Dan toch faillissement Lokeren? Verontrustend beeld spreekt boekdelen

968 stemmen
Dan toch faillissement Lokeren? Verontrustend beeld spreekt boekdelen

Er pakken zich al heel het seizoen donkere wolken samen boven Lokeren en nu dreigt de storm op Daknam helemaal los te barsten. Sinds afgelopen weekend is de club zeker dat het de play-downs moet spelen om niet naar eerste amateur te zakken, maar het is nog maar de vraag of het zover zal komen. Het verhaal van de Waaslanders zou deze week zelfs al helemaal uit zijn.


Lokeren kreeg in januari al te kampen met een transferverbod, veroorzaakt door de financiële perikelen die de club al jarenlang teisteren. De voorbije jaren stak Roger Lambrecht nog centen toe om de gaten te dichten, maar de bandenmagnaat verkocht de club in de zomer aan Louis De Vries. Die kende echter geen succes in zijn zoektocht naar geldschieters.

Eind januari leek een samenwerking met Chinese investeerders soelaas te brengen, maar daarvan kwam nog steeds niets in huis. Daardoor nadert stilaan het einde van de club. Sporza meldt immers dat De Vries al aan de spelers en het personeel van de club laten weten heeft dat hij zichzelf nog tot vrijdag de tijd geeft om alsnog een oplossing te vinden. Gebeurt dat niet, dan zal de club het faillissement aanvragen.

UPDATE 14u15

Bij Lokeren hebben ze inmiddels een reactie de wereld ingestuurd na de onheilsberichten over de toekomst van de club. "Lokeren wil met klem de geruchten ontkennen dat er aan spelers en personeel gemeld is dat vrijdag het faillissement zou worden aangevraagd", klinkt het op Daknam. De realiteit is dat er donderdag opnieuw een raad van bestuur wordt bijeengeroepen. Er wordt gekeken welke pistes nu verder bewandeld worden."

De club wijst naar het coronavirus als oorzaak van het uitblijven over nieuws over de Chinese investeerders. "Het mag duidelijk zijn dat de situatie bemoeilijkt wordt door de problemen in China, maar de club heeft een contract met het Chinese Shanghai Kehua en hoopt dat zo spoedig mogelijk te verzilveren. Vrijdag communiceren we opnieuw."

UPDATE 22u25

Ondertussen doet een bijzonder verontrustende foto de ronde op Twitter. Zo is er een afbeelding te zien waarop de 'Lokeren-busjes' worden opgehaald door een vrachtwagen. Het is voorlopig nog onduidelijk of de situatie ook daadwerkelijk iets te maken heeft met de geruchten rond het faillissement van de Waaslanders, al kunnen we wel stellen dat de club zijn geloofwaardigheid bij de supporters volledig is verloren. De busjes in kwestie worden normaal gezien gebruikt voor het vervoeren van jeugdspelers bij trainingen en wedstrijden. 



Zal Lokeren zich nog redden?

Meest recent

Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

98
98
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

28
28
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

140
140
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

246
246
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

291
291
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

184
184
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

244
244
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

139
139
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

135
135
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

283
283
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

266
266
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

111
111
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

42
42
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

87
87
'Genk-bestuur schiet in actie: vizier op JPL-smaakmaker'

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen, maar blijft wel in de running voor eindwinst in ...

588
588
Uitgang wagenwijd open: Anderlecht bevestigt exit na 82 duels

Behoudens het een barragematch om het Europese ticket, werkt RSC Anderlecht donderdagavond zijn ...

204
204
Laatste thuismatch gespeeld? Transferstatement El Ouahdi

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

450
450
Club-fans geloven het niet: bizarre wending rond Vormer

Ruud Vormer blijft in Brugge een naam die iets losmaakt. De ex-kapitein van Club Brugge begint zelf ...

536
536
Milicevic breekt stilte en trapt na richting AA Gent

Voorlopig bezet het nog steeds de vijfde plek, maar AA Gent wacht wel nog altijd op een eerste zege ...

186
186
'STVV vreest leegloop: halve basisploeg richting exit'

Mogelijk krijgt het ticket nog een upgrade, maar STVV is nu al zeker van Europees voetbal tot na ...

100
100
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

246
246
Anderlecht glundert: twee talenten in top 10 wereldwijd

Terwijl het seizoen er in een aantal landen al opzit, nadert ook de Jupiler Pro League zijn finale ...

156
156
Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Mogelijk weten we straks al wie zich dit seizoen tot landskampioen kroont, en ook de Europese ...

94
94
Anderlecht neemt afscheid: Verschaeren zegt vaarwel

RSC Anderlecht maakte zopas officieel bekend dat Thorgan Hazard straks zijn laatste thuismatch ...

341
341
RSCA-STVV: Taravel twijfelt, geen Goto in Anderlecht?

Terwijl de meeste ogen op de ontknoping van de titelrace gericht zijn, staan de zenuwen ook in het ...

259
259

Meer sportnieuws