In Vranckx we trust: kassa kassa voor KV Mechelen?

1091
In Vranckx we trust: kassa kassa voor KV Mechelen?

In Youth We Trust. Het lovenswaardige credo is zowat het enige wat Anderlecht dit seizoen nog overeind houdt, maar in Mechelen werden de Brusselaars hard met de neus op de feiten gedrukt. De beste tiener viel zaterdag immers niet in een Paars-Wit shirt, maar wel in een Geel-Rood exemplaar te bewonderen. Malinwa-middenvelder Aster Vranckx liet zich namelijk stevig gelden, met de 2-0 als kers op de taart.


Sambi Lokonga, Francis Amuzu en Jérémy Doku: Frank Vercauteren bracht Achter de Kazerne weer drie jongens van eigen kweek aan de aftrap. Vooral die laatste was de voorbije weken in grote doen, ook voor ons reden genoeg om de lofzang op te steken over de ruwe diamant. Dat die desondanks nog het nodige slijpwerk vereist, werd in Mechelen echter pijnlijk geïllustreerd. Met zijn domme rode kaart deed Doku niet alleen een vrij evenwichtige wedstrijd kantelen in het voordeel van de thuisploeg, de hoop op PO I mag Anderlecht nu stilaan definitief opbergen. Een peperdure jeugdzonde dus van het 17-jarige toptalent.

VOLWASSEN VRANCKX
Toch was Doku zaterdag niet de jongste speler tussen de lijnen. Aan de overkant liep met Vranckx immers een generatiegenoot rond die ongeveer een halfjaartje later ter wereld kwam. En dit weekend wél op de juiste manier beslissend was voor zijn team, want een twintigtal minuten voor tijd deed hij de partij met zijn eerste treffer op het hoogste niveau op slot. Na zes optredens voor de Mechelse hoofdmacht maakte Vranckx zo al de eerste cirkel in zijn nog prille loopbaan rond, want op speeldag drie was het uitgerekend op het veld van Anderlecht dat de dan nog 16-jarige knaap zijn debuut in de Jupiler Pro League vierde.



De omstandigheden in het Lotto Park waren toen nochtans verre van ideaal. Zeven minuten nadat hij de geblesseerde Jules Van Cleemput was komen vervangen, zag Vranckx namelijk doelman Yannick Thoelen van het veld gestuurd worden met een rode kaart. Mede dankzij een volwassen prestatie van de jongeling wisten de Mechelaars na rust desalniettemin toch de brilscore op het bord te houden, iets waar Paars-Wit zaterdag in het omgekeerde scenario dus niet in slaagde. Vranckx maakte indruk en leek, na een goede voorbereiding en een korte invalbeurt in de Super Cup, al zo goed als klaar om een basisplaats op te eisen.

UPS & DOWNS
Wouter Vrancken, die tijdens zijn actieve carrière dezelfde positie bekleedde, had bovendien reeds laten weten fan te zijn van de piepjonge buffer voor de defensie. Toch deed de coach in de drie volgende duels geen beroep op de controleur, die pas in een overbodige tweede helft in Gent weer mocht opdraven. Een week later stond Vranckx op bezoek bij Kortrijk prompt voor het eerst in de basis, maar daar viel de jonkie door de mand. Na 45 teleurstellende minuten mocht hij in de kleedkamer blijven, vermits zijn maats de scheve situatie nadien in geen tijd rechtzetten het sein om even terug naar het achterplan te verdwijnen.



De rest van de heenronde schipperde Vranckx tussen bank en tribune, maar na een goede winterstage – en geholpen door de afwezigheid van Joachim Van Damme en Rob Schoofs – stond hij in Sclessin plots nog eens aan de aftrap. Opnieuw hield het groentje zich staande in een vijandige omgeving, al was zijn pijp na een dik uur spelen wel uit. De middenvelder werd vervangen met last aan de hamstrings, spierblessures loeren naar verluidt dan ook altijd om de hoek. Toch ziet het ernaar uit dat Vranckx in de voorbije maand op dat vlak stappen heeft gezet, want zowel tegen Charleroi als Anderlecht maakte hij de 90 minuten rond.

RODE DUIVELS
Een term die na zowat elk van die matchen werd bovengehaald, is – we gebruikten ze zelf al – 'volwassen'. Of, om het in Vrancken zijn woorden te zeggen: "Vranckx speelt als een patron". Met veel overzicht, rust aan de bal en een zuivere passing dus. De vergelijking met Axel Witsel is dan nooit veraf, al doet hij ons ook aan andere spelers denken. Youri Tielemans bijvoorbeeld, die destijds op even jonge leeftijd en quasi dezelfde positie doorbrak bij Anderlecht. Zowel qua lichaamstype als speelstijl hebben de twee veel van elkaar weg, al legt Tielemans wel iets meer risico in zijn spel. Vranckx is op dat vlak toch meer type-Witsel.



Tegen Anderlecht scoorde hij echter niet alleen, een paar minuten eerder dook de jeugdinternational ook al op voor de neus van Anderlecht-doelman Hendrik Van Crombrugge. Op die manier zagen we, naast een vleugje Moussa Dembélé, tevens veel van Vadis Odjidja in hem terug. De dirigent van AA Gent haalde lang niet het maximale uit zijn ontegensprekelijke kwaliteiten, maar laat vandaag bij momenten toch nog altijd zien tot wat hij in staat is. Witsel en Dembélé hebben er dan weer een mooie carrière opzitten en zijn nog niet klaar met voetballen, Tielemans staat bij Leicester City nog maar aan het begin van zijn loopbaan.

OPGELET, TOPCLUBS
Zonder te hard van stapel te willen lopen, zijn dit de voetsporen waar Vranckx volgens ons op termijn zou kunnen intreden. De combinatie van goede voetjes, fysieke kracht en een uitstekende mentaliteit – een mix waar ook het merendeel van de genoemde voorbeelden over beschikken – weet ons alvast uitermate te intrigeren. De buitenlandse scouts trouwens ook, want ploegen als AC Milan en Wolfsburg houden zijn ontwikkeling naar verluidt al nauwlettend in de gaten. Dat zulk een stap niet per se te groot is om wagen, werd recent nog door onder andere Victor Osimhen, Takehiro Tomiyasu en Henry Onyekuru bewezen.



De Belgische topclubs zijn dus best bij de pinken, al willen we zeker niet opperen dat Vranckx komende zomer het Mechelse nest reeds moet verlaten. Nog minstens een halfjaartje of zelfs een volledig seizoen rijpen is zeker op zijn plaats, niet in het minst omdat Malinwa zijn markwaarde in die tijd wel eens stevig kan zien toenemen. Vandaag wordt die op een luttele 700 duizend euro geschat, hoewel dat vast niet zou volstaan om hem Achter de Kazerne weg te plukken. Daar hopen ze tenslotte nu al dat hun parel op termijn veel meer opbrengt en, wie weet, ooit zelfs het record van Hassane Bandé (acht miljoen) in gevaar brengt.

TIENERS ALS MANNEN
Tieners die spelen als mannen, durven het immers al eens ver te schoppen. In Anderlecht rekenen ze met Doku, Lokonga, Marco Kana en Yari Verschaeren tegenwoordig zelfs op een aantal van zulke exemplaren om de donkere wolken boven het Lotto Park te verdrijven. De (positieve) schijnwerpers, die waren zaterdag evenwel voor Vranckx gereserveerd. Misschien is het nog te vroeg voor voorspellingen, maar als hij die lijn de volgende weken weet door te trekken ligt zijn plafond wat ons betreft allicht even hoog. En heeft KV Mechelen binnenkort wie weet wel de jackpot beet.

LEES OOK: KV Mechelen-spelers vellen oordeel over ontslag Vanderbiest

🚀

Ziet u in Vranckx een toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Union blijft indruk maken: "Vanaf eerste minuten ..."

Union SG verkeert momenteel in bloedvorm. Sinds eind augustus wist het al zijn competitieduels te ...

11
11
'Van Bommel hakt keepersknoop bij Rode Duivels door'

Vrijdagmiddag is het zover, dan maakt Mark van Bommel bekend welke spelers hij opneemt in zijn ...

36
36
UEL: Favorieten halen stevig uit, pijnlijke avond De Cat

Donderdagavond werden de laatste wedstrijden van de openingsspeeldag in de Europa League afgewerkt. ...

28
28
Europa onder indruk! Beresterk Union veegt vloer aan met Plzen

Union SG heeft flink indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag van de Europa League. Ondanks heel ...

81
81
Spelersratings EA FC: verrassing in top 3 Jupiler Pro League

Het wachten is weer bijna voorbij. Volgende week komt EA FC '27, de opvolger van de immens populaire ...

107
107
Selectie Van Bommel: grote comeback bij Duivels na 1270 dagen

Mark van Bommel maakt vrijdag om 12u zijn eerste selectie bekend als hoofd van de Rode Duivels. Ten ...

264
264
'Experiment Kompany zet toptransfer Bayern in koelkast'

De nakende interland-periode is voor de clubs een ideaal moment om hun transferplannen te evalueren. ...

52
52
Ivan Leko vloekt luidop: heuse exodus bij Club Brugge

Vanaf aanstaande maandag gaat een interland-periode van bijna drie weken van start. Voor de ...

222
222
'Masterplan Barça: spraakmakende comeback op tafel'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

249
249
Promovendi in actie: KVK en Beveren leggen jonkies vast

Nu de zomermercato achter de rug is, kunnen de clubs uit de Jupiler Pro League zich gaan toeleggen ...

50
50
Ruben Van Gucht zorgt voor verbijstering in Nederland

De gemoederen rond één van Vlaanderens meest besproken man blijven oplaaien. Ruben Van ...

33
33
Opstelling bekend: gehavend Union met opvallende kapitein

Union SG trapt donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League op gang. Gezien ...

37
37
‘Van Bommel rekent meteen af met vijf WK-gangers’

Mark van Bommel kan vrijdag meteen hard ingrijpen bij de Rode Duivels. Vijf WK-gangers zien hun ...

384
384
Tresoldi-case: Klopp spreekt heldere taal over Club-spits

Jürgen Klopp heeft bij zijn start als bondscoach meteen voor een heuse revolutie gezorgde. Voor ...

297
297
Vandenbempt onthult bizar toekomstplan: opvolging verzekerd

Peter Vandenbempt heeft blijkbaar een opvallend plan voor de toekomst. De bekende voetbalstem deelde ...

27
27
Van Bommel broedt op schok: straf duo uit voorselectie gelekt

Vrijdagmiddag om 12u zijn de ogen van voetbalminnend België op Tubeke gericht. Mark van Bommel ...

712
712
L'Equipe pakt Anderlecht aan: één 3 op 10, verrassende uitblinker

Het is RSC Anderlecht niet gelukt om de League Phase van de Europa League op gang te trappen met een ...

291
291
Club-titularis krijgt tik om oren: "Doodgewone voetballer"

Club Brugge won zondagmiddag met 3-1 van Antwerp FC terwijl Hans Vanaken met een blessure vanuit de ...

759
759
Belgen buitenspel: Bruno velt hard verdict in Anderlecht

RSC Anderlecht staat nog altijd bekend als een kweekvijver van talent, maar tegenwoordig ...

257
257
'Leko verrast: publiekslieveling out bij Club Brugge'

Als afsluiter voor de interlandbreak krijgt Club Brugge zondag KRC Genk over de vloer. Ivan Leko ...

999
999
'Antwerp met handen in het haar: goudhaantje gratis weg'

Ondanks de overname moet Antwerp nog altijd op de centen passen. Tegenvallers op de transfermarkt ...

811
811
Zware kater Anderlecht: nieuwkomers vallen door de mand

De geslaagde kwalificatiecampagne stemde tot optimisme, maar RSC Anderlecht begon toch met een ...

481
481
Antwerp komt met stadionnieuwtje: “Absolute noodzaak”

Royal Antwerp FC heeft de Bosuil al een tijdje gerenoveerd met de bouw van Tribune 2, maar nog niet ...

339
339
Theate stampt ferm na op Rudi Garcia na ‘bitter WK’

De Rode Duivels schopten het tot in de kwartfinale van het WK. Bondscoach Rudi Garcia verbaasde ...

162
162
Klopp verbaast Duitsland met revolutionaire selectie

Jürgen Klopp werd na het WK aangesteld als nieuwe bondscoach van Duitsland. De voormalige ...

73
73

Meer sportnieuws