Moeskroen bezorgt Zulte Waregem serieuze uppercut in strijd om PO1

door
Moeskroen bezorgt Zulte Waregem serieuze uppercut in strijd om PO1

Na een complete non-wedstrijd van Zulte Waregem heeft Moeskroen verdiend de drie punten gepakt in het Regenboogstadion. De ploeg van Dury speelde negentig minuten lang ondermaats en bleef enkel nog in leven dankzij een uitstekende doelman Bansen.

Zulte Waregem keek ongetwijfeld aandachtig naar de uitslag van Racing Genk-Standard en zal opgetogen geweest zijn met het resultaat. Door de nederlaag van Blauw-Wit lag de weg richting Play-Off I plots weer helemaal open voor het team van Francky Dury. Voor Moeskroen stond er vanavond nog weinig op het spel, Les Hurlus herpakten hun vorige week wel met een thuiszege tegen KV Oostende.
Zulte Waregem geeft voorlopig niet thuis tegen verrassend Moeskroen
De thuisploeg opende sterk en leek al snel op een 1-0 voorsprong te komen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens twijfelachtig buitenspel van Larin. Aan de overzijde schoot Garcia even later tegen de buitenkant van de paal. Na het flukse begin viel er nadien veel minder animo te beleven in het Regenboogstadion. Op het halfuur kwam Moeskroen enigszins verrassend op voorsprong toen Osabutey in de zestien meter knap de linkerbenedenhoek vond: 0-1. Ook in het slotkwartier waren de beste kansen nog voor de bezoekers, met een kleine voorsprong mocht Moeskroen de kleedkamer opzoeken.

Moeskroen doet het voorlopig prima tegen een teleurstellend Zulte Waregem.
Sterk Moeskroen is ook na rust baas
Ook na de rust waren het opnieuw Les Hurlus die aanvankelijk voor de meeste dreiging zorgden. In de zone van de waarheid ging het echter al te vaak fout voor Moeskroen. Na vijf minuten spelen zetten de bezoekers hun overwicht dan toch om in een dubbele voorsprong, na een knappe counter plaatste Garcia de bal in de verste hoek: 0-2. Uit het niets kwam Essevee een paar minuten later toch terug in de wedstrijd: Larin ging neer in de zestien meter en scheidsrechter Van Damme gaf een zeer lichte strafschop. Een kolfje naar de hand van De Fauw die er 1-2 van maakte. Zulte Waregem kreeg terug moed maar kwam op een kwartier van het einde goed weg toen Perica oog in oog met Bansen faalde. Even later vergat ook Garcia om de wedstrijd 'dood' te maken. Ondanks een festival aan gemiste kansen hielden de bezoekers wel stand. Zo bezorgen ze de ploeg van Dury een serieuze uppercut in de strijd om Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (31') Osabutey, 0-2 (50') Garcia, 1-2 (57') De Fauw (p)

LEES OOK: Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Haalt Zulte Waregem nog PO1?

Meest recent

Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

2
2
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

24
24
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

30
30
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

164
164
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

47
47
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

194
194
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

87
87
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

512
512
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

342
342
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

93
93
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

448
448
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

502
502
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

806
806
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

151
151
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

109
109
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

132
132
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

166
166
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

197
197
Man City geeft cruciale update over blessure Doku

Manchester City won afgelopen week in de Champions League van Galatasaray. Jérémy Doku ...

73
73
Hasi geeft update over Augustinsson, De Cat & co

RSC Anderlecht kampt ook dit seizoen met het nodige blessureleed. Toch wel zeer opvallend, aangezien ...

247
247
Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

90
90
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

101
101
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

556
556
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

472
472
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

947
947

Meer sportnieuws