'Barça handelt bliksemsnel en stelt spits donderdag al voor'

200 stemmen
'Barça handelt bliksemsnel en stelt spits donderdag al voor'

FC Barcelona zag aan het begin van de maand Ousmane Dembélé uitvallen met een zware blessure, die hem de rest van het seizoen en het EK zal kosten. De voorbije weken werd daardoor al druk gespeculeerd dat Barça een nieuwe aanvaller zou halen en heel wat namen deden al de ronde. En nu lijkt het erop dat Barça effectief in actie zal schieten.

De Spaanse reglementen stellen immers dat een club ook buiten de transferperiode een binnenlandse transfer mag realiseren als vervanger voor een speler die meer dan vijf maanden out is. Verschillende Spaanse media stellen maandag dat Barça daarvoor nu ook definitief groen licht gekregen heeft van La Liga. De club krijgt nu vijftien dagen om een nieuwe speler te vinden.

Wie de nieuwe aanvaller van Barça zal worden, is voorlopig wel nog koffiedik kijken. Het lijstje met genoemde kandidaten is immers ellenlang. Onder meer Angel Rodriguez (Getafe), Willian José (Real Sociedad), Cristhian Stuani (Girona) en Martin Braithwaite (Leganes) werden immers al genoemd naast een pak andere spelers.

UPDATE 18/02

De keuze van Barcelona zou uiteindelijk toch op die laatste zijn gevallen. De betrouwbare Deense krant Berlingske meldt dat de Catalanen een overeenkomst hebben gevonden met de spits over een contract van vier en half seizoenen. Er moet wel nog een overeenkomst van Leganes gevonden worden. De verwachting is echter dat de club de aankoopclausule in zijn contract zal lichten, die bedraagt zo'n 18 miljoen euro. Braithwaite zou wel enkel in Spanje inzetbaar zijn vermits de spelerslijst voor de Champions League al is ingediend.

UPDATE 19/02
Het zou weleens zeer snel kunnen gaan met de transfer van Braithwaite. Volgens Marca heeft Barça immers aan Leganes laten weten dat het inderdaad de opstapclausule van 18 miljoen euro zal activeren, waardoor de transfer snel afgerond kan worden. Volgens Mundo Deportivo zou de Deen zelfs donderdag al voorgesteld kunnen worden in Camp Nou. Zaterdag tegen Eibar zou hij vervolgens al zijn debuut kunnen maken.

🚀

Goede transfer van Barça?

Meest recent

'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

21
21
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

34
34
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

15
15
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

82
82
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

27
27
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

119
119
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

40
40
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

207
207
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

163
163
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

587
587
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

161
161
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

68
68
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

61
61
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

346
346
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

637
637
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

51
51
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

485
485
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

134
134
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

52
52
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

259
259
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

42
42
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

52
52
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

251
251
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

673
673
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

219
219

Meer sportnieuws