'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

885 stemmen
'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

Het einde van het seizoen nadert en de sportieve climax komt steeds dichterbij, maar bepaalde eersteklassers houden hun hart ook bang vast. Weldra moeten de licenties voor komend seizoen immers worden uitgereikt. En bij enkele ploegen is het lang niet zeker of ze aan alle voorwaarden en regels voldoen.


Dat blijkt nu ook bij RSC Anderlecht het geval, zo meldt Het Laatste Nieuws op woensdagochtend. De krant kwam te weten dat preses Marc Coucke momenteel 'nerveus is' wat betreft de licentie. De commissie zou zich dan ook vragen stellen bij de rol van Wouter Vandenhaute, die vanaf april aan de slag gaat als extern adviseur. De sterke man achter onder meer Woestijnvis is namelijk ook mede-eigenaar van makelaarsbureau Let's Play. En volgens de regelgeving is het verboden om een rol als zaakwaarnemer (of een andere vorm van spelersvertegenwoordiging) te combineren met het bestuur van een club.

Anderlecht zou als wederwoord stellen dat Vandenhaute géén officieel lid van de club is, maar dat maakt volgens de regels niet zoveel uit wanneer de betrokken persoon een 'beduidende invloed' heeft. Bovendien zullen ook de bloedrode cijfers van het voorbije kalenderjaar een rol spelen in het toekennen van de licentie. De commissie zal het dossier van RSCA dus zeer grondig onder de loep nemen, half maart volgt een eerste tussentijdse evaluatie.

GEEN PROBLEMEN
Coucke zou dus wat nerveus zijn en hield maandag naar verluidt al een korte discussie met licentiemanager Nils Van Brantegem. Toch beweert de preses dat alles in orde zal komen. "Er is natuurlijk wat werk aan de winkel, maar 'that's my job'. Ik voorzie geen problemen. Wat Wouter Vandenhaute betreft: da's een absoluut non-issue. Wij beantwoorden perfect aan het reglement", reageert hij bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Denkt u dat de licentie van Anderlecht écht in gevaar zal komen?

Meest recent

Ontknoping Ligue 1: vreugde voor Lille, drama Pocognoli

Zondagavond stond in de Ligue 1 de ontknoping van het seizoen op het programma. Daarin moesten ...

6
6
'Miljoenentransfer Cercle krijgt vorm'

Cercle Brugge kan zich al volop beginnen voorbereiden op volgend seizoen, want hun seizoen zit er al ...

13
13
'Pijnlijke details over Oosting bij Antwerp lekken uit'

Antwerp nam dit weekend een drastische beslissing. Na de pijnlijke 3-0-nederlaag van vrijdag op OH ...

72
72
Vanaken waarschuwt Club voor rampscenario

Club Brugge heeft zondagavond een reuzenstap gezet richting een 20ste landstitel. Het veegde grote ...

272
272
Ferrera haalt snoeihard uit naar arbitrage na pijnlijk slot

Voor Dender lonkt stilaan degradatie uit de Jupiler Pro League. Het ging in zijn heenwedstrijd in de ...

51
51
Pijnlijke cijfers? Hubert wil daar niets van weten

Union zal dit seizoen wellicht niet de dubbel pakken. Donderdag pakte het tegen Anderlecht wel nog ...

210
210
Leko komt met verrassend keepernieuws voor titelmatch

Club Brugge heeft zondagavond opnieuw een enorme stap richting de landstitel gezet door Union met ...

322
322
'Anderlecht ruikt jackpot: Freiburg klopt aan'

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer veel volk vertrekken. Ondanks het zwakke seizoen lopen een ...

299
299
Club Brugge vernedert Union SG en ruikt de titel

Om 18u30 stond dé titelmatch tussen Club Brugge en Union SG op het programma. Het werd nooit ...

330
330
Toptalent Genk breekt door: "Hiervan droomde ik"

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen, maar zij moeten nog beter begeleid worden ...

235
235
'Bom onder Club Brugge: nieuwe TD wordt totale ramp'

Club Brugge dreigt Dévy Rigaux kwijt te spelen aan Feyenoord en dus zoekt het naar eventuele ...

201
201
Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

RSC Anderlecht hoopte op een droomweek, maar het werd nog maar eens zeer teleurstellend. Er was de ...

411
411
Club Brugge overklast Union: "The King. The Legend"

Club Brugge begon om 18u30 aan zijn thuismatch tegen Union SG. Een beslissende partij voor de eerste ...

286
286
Spectaculaire comeback Sofiane Hanni naar JPL?

RSC Anderlecht hoopt volgend seizoen weer mee te doen voor de titel, maar dan zal er dus versterking ...

267
267
Crisis RSCA: Taravel heeft niet mis te verstane boodschap

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats in extremis kunnen verdedigen, maar kwam tegen KV Mechelen ...

287
287
Kompany zorgt voor dol moment op titelfeest: Carla brengt redding

Bayern München werd zondag nog eens in de bloemetjes gezet als Duits landskampioen. Daarbij ...

65
65
Anderlecht zakt door het ijs: zondebok krijgt 3 op 10

RSC Anderlecht heeft zondagmiddag in extremis een dure nederlaag tegen KV Mechelen kunnen voorkomen. ...

190
190
Laat delirium in Lommel: 37-jarige doet Dender das om

Lommel SK heeft een stevige optie op promotie genomen. De Limburgers wonnen hun heenmatch van de ...

196
196
Leko hakt keepersknoop door, twee wissels bij Union

Zondagavond staat een cruciaal duel op het programma in de strijd om het kampioenschap. ...

98
98
Anderlecht-fans spotten met tifo-blunder: sneer aan spelers

Het zijn op sportief vlak lastige dagen voor de supporters van RSC Anderlecht. Daar kwam donderdag ...

172
172
Lammens klopt Sels voor plek drie, deceptie Ajax op slotspeeldag

Manchester United heeft beslag gelegd op derde plaats in de Premier League. Na de 3-2-zege tegen ...

58
58
"Per direct buiten" - Taravel met grond gelijk gemaakt

Met nog twee speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs heeft RSC Anderlecht de vierde plaats in ...

314
314
Malaise Anderlecht: triest beeld illustreert diepe crisis

RSC Anderlecht heeft zijn vierde plaats met heel wat meeval kunnen verdedigen. Daarmee is echter ook ...

488
488
Anderlecht strafschop ontnomen? De Bilde velt verdict

Nu het naast bekerwinst heeft gegrepen, moet RSC Anderlecht alles zetten op het behalen van een ...

405
405
Anderlecht ontsnapt aan drama: keepersblunder kost KVM stunt

RSC Anderlecht heeft zondag een nieuw drama nipt kunnen voorkomen. Paars-Wit leek op weg naar een ...

387
387

Meer sportnieuws