TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk streek afgelopen winter al fikse bedragen op bij de verkoop van Sander Berge en Ally Samatta, na het seizoen zouden de Limburgers opnieuw miljoenen uit de Premier League kunnen opstrijken. Zo is Joakim Maehle de volgende kampioenenmaker die kan vertrekken uit de Luminus Arena. Bij London Evening Standard weet men dat Southampton nog steeds concrete interesse toont. Ook SSC Napoli zou aan de Deense back denken.

Zijn goede prestaties hebben de 17-jarige Aster Vranckx op de verlanglijstjes van heel wat grotere clubs gezet. Maar een vertrek bij KV Mechelen is voorlopig niet aan de orde. Dat bevestigde zijn zaakwaarnemer Peter Verplancke bij Het Laatste Nieuws. Volgens hem werd er al heel wat geïnformeerd achter Vranckx, maar is een overstap naar een grotere club op dit moment geen optie.

BUITENLAND
FC Barcelona hengelt al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez. Maar naar verluidt vindt men in het Camp Nou-stadion de transferclausule van 111 miljoen euro in zijn contract met Internazionale wat te hoog. Volgens Tuttosport heeft Barça echter een oplossing bedacht: een ruildeal waarbij Philippe Coutinho naar het Giuseppe Meazza vertrekt, vermoedelijk met gesloten beurzen. De Braziliaan wordt momenteel met aankoopoptie verhuurd aan Bayern München, maar die samenwerking lijkt niet lang meer te gaan duren.

Borussia Dortmund lijkt komende zomer één van zijn smaakmakers kwijt te spelen. Jadon Sancho wordt namelijk nadrukkelijk gelinkt aan Chelsea en Manchester City. De Engelsman zal wel de nodige miljoenen opleveren en een deel van dat geld zal gespendeerd worden aan een vervanger. Mogelijk profiteert dus ook Club Brugge, zo wordt Emmanuel Dennis genoemd als mogelijke opvolger van Dennis.

Yaya Touré heeft na zijn Chinese avontuur bij Qingdao Huanghai momenteel geen club en is dus transfervrij op te pikken. De Ivoriaanse middenvelder heeft nog geen behoefte zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen en wil gaan voor een laatste uitdaging. Volgens het Braziliaanse Rádio Globo wil Botafogo daar gretig gebruik van maken en hem een contract aanbieden.

Volgens Britse media hebben al meerdere clubs zich gemeld bij Ajax voor Daley Blind. Zo zou Arsenal wel iets zien in de polyvalentie van de verdediger, die links als centraal uit de voeten kan, alsook als verdedigende middenvelder. Daarnaast wordt ook gewag gemaakt van belangstelling van andere clubs uit de Premier League en de Italiaanse Serie A.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Zou Maehle zijn plaats hebben in de Premier League?

Meest recent

Gaat OH Leuven voor stunt met nieuwe coach?

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe coach. Ze zagen David Hubert naar Union SG verkassen ...

6
6
Mazzu verrast: "Dankzij hem won België van Wales"

De Rode Duivels gaan al bij al nog vlot richting WK. Ze boekten een 14 op 18 en het WK-ticket ligt ...

18
18
Engeland naar WK, Ronaldo baalt ondanks nieuw record

Vanavond stonden er nog heel wat WK-kwalificatiematchen op het programma. Onder meer Italië, ...

22
22
Hein: "Hij staat op eenzame hoogte bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels zijn quasi zeker van het WK. Ze gaan tijdens de volgende interlandperiode sowieso de ...

86
86
Jonge Rode Duivels zwoegen zich naar heel belangrijke zege

De U21 van België speelden vanavond in Westerlo tegen hun leeftijdsgenoten van Denemarken. De ...

72
72
'Club Brugge bibbert: Atlético Madrid jaagt op smaakmaker'

Club Brugge zal in 2026 weer een aantal sterkhouders verliezen, dat staat nu al vast. De Belgische ...

200
200
Balans Duivels: Garcia lacht tanden bloot, WK-ploeg bekend

De Rode Duivels gaan naar het WK. Het wordt komende zomer dus weer een voetbalfeest in België. ...

125
125
Kameroen in rep en roer: Brys bijt stevig van zich af

Marc Brys ligt zwaar onder vuur in Kameroen. De Belgische coach wist zich met de Ontembare Leeuwen ...

68
68
'Rode Duivels naar WK mét twee straffe oefenduels'

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat durven we wel te schrijven na de ontwikkelingen van gisteren. ...

94
94
Hugo Broos schrijft geschiedenis en trekt naar het WK

Hugo Broos heeft het alweer geflikt. Hij heeft zich vanavond met Zuid-Afrika geplaatst voor het WK. ...

230
230
Verschueren naar Anderlecht: eindelijk de juiste functie?

RSC Anderlecht gaat voor een grote verandering. Nog maar eens. Hoofdaandeelhouder Marc Coucke wil ...

246
246
OHL zoekt coach: ex-Rode Duivel grote favoriet

Oud-Heverlee Leuven is op zoek naar een nieuwe trainer nadat Union SG David Hubert kwam wegplukken. ...

158
158
'Nieuwe België': gouden generatie laat Europees land dromen

Het is eindelijk prijs. Noorwegen gaat zo goed als zeker naar het WK 2026. We hoopten al vele ...

174
174
'Club Brugge kan cashen: strijd om smaakmaker barst los'

Club Brugge heeft een bijzonder lucratieve zomer achter de rug, waarin tal van sterkhouders de kassa ...

242
242
'Coucke hakt knopen door: Renard out bij Anderlecht?'

Officieel is de kogel nog niet door de kerk, maar eerstdaags stelt RSC Anderlecht de nieuwe ...

804
804
Anderlecht-alarm: ‘Verschueren sneuvelt in recordtijd’

Wordt Michael Verschueren straks de ceremoniële voorzitter die het vuur opvangt voor Marc ...

439
439
Hevige clash ontaardt volledig tussen Brusselmans & De Wever

Herman Brusselmans zorgde de afgelopen jaar meer dan eens voor een vleugje controverse. Recent stond ...

182
182
Hayen in zak en as: Club Brugge velt zwaar verdict

Club Brugge boekte voor de interlandbreak een cruciale zege tegen Union, een lijn die Blauw-Zwart ...

480
480
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

De interlandperiode is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League te richten. ...

201
201
Coucke zet plan on hold: Vandenhaute grote spelbreker?

Tijdens de interlandbreak blijft Marc Coucke niet bij de pakken zitten bij RSC Anderlecht, want de ...

397
397
'Rampscenario voor Club Brugge: steunpilaar langer out'

Club Brugge gaat een paar drukke weken tegemoet, want zowel in eigen land als in Europa volgen de ...

288
288
Aster & Lize verrassen met onverwachte liefdeswending

Tussen drukke opnames, voetbal en mode lanceert hij binnenkort ook zijn belangrijkste ...

67
67
Toch twijfel over Garcia: ontploffingsgevaar in de lucht

De Rode Duivels kunnen het WK 2026 al ruiken. Na het gelijkspel tegen Noord-Macedonië werd er ...

149
149
Club jubelt: superster vervoegt overvolle ziekenboeg Barça

Club Brugge is dit seizoen weer actief in de Champions League. In het kampioenenbal wachten er nog ...

134
134
Drie jonge Duivels bonken stevig op de deur van Garcia

Na de Gouden Generatie van de Belgische nationale ploeg zijn de Rode Duivels naarstig op zoek naar ...

245
245

Meer sportnieuws