Het been van PO I: de 4 honden gewikt en gewogen

door stemmen
Het been van PO I: de 4 honden gewikt en gewogen

Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie zijn drie teams zeker van PO I: Club Brugge, AA Gent en Charleroi. Met respectievelijk negen en zeven punten voorsprong op het nummer zes mogen daarnaast ook Antwerp en Standard hun ticket stilaan boeken. Rest nu dus alleen nog maar de vraag wie zich als laatste gelukkige bij dat lijstje schaart, een race die razend spannend lijkt te zullen worden.


Mathematisch gezien maken namelijk maar liefst zeven (!) teams nog altijd kans om straks deel te mogen nemen aan de eindronde. Hoewel hun achterstand relatief beperkt is, zien wij Moeskroen, STVV of KV Kortrijk echter niet meteen in staat om nog een late eindsprint in te zetten. Hoe het zit met de overige vier kandidaten, die volgens ons dus toch over iets betere papieren beschikken, ontdekt u hieronder.

KRC GENK – 38 PTN
Beginnen doen we bij de ploeg die op dit moment de zesde plaats beet heeft. Uiteraard hadden ze bij de regerend landskampioen op veel meer gehoopt, maar na zowat een heel jaar uit de boot te vallen is Genk vast al blij er vandaag bij te zijn. Of dat ook binnen vier weken nog steeds het geval is valt evenwel af te wachten, want de troepen van Hannes Wolf blijven wisselvallig voor de dag komen. Met een zeven op 15 sinds nieuwjaar werd de laatste rechte lijn alvast niet optimaal ingezet, al dient dat schaarse puntengewin toch wat gerelativeerd te worden. Alleen de thuisnederlaag tegen Standard dit weekend kwam ongelegen.



Voor de rest won Genk op het veld van Zulte Waregem en in eigen huis tegen Charleroi, in Gent en Antwerp – twee teams met een fikse thuisreputatie – pakten de Limburgers één op zes. Een loodzwaar programma dus, met vijf stevige tegenstanders en slechts twee duels in de eigen Luminus Arena. Hoewel het nog altijd wachten is tot weer een échte sterkhouder opstaat, zullen Dimitri de Condé en co nu dan ook graag een blik op de aankomende kalender werpen. Kortrijk en Oostende uit moet doenbaar zijn, tussendoor komt wel leider Club Brugge op bezoek. De laatste speeldag zou dus zomaar wel eens beslissend kunnen worden.

KV MECHELEN – 37 PTN
Dan ontvangt Genk met KV Mechelen immers het elftal dat hen vandaag het kortst op de hielen zit. Achter de Kazerne leken ze hun onverhoopte ambities na de vier opeenvolgende nederlagen in 2020 op te mogen bergen, zeker aangezien Malinwa maar niet van haar thuiscomplex verlost geraakte. Dat één overwinning wonderen kan doen, werd met de zege tegen Anderlecht dit weekend echter nog maar eens geïllustreerd. De promovendus maakt dankzij de deugddoende driepunter nog altijd kans om straks in het eerste jaar terug op het hoogste niveau meteen mee te mogen doen met de grote jongens. Nu al een straffe prestatie.



De komende weken zouden de Mechelaars bovendien in staat moeten zijn om vlotjes bovenin mee te blijven draaien, want met achtereenvolgens Waasland-Beveren thuis, STVV uit en Eupen thuis is het schema hen gunstig gezind. Daarna moet de laatste stap dus in Genk gezet worden, allicht een rasecht alles-of-niets duel met de eindronde als inzet – tenzij de kandidaten hieronder zich er toch nog mee bemoeien. Wouter Vrancken rekent alvast op zijn sterk collectief, mét steunpilaar Joachim Van Damme terug in de rangen én recent gekruid met talenten als Aster Vranckx en Issa Kaboré, om de opdracht tot een goed einde te brengen.

ZULTE WAREGEM – 34 PTN
Terwijl Genk en KV Mechelen hun lot allebei dus nog in eigen handen hebben, moet Zulte Waregem al rekenen op puntenverlies van de concurrentie. De achterstand op het nummer zes bedraagt momenteel namelijk toch al vier punten, wat betekent dat Genk bij een negen op 12 hoe dan ook geen rekening meer hoeft te houden met Essevee. In het geval van een gelijke stand is in de eerste plaats trouwens het aantal overwinningen en vervolgens het doelpuntensaldo van tel. In beide aspecten doen de Limburgers (11 en +1) beter dan de jongens van Francky Dury (10 en -1). Voor de volledigheid: KV Mechelen zit aan 11 en -4.



Vermits ze aan de Gaverbeek sowieso meer matchen moeten winnen om minstens gelijk te komen – tenzij een zeldzaam scenario zich voltrekt – hoeft dat in principe echter geen hinderpaal te zijn. Zeker niet als de streekderby’s tegen Oostende en Kortrijk geen punten kosten, een vereiste om op de voorlaatste speeldag in Anderlecht nog om de knikkers te spelen. Daarna volgt wel alweer een lastige partij in eigen huis tegen Standard, de vormcurve laat met drie op 21 bovendien te wensen over. Dat Essevee überhaupt kans maakt op PO I is dan ook een klein mirakel, maar wie weet is het geluk van de anciens nog niet opgebruikt.

ANDERLECHT – 34 PTN
In het Lotto Park hopen ze dan weer vooral geen tegenslagen meer te moeten verwerken. Of Vincent Kompany gelijk heeft dat Anderlecht tot dusver al meer had verdiend durven we louter op sportieve basis betwijfelen, maar de nodig portie pech kwam Paars-Wit dit seizoen ontegensprekelijk tegen. Toch is de situatie nu eenmaal wat ze is: op vier matchen van het einde tellen de Brusselaars vier punten achterstand op Genk, met twee wedstrijden minder gewonnen en een doelpuntensaldo dat zowaar in evenwicht is. Helaas blijven de sterkhouders ook nog eens vallen als vliegen, want volgende week is Jérémy Doku geschorst.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat het met Eupen, Waasland-Beveren en STVV nog drie hapklare brokken krijgt voorgeschoteld, al bleken ook die in deze jaargang vaak niet zo gemakkelijk door te slikken. Tussendoor komt Zulte Waregem op bezoek, nog maar eens een duel waarin de recordkampioen zich geen misstap meer kan veroorloven – iets wat in Mechelen dus niet al te best afliep. Zelfs als RSCA voortaan foutloos blijft, moeten alle stukken de volgende weken echter al perfect in mekaar gaan passen om de drie overige kandidaten voorbij te steken. Een moeilijke puzzel: Frank Vercauteren moet er stilaan zowat gewend aan zijn.

LEES OOK: 'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Wie zal volgens u het laatste plekje in PO I bemachtigen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union mikt op jackpot: alle records aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

14
14
Bekerstress bij RSCA: cruciale update uit ziekenboeg

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

21
21
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

54
54
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

44
44
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

136
136
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

163
163
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

125
125
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

119
119
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

459
459
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

669
669
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

397
397
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

202
202
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

120
120
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

79
79
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

205
205
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

408
408
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

190
190
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

34
34
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

294
294
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

279
279
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

429
429
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

435
435
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

294
294
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

47
47

Meer sportnieuws