Het been van PO I: de 4 honden gewikt en gewogen

2537
Het been van PO I: de 4 honden gewikt en gewogen

Vier speeldagen voor het einde van de reguliere competitie zijn drie teams zeker van PO I: Club Brugge, AA Gent en Charleroi. Met respectievelijk negen en zeven punten voorsprong op het nummer zes mogen daarnaast ook Antwerp en Standard hun ticket stilaan boeken. Rest nu dus alleen nog maar de vraag wie zich als laatste gelukkige bij dat lijstje schaart, een race die razend spannend lijkt te zullen worden.


Mathematisch gezien maken namelijk maar liefst zeven (!) teams nog altijd kans om straks deel te mogen nemen aan de eindronde. Hoewel hun achterstand relatief beperkt is, zien wij Moeskroen, STVV of KV Kortrijk echter niet meteen in staat om nog een late eindsprint in te zetten. Hoe het zit met de overige vier kandidaten, die volgens ons dus toch over iets betere papieren beschikken, ontdekt u hieronder.

KRC GENK – 38 PTN
Beginnen doen we bij de ploeg die op dit moment de zesde plaats beet heeft. Uiteraard hadden ze bij de regerend landskampioen op veel meer gehoopt, maar na zowat een heel jaar uit de boot te vallen is Genk vast al blij er vandaag bij te zijn. Of dat ook binnen vier weken nog steeds het geval is valt evenwel af te wachten, want de troepen van Hannes Wolf blijven wisselvallig voor de dag komen. Met een zeven op 15 sinds nieuwjaar werd de laatste rechte lijn alvast niet optimaal ingezet, al dient dat schaarse puntengewin toch wat gerelativeerd te worden. Alleen de thuisnederlaag tegen Standard dit weekend kwam ongelegen.



Voor de rest won Genk op het veld van Zulte Waregem en in eigen huis tegen Charleroi, in Gent en Antwerp – twee teams met een fikse thuisreputatie – pakten de Limburgers één op zes. Een loodzwaar programma dus, met vijf stevige tegenstanders en slechts twee duels in de eigen Luminus Arena. Hoewel het nog altijd wachten is tot weer een échte sterkhouder opstaat, zullen Dimitri de Condé en co nu dan ook graag een blik op de aankomende kalender werpen. Kortrijk en Oostende uit moet doenbaar zijn, tussendoor komt wel leider Club Brugge op bezoek. De laatste speeldag zou dus zomaar wel eens beslissend kunnen worden.

KV MECHELEN – 37 PTN
Dan ontvangt Genk met KV Mechelen immers het elftal dat hen vandaag het kortst op de hielen zit. Achter de Kazerne leken ze hun onverhoopte ambities na de vier opeenvolgende nederlagen in 2020 op te mogen bergen, zeker aangezien Malinwa maar niet van haar thuiscomplex verlost geraakte. Dat één overwinning wonderen kan doen, werd met de zege tegen Anderlecht dit weekend echter nog maar eens geïllustreerd. De promovendus maakt dankzij de deugddoende driepunter nog altijd kans om straks in het eerste jaar terug op het hoogste niveau meteen mee te mogen doen met de grote jongens. Nu al een straffe prestatie.



De komende weken zouden de Mechelaars bovendien in staat moeten zijn om vlotjes bovenin mee te blijven draaien, want met achtereenvolgens Waasland-Beveren thuis, STVV uit en Eupen thuis is het schema hen gunstig gezind. Daarna moet de laatste stap dus in Genk gezet worden, allicht een rasecht alles-of-niets duel met de eindronde als inzet – tenzij de kandidaten hieronder zich er toch nog mee bemoeien. Wouter Vrancken rekent alvast op zijn sterk collectief, mét steunpilaar Joachim Van Damme terug in de rangen én recent gekruid met talenten als Aster Vranckx en Issa Kaboré, om de opdracht tot een goed einde te brengen.

ZULTE WAREGEM – 34 PTN
Terwijl Genk en KV Mechelen hun lot allebei dus nog in eigen handen hebben, moet Zulte Waregem al rekenen op puntenverlies van de concurrentie. De achterstand op het nummer zes bedraagt momenteel namelijk toch al vier punten, wat betekent dat Genk bij een negen op 12 hoe dan ook geen rekening meer hoeft te houden met Essevee. In het geval van een gelijke stand is in de eerste plaats trouwens het aantal overwinningen en vervolgens het doelpuntensaldo van tel. In beide aspecten doen de Limburgers (11 en +1) beter dan de jongens van Francky Dury (10 en -1). Voor de volledigheid: KV Mechelen zit aan 11 en -4.



Vermits ze aan de Gaverbeek sowieso meer matchen moeten winnen om minstens gelijk te komen – tenzij een zeldzaam scenario zich voltrekt – hoeft dat in principe echter geen hinderpaal te zijn. Zeker niet als de streekderby’s tegen Oostende en Kortrijk geen punten kosten, een vereiste om op de voorlaatste speeldag in Anderlecht nog om de knikkers te spelen. Daarna volgt wel alweer een lastige partij in eigen huis tegen Standard, de vormcurve laat met drie op 21 bovendien te wensen over. Dat Essevee überhaupt kans maakt op PO I is dan ook een klein mirakel, maar wie weet is het geluk van de anciens nog niet opgebruikt.

ANDERLECHT – 34 PTN
In het Lotto Park hopen ze dan weer vooral geen tegenslagen meer te moeten verwerken. Of Vincent Kompany gelijk heeft dat Anderlecht tot dusver al meer had verdiend durven we louter op sportieve basis betwijfelen, maar de nodig portie pech kwam Paars-Wit dit seizoen ontegensprekelijk tegen. Toch is de situatie nu eenmaal wat ze is: op vier matchen van het einde tellen de Brusselaars vier punten achterstand op Genk, met twee wedstrijden minder gewonnen en een doelpuntensaldo dat zowaar in evenwicht is. Helaas blijven de sterkhouders ook nog eens vallen als vliegen, want volgende week is Jérémy Doku geschorst.



Het goede nieuws voor Anderlecht is dat het met Eupen, Waasland-Beveren en STVV nog drie hapklare brokken krijgt voorgeschoteld, al bleken ook die in deze jaargang vaak niet zo gemakkelijk door te slikken. Tussendoor komt Zulte Waregem op bezoek, nog maar eens een duel waarin de recordkampioen zich geen misstap meer kan veroorloven – iets wat in Mechelen dus niet al te best afliep. Zelfs als RSCA voortaan foutloos blijft, moeten alle stukken de volgende weken echter al perfect in mekaar gaan passen om de drie overige kandidaten voorbij te steken. Een moeilijke puzzel: Frank Vercauteren moet er stilaan zowat gewend aan zijn.

LEES OOK: Thorup in vieze papieren bij Genk: "Structureel probleem"

Wie zal volgens u het laatste plekje in PO I bemachtigen?

Meest recent

Real Madrid levert “zwaar bewijs” omkoopschandaal Barça

De rivaliteit tussen Real Madrid en FC Barcelona wordt nog eens extra op scherp gezet. Eind deze ...

2
2
'Genk vreest vertrek goudhaantje: derde club meldt zich'

Bij KRC Genk blijft de eigen jeugdopleiding de grootste goudmijn. Dat bleek afgelopen zomer nog maar ...

17
17
'Mourinho en Perez botsen meteen over deze transfers'

Bij Real Madrid grepen ze afgelopen zomer stevig in na twee seizoenen zonder prijs. José ...

14
14
Man City slaat terug en dient beroep in tegen fraudezaak

De soap rond Manchester City is nog lang niet voorbij. De Engelse grootmacht werd deze week door de ...

25
25
Zorgen bij club: transfer Jonge Duivel wordt nachtmerrie

Het was een zeer drukke zomermercato voor de Belgen, want heel wat landgenoten maakten een transfer. ...

34
34
Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

137
137
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

107
107
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

251
251
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

72
72
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

55
55
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

114
114
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

110
110
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

163
163
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

752
752
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

80
80
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

63
63
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

100
100
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

151
151
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

144
144
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

74
74
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

564
564
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

98
98
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

236
236
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

157
157

Meer sportnieuws