Straffer dan Messi en Ronaldo: de waanzinnige cijfers achter Haaland

door
Straffer dan Messi en Ronaldo: de waanzinnige cijfers achter Haaland

Het Noorse fenomeen Erling Braut Haaland blijft de gemoederen bedaren in het mondiale voetbal. Dinsdagavond bezorgde de spits zijn Borussia Dortmund de zege met twee goals tegen Paris Saint-Germain. En zo worden zijn statistieken wel erg indrukwekkend, VoetbalNieuws somde enkele van zijn strafste cijfers op.


- Haaland scoorde tegen PSG zijn negende en tiende treffer in zijn eerste Champions League-campagne. Daarmee doet hij meteen beter dan onder andere Barça-grootheid Lionel Messi en 'Mister Champions League' Cristiano Ronaldo: geen enkele speler zat ooit sneller aan dubbele cijfers in het kampioenenbal.

- In totaal zit de aanvaller al aan 39 doelpunten dit seizoen. Daarvoor had hij slechts 29 wedstrijden nodig bij RB Salzburg en Borussia Dortmund samen. Gemiddeld scoort hij dus ongeveer vier doelpunten per drie matchen. Dit seizoen tekende hij ook al zes keer voor een hattrick.

- De overstap naar Dortmund heeft Haaland bovendien zonder problemen verteerd. Hij scoorde bij zijn debuut in elke competitie (Bundesliga, DFB-Pokal en Champions League). Nog straffer: hij deed dat telkens met zijn eerste schot op doel.

- Wat we vooral niet mogen vergeten is dat Haaland nog steeds maar 19 jaar is. Geen enkele tiener slaagde er voor hem in om 10 keer in één seizoen te scoren in het Kampioenenbal. Hij is ook de eerste speler die voor twee verschillende ploegen scoort in één campagne, al komt dat vooral door de nieuwe regels van dit seizoen.

- Voor zijn prestaties krijgt hij natuurlijk ook de nodige erkenning. Zo werd hij in januari meteen uitgeroepen tot 'Speler van de Maand' in de Bundesliga. En dat terwijl hij in die maand amper een halfuur speelde in de Duitse eerste klasse.

LEES OOK: Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Denkt u dat Haaland dergelijke cijfers zal blijven voorleggen?

Meest recent

Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

2
2
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

11
11
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

43
43
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

184
184
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

57
57
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

133
133
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

29
29
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

32
32
Hubert legt uit waarom hij Anderlecht altijd gespaard heeft

Amper anderhalf jaar is de trainerscarrière van David Hubert aan de gang, maar in die periode ...

152
152
'Dilemma Anderlecht: nieuwe kans of vertrek voor prikje?'

Anderlecht kende deze winter alweer een zeer drukke mercato. Daarin haalde het vijf nieuwe spelers ...

243
243
'Crisis bij Real: spelers keren zich massaal tegen Arbeloa'

Real Madrid beleefde zondag een zeer pijnlijke avond. Het ging in het eigen Bernabeu onderuit tegen ...

95
95
'Club watertandt: nieuwe knaltransfer voor Talbi'

Bij Club Brugge slagen ze er alsmaar vaker in om stevig te cashen op hun eigen jeugdspelers. In het ...

317
317
KV Mechelen naar PO1: Winkelmans ziet één uitkomst

De strijd om de Champions' Play-Off is op drie speeldagen van het einde van de reguliere competitie ...

117
117
Vandevoordt legt uit waarom hij toch bij RB Leipzig blijft

De Rode Duivels hebben heel wat weelde onder de lat. Thibaut Courtois blijft de onbetwiste nummer ...

75
75
Keeperskwestie bij Union? Hubert schenkt klare wijn

Union kreeg de voorbije weken enkele tikken in de titelstrijd. Het liet punten liggen tegen Standard ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Targets Club bekend, transferbom bij Bayern'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

292
292
'Real Madrid gaat voor megadeal met bod van 120 miljoen'

Real Madrid kent een moeizaam seizoen. De titel lijkt stilaan uit de handen te glippen, waardoor ze ...

107
107
Van Gucht tot kookpunt gebracht met pornoster-onthulling

Een pikante onthulling op het verkeerde veld? Ruben Van Gucht zorgde deze week niet voor opschudding ...

180
180
Albert voorspelt furie bij Anderlecht door één man

Bij RSC Anderlecht waren de ingaande transfers dit seizoen geen geweldig succes. Eén van hen ...

354
354
Maesschalck brengt groot nieuws over De Bruyne

Kevin De Bruyne traint terug mee met de groep in Napels. Dat is zeer positief nieuws en de Rode ...

80
80
Red Flames met grote ambities: "Hét grote doel"

De Red Flames wonnen met 0-3 van Israël. Een vlotte overwinning, maar daar willen ze meer. ...

30
30
Lapoussin verrast vriend en vijand met nieuwe werkgever

Loic Lapoussin heeft na maanden zoeken weer een nieuwe club gevonden. De ex-speler van STVV en Union ...

70
70
'Standard niet akkoord: miljoenenbod geweigerd'

Standard kan het geld altijd zeer goed gebruiken, maar dat wil niet zeggen dat ze zomaar elk bod ...

155
155
Twee WK-gangers bij Westerlo? "Zou een droom zijn"

Bij KVC Westerlo kennen ze al bij al een rustig seizoen. Met de nodige ups en downs. De top zes, dat ...

33
33
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

25
25

Meer sportnieuws