CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

241 stemmen
CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

In de Champions League zal Tottenham Hotspur vol aan de bak moeten om de kwartfinale te halen. Toby Alderweireld en co verloren in de heenwedstrijd immers met 0-1 van RB Leipzig. Atalanta, waar Timothy Castagne op de bank begon, haalde dan weer stevig uit tegen Valencia en won met duidelijke 4-1-cijfers.


José Mourinho moest onder meer Heung-Min Son en Harry Kane, Jan Vertonghen zat andermaal op de bank. Hij moest toekijken hoe Leipzig zich al snel de betere ploeg toonde. Via Angeliño werd al de paal geraakt en de Duitsers bleven daarna met afstand de meest dreigende ploeg. Het elftal van Julian Nagelsmann maakte met het hoge tempo en de vloeiende combinaties grote indruk. Alleen ontbrak het aan het benutten van de kansen. Patrik Schick miste een aantal grote mogelijkheden en Timo Werner kon het verschil ook niet maken.

Mourinho greep halverwege niet in met een wissel, wellicht ook door het gebrek aan goede opties op de bank. Het spelbeeld bleef onveranderd; de Duitsers domineerden en bleven in hoog tempo aanvallen. Leipzig werd daarvoor in de 58ste minuut beloond. Ben Davies haalde de instormende Konrad Laimer onhandig onderuit en de bezoekers kregen geheel terecht een strafschop. Vanaf elf meter lukte het Werner wel Lloris te kloppen: 0-1.

Kort daarna probeerde Mourinho de wedstrijd te keren met een dubbele wissel. Dele Alli werd tot zijn grote frustratie gewisseld, net als Gedson Fernandes. Met Tanguy Ndombele en Érik Lamela als invallers begon Tottenham aan het slotoffensief. Maar dat bleek uiteindelijk tevergeefs. De return staat op 10 maart op het programma. Dan moet Mourinho een oplossing hebben gevonden voor de personele problemen voorin.

ATALANTA BLIJFT VERBAZEN
Atalanta daarentegen, staat na één wedstrijd met een half been in de kwartfinale. Dankzij goals van Hans Hateboer (2x), Josip Ilicic en Remo Freuler stonden de Italianen na nog geen uur spelen met 4-0 voor. Denis Cherychev wist de hoop van Valencia nog ietwat levend te houden met een eerredder. Bij de thuisploeg bleef Castagne zoals gezegd op de bank, Ruslan Malinovskyi (ex-KRC Genk) mocht wel invallen.

Uitslagen woensdagavond:
Tottenham - Leipzig: 0-1
Atalanta - Valencia: 4-1

LEES OOK: 'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

86
86
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

51
51
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

135
135
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

25
25
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

35
35
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

174
174
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

535
535
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

166
166
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

70
70
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

432
432
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

203
203
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

532
532
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

502
502
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

479
479
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

355
355
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

190
190
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

589
589
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1029
1029
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

327
327
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

670
670
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

476
476
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

153
153

Meer sportnieuws