Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

door
Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

Club Brugge haalde in januari Michael Krmencik voor 6,5 miljoen euro weg bij Viktoria Plzen. De bijna 27-jarige aanvaller kan tot op heden allerminst overtuigen, ook tegen Waasland-Beveren was hij pover. Club investeerde het afgelopen anderhalf jaar zwaar in zijn toektocht naar een topspits.


Het begon met Kevah Rezaei, die in de zomer van 2018 voor 5 miljoen euro werd weggehaald bij Charleroi. Hij viel compleet door de mand en werd dit seizoen uitgeleend aan de Carolo’s, waar hij weer schittert. Een terugkeer lijkt niet aan de orde, want Philippe Clement zag het niet echt zitten in hem.


Krmencik overtuigt (nog) niet
In de zomer pakte Club Brugge dan uit met zijn vervanger: David Okereke, die voor 8 miljoen euro (exclusief 2 miljoen euro bonussen) werd weggehaald bij de Italiaanse tweedeklasser Spezia. Hij begon ijzersterk aan het seizoen. Nadien viel hij stevig terug, maar met 11 goals en 1 assist in 31 wedstrijden zijn de cijfers niet onaardig. Okereke is 22 jaar en heeft nog veel progressiemarge, de spits met wellicht de meeste kwaliteiten in de huidige kern.


Blauw-Zwart haalde eind augustus Mbaye Diagne voor 3,35 miljoen euro op huurbasis weg bij Galatasaray. Direct rendement was nodig. Door zijn gedrag echter een floptransfer van jewelste. Door zijn fratsen moest Club in januari een spits halen en na het mislopen van Christian Benteke en Adolfo Gaich werd Michael Krmencik gehaald Zijn begin is niet goed, hopelijk voor Club schittert hij de komende maanden wel.

De zoektocht naar een echte topper in de spits verloopt dus moeizaam. In totaal investeerde de Bruggelingen 22,85 miljoen euro in vier spitsen. Pittig. Tot op heden is er nog geen speler die zich écht kon opwerpen tot die topspits die Club naar een nog hoger niveau brengt. Toch maar Gaich in de zomer?

LEES OOK: 'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Wat is uw mening over Krmencik?

Meest recent

Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

12
12
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

5
5
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

10
10
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

9
9
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

76
76
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

38
38
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

51
51
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

105
105
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

84
84
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

325
325
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

15
15
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

142
142
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

74
74
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

101
101
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

40
40
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

199
199
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

234
234
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

42
42
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

132
132
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

80
80
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

319
319
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

80
80
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

116
116
Vanderbiest gooit Mechelse ambitie in PO1 op tafel

Zondag staat nog de laatste speeldag van de reguliere competitie op het spel, maar daarna staan de ...

135
135

Meer sportnieuws