De Witte reageert op plotse koerswijziging AA Gent

697 stemmen
De Witte reageert op plotse koerswijziging AA Gent

De onderhandelingen over het nieuwe exclusieve TV-contract tussen de Pro League en Eleven Sports deden al veel stof opwaaien, en dan vooral aan Gentse en Antwerpse zijde. De twee topclubs, de ene officieel onderdeel van de G5 en de andere niet, verklaarden zich niet akkoord met de deal en dreigden ermee hun rechten apart aan te bieden.

De Buffalo's keerden nu echter alvast als eersten hun kar en besloten toch maar mee te stappen in het verhaal, zo valt te lezen in een officieel statement op de clubwebsite. "De voorzitter van de Raad van Bestuur van de Pro League heeft, samen met een delegatie, KAA Gent heeft uitgenodigd voor een verhelderend gesprek. KAA Gent vindt het ook terecht en aangewezen dat er in dergelijke situaties een gesprek plaatsvindt, vooraleer juridische stappen worden overwogen. De op vandaag gevoerde besprekingen waren positief en verhelderend", klinkt het daar.

"Bovendien heeft de voorzitter van de Pro League zich geëngageerd om het proces verder kort op te volgen en beschikbaar te blijven voor eventuele vragen van de clubs. Maar om elk misverstand in de perceptie uit te sluiten, wenst KAA Gent te beklemtonen dat zij zich bij het collectief aansluit hoofdzakelijk vanuit de overtuiging dat onderlinge solidariteit nodig en noodzakelijk is. KAA Gent bevestigt dat deze beslissing tot participatie aan de solidariteit deel uitmaakt van het DNA van de club", is dan ook het besluit. Alleen Antwerp ligt nu dus nog dwars.

UPDATE 18/02

Daags nadat bekend geraakte dat AA Gent zijn kar keert en zich toch achter het nieuwe mediacontract sluit, komt nu ook voorzitter Ivan De Witte met een officiële reactie. Bij Radio 1 klonk het namelijk dat AA Gent geen zin heeft in een juridische strijd, en zich in analoog met haar DNA positief wil opstellen: “We hebben gezegd vanuit het DNA van onze club, dat we willen kiezen voor solidariteit in plaats van een juridische strijd aan te gaan tegenover de andere clubs”, klonk het namelijk.

LEES OOK: Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

🚀

De juiste keuze van AA Gent?

Meest recent

'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

36
36
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

42
42
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

45
45
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

68
68
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

141
141
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

240
240
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

254
254
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

182
182
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

313
313
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

122
122
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

580
580
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

86
86
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

58
58
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

336
336
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

59
59
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

139
139
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

36
36
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

95
95
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

181
181
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

219
219
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

552
552
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

267
267
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

1001
1001

Meer sportnieuws