'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

door
'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

Het einde van het seizoen nadert en de sportieve climax komt steeds dichterbij, maar bepaalde eersteklassers houden hun hart ook bang vast. Weldra moeten de licenties voor komend seizoen immers worden uitgereikt. En bij enkele ploegen is het lang niet zeker of ze aan alle voorwaarden en regels voldoen.


Dat blijkt nu ook bij RSC Anderlecht het geval, zo meldt Het Laatste Nieuws op woensdagochtend. De krant kwam te weten dat preses Marc Coucke momenteel 'nerveus is' wat betreft de licentie. De commissie zou zich dan ook vragen stellen bij de rol van Wouter Vandenhaute, die vanaf april aan de slag gaat als extern adviseur. De sterke man achter onder meer Woestijnvis is namelijk ook mede-eigenaar van makelaarsbureau Let's Play. En volgens de regelgeving is het verboden om een rol als zaakwaarnemer (of een andere vorm van spelersvertegenwoordiging) te combineren met het bestuur van een club.

Anderlecht zou als wederwoord stellen dat Vandenhaute géén officieel lid van de club is, maar dat maakt volgens de regels niet zoveel uit wanneer de betrokken persoon een 'beduidende invloed' heeft. Bovendien zullen ook de bloedrode cijfers van het voorbije kalenderjaar een rol spelen in het toekennen van de licentie. De commissie zal het dossier van RSCA dus zeer grondig onder de loep nemen, half maart volgt een eerste tussentijdse evaluatie.

GEEN PROBLEMEN
Coucke zou dus wat nerveus zijn en hield maandag naar verluidt al een korte discussie met licentiemanager Nils Van Brantegem. Toch beweert de preses dat alles in orde zal komen. "Er is natuurlijk wat werk aan de winkel, maar 'that's my job'. Ik voorzie geen problemen. Wat Wouter Vandenhaute betreft: da's een absoluut non-issue. Wij beantwoorden perfect aan het reglement", reageert hij bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Denkt u dat de licentie van Anderlecht écht in gevaar zal komen?

Meest recent

Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

65
65
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

57
57
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

192
192
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

25
25
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

42
42
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

455
455
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

55
55
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

72
72
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

107
107
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

115
115
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

193
193
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

105
105
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

796
796
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

488
488
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

75
75
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

324
324
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

163
163
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

98
98
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

232
232
Hayen trekt zorgwekkende conclusie bij Genk

KRC Genk blijft dit seizoen zeer wisselvallig presteren. Het leed zaterdagavond zijn eerste ...

400
400
Na comeback ook transfer? Lokonga spreekt duidelijk

Albert Sambi Lokonga blikt terug op enkele moeilijke jaren. Hij belandde bij Arsenal op een zijspoor ...

87
87
Sterkhouder Union gelooft in transfer: "Er komen kansen"

Union zal in de zomer ongetwijfeld weer een aantal sterkhouders zien vertrekken, ook als het erin ...

33
33
Arsenal zet City weer onder druk met assist Trossard

De titelstrijd in de Premier League blijft razend spannend. Arsenal heeft zaterdagavond de druk weer ...

33
33
Zwak Genk lijdt in Charleroi eerste nederlaag van play-offs

Voor KRC Genk zijn de Europe Play-Off nog geen geweldig succes. Het speelde in zijn drie ...

70
70
Gedaan met Club Brugge: Onyedika neemt pijnlijk besluit

Club Brugge zit in volle titelstrijd, maar tegelijk groeit de onrust rond Raphaël Onyedika. De ...

715
715

Meer sportnieuws