Keuzestress voor Clement: wie mag/moet starten tegen Man Utd?

door
Keuzestress voor Clement: wie mag/moet starten tegen Man Utd?

De titel is het hoofddoel en ook de beker wil Club Brugge maar al te graag winnen, maar vanavond ligt alle focus op Manchester United. Ondanks het drukke schema heeft Philippe Clement dus geen tijd om aan het roteren te slaan, hoezeer hij zelf ook beweert van wel. Het sterkste team moet de klus nu klaren, of toch op z'n minst ervoor zorgen dat de terugmatch in Old Trafford nog wat om het lijf heeft. Welke elf daar het meest toe geschikt zijn, is echter een vraag die de coach vast flink wat keuzestress bezorgt.


Clement wentelde zich op zijn laatste persbabbel nog eens in de positie van underdog, maar laat er geen twijfel over bestaan: Club zou maar wat graag stunten tegen United. Dat Hans Vanaken en Simon Deli dit weekend voor een zeldzame keer rust kregen, spreekt wat dat betreft alvast boekdelen. Samen met Simon Mignolet, Clinton Mata, Brandon Mechele en Ruud Vormer – indien fit genoeg bevonden – staan de vaste waarden straks immers gewoon weer aan de aftrap. De vijf overige pionnen liggen dan weer iets minder vast, net zoals de formatie waarin hun coach ze zal neerzetten. Wij leggen de lastigste keuzes aan u voor.

RICCA OF SOBOL?
Het merendeel van de defensie is gekend, met Mata, Mechele en Deli die samen een stevige buffer vormen voor Mignolet. In de competitie meestal met z'n drietjes, al wordt de linkerflank zeker in topduels soms ook al eens wat lager geposteerd. Op Standard bijvoorbeeld, waar Eduard Sobol vooral Mehdi Carcela in de gaten moest houden. De Oekraïense huurling leek zo de concurrentiestrijd met Federico Ricca nog wat meer in zijn voordeel te beslechten, want de Uruguayaan kreeg tot dan vaak nog de voorkeur in die tactische variant. Toch maakt hij een goede kans om tegen Manchester United zijn basisplek te behouden.



Niet centraal achterin, want daar komt Deli terug in de ploeg. Al bewees Ricca, die op voetballend vlak wel het onderspit delft tegen Sobol, zo nog maar eens hoe hij achterin toch steviger op zijn poten staat. Vooral in de luchtduels, waar de nochtans zeven centimeter kleinere linksachter met twee doelpunten zelfs in het offensief compartiment een grotere bijdrage levert. In de Champions League startte Ricca bovendien drie keer, zonder blessure tijdens de opwarming in Madrid was dat vier geweest. De defensieve zekerheid van Ricca tegenover de aanvallende impulsen van Sobol: een moeilijke beslissing gezien de omstandigheden.

DOUBLURE VAN DIATTA?
De keuzes van Clement worden namelijk verder belemmert door het uitvallen van Krépin Diatta. Die was de laatste tijd dan wel niet in grootse doen, in dit soort matchen is de Senegalees op zijn flank – doorgaans vanaf rechts, maar in Parijs en Galatasaray op links – toch van cruciaal belang. Niet alleen met zijn snelheid en acties, maar ook met zijn vele loopwerk. Een taak die Thibault Vlietinck, zeker indien Clement van plan is om met drie achterin te blijven spelen, misschien wel op zich kan nemen. Het eigen jeugdproduct is het gewend om in zulke wedstrijden plots in de ploeg gedropt te worden, dus een verrassing zou het niet zijn.



Clement kan ook opteren om Mata een rijtje door te schuiven en zo de facto een vijfmansdefensie neer te poten, met Mechele, Deli, Ricca én Sobol in steun. Of teruggrijpen naar een klassieke verdediging met vier, met als gevolg dat Emmanuel Dennis dan wellicht terug naar rechts zou verhuizen. In de twee duels op het kampioenenbal waarin Diatta van flank wisselde, was dat alleszins toch de formatie die we te zien kregen. De wispelturige dribbelkont bewees trouwens eerder al, mits de juiste motivatie, ook de hele zijlijn aan te kunnen, maar de kans dat Clement die gok tegen het grote United aandurft schatten wij niet al te hoog in.

WIE IN DE SPITS?
Hoe dan ook lijkt voor Dennis, toch drie keer beslissend tegen Real Madrid, weer een sleutelrol voorzien. Mogelijk vanaf rechts, al achten wij het waarschijnlijker dat de Nigeriaan opnieuw centraal voorin chaos mag scheppen. Wie daar dan zijn partner zal worden, is echter zonder twijfel hét grootste vraagteken dat nog over Jan Breydel hangt. De voornaamste kanshebber zijn de bonkige Michael Krmencik en de jonge Charles De Ketelaere, een keuze die tevens de rol van Dennis zal beïnvloeden. Al is het natuurlijk lang niet uitgesloten dat Clement nog David Okereke, Loïs Openda, Percy Tau of Siebe Schrijvers uit zijn hoed tovert.



Die laatste lijkt alleszins over de slechtste papieren te beschikken, want hij kwam in de groepsfase van de Champions League als enige – samen met Krmencik, toen nog in Tsjechië – nooit aan de aftrap. Het vaakst werd daar geopteerd voor Okereke of Tau, beiden de laatste tijd evenwel naar het achterplan verdwenen. Tenzij Clement dus uitpakt met een ware surprise du chef en alsnog voor snelheid kiest, ziet het er zo naar uit dat het een afweging wordt tussen de creativiteit van De Ketelaere en de kracht van Krmencik. In Luik kwamen ze allebei aan de aftrap, met De Ketelaere op links. In een 4-3-3 is ook dat dus altijd nog een optie.

RITS OF BALANTA?
Zoals u vast al hebt gemerkt, zullen in het merendeel van deze dilemma's vooral tactische overwegingen de doorslag geven. Een keuze die daar echter los van staat, is die tussen Mats Rits en Éder Balanta op het middenveld. Een strijd die de laatste weken in het voordeel van de Colombiaan beslecht leek, want alle respect voor Rits ten spijt is die zeker in wedstrijden aan hoge intensiteit de betere van de twee. Tot zijn concurrent voor het plekje als controleur achter Vormer en Vanaken dit weekend Club met twee goals over de streep trok tegen Waasland-Beveren. En zo dus stevig solliciteerde naar een nieuwe basisplaats.



Toch heeft Balanta met zijn duelkracht een flink streepje voor. Indien Clement niet vooral mist wou spuien en Vormer effectief aan de kant blijft, bestaat overigens wel de kans dat we het duo voor een zeldzame keer nog eens samen aan de aftrap zien. Dat gebeurde tot dusver amper tweemaal ... in Parijs en Istanboel. Tot slot hintte de Brugse coach nog op de mogelijkheid dat hij een nieuwe ontdekking in de ploeg dropt, zoals De Ketelaere dat was tegen PSG. Maxim De Cuyper is de enige nobele onbekende in de selectie, en dus doelt Clement wellicht op de 19-jarige linkerflankspeler. Vermits daar met Ricca en Sobol reeds twee alternatieven voorhanden zijn, zou dat evenwel toch een vreemde keuze zijn. Al doet stress soms uiteraard rare dingen met een mens.

LEES OOK: Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

In welke formatie zou Club volgens u Man Utd het best bekampen?

Meest recent

DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

158
158
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

168
168
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

88
88
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

144
144
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

88
88
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

322
322
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

147
147
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

174
174
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

150
150
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

114
114
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

435
435
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

57
57
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

156
156
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

333
333
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

247
247
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

80
80
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

393
393
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

335
335
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

218
218
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

538
538
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

196
196
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

232
232
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

179
179
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

260
260

Meer sportnieuws