Keuzestress voor Clement: wie mag/moet starten tegen Man Utd?

333 stemmen
Keuzestress voor Clement: wie mag/moet starten tegen Man Utd?

De titel is het hoofddoel en ook de beker wil Club Brugge maar al te graag winnen, maar vanavond ligt alle focus op Manchester United. Ondanks het drukke schema heeft Philippe Clement dus geen tijd om aan het roteren te slaan, hoezeer hij zelf ook beweert van wel. Het sterkste team moet de klus nu klaren, of toch op z'n minst ervoor zorgen dat de terugmatch in Old Trafford nog wat om het lijf heeft. Welke elf daar het meest toe geschikt zijn, is echter een vraag die de coach vast flink wat keuzestress bezorgt.


Clement wentelde zich op zijn laatste persbabbel nog eens in de positie van underdog, maar laat er geen twijfel over bestaan: Club zou maar wat graag stunten tegen United. Dat Hans Vanaken en Simon Deli dit weekend voor een zeldzame keer rust kregen, spreekt wat dat betreft alvast boekdelen. Samen met Simon Mignolet, Clinton Mata, Brandon Mechele en Ruud Vormer – indien fit genoeg bevonden – staan de vaste waarden straks immers gewoon weer aan de aftrap. De vijf overige pionnen liggen dan weer iets minder vast, net zoals de formatie waarin hun coach ze zal neerzetten. Wij leggen de lastigste keuzes aan u voor.

RICCA OF SOBOL?
Het merendeel van de defensie is gekend, met Mata, Mechele en Deli die samen een stevige buffer vormen voor Mignolet. In de competitie meestal met z'n drietjes, al wordt de linkerflank zeker in topduels soms ook al eens wat lager geposteerd. Op Standard bijvoorbeeld, waar Eduard Sobol vooral Mehdi Carcela in de gaten moest houden. De Oekraïense huurling leek zo de concurrentiestrijd met Federico Ricca nog wat meer in zijn voordeel te beslechten, want de Uruguayaan kreeg tot dan vaak nog de voorkeur in die tactische variant. Toch maakt hij een goede kans om tegen Manchester United zijn basisplek te behouden.



Niet centraal achterin, want daar komt Deli terug in de ploeg. Al bewees Ricca, die op voetballend vlak wel het onderspit delft tegen Sobol, zo nog maar eens hoe hij achterin toch steviger op zijn poten staat. Vooral in de luchtduels, waar de nochtans zeven centimeter kleinere linksachter met twee doelpunten zelfs in het offensief compartiment een grotere bijdrage levert. In de Champions League startte Ricca bovendien drie keer, zonder blessure tijdens de opwarming in Madrid was dat vier geweest. De defensieve zekerheid van Ricca tegenover de aanvallende impulsen van Sobol: een moeilijke beslissing gezien de omstandigheden.

DOUBLURE VAN DIATTA?
De keuzes van Clement worden namelijk verder belemmert door het uitvallen van Krépin Diatta. Die was de laatste tijd dan wel niet in grootse doen, in dit soort matchen is de Senegalees op zijn flank – doorgaans vanaf rechts, maar in Parijs en Galatasaray op links – toch van cruciaal belang. Niet alleen met zijn snelheid en acties, maar ook met zijn vele loopwerk. Een taak die Thibault Vlietinck, zeker indien Clement van plan is om met drie achterin te blijven spelen, misschien wel op zich kan nemen. Het eigen jeugdproduct is het gewend om in zulke wedstrijden plots in de ploeg gedropt te worden, dus een verrassing zou het niet zijn.



Clement kan ook opteren om Mata een rijtje door te schuiven en zo de facto een vijfmansdefensie neer te poten, met Mechele, Deli, Ricca én Sobol in steun. Of teruggrijpen naar een klassieke verdediging met vier, met als gevolg dat Emmanuel Dennis dan wellicht terug naar rechts zou verhuizen. In de twee duels op het kampioenenbal waarin Diatta van flank wisselde, was dat alleszins toch de formatie die we te zien kregen. De wispelturige dribbelkont bewees trouwens eerder al, mits de juiste motivatie, ook de hele zijlijn aan te kunnen, maar de kans dat Clement die gok tegen het grote United aandurft schatten wij niet al te hoog in.

WIE IN DE SPITS?
Hoe dan ook lijkt voor Dennis, toch drie keer beslissend tegen Real Madrid, weer een sleutelrol voorzien. Mogelijk vanaf rechts, al achten wij het waarschijnlijker dat de Nigeriaan opnieuw centraal voorin chaos mag scheppen. Wie daar dan zijn partner zal worden, is echter zonder twijfel hét grootste vraagteken dat nog over Jan Breydel hangt. De voornaamste kanshebber zijn de bonkige Michael Krmencik en de jonge Charles De Ketelaere, een keuze die tevens de rol van Dennis zal beïnvloeden. Al is het natuurlijk lang niet uitgesloten dat Clement nog David Okereke, Loïs Openda, Percy Tau of Siebe Schrijvers uit zijn hoed tovert.



Die laatste lijkt alleszins over de slechtste papieren te beschikken, want hij kwam in de groepsfase van de Champions League als enige – samen met Krmencik, toen nog in Tsjechië – nooit aan de aftrap. Het vaakst werd daar geopteerd voor Okereke of Tau, beiden de laatste tijd evenwel naar het achterplan verdwenen. Tenzij Clement dus uitpakt met een ware surprise du chef en alsnog voor snelheid kiest, ziet het er zo naar uit dat het een afweging wordt tussen de creativiteit van De Ketelaere en de kracht van Krmencik. In Luik kwamen ze allebei aan de aftrap, met De Ketelaere op links. In een 4-3-3 is ook dat dus altijd nog een optie.

RITS OF BALANTA?
Zoals u vast al hebt gemerkt, zullen in het merendeel van deze dilemma's vooral tactische overwegingen de doorslag geven. Een keuze die daar echter los van staat, is die tussen Mats Rits en Éder Balanta op het middenveld. Een strijd die de laatste weken in het voordeel van de Colombiaan beslecht leek, want alle respect voor Rits ten spijt is die zeker in wedstrijden aan hoge intensiteit de betere van de twee. Tot zijn concurrent voor het plekje als controleur achter Vormer en Vanaken dit weekend Club met twee goals over de streep trok tegen Waasland-Beveren. En zo dus stevig solliciteerde naar een nieuwe basisplaats.



Toch heeft Balanta met zijn duelkracht een flink streepje voor. Indien Clement niet vooral mist wou spuien en Vormer effectief aan de kant blijft, bestaat overigens wel de kans dat we het duo voor een zeldzame keer nog eens samen aan de aftrap zien. Dat gebeurde tot dusver amper tweemaal ... in Parijs en Istanboel. Tot slot hintte de Brugse coach nog op de mogelijkheid dat hij een nieuwe ontdekking in de ploeg dropt, zoals De Ketelaere dat was tegen PSG. Maxim De Cuyper is de enige nobele onbekende in de selectie, en dus doelt Clement wellicht op de 19-jarige linkerflankspeler. Vermits daar met Ricca en Sobol reeds twee alternatieven voorhanden zijn, zou dat evenwel toch een vreemde keuze zijn. Al doet stress soms uiteraard rare dingen met een mens.

LEES OOK: Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

In welke formatie zou Club volgens u Man Utd het best bekampen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

111
111
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

56
56
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

165
165
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

72
72
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

26
26
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

111
111
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

165
165
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

317
317
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

192
192
"100% basisspeler op WK" - Radja breekt lans voor onverwachte Duivel

Op maandag 15 juni trappen de Rode Duivels hun WK-eindronde op gang met een groepsmatch tegen ...

334
334
De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

SSC Napoli liep maandagavond averij op in de strijd om de tweede plaats in de Serie A en verloor op ...

105
105
Deschacht tipt Anderlecht: ideale basiself voor bekerfinale

Aanstaande donderdag is het zover, dan wordt de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht ...

259
259
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

227
227
Meteen na ontslag: 'Geraerts in running voor JPL-retour'

Het einde van het seizoen in het clubvoetbal staat voor de deur. En dus begint de trainerscarrousel ...

190
190
'Mercato Club barst al los: nationale recordtransfer'

Terwijl coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de titelclash tegen Union SG, beweegt er ook ...

312
312
'Sibierski heeft nieuwe topcoach Anderlecht al in vizier'

Antoine Sibierski houdt zich voorlopig op de vlakte over de trainer van Anderlecht. Maar wie naar ...

1201
1201
Voetbalbond zet alles op alles: giga-surprise in WK-selectie

Aanstaande vrijdag zijn de ogen van voetbalminnend België gericht op Rudi Garcia. De bondscoach ...

270
270
Crisis Real duurt voort: trieste wending in Mbappé-soap

Nu de Spaanse titelstrijd gestreden is en de tweede plaats quasi binnen is, kan Real Madrid zich ...

125
125
'Club schiet in actie: transfergevecht met United en PSV'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

345
345
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

84
84
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

346
346
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

295
295
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

345
345
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

325
325
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

212
212
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

147
147

Meer sportnieuws