Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

door
Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

Club Brugge haalde in januari Michael Krmencik voor 6,5 miljoen euro weg bij Viktoria Plzen. De bijna 27-jarige aanvaller kan tot op heden allerminst overtuigen, ook tegen Waasland-Beveren was hij pover. Club investeerde het afgelopen anderhalf jaar zwaar in zijn toektocht naar een topspits.


Het begon met Kevah Rezaei, die in de zomer van 2018 voor 5 miljoen euro werd weggehaald bij Charleroi. Hij viel compleet door de mand en werd dit seizoen uitgeleend aan de Carolo’s, waar hij weer schittert. Een terugkeer lijkt niet aan de orde, want Philippe Clement zag het niet echt zitten in hem.


Krmencik overtuigt (nog) niet
In de zomer pakte Club Brugge dan uit met zijn vervanger: David Okereke, die voor 8 miljoen euro (exclusief 2 miljoen euro bonussen) werd weggehaald bij de Italiaanse tweedeklasser Spezia. Hij begon ijzersterk aan het seizoen. Nadien viel hij stevig terug, maar met 11 goals en 1 assist in 31 wedstrijden zijn de cijfers niet onaardig. Okereke is 22 jaar en heeft nog veel progressiemarge, de spits met wellicht de meeste kwaliteiten in de huidige kern.


Blauw-Zwart haalde eind augustus Mbaye Diagne voor 3,35 miljoen euro op huurbasis weg bij Galatasaray. Direct rendement was nodig. Door zijn gedrag echter een floptransfer van jewelste. Door zijn fratsen moest Club in januari een spits halen en na het mislopen van Christian Benteke en Adolfo Gaich werd Michael Krmencik gehaald Zijn begin is niet goed, hopelijk voor Club schittert hij de komende maanden wel.

De zoektocht naar een echte topper in de spits verloopt dus moeizaam. In totaal investeerde de Bruggelingen 22,85 miljoen euro in vier spitsen. Pittig. Tot op heden is er nog geen speler die zich écht kon opwerpen tot die topspits die Club naar een nog hoger niveau brengt. Toch maar Gaich in de zomer?

LEES OOK: 'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Wat is uw mening over Krmencik?

Meest recent

'Anderlecht, Club en co te laat voor smaakmaker JPL'

We lijken dit seizoen enkele verrassingen te kunnen krijgen in de Champions' Play-Off. STVV blijft ...

2
2
La Louvière bevestigt bom rond Nicolas Frutos

La Louvière maakte de voorbije jaren een straffe opmars, want op twee jaar tijd ging het van ...

36
36
AA Gent ziet nog een verdediger vertrekken

AA Gent veroverde na de winterstop opnieuw een stek in de top zes en wil er alles aan doen om die ...

10
10
'Pijnlijke onthulling over gemiste transfer Vermeeren'

Na zijn debuut bij Antwerp leek the sky the limit te zijn voor Arthur Vermeeren, maar sinds zijn ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht weigert monsterbod, Kanté terug in Europa'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

154
154
Filip Joos gooit het roer om: “Het was genoeg”

Filip Joos staat bekend als het vaste gezicht en de stem van de sportredactie, iemand die het spel ...

62
62
‘Europese sensatiemove Messi: voorwaarden op tafel’

De toekomst van Lionel Messi wordt nadrukkelijk besproken. Nu de competitie in de Verenigde Staten ...

66
66
‘Union schrikt: alsnog winterse knaltransfer steunpilaar?'

Union SG staat aan de leiding in de Jupiler Pro League en de Brusselse club neemt het in de halve ...

86
86
Leoni verbaast iedereen na Anderlecht: Geraerts jubelt

Theo Leoni brak op latere leeftijd door bij RSC Anderlecht, maar de middenvelder was na een tijdje ...

268
268
Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

84
84
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

388
388
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

202
202
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

51
51
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

62
62
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

185
185
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

410
410
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

541
541
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

70
70
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

75
75
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

1075
1075
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

279
279
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

917
917
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

241
241
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

474
474
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

47
47

Meer sportnieuws