. Geen wonder dat Louwagie al spreekt over bedragen van 20 miljoen.

ONDERSTE UIT DE KAN
Een som die David dubbel en dik waard is, zo vinden ze ook bij het gerenommeerde Transfermarkt. Dat plakt namelijk exact dezelfde prijs op zijn hoofd, waarmee de polyvalente aanvaller zelfs tot duurste speler van onze competitie wordt gebombardeerd. Boven Zinho Vanheusden, die Inter van plan is terug te kopen voor 18 miljoen, Krépin Diatta, die Club Brugge meer moet opleveren dan de 25 miljoen voor Wesley, en Anderlecht-youngster Yari Verschaeren, die hem aftroefde in de verkiezing voor Belofte van het Jaar, dus. Om maar aan te geven dat de eisen van de Buffalo's voor een eventuele transfer zeker niet te gortig zijn.



Iets waar ploegen als Olympique Lyon, Ajax en Porto het blijkbaar nu ook al min of meer mee eens zijn, want zij lieten naar verluidt stuk voor stuk reeds uitgebreid hun interesse blijken in David. Toch ontbreekt er nog iets voor de Gentenaren om echt het onderste uit de kan te kunnen halen voor hun absolute goudhaantje. De individuele prijs die hij zich door de neus geboord zag worden had vast al een handje kunnen helpen, maar in het verleden bleken de sterren op de Belgische velden de poorten naar topclubs toch vooral op nog een andere manier open te breken: een glansprestatie voor de ogen van heel Europa.

EUROPESE BALANS
Recente voorbeelden vinden we vooral in Brugge terug, waar achtereenvolgens José Izquierdo en Arnaut Danjuma haast op basis van één formidabel doelpunt een knaltransfer versierden. En Club vooral ook heel wat geld opbrachten. Liefst van al had Gent dus David eerst nog zien schitteren op het kampioenenbal, al wordt het minder aanzien van de Europa League vanavond toch enigszins tenietgedaan door het kaliber van de tegenstander. Dat daar ook de nodige aandacht kan worden getrokken, werd recent trouwens nog bewezen door Leandro Trossard – jarenlang Mister Europe voor Genk op dat zogenaamd mindere podium.



Zonder ooit door de mand te vallen, kon David diezelfde stempel buiten België nog niet helemaal drukken. In zijn eerste jaar bij de Gentse hoofdmacht droegen twee goals in evenveel korte invalbeurten tegen het Poolse Jagiellonia bij aan zijn sensationele start, al eindigde het EL-verhaal toen wel al in de volgende voorronde. In deze campagne was de smaakmaker tot dusver in drie wedstrijden beslissend: twee assists tegen FC Viitorul in de eerste voorronde, twee treffers tegen AEK Larnaca in de volgende en opnieuw twee doelpunten tegen Saint-Étienne in de eerste match van de groepsfase. Uiteraard lang geen slechte balans.

DUWTJE IN DE RUG
In de kwalificatiereeksen valt echter weinig faam te vergaren, in de rest van de partijen tegen Wolfsburg, Oleksandria en de Fransen had het dan weer misschien toch nog net iets meer mogen zijn. Op bezoek in Rome: dat is evenwel hét uitgelezen moment voor David om de laatste twijfels over zijn waarde definitief weg te nemen. Niet dat anders niemand bereid zal zijn om in de buidel te tasten voor de niet eens zó ruwe diamant. Integendeel, we durven het elke (sub)topclub op zoek naar een opportuniteit zelfs aanraden. De gespendeerde 20 miljoen zouden ze zich alvast niet beklagen. Aan David om nu zelf voor het laatste duwtje in de rug te zorgen.

LEES OOK: ‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

Hoeveel moet Gent volgens u vragen voor David?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

32
32
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

32
32
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

31
31
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

133
133
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

61
61
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

230
230
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

241
241
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

291
291
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

444
444
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

316
316
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

389
389
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

148
148
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

222
222
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

280
280
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

811
811
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

530
530
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

294
294

Meer sportnieuws