Daily Mail: 'City financieel genoodzaakt om De Bruyne te verkopen'

1187 stemmen
Daily Mail: 'City financieel genoodzaakt om De Bruyne te verkopen'

Manchester City zit momenteel in grote problemen. Vrijdag geraakte immers bekend dat de Engelse titelverdediger een gigantische straf heeft gekregen voor het verbreken van de Financial Fair Play-regels. Zo besloot de UEFA om City een boete van 30 miljoen euro op te leggen én de club voor twee seizoenen te schorsen van Europees voetbal.


Inmiddels maakten The Cityzens bekend dat ze beroep zullen aantekenen bij het internationale sporttribunaal (TAS). Men wil de procedure in eerste instantie zo lang mogelijk rekken zodat de sanctie volgend seizoen nog niet in werking kan treden. Maar City hoopt finaal natuurlijk op strafvermindering of zelfs kwijtschelding. Het niet deelnemen aan de Champions League zou immers ook financieel een drama worden. De club zou hierdoor een pak inkomsten mislopen waarbij op voorhand wel rekening mee werd gehouden en die verliezen zullen dus gecompenseerd moeten worden.

Volgens The Daily Mail zit er niets anders op dan verschillende sterspelers te verkopen indien de sanctie behouden blijft. De Engelse krant schuift daarvoor drie namen naar voren: Aymeric Laporte, Raheem Sterling en onze landgenoot Kevin De Bruyne. Zij zouden in principe het meeste kunnen opbrengen en zijn ook de grootste kanshebbers op een vertrek.

Bovendien is er ook nog het standpunt van de spelers zelf, die gezien de fase in hun carrière absoluut in de belangrijkste clubcompetitie willen aantreden. "Het is niet de fout van de spelers, hé. Hen wordt nu verteld dat de Champions League mogelijk voor twee seizoenen wordt afgenomen. Ik zou me dan ook niet kunnen inbeelden dat de supporters hun de schuld zouden geven indien ze andere oorden opzoeken", stelde analist Jermain Jenas bij BT Sports.

LEES OOK: Wonderkind wordt zorgenkind: Sterling opgepakt in Engeland

🚀 Manchester City FC-fans lezen nu:

'City en United jagen op goudhaantje van Gent'
'City en United jagen op goudhaantje van Gent'
307

Wie denkt u dat het meeste zou opbrengen?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

50
50
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

16
16
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

13
13
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

60
60
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

61
61
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

55
55
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

98
98
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

40
40
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

132
132
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

104
104
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

155
155
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

354
354
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

227
227
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

71
71
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

732
732
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

480
480
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

495
495
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

367
367
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

670
670
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

333
333
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

499
499
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

138
138
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2145
2145
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

183
183

Meer sportnieuws