Haaland legt PSG over de knie, Liverpool laat zich verrassen in Madrid

door
Haaland legt PSG over de knie, Liverpool laat zich verrassen in Madrid

De eerste twee heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben toch twee kleine verrassingen opgeleverd. PSG en Liverpool gingen als favoriet hun match in, maar moesten beiden het onderspit delven. PSG stootte in Dortmund op het fenomeen Haaland en ging met 2-1 onderuit, terwijl Liverpool zich met 1-0 liet verrassen door Atletico Madrid. Met het oog op de terugmatchen blijft het door die uitslagen wel razend spannend.


Voor de Belgen was het vooral in Dortmund te doen, want met Axel Witsel, Thorgan Hazard en Thomas Meunier stonden drie landgenoten aan de aftrap. Zij zagen hoe de match pas in het laatste kwart helemaal losbarstte. Het Noorse fenomeen Erling Haaland bekroonde zijn Champions League-debuut voor Dortmund met een goal. Neymar maakte gelijk en bezorgde PSG zo een belangrijk uitdoelpunt, maar amper twee minuten later zorgde Haaland er met een raket voor dat Dortmund wel nog won. De 19-jarige spits zit al aan tien goals in de Champions League dit seizoen.

In Madrid viel de beslissing dan weer heel vroeg in de wedstrijd. Saul scoorde al na vier minuten het eerste doelpunt. Bij de rust probeerde Jürgen Klopp de bakens nog te verzetten door Divock Origi in de strijd te gooien, maar dat hielp niet. Het is voor Liverpool pas de derde nederlaag dit seizoen. Het verloor eerder in de Champions League al in Napoli en in de League Cup was Aston Villa te sterk voor een beloftenelftal.

LEES OOK: ‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Zal Liverpool die nederlaag nog goed kunnen maken?

Meest recent

‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

51
51
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

26
26
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

75
75
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

87
87
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

13
13
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

76
76
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

239
239
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

98
98
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

449
449
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

155
155
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

154
154
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

181
181
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

118
118
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

259
259
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

190
190
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

230
230
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

343
343
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

243
243
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

410
410
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

173
173
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

111
111
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

249
249
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

910
910
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

235
235

Meer sportnieuws