TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk streek afgelopen winter al fikse bedragen op bij de verkoop van Sander Berge en Ally Samatta, na het seizoen zouden de Limburgers opnieuw miljoenen uit de Premier League kunnen opstrijken. Zo is Joakim Maehle de volgende kampioenenmaker die kan vertrekken uit de Luminus Arena. Bij London Evening Standard weet men dat Southampton nog steeds concrete interesse toont. Ook SSC Napoli zou aan de Deense back denken.

Zijn goede prestaties hebben de 17-jarige Aster Vranckx op de verlanglijstjes van heel wat grotere clubs gezet. Maar een vertrek bij KV Mechelen is voorlopig niet aan de orde. Dat bevestigde zijn zaakwaarnemer Peter Verplancke bij Het Laatste Nieuws. Volgens hem werd er al heel wat geïnformeerd achter Vranckx, maar is een overstap naar een grotere club op dit moment geen optie.

BUITENLAND
FC Barcelona hengelt al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez. Maar naar verluidt vindt men in het Camp Nou-stadion de transferclausule van 111 miljoen euro in zijn contract met Internazionale wat te hoog. Volgens Tuttosport heeft Barça echter een oplossing bedacht: een ruildeal waarbij Philippe Coutinho naar het Giuseppe Meazza vertrekt, vermoedelijk met gesloten beurzen. De Braziliaan wordt momenteel met aankoopoptie verhuurd aan Bayern München, maar die samenwerking lijkt niet lang meer te gaan duren.

Borussia Dortmund lijkt komende zomer één van zijn smaakmakers kwijt te spelen. Jadon Sancho wordt namelijk nadrukkelijk gelinkt aan Chelsea en Manchester City. De Engelsman zal wel de nodige miljoenen opleveren en een deel van dat geld zal gespendeerd worden aan een vervanger. Mogelijk profiteert dus ook Club Brugge, zo wordt Emmanuel Dennis genoemd als mogelijke opvolger van Dennis.

Yaya Touré heeft na zijn Chinese avontuur bij Qingdao Huanghai momenteel geen club en is dus transfervrij op te pikken. De Ivoriaanse middenvelder heeft nog geen behoefte zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen en wil gaan voor een laatste uitdaging. Volgens het Braziliaanse Rádio Globo wil Botafogo daar gretig gebruik van maken en hem een contract aanbieden.

Volgens Britse media hebben al meerdere clubs zich gemeld bij Ajax voor Daley Blind. Zo zou Arsenal wel iets zien in de polyvalentie van de verdediger, die links als centraal uit de voeten kan, alsook als verdedigende middenvelder. Daarnaast wordt ook gewag gemaakt van belangstelling van andere clubs uit de Premier League en de Italiaanse Serie A.

LEES OOK: 'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Zou Maehle zijn plaats hebben in de Premier League?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

27
27
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

51
51
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

297
297
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

64
64
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

88
88
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

83
83
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

189
189
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

58
58
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

203
203
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

48
48
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

211
211
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

167
167
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

103
103
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

171
171
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

250
250
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

146
146
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

181
181
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

221
221
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

587
587
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

335
335
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

354
354
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

311
311
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

363
363

Meer sportnieuws