'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

door
'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

Het einde van het seizoen nadert en de sportieve climax komt steeds dichterbij, maar bepaalde eersteklassers houden hun hart ook bang vast. Weldra moeten de licenties voor komend seizoen immers worden uitgereikt. En bij enkele ploegen is het lang niet zeker of ze aan alle voorwaarden en regels voldoen.


Dat blijkt nu ook bij RSC Anderlecht het geval, zo meldt Het Laatste Nieuws op woensdagochtend. De krant kwam te weten dat preses Marc Coucke momenteel 'nerveus is' wat betreft de licentie. De commissie zou zich dan ook vragen stellen bij de rol van Wouter Vandenhaute, die vanaf april aan de slag gaat als extern adviseur. De sterke man achter onder meer Woestijnvis is namelijk ook mede-eigenaar van makelaarsbureau Let's Play. En volgens de regelgeving is het verboden om een rol als zaakwaarnemer (of een andere vorm van spelersvertegenwoordiging) te combineren met het bestuur van een club.

Anderlecht zou als wederwoord stellen dat Vandenhaute géén officieel lid van de club is, maar dat maakt volgens de regels niet zoveel uit wanneer de betrokken persoon een 'beduidende invloed' heeft. Bovendien zullen ook de bloedrode cijfers van het voorbije kalenderjaar een rol spelen in het toekennen van de licentie. De commissie zal het dossier van RSCA dus zeer grondig onder de loep nemen, half maart volgt een eerste tussentijdse evaluatie.

GEEN PROBLEMEN
Coucke zou dus wat nerveus zijn en hield maandag naar verluidt al een korte discussie met licentiemanager Nils Van Brantegem. Toch beweert de preses dat alles in orde zal komen. "Er is natuurlijk wat werk aan de winkel, maar 'that's my job'. Ik voorzie geen problemen. Wat Wouter Vandenhaute betreft: da's een absoluut non-issue. Wij beantwoorden perfect aan het reglement", reageert hij bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

Denkt u dat de licentie van Anderlecht écht in gevaar zal komen?

Meest recent

Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

10
10
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

81
81
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

92
92
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

52
52
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

48
48
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

16
16
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

175
175
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

40
40
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

139
139
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

344
344
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

271
271
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

106
106
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

92
92
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

238
238
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

399
399
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

167
167
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

386
386
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

142
142
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

185
185
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

250
250
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

680
680
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

172
172
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

303
303
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

75
75

Meer sportnieuws