Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

544 stemmen
Sterke Rouches gooien strijd om zesde plek in Play-Off I weer helemaal open

Na een prima eerste helft heeft Standard zijn plek in Play-Off I veilig gesteld. De Rouches voetbalden voor de rust al een dubbele voorsprong bij mekaar en hielden na de pauze relatief eenvoudig stand. Door deze nederlaag van Racing Genk ligt de strijd om een plek bij de eerste zes weer helemaal open.

Racing Genk deed eerder deze week een prima zaak met het gelijkspel op Antwerp. De Limburgers stonden zo virtueel vier punten voor hun eerste achtervolger (KV Mechelen) maar voelden wel opnieuw druk van Malinwa na hun zege gisteren tegen Anderlecht. Standard van zijn kant was quasi zeker van een plek bij de eerste zes en hoopte om de kloof met de concurrentie wat kleiner te maken. De thuisploeg begon ongewijzigd aan de partij, bij de bezoekers kregen Lestienne en Cop een basisplaats. Oulare was er niet bij door een schorsing.
Gretige Rouches slaan Racing Genk KO voor de rust
Beide ploegen hielden elkaar in evenwicht in een aangename openingsfase, na dik vijf minuten spelen stelde Bongonda doelman Bodart een eerste keer op de proef, het sluitstuk van de Rouches pareerde gevat. De thuisploeg bleef gevaarlijk en Bodart moest een paar minuten later opnieuw alert zijn toen Laifis zich de bal liet afsnoepen door Ito, de bezoekende doelman dook goed in de voeten. Van bezoekende zijde zagen we voorlopig enkel een flauw schotje van Cop dat hoog over vloog. Op het halfuur viel er plots toch een doelpunt uit de lucht voor Standard toen Vanheusden na een hoekschop van dichtbij raak schoot: 0-1. Blauw-Wit zag nu even sterretjes en kwam niet veel verder dan een vrije trap, van notabene Onuachu, die hoog over vloog. Op slag van rust maakten de Rouches de opdracht voor Racing Genk nog wat zwaarder. Amallah stuurde Cop het straatje in en die stifte de 0-2 knap in doel. Bij de rust leek Standard op rozen te zitten.

Vanheusden bekroont een sterke match met de 0-1.
Racing Genk schiet te laat wakker
Ook na de rust waren de eerste kansen voor Racing Genk, Onuachu knikte de beste over de kooi van Bodart. Aan de overzijde pakte Didillon uit met een prachtige redding op een volley van Carcela en even later knikte Cop nipt naast. De wedstrijd ging nadien op slot en pas halfweg de tweede helft schoot Limbombe nog eens binnen het bereik van Bodart. De thuisploeg kreeg toch terug wat moed en had pech dat een prachtige kopbal van Onuachu nog uit de winkelhaak werd geranseld door Bodart. Op dik vijf minuten van het einde werd het toch nog spannend: Dewaest kreeg veel teveel ruimte in de zestien meter en kopte gemakkelijk raak: 1-2. Boljevic maakte het zaakje echter helemaal af door in de blessuretijd de 1-3 te maken op assist van Lestienne. Zo wordt zowel de degradatiestrijd als de strijd om het laatste plekje in Play-Off I razend interessant.
Scoreverloop:
0-1 (31') Vanheusden, 0-2 (42') Cop, 1-2 (84') Dewaest, 1-3 (90+2') Boljevic

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

🚀

Wie zal het halen als zesde ploeg?

Meest recent

'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

71
71
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

250
250
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

82
82
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

168
168
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

277
277
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

258
258
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

512
512
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

312
312
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

123
123
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

156
156
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

382
382
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

511
511
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

330
330
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

150
150
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

42
42
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

399
399
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

57
57
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

483
483
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

667
667
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

130
130
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

110
110
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

330
330
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

133
133
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

50
50
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

103
103

Meer sportnieuws