Dan toch faillissement Lokeren? Verontrustend beeld spreekt boekdelen

968 stemmen
Dan toch faillissement Lokeren? Verontrustend beeld spreekt boekdelen

Er pakken zich al heel het seizoen donkere wolken samen boven Lokeren en nu dreigt de storm op Daknam helemaal los te barsten. Sinds afgelopen weekend is de club zeker dat het de play-downs moet spelen om niet naar eerste amateur te zakken, maar het is nog maar de vraag of het zover zal komen. Het verhaal van de Waaslanders zou deze week zelfs al helemaal uit zijn.


Lokeren kreeg in januari al te kampen met een transferverbod, veroorzaakt door de financiële perikelen die de club al jarenlang teisteren. De voorbije jaren stak Roger Lambrecht nog centen toe om de gaten te dichten, maar de bandenmagnaat verkocht de club in de zomer aan Louis De Vries. Die kende echter geen succes in zijn zoektocht naar geldschieters.

Eind januari leek een samenwerking met Chinese investeerders soelaas te brengen, maar daarvan kwam nog steeds niets in huis. Daardoor nadert stilaan het einde van de club. Sporza meldt immers dat De Vries al aan de spelers en het personeel van de club laten weten heeft dat hij zichzelf nog tot vrijdag de tijd geeft om alsnog een oplossing te vinden. Gebeurt dat niet, dan zal de club het faillissement aanvragen.

UPDATE 14u15

Bij Lokeren hebben ze inmiddels een reactie de wereld ingestuurd na de onheilsberichten over de toekomst van de club. "Lokeren wil met klem de geruchten ontkennen dat er aan spelers en personeel gemeld is dat vrijdag het faillissement zou worden aangevraagd", klinkt het op Daknam. De realiteit is dat er donderdag opnieuw een raad van bestuur wordt bijeengeroepen. Er wordt gekeken welke pistes nu verder bewandeld worden."

De club wijst naar het coronavirus als oorzaak van het uitblijven over nieuws over de Chinese investeerders. "Het mag duidelijk zijn dat de situatie bemoeilijkt wordt door de problemen in China, maar de club heeft een contract met het Chinese Shanghai Kehua en hoopt dat zo spoedig mogelijk te verzilveren. Vrijdag communiceren we opnieuw."

UPDATE 22u25

Ondertussen doet een bijzonder verontrustende foto de ronde op Twitter. Zo is er een afbeelding te zien waarop de 'Lokeren-busjes' worden opgehaald door een vrachtwagen. Het is voorlopig nog onduidelijk of de situatie ook daadwerkelijk iets te maken heeft met de geruchten rond het faillissement van de Waaslanders, al kunnen we wel stellen dat de club zijn geloofwaardigheid bij de supporters volledig is verloren. De busjes in kwestie worden normaal gezien gebruikt voor het vervoeren van jeugdspelers bij trainingen en wedstrijden. 



Zal Lokeren zich nog redden?

Meest recent

Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

0
0
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

22
22
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

43
43
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

89
89
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

65
65
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

50
50
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

99
99
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

136
136
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

97
97
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

213
213
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

395
395
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

275
275
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

26
26
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

129
129
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

30
30
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

156
156
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

164
164
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

768
768
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

220
220
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

129
129
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

431
431
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

360
360

Meer sportnieuws