Anderlecht lijkt PO1 te mogen vergeten na pijnlijke nederlaag in Mechelen

494 stemmen
Anderlecht lijkt PO1 te mogen vergeten na pijnlijke nederlaag in Mechelen

De voorbije weken leek Anderlecht nog een inhaalrace in te zetten om alsnog Play-Off I te halen, maar nu lijkt het erop dat Paars-Wit de top zes alsnog mag vergeten. Het ging op pijnlijke wijze met 2-0 verliezen bij KV Mechelen en ziet de kloof op de zesde plaats straks mogelijk groeien tot zeven punten. Een vroege rode kaart voor Jérémy Doku deed Anderlecht de das om.


De voorbije weken was de 17-jarige flankaanvaller nog één van de uitblinkers en werd hij overladen met lof, maar Achter de Kazerne werd Doku de antiheld. Na een kwartier ontsnapte hij al aan direct rood toen een vieze tackle op de enkel van Vranckx slechts met geel bestraft werd. Kort voor rust mocht de jongeling echter alsnog gaan douchen toen hij na een onnodige overtreding op Kaboré zijn tweede geel kreeg.

KV Mechelen profiteerde in de tweede helft optimaal van het numerieke overwicht. Al na drie minuten knalde Hairemans Malinwa knap op voorsprong. Anderlecht kon met tien geen vuist meer maken en de 17-jarige Vranckx bezegelde vanuit de draai het lot van RSCA helemaal. Anderlecht lijkt zo stilaan uitgeteld voor de top zes, terwijl KVM na een nul op twaalf weer wint en zo weer helemaal meedoet voor Play-Off I.

Scoreverloop:
1-0 (48') Hairemans
2-0 (72') Vranckx

Bijzonderheden:
45' Rode kaart Doku (2x geel)

LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Was het een terechte nederlaag voor Anderlecht?

Meest recent

'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

2
2
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

12
12
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

11
11
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

30
30
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

41
41
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

45
45
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

116
116
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

235
235
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

859
859
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

191
191
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

94
94
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

180
180
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

99
99
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

281
281
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

109
109
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

551
551
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

551
551
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

427
427
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

975
975
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

231
231
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

290
290
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

449
449
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

60
60
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

604
604
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

240
240

Meer sportnieuws