Henrotay bezorgt Belgische makelaarsvereniging nieuwe klap

148
Henrotay bezorgt Belgische makelaarsvereniging nieuwe klap

Na het losbarsten van Operatie Zero in oktober 2018 kwamen de spelersmakelaars in de Belgische voetbalwereld serieus onder vuur te liggen. Met Mogi Bayat en Dejan Veljkovic vormden twee makelaars immers de spil van het hele onderzoek en er kwam dan ook heel wat kritiek op hun activiteiten. Als antwoord richtten een aantal Belgische makelaars de Belgian Federation of Football Agents op.


Maar het BFFA krijgt nu een stevige knauw, want Sport/Voetbalmagazine weet dat Christophe Henrotay opstapt als vicevoorzitter. Het BFFA moest zorgen voor meer transparantie onder makelaars, maar Henrotay moet nu opstappen omdat hij zelf een gerechtelijk onderzoek aan zijn been heeft. De makelaar zat daarvoor ook een tijd in de cel in Monaco.

Henrotay wordt verdacht van witwaspraktijken, private corruptie, bendevorming en valsheid in geschrifte. De makelaar wordt ervan beschuldigd retrocommissies ontvangen te hebben, onder meer de transfers van Aleksandar Mitrovic en Chancel Mbemba van Anderlecht naar Newcastle worden in het onderzoek geviseerd. Ook zijn rol in de overgang van Youri Tielemans naar AS Monaco werd al in vraag gesteld.

Zullen de makelaars hun geloofwaardigheid nog terugwinnen?

Meest recent

'Alarm bij Van Bommel: grote zorgen over De Bruyne'

Binnen iets minder dan twee weken moeten de Rode Duivels opnieuw aan de bak in de Nations League, ...

14
14
Simons krijgt gelijk: held staat op bij OHL

OH Leuven heeft zondag een cruciale zege weten te boeken. Het ging met 1-2 winnen op het veld van ...

12
12
Charleroi blijft verbazen: "We zijn ambitieus, maar..."

De verschillen zijn nog wat kleiner geworden in de top van het klassement van de Jupiler Pro League ...

11
11
Na vroege wissel De Bruyne gaat Napoli pijnlijk onderuit

De prestaties van Napoli blijven dit seizoen zeer wisselvallig. Het is er zondag niet in geslaagd om ...

31
31
Debat laait weer op: "Zuur dat U23-ploegen titelstrijd bepalen"

De strijd om de titel in de Challenger Pro League lijkt dit seizoen een duel te gaan worden tussen ...

121
121
Lommel zorgt voor straffe stunt: "Een verdiende zege"

Op speeldag tien is AA Gent tegen zijn allereerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro ...

25
25
Roef legt vinger op de wonde: "Daar niet scherp genoeg"

Vorige week maakte AA Gent nog indruk door Anderlecht met 4-0 te verslaan, maar zondagavond zijn de ...

36
36
Charleroi herpakt zich met spektakelstuk tegen La Louvière

Charleroi kreeg vorige week een verrassende pandoering in Antwerp, maar heeft zich daar uitstekend ...

19
19
Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Roméo Lavia kende een enorm blessureverleden bij Chelsea. Na zijn monstertransfer kwam de ...

89
89
Lommel smeert KAA Gent eerste nederlaag in JPL aan

KAA Gent heeft een eerste nederlaag geleden in de Jupiler Pro League. De Buffalo’s kwamen met ...

53
53
Bruno door het stof door toptalent: “Voeten laten spreken”

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding en Vitor Bruno leek aanvankelijk gretig gebruikt te ...

179
179
Diego Moreira schittert: vergelijking met Milan-legende

Diego Moreira begint zich volledig in zijn sas te voelen bij AC Milan. De buitenspeler maakte de ...

60
60
Club Brugge-talenten in zak en as: “Dit doet pijn”

Club NXT leek de betere ploeg tegen Sporting Hasselt, maar uiteindelijk trokken de talenten van Club ...

171
171
Real heeft geen kind aan Santander met heerlijke goal

Real Madrid heeft zondag gedaan wat het moest doen om de aansluiting met FC Barcelona en Atletico ...

26
26
Beerschot lacht in vuistje: Dender niet voorbij Jong Genk

Beerschot zal in zijn vuistje lachen. Het staat immers weer wat steviger aan de leiding in de ...

82
82
‘Vanaken voelt zich verraden: Club Brugge plant al afscheid’

Hans Vanaken wilde bij Club Brugge nog jaren bijtekenen, maar kreeg er amper één. ...

897
897
Penaltymissers breken STVV duur op: OHL wint op Stayen

STVV heeft zondagnamiddag een gouden kans laten liggen om de sprong naar de linkerkolom te maken. De ...

50
50
Zorgen om Genkse topaankoop: "We schrijven hem nog niet af"

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Zaterdagavond gingen de Limburgers al voor ...

156
156
'Lamkel Zé gaat verrassend nieuw avontuur aan'

De voorbije jaren heeft Didier Lamkel Zé heel wat watertjes doorzwommen. Sinds hij bij ...

865
865
Bizar beeld: spelersbus Westerlo tegengehouden voor drugscontrole

Westerlo zag zaterdagavond zijn opmars van de laatste weken gestuit worden. Het kreeg op het veld ...

47
47
Negenklapper in Eredivisie, Mangala scoort tegen Stassin

Zondagnamiddag vielen er in het buitenland enkele opvallende uitslagen te noteren. In de Eredivisie ...

23
23
Bruno dient kritische Bornauw stevig van antwoord

Anderlecht heeft zaterdag een ruime zege gepakt tegen Westerlo, dat met 4-1 voor de bijl ging. Dat ...

152
152
Antwerp weer bij af: "Moeten voor de spiegel gaan staan"

Vorige week pakte Antwerp nog een zeer knappe zege tegen Charleroi, dat tot dusver één ...

131
131
Stroeykens slaat bij Anderlecht snoeihard terug op Sibierski

Mario Stroeykens leek volledig afgeschreven bij RSC Anderlecht en afgelopen zomermercato wilde ...

295
295
Antwerp incasseert mokerslag: Cercle doet goede zaken

Cercle Brugge en Royal Antwerp FC bekampten elkaar in het Jan Breydelstadion. Groen-Zwart startte de ...

106
106

Meer sportnieuws