CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

door
CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

In de Champions League zal Tottenham Hotspur vol aan de bak moeten om de kwartfinale te halen. Toby Alderweireld en co verloren in de heenwedstrijd immers met 0-1 van RB Leipzig. Atalanta, waar Timothy Castagne op de bank begon, haalde dan weer stevig uit tegen Valencia en won met duidelijke 4-1-cijfers.


José Mourinho moest onder meer Heung-Min Son en Harry Kane, Jan Vertonghen zat andermaal op de bank. Hij moest toekijken hoe Leipzig zich al snel de betere ploeg toonde. Via Angeliño werd al de paal geraakt en de Duitsers bleven daarna met afstand de meest dreigende ploeg. Het elftal van Julian Nagelsmann maakte met het hoge tempo en de vloeiende combinaties grote indruk. Alleen ontbrak het aan het benutten van de kansen. Patrik Schick miste een aantal grote mogelijkheden en Timo Werner kon het verschil ook niet maken.

Mourinho greep halverwege niet in met een wissel, wellicht ook door het gebrek aan goede opties op de bank. Het spelbeeld bleef onveranderd; de Duitsers domineerden en bleven in hoog tempo aanvallen. Leipzig werd daarvoor in de 58ste minuut beloond. Ben Davies haalde de instormende Konrad Laimer onhandig onderuit en de bezoekers kregen geheel terecht een strafschop. Vanaf elf meter lukte het Werner wel Lloris te kloppen: 0-1.

Kort daarna probeerde Mourinho de wedstrijd te keren met een dubbele wissel. Dele Alli werd tot zijn grote frustratie gewisseld, net als Gedson Fernandes. Met Tanguy Ndombele en Érik Lamela als invallers begon Tottenham aan het slotoffensief. Maar dat bleek uiteindelijk tevergeefs. De return staat op 10 maart op het programma. Dan moet Mourinho een oplossing hebben gevonden voor de personele problemen voorin.

ATALANTA BLIJFT VERBAZEN
Atalanta daarentegen, staat na één wedstrijd met een half been in de kwartfinale. Dankzij goals van Hans Hateboer (2x), Josip Ilicic en Remo Freuler stonden de Italianen na nog geen uur spelen met 4-0 voor. Denis Cherychev wist de hoop van Valencia nog ietwat levend te houden met een eerredder. Bij de thuisploeg bleef Castagne zoals gezegd op de bank, Ruslan Malinovskyi (ex-KRC Genk) mocht wel invallen.

Uitslagen woensdagavond:
Tottenham - Leipzig: 0-1
Atalanta - Valencia: 4-1

LEES OOK: 'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

5
5
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

163
163
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

46
46
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

91
91
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

96
96
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

130
130
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

103
103
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

66
66
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

46
46
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

335
335
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

189
189
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

281
281
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

125
125
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

203
203
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

262
262
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

596
596
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

234
234
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

230
230
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

116
116
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

422
422
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

327
327
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

298
298
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

464
464
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

103
103

Meer sportnieuws