Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

3162 stemmen
Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

Club Brugge haalde in januari Michael Krmencik voor 6,5 miljoen euro weg bij Viktoria Plzen. De bijna 27-jarige aanvaller kan tot op heden allerminst overtuigen, ook tegen Waasland-Beveren was hij pover. Club investeerde het afgelopen anderhalf jaar zwaar in zijn toektocht naar een topspits.


Het begon met Kevah Rezaei, die in de zomer van 2018 voor 5 miljoen euro werd weggehaald bij Charleroi. Hij viel compleet door de mand en werd dit seizoen uitgeleend aan de Carolo’s, waar hij weer schittert. Een terugkeer lijkt niet aan de orde, want Philippe Clement zag het niet echt zitten in hem.


Krmencik overtuigt (nog) niet
In de zomer pakte Club Brugge dan uit met zijn vervanger: David Okereke, die voor 8 miljoen euro (exclusief 2 miljoen euro bonussen) werd weggehaald bij de Italiaanse tweedeklasser Spezia. Hij begon ijzersterk aan het seizoen. Nadien viel hij stevig terug, maar met 11 goals en 1 assist in 31 wedstrijden zijn de cijfers niet onaardig. Okereke is 22 jaar en heeft nog veel progressiemarge, de spits met wellicht de meeste kwaliteiten in de huidige kern.


Blauw-Zwart haalde eind augustus Mbaye Diagne voor 3,35 miljoen euro op huurbasis weg bij Galatasaray. Direct rendement was nodig. Door zijn gedrag echter een floptransfer van jewelste. Door zijn fratsen moest Club in januari een spits halen en na het mislopen van Christian Benteke en Adolfo Gaich werd Michael Krmencik gehaald Zijn begin is niet goed, hopelijk voor Club schittert hij de komende maanden wel.

De zoektocht naar een echte topper in de spits verloopt dus moeizaam. In totaal investeerde de Bruggelingen 22,85 miljoen euro in vier spitsen. Pittig. Tot op heden is er nog geen speler die zich écht kon opwerpen tot die topspits die Club naar een nog hoger niveau brengt. Toch maar Gaich in de zomer?

LEES OOK: 'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Wat is uw mening over Krmencik?

Meest recent

Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

12
12
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

32
32
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

197
197
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

42
42
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

92
92
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

205
205
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

61
61
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

679
679
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

381
381
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

25
25
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

181
181
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

710
710
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

135
135
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

385
385
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

714
714
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

523
523
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

337
337
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

539
539
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

147
147
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

162
162
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

104
104
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

109
109
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

205
205
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

342
342

Meer sportnieuws