Het been van PO I: de 4 honden gewikt en gewogen

door
Het been van PO I: de 4 honden gewikt en gewogen

Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie zijn drie teams zeker van PO I: Club Brugge, AA Gent en Charleroi. Met respectievelijk negen en zeven punten voorsprong op het nummer zes mogen daarnaast ook Antwerp en Standard hun ticket stilaan boeken. Rest nu dus alleen nog maar de vraag wie zich als laatste gelukkige bij dat lijstje schaart, een race die razend spannend lijkt te zullen worden.


Mathematisch gezien maken namelijk maar liefst zeven (!) teams nog altijd kans om straks deel te mogen nemen aan de eindronde. Hoewel hun achterstand relatief beperkt is, zien wij Moeskroen, STVV of KV Kortrijk echter niet meteen in staat om nog een late eindsprint in te zetten. Hoe het zit met de overige vier kandidaten, die volgens ons dus toch over iets betere papieren beschikken, ontdekt u hieronder.

KRC GENK – 38 PTN
Beginnen doen we bij de ploeg die op dit moment de zesde plaats beet heeft. Uiteraard hadden ze bij de regerend landskampioen op veel meer gehoopt, maar na zowat een heel jaar uit de boot te vallen is Genk vast al blij er vandaag bij te zijn. Of dat ook binnen vier weken nog steeds het geval is valt evenwel af te wachten, want de troepen van Hannes Wolf blijven wisselvallig voor de dag komen. Met een zeven op 15 sinds nieuwjaar werd de laatste rechte lijn alvast niet optimaal ingezet, al dient dat schaarse puntengewin toch wat gerelativeerd te worden. Alleen de thuisnederlaag tegen Standard dit weekend kwam ongelegen.



Voor de rest won Genk op het veld van Zulte Waregem en in eigen huis tegen Charleroi, in Gent en Antwerp – twee teams met een fikse thuisreputatie – pakten de Limburgers één op zes. Een loodzwaar programma dus, met vijf stevige tegenstanders en slechts twee duels in de eigen Luminus Arena. Hoewel het nog altijd wachten is tot weer een échte sterkhouder opstaat, zullen Dimitri de Condé en co nu dan ook graag een blik op de aankomende kalender werpen. Kortrijk en Oostende uit moet doenbaar zijn, tussendoor komt wel leider Club Brugge op bezoek. De laatste speeldag zou dus zomaar wel eens beslissend kunnen worden.

KV MECHELEN – 37 PTN
Dan ontvangt Genk met KV Mechelen immers het elftal dat hen vandaag het kortst op de hielen zit. Achter de Kazerne leken ze hun onverhoopte ambities na de vier opeenvolgende nederlagen in 2020 op te mogen bergen, zeker aangezien Malinwa maar niet van haar thuiscomplex verlost geraakte. Dat één overwinning wonderen kan doen, werd met de zege tegen Anderlecht dit weekend echter nog maar eens geïllustreerd. De promovendus maakt dankzij de deugddoende driepunter nog altijd kans om straks in het eerste jaar terug op het hoogste niveau meteen mee te mogen doen met de grote jongens. Nu al een straffe prestatie.



De komende weken zouden de Mechelaars bovendien in staat moeten zijn om vlotjes bovenin mee te blijven draaien, want met achtereenvolgens Waasland-Beveren thuis, STVV uit en Eupen thuis is het schema hen gunstig gezind. Daarna moet de laatste stap dus in Genk gezet worden, allicht een rasecht alles-of-niets duel met de eindronde als inzet – tenzij de kandidaten hieronder zich er toch nog mee bemoeien. Wouter Vrancken rekent alvast op zijn sterk collectief, mét steunpilaar Joachim Van Damme terug in de rangen én recent gekruid met talenten als Aster Vranckx en Issa Kaboré, om de opdracht tot een goed einde te brengen.

ZULTE WAREGEM – 34 PTN
Terwijl Genk en KV Mechelen hun lot allebei dus nog in eigen handen hebben, moet Zulte Waregem al rekenen op puntenverlies van de concurrentie. De achterstand op het nummer zes bedraagt momenteel namelijk toch al vier punten, wat betekent dat Genk bij een negen op 12 hoe dan ook geen rekening meer hoeft te houden met Essevee. In het geval van een gelijke stand is in de eerste plaats trouwens het aantal overwinningen en vervolgens het doelpuntensaldo van tel. In beide aspecten doen de Limburgers (11 en +1) beter dan de jongens van Francky Dury (10 en -1). Voor de volledigheid: KV Mechelen zit aan 11 en -4.



Vermits ze aan de Gaverbeek sowieso meer matchen moeten winnen om minstens gelijk te komen – tenzij een zeldzaam scenario zich voltrekt – hoeft dat in principe echter geen hinderpaal te zijn. Zeker niet als de streekderby’s tegen Oostende en Kortrijk geen punten kosten, een vereiste om op de voorlaatste speeldag in Anderlecht nog om de knikkers te spelen. Daarna volgt wel alweer een lastige partij in eigen huis tegen Standard, de vormcurve laat met drie op 21 bovendien te wensen over. Dat Essevee überhaupt kans maakt op PO I is dan ook een klein mirakel, maar wie weet is het geluk van de anciens nog niet opgebruikt.

ANDERLECHT – 34 PTN
In het Lotto Park hopen ze dan weer vooral geen tegenslagen meer te moeten verwerken. Of Vincent Kompany gelijk heeft dat Anderlecht tot dusver al meer had verdiend durven we louter op sportieve basis betwijfelen, maar de nodig portie pech kwam Paars-Wit dit seizoen ontegensprekelijk tegen. Toch is de situatie nu eenmaal wat ze is: op vier matchen van het einde tellen de Brusselaars vier punten achterstand op Genk, met twee wedstrijden minder gewonnen en een doelpuntensaldo dat zowaar in evenwicht is. Helaas blijven de sterkhouders ook nog eens vallen als vliegen, want volgende week is Jérémy Doku geschorst.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat het met Eupen, Waasland-Beveren en STVV nog drie hapklare brokken krijgt voorgeschoteld, al bleken ook die in deze jaargang vaak niet zo gemakkelijk door te slikken. Tussendoor komt Zulte Waregem op bezoek, nog maar eens een duel waarin de recordkampioen zich geen misstap meer kan veroorloven – iets wat in Mechelen dus niet al te best afliep. Zelfs als RSCA voortaan foutloos blijft, moeten alle stukken de volgende weken echter al perfect in mekaar gaan passen om de drie overige kandidaten voorbij te steken. Een moeilijke puzzel: Frank Vercauteren moet er stilaan zowat gewend aan zijn.

LEES OOK: Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

Wie zal volgens u het laatste plekje in PO I bemachtigen?

Meest recent

Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

5
5
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

9
9
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

192
192
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

235
235
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

127
127
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

111
111
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

159
159
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

25
25
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

196
196
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

130
130
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

109
109
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

186
186
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

48
48
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

66
66
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

322
322
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

262
262
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

245
245
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

157
157
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

130
130
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

189
189
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

69
69
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

106
106
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

347
347
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

148
148
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

489
489

Meer sportnieuws