CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

door
CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

In de Champions League zal Tottenham Hotspur vol aan de bak moeten om de kwartfinale te halen. Toby Alderweireld en co verloren in de heenwedstrijd immers met 0-1 van RB Leipzig. Atalanta, waar Timothy Castagne op de bank begon, haalde dan weer stevig uit tegen Valencia en won met duidelijke 4-1-cijfers.


José Mourinho moest onder meer Heung-Min Son en Harry Kane, Jan Vertonghen zat andermaal op de bank. Hij moest toekijken hoe Leipzig zich al snel de betere ploeg toonde. Via Angeliño werd al de paal geraakt en de Duitsers bleven daarna met afstand de meest dreigende ploeg. Het elftal van Julian Nagelsmann maakte met het hoge tempo en de vloeiende combinaties grote indruk. Alleen ontbrak het aan het benutten van de kansen. Patrik Schick miste een aantal grote mogelijkheden en Timo Werner kon het verschil ook niet maken.

Mourinho greep halverwege niet in met een wissel, wellicht ook door het gebrek aan goede opties op de bank. Het spelbeeld bleef onveranderd; de Duitsers domineerden en bleven in hoog tempo aanvallen. Leipzig werd daarvoor in de 58ste minuut beloond. Ben Davies haalde de instormende Konrad Laimer onhandig onderuit en de bezoekers kregen geheel terecht een strafschop. Vanaf elf meter lukte het Werner wel Lloris te kloppen: 0-1.

Kort daarna probeerde Mourinho de wedstrijd te keren met een dubbele wissel. Dele Alli werd tot zijn grote frustratie gewisseld, net als Gedson Fernandes. Met Tanguy Ndombele en Érik Lamela als invallers begon Tottenham aan het slotoffensief. Maar dat bleek uiteindelijk tevergeefs. De return staat op 10 maart op het programma. Dan moet Mourinho een oplossing hebben gevonden voor de personele problemen voorin.

ATALANTA BLIJFT VERBAZEN
Atalanta daarentegen, staat na één wedstrijd met een half been in de kwartfinale. Dankzij goals van Hans Hateboer (2x), Josip Ilicic en Remo Freuler stonden de Italianen na nog geen uur spelen met 4-0 voor. Denis Cherychev wist de hoop van Valencia nog ietwat levend te houden met een eerredder. Bij de thuisploeg bleef Castagne zoals gezegd op de bank, Ruslan Malinovskyi (ex-KRC Genk) mocht wel invallen.

Uitslagen woensdagavond:
Tottenham - Leipzig: 0-1
Atalanta - Valencia: 4-1

LEES OOK: 'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

26
26
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

27
27
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

95
95
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

505
505
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

136
136
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

30
30
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

94
94
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

76
76
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

284
284
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

58
58
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

54
54
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

442
442
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

491
491
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

356
356
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

475
475
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

667
667
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

945
945
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

602
602
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1429
1429
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

954
954
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

469
469
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1195
1195
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

149
149
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

252
252

Meer sportnieuws