'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

door
'Coucke nerveus: commissie heeft licentie Anderlecht in vizier'

Het einde van het seizoen nadert en de sportieve climax komt steeds dichterbij, maar bepaalde eersteklassers houden hun hart ook bang vast. Weldra moeten de licenties voor komend seizoen immers worden uitgereikt. En bij enkele ploegen is het lang niet zeker of ze aan alle voorwaarden en regels voldoen.


Dat blijkt nu ook bij RSC Anderlecht het geval, zo meldt Het Laatste Nieuws op woensdagochtend. De krant kwam te weten dat preses Marc Coucke momenteel 'nerveus is' wat betreft de licentie. De commissie zou zich dan ook vragen stellen bij de rol van Wouter Vandenhaute, die vanaf april aan de slag gaat als extern adviseur. De sterke man achter onder meer Woestijnvis is namelijk ook mede-eigenaar van makelaarsbureau Let's Play. En volgens de regelgeving is het verboden om een rol als zaakwaarnemer (of een andere vorm van spelersvertegenwoordiging) te combineren met het bestuur van een club.

Anderlecht zou als wederwoord stellen dat Vandenhaute géén officieel lid van de club is, maar dat maakt volgens de regels niet zoveel uit wanneer de betrokken persoon een 'beduidende invloed' heeft. Bovendien zullen ook de bloedrode cijfers van het voorbije kalenderjaar een rol spelen in het toekennen van de licentie. De commissie zal het dossier van RSCA dus zeer grondig onder de loep nemen, half maart volgt een eerste tussentijdse evaluatie.

GEEN PROBLEMEN
Coucke zou dus wat nerveus zijn en hield maandag naar verluidt al een korte discussie met licentiemanager Nils Van Brantegem. Toch beweert de preses dat alles in orde zal komen. "Er is natuurlijk wat werk aan de winkel, maar 'that's my job'. Ik voorzie geen problemen. Wat Wouter Vandenhaute betreft: da's een absoluut non-issue. Wij beantwoorden perfect aan het reglement", reageert hij bij Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Denkt u dat de licentie van Anderlecht écht in gevaar zal komen?

Meest recent

UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

6
6
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

116
116
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

43
43
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

293
293
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

239
239
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

13
13
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

182
182
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

556
556
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

264
264
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

260
260
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

194
194
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

234
234
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

89
89
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

533
533
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

20
20
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

503
503
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

115
115
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

453
453
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

573
573
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

277
277
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

527
527
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

527
527
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

298
298
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

309
309

Meer sportnieuws