Daily Mail: 'City financieel genoodzaakt om De Bruyne te verkopen'

1187 stemmen
Daily Mail: 'City financieel genoodzaakt om De Bruyne te verkopen'

Manchester City zit momenteel in grote problemen. Vrijdag geraakte immers bekend dat de Engelse titelverdediger een gigantische straf heeft gekregen voor het verbreken van de Financial Fair Play-regels. Zo besloot de UEFA om City een boete van 30 miljoen euro op te leggen én de club voor twee seizoenen te schorsen van Europees voetbal.


Inmiddels maakten The Cityzens bekend dat ze beroep zullen aantekenen bij het internationale sporttribunaal (TAS). Men wil de procedure in eerste instantie zo lang mogelijk rekken zodat de sanctie volgend seizoen nog niet in werking kan treden. Maar City hoopt finaal natuurlijk op strafvermindering of zelfs kwijtschelding. Het niet deelnemen aan de Champions League zou immers ook financieel een drama worden. De club zou hierdoor een pak inkomsten mislopen waarbij op voorhand wel rekening mee werd gehouden en die verliezen zullen dus gecompenseerd moeten worden.

Volgens The Daily Mail zit er niets anders op dan verschillende sterspelers te verkopen indien de sanctie behouden blijft. De Engelse krant schuift daarvoor drie namen naar voren: Aymeric Laporte, Raheem Sterling en onze landgenoot Kevin De Bruyne. Zij zouden in principe het meeste kunnen opbrengen en zijn ook de grootste kanshebbers op een vertrek.

Bovendien is er ook nog het standpunt van de spelers zelf, die gezien de fase in hun carrière absoluut in de belangrijkste clubcompetitie willen aantreden. "Het is niet de fout van de spelers, hé. Hen wordt nu verteld dat de Champions League mogelijk voor twee seizoenen wordt afgenomen. Ik zou me dan ook niet kunnen inbeelden dat de supporters hun de schuld zouden geven indien ze andere oorden opzoeken", stelde analist Jermain Jenas bij BT Sports.

LEES OOK: Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

🚀

Wie denkt u dat het meeste zou opbrengen?

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

61
61
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

219
219
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

235
235
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

74
74
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

64
64
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

514
514
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

275
275
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

128
128
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

126
126
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

125
125
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

296
296
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

120
120
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

421
421
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

103
103
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

140
140
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

574
574
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

370
370
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

278
278
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

148
148
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws