TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk streek afgelopen winter al fikse bedragen op bij de verkoop van Sander Berge en Ally Samatta, na het seizoen zouden de Limburgers opnieuw miljoenen uit de Premier League kunnen opstrijken. Zo is Joakim Maehle de volgende kampioenenmaker die kan vertrekken uit de Luminus Arena. Bij London Evening Standard weet men dat Southampton nog steeds concrete interesse toont. Ook SSC Napoli zou aan de Deense back denken.

Zijn goede prestaties hebben de 17-jarige Aster Vranckx op de verlanglijstjes van heel wat grotere clubs gezet. Maar een vertrek bij KV Mechelen is voorlopig niet aan de orde. Dat bevestigde zijn zaakwaarnemer Peter Verplancke bij Het Laatste Nieuws. Volgens hem werd er al heel wat geïnformeerd achter Vranckx, maar is een overstap naar een grotere club op dit moment geen optie.

BUITENLAND
FC Barcelona hengelt al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez. Maar naar verluidt vindt men in het Camp Nou-stadion de transferclausule van 111 miljoen euro in zijn contract met Internazionale wat te hoog. Volgens Tuttosport heeft Barça echter een oplossing bedacht: een ruildeal waarbij Philippe Coutinho naar het Giuseppe Meazza vertrekt, vermoedelijk met gesloten beurzen. De Braziliaan wordt momenteel met aankoopoptie verhuurd aan Bayern München, maar die samenwerking lijkt niet lang meer te gaan duren.

Borussia Dortmund lijkt komende zomer één van zijn smaakmakers kwijt te spelen. Jadon Sancho wordt namelijk nadrukkelijk gelinkt aan Chelsea en Manchester City. De Engelsman zal wel de nodige miljoenen opleveren en een deel van dat geld zal gespendeerd worden aan een vervanger. Mogelijk profiteert dus ook Club Brugge, zo wordt Emmanuel Dennis genoemd als mogelijke opvolger van Dennis.

Yaya Touré heeft na zijn Chinese avontuur bij Qingdao Huanghai momenteel geen club en is dus transfervrij op te pikken. De Ivoriaanse middenvelder heeft nog geen behoefte zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen en wil gaan voor een laatste uitdaging. Volgens het Braziliaanse Rádio Globo wil Botafogo daar gretig gebruik van maken en hem een contract aanbieden.

Volgens Britse media hebben al meerdere clubs zich gemeld bij Ajax voor Daley Blind. Zo zou Arsenal wel iets zien in de polyvalentie van de verdediger, die links als centraal uit de voeten kan, alsook als verdedigende middenvelder. Daarnaast wordt ook gewag gemaakt van belangstelling van andere clubs uit de Premier League en de Italiaanse Serie A.

LEES OOK: Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Zou Maehle zijn plaats hebben in de Premier League?

Meest recent

Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

23
23
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

23
23
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

47
47
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

25
25
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

24
24
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

120
120
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

53
53
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

30
30
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

170
170
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

28
28
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

561
561
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

242
242
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

196
196
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

98
98
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

107
107
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

62
62
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

108
108
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

717
717
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

192
192
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

327
327
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

50
50
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

688
688
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

283
283
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

100
100
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

149
149

Meer sportnieuws