Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

3162 stemmen
Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

Club Brugge haalde in januari Michael Krmencik voor 6,5 miljoen euro weg bij Viktoria Plzen. De bijna 27-jarige aanvaller kan tot op heden allerminst overtuigen, ook tegen Waasland-Beveren was hij pover. Club investeerde het afgelopen anderhalf jaar zwaar in zijn toektocht naar een topspits.


Het begon met Kevah Rezaei, die in de zomer van 2018 voor 5 miljoen euro werd weggehaald bij Charleroi. Hij viel compleet door de mand en werd dit seizoen uitgeleend aan de Carolo’s, waar hij weer schittert. Een terugkeer lijkt niet aan de orde, want Philippe Clement zag het niet echt zitten in hem.


Krmencik overtuigt (nog) niet
In de zomer pakte Club Brugge dan uit met zijn vervanger: David Okereke, die voor 8 miljoen euro (exclusief 2 miljoen euro bonussen) werd weggehaald bij de Italiaanse tweedeklasser Spezia. Hij begon ijzersterk aan het seizoen. Nadien viel hij stevig terug, maar met 11 goals en 1 assist in 31 wedstrijden zijn de cijfers niet onaardig. Okereke is 22 jaar en heeft nog veel progressiemarge, de spits met wellicht de meeste kwaliteiten in de huidige kern.


Blauw-Zwart haalde eind augustus Mbaye Diagne voor 3,35 miljoen euro op huurbasis weg bij Galatasaray. Direct rendement was nodig. Door zijn gedrag echter een floptransfer van jewelste. Door zijn fratsen moest Club in januari een spits halen en na het mislopen van Christian Benteke en Adolfo Gaich werd Michael Krmencik gehaald Zijn begin is niet goed, hopelijk voor Club schittert hij de komende maanden wel.

De zoektocht naar een echte topper in de spits verloopt dus moeizaam. In totaal investeerde de Bruggelingen 22,85 miljoen euro in vier spitsen. Pittig. Tot op heden is er nog geen speler die zich écht kon opwerpen tot die topspits die Club naar een nog hoger niveau brengt. Toch maar Gaich in de zomer?

LEES OOK: Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Wat is uw mening over Krmencik?

Meest recent

Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

22
22
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

41
41
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

21
21
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

608
608
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

100
100
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

62
62
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

42
42
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

24
24
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

197
197
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

83
83
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

56
56
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

184
184
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

284
284
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

86
86
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

163
163
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

39
39
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

253
253
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

74
74
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

41
41
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

605
605
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

606
606
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

73
73
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

286
286
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

158
158

Meer sportnieuws