TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Verse miljoenen voor Genk, Barça wil straffe ruildeal'

De wintermercato zit er inmiddels alweer op, maar in verschillende niet-Europese landen is de markt nog steeds geopend. Bovendien zijn tal van clubs uit binnen- en buitenland nu al druk in weer met de voorbereiding op het zomerse transfergeweld. VoetbalNieuws vat het belangrijkste transfernieuws dan ook dagelijks om 12u voor u samen in dit TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE
KRC Genk streek afgelopen winter al fikse bedragen op bij de verkoop van Sander Berge en Ally Samatta, na het seizoen zouden de Limburgers opnieuw miljoenen uit de Premier League kunnen opstrijken. Zo is Joakim Maehle de volgende kampioenenmaker die kan vertrekken uit de Luminus Arena. Bij London Evening Standard weet men dat Southampton nog steeds concrete interesse toont. Ook SSC Napoli zou aan de Deense back denken.

Zijn goede prestaties hebben de 17-jarige Aster Vranckx op de verlanglijstjes van heel wat grotere clubs gezet. Maar een vertrek bij KV Mechelen is voorlopig niet aan de orde. Dat bevestigde zijn zaakwaarnemer Peter Verplancke bij Het Laatste Nieuws. Volgens hem werd er al heel wat geïnformeerd achter Vranckx, maar is een overstap naar een grotere club op dit moment geen optie.

BUITENLAND
FC Barcelona hengelt al een tijdje achter de diensten van Lautaro Martinez. Maar naar verluidt vindt men in het Camp Nou-stadion de transferclausule van 111 miljoen euro in zijn contract met Internazionale wat te hoog. Volgens Tuttosport heeft Barça echter een oplossing bedacht: een ruildeal waarbij Philippe Coutinho naar het Giuseppe Meazza vertrekt, vermoedelijk met gesloten beurzen. De Braziliaan wordt momenteel met aankoopoptie verhuurd aan Bayern München, maar die samenwerking lijkt niet lang meer te gaan duren.

Borussia Dortmund lijkt komende zomer één van zijn smaakmakers kwijt te spelen. Jadon Sancho wordt namelijk nadrukkelijk gelinkt aan Chelsea en Manchester City. De Engelsman zal wel de nodige miljoenen opleveren en een deel van dat geld zal gespendeerd worden aan een vervanger. Mogelijk profiteert dus ook Club Brugge, zo wordt Emmanuel Dennis genoemd als mogelijke opvolger van Dennis.

Yaya Touré heeft na zijn Chinese avontuur bij Qingdao Huanghai momenteel geen club en is dus transfervrij op te pikken. De Ivoriaanse middenvelder heeft nog geen behoefte zijn voetbalschoenen aan de wilgen te hangen en wil gaan voor een laatste uitdaging. Volgens het Braziliaanse Rádio Globo wil Botafogo daar gretig gebruik van maken en hem een contract aanbieden.

Volgens Britse media hebben al meerdere clubs zich gemeld bij Ajax voor Daley Blind. Zo zou Arsenal wel iets zien in de polyvalentie van de verdediger, die links als centraal uit de voeten kan, alsook als verdedigende middenvelder. Daarnaast wordt ook gewag gemaakt van belangstelling van andere clubs uit de Premier League en de Italiaanse Serie A.

LEES OOK: Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Zou Maehle zijn plaats hebben in de Premier League?

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

15
15
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

72
72
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

27
27
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

203
203
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

180
180
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

106
106
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

24
24
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

278
278
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

192
192
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

136
136
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

135
135
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

257
257
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

81
81
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

139
139
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

269
269
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

517
517
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

252
252
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

437
437
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

257
257
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

397
397
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

661
661

Meer sportnieuws