Moeskroen bezorgt Zulte Waregem serieuze uppercut in strijd om PO1

224 stemmen
Moeskroen bezorgt Zulte Waregem serieuze uppercut in strijd om PO1

Na een complete non-wedstrijd van Zulte Waregem heeft Moeskroen verdiend de drie punten gepakt in het Regenboogstadion. De ploeg van Dury speelde negentig minuten lang ondermaats en bleef enkel nog in leven dankzij een uitstekende doelman Bansen.

Zulte Waregem keek ongetwijfeld aandachtig naar de uitslag van Racing Genk-Standard en zal opgetogen geweest zijn met het resultaat. Door de nederlaag van Blauw-Wit lag de weg richting Play-Off I plots weer helemaal open voor het team van Francky Dury. Voor Moeskroen stond er vanavond nog weinig op het spel, Les Hurlus herpakten hun vorige week wel met een thuiszege tegen KV Oostende.
Zulte Waregem geeft voorlopig niet thuis tegen verrassend Moeskroen
De thuisploeg opende sterk en leek al snel op een 1-0 voorsprong te komen, het doelpunt werd echter afgekeurd wegens twijfelachtig buitenspel van Larin. Aan de overzijde schoot Garcia even later tegen de buitenkant van de paal. Na het flukse begin viel er nadien veel minder animo te beleven in het Regenboogstadion. Op het halfuur kwam Moeskroen enigszins verrassend op voorsprong toen Osabutey in de zestien meter knap de linkerbenedenhoek vond: 0-1. Ook in het slotkwartier waren de beste kansen nog voor de bezoekers, met een kleine voorsprong mocht Moeskroen de kleedkamer opzoeken.

Moeskroen doet het voorlopig prima tegen een teleurstellend Zulte Waregem.
Sterk Moeskroen is ook na rust baas
Ook na de rust waren het opnieuw Les Hurlus die aanvankelijk voor de meeste dreiging zorgden. In de zone van de waarheid ging het echter al te vaak fout voor Moeskroen. Na vijf minuten spelen zetten de bezoekers hun overwicht dan toch om in een dubbele voorsprong, na een knappe counter plaatste Garcia de bal in de verste hoek: 0-2. Uit het niets kwam Essevee een paar minuten later toch terug in de wedstrijd: Larin ging neer in de zestien meter en scheidsrechter Van Damme gaf een zeer lichte strafschop. Een kolfje naar de hand van De Fauw die er 1-2 van maakte. Zulte Waregem kreeg terug moed maar kwam op een kwartier van het einde goed weg toen Perica oog in oog met Bansen faalde. Even later vergat ook Garcia om de wedstrijd 'dood' te maken. Ondanks een festival aan gemiste kansen hielden de bezoekers wel stand. Zo bezorgen ze de ploeg van Dury een serieuze uppercut in de strijd om Play-Off I.
Scoreverloop:
0-1 (31') Osabutey, 0-2 (50') Garcia, 1-2 (57') De Fauw (p)

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

🚀

Haalt Zulte Waregem nog PO1?

Meest recent

Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

0
0
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

10
10
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

240
240
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

45
45
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

64
64
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

105
105
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

394
394
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

285
285
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

546
546
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

191
191
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

32
32
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

283
283
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

101
101
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

75
75
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

58
58
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

431
431
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

219
219
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

271
271
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

130
130
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

167
167
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

473
473
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

299
299
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

270
270
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

242
242
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

314
314

Meer sportnieuws