Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

door
Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

Na een prima eerste helft heeft Standard zijn plek in Play-Off I veilig gesteld. De Rouches voetbalden voor de rust al een dubbele voorsprong bij mekaar en hielden na de pauze relatief eenvoudig stand. Door deze nederlaag van Racing Genk ligt de strijd om een plek bij de eerste zes weer helemaal open.

Racing Genk deed eerder deze week een prima zaak met het gelijkspel op Antwerp. De Limburgers stonden zo virtueel vier punten voor hun eerste achtervolger (KV Mechelen) maar voelden wel opnieuw druk van Malinwa na hun zege gisteren tegen Anderlecht. Standard van zijn kant was quasi zeker van een plek bij de eerste zes en hoopte om de kloof met de concurrentie wat kleiner te maken. De thuisploeg begon ongewijzigd aan de partij, bij de bezoekers kregen Lestienne en Cop een basisplaats. Oulare was er niet bij door een schorsing.
Gretige Rouches slaan Racing Genk KO voor de rust
Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in een aangename openingsfase, na dik vijf minuten spelen stelde Bongonda doelman Bodart een eerste keer op de proef, het sluitstuk van de Rouches pareerde gevat. De thuisploeg bleef gevaarlijk en Bodart moest een paar minuten later opnieuw alert zijn toen Laifis zich de bal liet afsnoepen door Ito, de bezoekende doelman dook goed in de voeten. Van bezoekende zijde zagen we voorlopig enkel een flauw schotje van Cop dat hoog over vloog. Op het halfuur viel er plots toch een doelpunt uit de lucht voor Standard toen Vanheusden na een hoekschop van dichtbij raak schoot: 0-1. Blauw-Wit zag nu even sterretjes en kwam niet veel verder dan een vrije trap, van notabene Onuachu, die hoog over vloog. Op slag van rust maakten de Rouches de opdracht voor Racing Genk nog wat zwaarder. Amallah stuurde Cop het straatje in en die stifte de 0-2 knap in doel. Bij de rust leek Standard op rozen te zitten.

Vanheusden bekroont een sterke match met de 0-1.
Racing Genk schiet te laat wakker
Ook na de rust waren de eerste kansen voor Racing Genk, Onuachu knikte de beste over de kooi van Bodart. Aan de overzijde pakte Didillon uit met een prachtige redding op een volley van Carcela en even later knikte Cop nipt naast. De wedstrijd ging nadien op slot en pas halfweg de tweede helft schoot Limbombe nog eens binnen het bereik van Bodart. De thuisploeg kreeg toch terug wat moed en had pech dat een prachtige kopbal van Onuachu nog uit de winkelhaak werd geranseld door Bodart. Op dik vijf minuten van het einde werd het toch nog spannend: Dewaest kreeg veel teveel ruimte in de zestien meter en kopte gemakkelijk raak: 1-2. Boljevic maakte het zaakje echter helemaal af door in de blessuretijd de 1-3 te maken op assist van Lestienne. Zo wordt zowel de degradatiestrijd als de strijd om het laatste plekje in Play-Off I razend interessant.
Scoreverloop:
0-1 (31') Vanheusden, 0-2 (42') Cop, 1-2 (84') Dewaest, 1-3 (90+2') Boljevic

LEES OOK: Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Wie zal het halen als zesde ploeg?

Meest recent

Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

102
102
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

92
92
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

115
115
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

45
45
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

350
350
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

519
519
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

775
775
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

262
262
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

565
565
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

455
455
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

210
210
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

84
84
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

272
272
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

295
295
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

162
162
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

298
298
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

365
365
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

79
79
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

378
378
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

139
139
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

231
231
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

576
576
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

70
70
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

548
548
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

63
63

Meer sportnieuws