Daily Mail: 'City financieel genoodzaakt om De Bruyne te verkopen'

door
Daily Mail: 'City financieel genoodzaakt om De Bruyne te verkopen'

Manchester City zit momenteel in grote problemen. Vrijdag geraakte immers bekend dat de Engelse titelverdediger een gigantische straf heeft gekregen voor het verbreken van de Financial Fair Play-regels. Zo besloot de UEFA om City een boete van 30 miljoen euro op te leggen én de club voor twee seizoenen te schorsen van Europees voetbal.


Inmiddels maakten The Cityzens bekend dat ze beroep zullen aantekenen bij het internationale sporttribunaal (TAS). Men wil de procedure in eerste instantie zo lang mogelijk rekken zodat de sanctie volgend seizoen nog niet in werking kan treden. Maar City hoopt finaal natuurlijk op strafvermindering of zelfs kwijtschelding. Het niet deelnemen aan de Champions League zou immers ook financieel een drama worden. De club zou hierdoor een pak inkomsten mislopen waarbij op voorhand wel rekening mee werd gehouden en die verliezen zullen dus gecompenseerd moeten worden.

Volgens The Daily Mail zit er niets anders op dan verschillende sterspelers te verkopen indien de sanctie behouden blijft. De Engelse krant schuift daarvoor drie namen naar voren: Aymeric Laporte, Raheem Sterling en onze landgenoot Kevin De Bruyne. Zij zouden in principe het meeste kunnen opbrengen en zijn ook de grootste kanshebbers op een vertrek.

Bovendien is er ook nog het standpunt van de spelers zelf, die gezien de fase in hun carrière absoluut in de belangrijkste clubcompetitie willen aantreden. "Het is niet de fout van de spelers, hé. Hen wordt nu verteld dat de Champions League mogelijk voor twee seizoenen wordt afgenomen. Ik zou me dan ook niet kunnen inbeelden dat de supporters hun de schuld zouden geven indien ze andere oorden opzoeken", stelde analist Jermain Jenas bij BT Sports.

LEES OOK: Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

Wie denkt u dat het meeste zou opbrengen?

Meest recent

Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

17
17
Vader Blanka Vlasic met schokkende waarheid rond Van Gucht

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

6
6
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

4
4
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

117
117
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

61
61
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

174
174
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

59
59
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

337
337
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

34
34
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

73
73
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

139
139
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

494
494
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

249
249
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

99
99
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

301
301
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

274
274
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1258
1258
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

519
519
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

148
148
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

611
611
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

338
338
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

389
389
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

238
238
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

317
317
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

325
325

Meer sportnieuws