Straffer dan Messi en Ronaldo: de waanzinnige cijfers achter Haaland

211
Straffer dan Messi en Ronaldo: de waanzinnige cijfers achter Haaland

Het Noorse fenomeen Erling Braut Haaland blijft de gemoederen bedaren in het mondiale voetbal. Dinsdagavond bezorgde de spits zijn Borussia Dortmund de zege met twee goals tegen Paris Saint-Germain. En zo worden zijn statistieken wel erg indrukwekkend, VoetbalNieuws somde enkele van zijn strafste cijfers op.


- Haaland scoorde tegen PSG zijn negende en tiende treffer in zijn eerste Champions League-campagne. Daarmee doet hij meteen beter dan onder andere Barça-grootheid Lionel Messi en 'Mister Champions League' Cristiano Ronaldo: geen enkele speler zat ooit sneller aan dubbele cijfers in het kampioenenbal.

- In totaal zit de aanvaller al aan 39 doelpunten dit seizoen. Daarvoor had hij slechts 29 wedstrijden nodig bij RB Salzburg en Borussia Dortmund samen. Gemiddeld scoort hij dus ongeveer vier doelpunten per drie matchen. Dit seizoen tekende hij ook al zes keer voor een hattrick.

- De overstap naar Dortmund heeft Haaland bovendien zonder problemen verteerd. Hij scoorde bij zijn debuut in elke competitie (Bundesliga, DFB-Pokal en Champions League). Nog straffer: hij deed dat telkens met zijn eerste schot op doel.

- Wat we vooral niet mogen vergeten is dat Haaland nog steeds maar 19 jaar is. Geen enkele tiener slaagde er voor hem in om 10 keer in één seizoen te scoren in het Kampioenenbal. Hij is ook de eerste speler die voor twee verschillende ploegen scoort in één campagne, al komt dat vooral door de nieuwe regels van dit seizoen.

- Voor zijn prestaties krijgt hij natuurlijk ook de nodige erkenning. Zo werd hij in januari meteen uitgeroepen tot 'Speler van de Maand' in de Bundesliga. En dat terwijl hij in die maand amper een halfuur speelde in de Duitse eerste klasse.

LEES OOK: Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

Denkt u dat Haaland dergelijke cijfers zal blijven voorleggen?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

45
45
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

71
71
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

41
41
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

92
92
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

52
52
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

382
382
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

291
291
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

331
331
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws