Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

door
Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

Na een uiterst spannende topper heeft Beerschot de drie punten thuis gehouden tegen OHL. De Mannekes beginnen zo in pole position aan de laatste twee speeldagen in de Proximus League en zetten stevig druk op de concurrentie.

De ontknoping in 1B beloofde een Hitchock-scenario te worden. Met maar liefst vier ploegen stonden ze te dringen om het tweede finaleticket te pakken in de Proximus League. Twee van deze tenoren stonden vanavond tegenover mekaar: OHL, dat de eerste periode al won en Beerschot, dan in periode twee aardig op dreef was. Op het Kiel hadden de bezoekers in de eerste helft het betere van het spel. De eerste goede kans was wel voor Ibara die met een teen de bal tegen de paal verlengde. Aan de overzijde verdween ook een kopbal van Sowah tegen het doelhout. De Mannekes claimden voor de rust nog een strafschop na een fout op Ibara maar daar ging de scheidsrechter niet op in. Na een intense maar potige eerste helft stond het nog 0-0.
De thuisploeg nam een furieuze start in de tweede helft en na amper twee minuten spelen brak Tissoudali de ban: 1-0. Beerschot duwde nu door en op het uur verdubbelde het reeds de voorsprong met een fraaie kopbal van Frans: 2-0. OHL was even aangeslagen maar kwam op een kwartier van het einde weer helemaal in de wedstrijd toen Van den Bergh met een halve omhaal de aansluitingstreffer op het bord zette. De Leuvenaren geloofden plots terug volop in een goed resultaat maar in een prangende slotfase kwam het niet meer tot de gelijkmaker. Zo begint Beerschot in pole position aan de laatste twee speeldagen.
Scoreverloop:
1-0 (47') Tissoudali, 2-0 (60') Frans, 2-1 (79') Van den Bergh

LEES OOK: Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Pakt Beerschot het tweede finaleticket?

Meest recent

Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

78
78
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

236
236
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

38
38
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

17
17
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

265
265
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

239
239
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

41
41
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

485
485
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

524
524
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

154
154
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

290
290
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

386
386
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

89
89
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

73
73
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

80
80
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

275
275
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

268
268
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

120
120
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

383
383
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

628
628
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

73
73
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

285
285
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

148
148
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

114
114
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1332
1332

Meer sportnieuws