CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

241 stemmen
CL: Tottenham flirt met uitschakeling, Atalanta haalt verschroeiend uit

In de Champions League zal Tottenham Hotspur vol aan de bak moeten om de kwartfinale te halen. Toby Alderweireld en co verloren in de heenwedstrijd immers met 0-1 van RB Leipzig. Atalanta, waar Timothy Castagne op de bank begon, haalde dan weer stevig uit tegen Valencia en won met duidelijke 4-1-cijfers.


José Mourinho moest onder meer Heung-Min Son en Harry Kane, Jan Vertonghen zat andermaal op de bank. Hij moest toekijken hoe Leipzig zich al snel de betere ploeg toonde. Via Angeliño werd al de paal geraakt en de Duitsers bleven daarna met afstand de meest dreigende ploeg. Het elftal van Julian Nagelsmann maakte met het hoge tempo en de vloeiende combinaties grote indruk. Alleen ontbrak het aan het benutten van de kansen. Patrik Schick miste een aantal grote mogelijkheden en Timo Werner kon het verschil ook niet maken.

Mourinho greep halverwege niet in met een wissel, wellicht ook door het gebrek aan goede opties op de bank. Het spelbeeld bleef onveranderd; de Duitsers domineerden en bleven in hoog tempo aanvallen. Leipzig werd daarvoor in de 58ste minuut beloond. Ben Davies haalde de instormende Konrad Laimer onhandig onderuit en de bezoekers kregen geheel terecht een strafschop. Vanaf elf meter lukte het Werner wel Lloris te kloppen: 0-1.

Kort daarna probeerde Mourinho de wedstrijd te keren met een dubbele wissel. Dele Alli werd tot zijn grote frustratie gewisseld, net als Gedson Fernandes. Met Tanguy Ndombele en Érik Lamela als invallers begon Tottenham aan het slotoffensief. Maar dat bleek uiteindelijk tevergeefs. De return staat op 10 maart op het programma. Dan moet Mourinho een oplossing hebben gevonden voor de personele problemen voorin.

ATALANTA BLIJFT VERBAZEN
Atalanta daarentegen, staat na één wedstrijd met een half been in de kwartfinale. Dankzij goals van Hans Hateboer (2x), Josip Ilicic en Remo Freuler stonden de Italianen na nog geen uur spelen met 4-0 voor. Denis Cherychev wist de hoop van Valencia nog ietwat levend te houden met een eerredder. Bij de thuisploeg bleef Castagne zoals gezegd op de bank, Ruslan Malinovskyi (ex-KRC Genk) mocht wel invallen.

Uitslagen woensdagavond:
Tottenham - Leipzig: 0-1
Atalanta - Valencia: 4-1

LEES OOK: 'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Wie haalt de kwartfinale volgens u?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

21
21
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

93
93
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

44
44
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

63
63
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

335
335
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

88
88
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

135
135
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

497
497
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

60
60
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

242
242
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

365
365
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1302
1302
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

555
555
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

184
184
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

206
206
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

828
828
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

607
607
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

144
144
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws