Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

door
Club Brugge en de zoektocht die al 23 miljoen euro kostte

Club Brugge haalde in januari Michael Krmencik voor 6,5 miljoen euro weg bij Viktoria Plzen. De bijna 27-jarige aanvaller kan tot op heden allerminst overtuigen, ook tegen Waasland-Beveren was hij pover. Club investeerde het afgelopen anderhalf jaar zwaar in zijn toektocht naar een topspits.


Het begon met Kevah Rezaei, die in de zomer van 2018 voor 5 miljoen euro werd weggehaald bij Charleroi. Hij viel compleet door de mand en werd dit seizoen uitgeleend aan de Carolo’s, waar hij weer schittert. Een terugkeer lijkt niet aan de orde, want Philippe Clement zag het niet echt zitten in hem.


Krmencik overtuigt (nog) niet
In de zomer pakte Club Brugge dan uit met zijn vervanger: David Okereke, die voor 8 miljoen euro (exclusief 2 miljoen euro bonussen) werd weggehaald bij de Italiaanse tweedeklasser Spezia. Hij begon ijzersterk aan het seizoen. Nadien viel hij stevig terug, maar met 11 goals en 1 assist in 31 wedstrijden zijn de cijfers niet onaardig. Okereke is 22 jaar en heeft nog veel progressiemarge, de spits met wellicht de meeste kwaliteiten in de huidige kern.


Blauw-Zwart haalde eind augustus Mbaye Diagne voor 3,35 miljoen euro op huurbasis weg bij Galatasaray. Direct rendement was nodig. Door zijn gedrag echter een floptransfer van jewelste. Door zijn fratsen moest Club in januari een spits halen en na het mislopen van Christian Benteke en Adolfo Gaich werd Michael Krmencik gehaald Zijn begin is niet goed, hopelijk voor Club schittert hij de komende maanden wel.

De zoektocht naar een echte topper in de spits verloopt dus moeizaam. In totaal investeerde de Bruggelingen 22,85 miljoen euro in vier spitsen. Pittig. Tot op heden is er nog geen speler die zich écht kon opwerpen tot die topspits die Club naar een nog hoger niveau brengt. Toch maar Gaich in de zomer?

LEES OOK: Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Wat is uw mening over Krmencik?

Meest recent

‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

6
6
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

6
6
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

16
16
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

18
18
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

206
206
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

94
94
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

89
89
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

365
365
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

159
159
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

163
163
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

82
82
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

105
105
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

198
198
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

48
48
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

51
51
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

489
489
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

176
176
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

231
231
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

218
218
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

655
655
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

295
295
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

191
191
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

100
100
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

177
177
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

246
246

Meer sportnieuws