Keuzestress voor Clement: wie mag/moet starten tegen Man Utd?

door
Keuzestress voor Clement: wie mag/moet starten tegen Man Utd?

De titel is het hoofddoel en ook de beker wil Club Brugge maar al te graag winnen, maar vanavond ligt alle focus op Manchester United. Ondanks het drukke schema heeft Philippe Clement dus geen tijd om aan het roteren te slaan, hoezeer hij zelf ook beweert van wel. Het sterkste team moet de klus nu klaren, of toch op z'n minst ervoor zorgen dat de terugmatch in Old Trafford nog wat om het lijf heeft. Welke elf daar het meest toe geschikt zijn, is echter een vraag die de coach vast flink wat keuzestress bezorgt.


Clement wentelde zich op zijn laatste persbabbel nog eens in de positie van underdog, maar laat er geen twijfel over bestaan: Club zou maar wat graag stunten tegen United. Dat Hans Vanaken en Simon Deli dit weekend voor een zeldzame keer rust kregen, spreekt wat dat betreft alvast boekdelen. Samen met Simon Mignolet, Clinton Mata, Brandon Mechele en Ruud Vormer – indien fit genoeg bevonden – staan de vaste waarden straks immers gewoon weer aan de aftrap. De vijf overige pionnen liggen dan weer iets minder vast, net zoals de formatie waarin hun coach ze zal neerzetten. Wij leggen de lastigste keuzes aan u voor.

RICCA OF SOBOL?
Het merendeel van de defensie is gekend, met Mata, Mechele en Deli die samen een stevige buffer vormen voor Mignolet. In de competitie meestal met z'n drietjes, al wordt de linkerflank zeker in topduels soms ook al eens wat lager geposteerd. Op Standard bijvoorbeeld, waar Eduard Sobol vooral Mehdi Carcela in de gaten moest houden. De Oekraïense huurling leek zo de concurrentiestrijd met Federico Ricca nog wat meer in zijn voordeel te beslechten, want de Uruguayaan kreeg tot dan vaak nog de voorkeur in die tactische variant. Toch maakt hij een goede kans om tegen Manchester United zijn basisplek te behouden.



Niet centraal achterin, want daar komt Deli terug in de ploeg. Al bewees Ricca, die op voetballend vlak wel het onderspit delft tegen Sobol, zo nog maar eens hoe hij achterin toch steviger op zijn poten staat. Vooral in de luchtduels, waar de nochtans zeven centimeter kleinere linksachter met twee doelpunten zelfs in het offensief compartiment een grotere bijdrage levert. In de Champions League startte Ricca bovendien drie keer, zonder blessure tijdens de opwarming in Madrid was dat vier geweest. De defensieve zekerheid van Ricca tegenover de aanvallende impulsen van Sobol: een moeilijke beslissing gezien de omstandigheden.

DOUBLURE VAN DIATTA?
De keuzes van Clement worden namelijk verder belemmert door het uitvallen van Krépin Diatta. Die was de laatste tijd dan wel niet in grootse doen, in dit soort matchen is de Senegalees op zijn flank – doorgaans vanaf rechts, maar in Parijs en Galatasaray op links – toch van cruciaal belang. Niet alleen met zijn snelheid en acties, maar ook met zijn vele loopwerk. Een taak die Thibault Vlietinck, zeker indien Clement van plan is om met drie achterin te blijven spelen, misschien wel op zich kan nemen. Het eigen jeugdproduct is het gewend om in zulke wedstrijden plots in de ploeg gedropt te worden, dus een verrassing zou het niet zijn.



Clement kan ook opteren om Mata een rijtje door te schuiven en zo de facto een vijfmansdefensie neer te poten, met Mechele, Deli, Ricca én Sobol in steun. Of teruggrijpen naar een klassieke verdediging met vier, met als gevolg dat Emmanuel Dennis dan wellicht terug naar rechts zou verhuizen. In de twee duels op het kampioenenbal waarin Diatta van flank wisselde, was dat alleszins toch de formatie die we te zien kregen. De wispelturige dribbelkont bewees trouwens eerder al, mits de juiste motivatie, ook de hele zijlijn aan te kunnen, maar de kans dat Clement die gok tegen het grote United aandurft schatten wij niet al te hoog in.

WIE IN DE SPITS?
Hoe dan ook lijkt voor Dennis, toch drie keer beslissend tegen Real Madrid, weer een sleutelrol voorzien. Mogelijk vanaf rechts, al achten wij het waarschijnlijker dat de Nigeriaan opnieuw centraal voorin chaos mag scheppen. Wie daar dan zijn partner zal worden, is echter zonder twijfel hét grootste vraagteken dat nog over Jan Breydel hangt. De voornaamste kanshebber zijn de bonkige Michael Krmencik en de jonge Charles De Ketelaere, een keuze die tevens de rol van Dennis zal beïnvloeden. Al is het natuurlijk lang niet uitgesloten dat Clement nog David Okereke, Loïs Openda, Percy Tau of Siebe Schrijvers uit zijn hoed tovert.



Die laatste lijkt alleszins over de slechtste papieren te beschikken, want hij kwam in de groepsfase van de Champions League als enige – samen met Krmencik, toen nog in Tsjechië – nooit aan de aftrap. Het vaakst werd daar geopteerd voor Okereke of Tau, beiden de laatste tijd evenwel naar het achterplan verdwenen. Tenzij Clement dus uitpakt met een ware surprise du chef en alsnog voor snelheid kiest, ziet het er zo naar uit dat het een afweging wordt tussen de creativiteit van De Ketelaere en de kracht van Krmencik. In Luik kwamen ze allebei aan de aftrap, met De Ketelaere op links. In een 4-3-3 is ook dat dus altijd nog een optie.

RITS OF BALANTA?
Zoals u vast al hebt gemerkt, zullen in het merendeel van deze dilemma's vooral tactische overwegingen de doorslag geven. Een keuze die daar echter los van staat, is die tussen Mats Rits en Éder Balanta op het middenveld. Een strijd die de laatste weken in het voordeel van de Colombiaan beslecht leek, want alle respect voor Rits ten spijt is die zeker in wedstrijden aan hoge intensiteit de betere van de twee. Tot zijn concurrent voor het plekje als controleur achter Vormer en Vanaken dit weekend Club met twee goals over de streep trok tegen Waasland-Beveren. En zo dus stevig solliciteerde naar een nieuwe basisplaats.



Toch heeft Balanta met zijn duelkracht een flink streepje voor. Indien Clement niet vooral mist wou spuien en Vormer effectief aan de kant blijft, bestaat overigens wel de kans dat we het duo voor een zeldzame keer nog eens samen aan de aftrap zien. Dat gebeurde tot dusver amper tweemaal ... in Parijs en Istanboel. Tot slot hintte de Brugse coach nog op de mogelijkheid dat hij een nieuwe ontdekking in de ploeg dropt, zoals De Ketelaere dat was tegen PSG. Maxim De Cuyper is de enige nobele onbekende in de selectie, en dus doelt Clement wellicht op de 19-jarige linkerflankspeler. Vermits daar met Ricca en Sobol reeds twee alternatieven voorhanden zijn, zou dat evenwel toch een vreemde keuze zijn. Al doet stress soms uiteraard rare dingen met een mens.

LEES OOK: Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

In welke formatie zou Club volgens u Man Utd het best bekampen?

Meest recent

Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

11
11
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

49
49
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

280
280
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

37
37
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

521
521
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

62
62
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

135
135
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

819
819
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

85
85
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

573
573
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

395
395
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1239
1239
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

368
368
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

43
43
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

208
208
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

505
505
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

337
337
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

887
887
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

245
245
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

654
654
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

107
107
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

630
630
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

409
409

Meer sportnieuws