Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

door
Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

Na een uiterst spannende topper heeft Beerschot de drie punten thuis gehouden tegen OHL. De Mannekes beginnen zo in pole position aan de laatste twee speeldagen in de Proximus League en zetten stevig druk op de concurrentie.

De ontknoping in 1B beloofde een Hitchock-scenario te worden. Met maar liefst vier ploegen stonden ze te dringen om het tweede finaleticket te pakken in de Proximus League. Twee van deze tenoren stonden vanavond tegenover mekaar: OHL, dat de eerste periode al won en Beerschot, dan in periode twee aardig op dreef was. Op het Kiel hadden de bezoekers in de eerste helft het betere van het spel. De eerste goede kans was wel voor Ibara die met een teen de bal tegen de paal verlengde. Aan de overzijde verdween ook een kopbal van Sowah tegen het doelhout. De Mannekes claimden voor de rust nog een strafschop na een fout op Ibara maar daar ging de scheidsrechter niet op in. Na een intense maar potige eerste helft stond het nog 0-0.
De thuisploeg nam een furieuze start in de tweede helft en na amper twee minuten spelen brak Tissoudali de ban: 1-0. Beerschot duwde nu door en op het uur verdubbelde het reeds de voorsprong met een fraaie kopbal van Frans: 2-0. OHL was even aangeslagen maar kwam op een kwartier van het einde weer helemaal in de wedstrijd toen Van den Bergh met een halve omhaal de aansluitingstreffer op het bord zette. De Leuvenaren geloofden plots terug volop in een goed resultaat maar in een prangende slotfase kwam het niet meer tot de gelijkmaker. Zo begint Beerschot in pole position aan de laatste twee speeldagen.
Scoreverloop:
1-0 (47') Tissoudali, 2-0 (60') Frans, 2-1 (79') Van den Bergh

LEES OOK: Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Pakt Beerschot het tweede finaleticket?

Meest recent

El Ouahdi troeft Union af, ook El Hadj krijgt prijs

Zakaria El Ouahdi van KRC Genk en Ait El Hadj van Union SG zijn in de prijzen gevallen. Tijdens ...

1
1
Via Union naar Galatasaray met Hagi: "Droom die uitkwam"

Union SG staat voor een zware verplaatsing in de Champions League. Ze nemen het vanavond in ...

11
11
Drama Belgisch voetbal: DAZN verbreekt per direct contract

De oorlog tussen DAZN en de Pro League heeft een hoogtepunt bereikt. Het Laatste Nieuws laat weten ...

387
387
TRANSFERUURTJE: ‘Leegloop Club Brugge, goudmijn Anderlecht’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

131
131
VRT dropt groot nieuws: Enorm mysterie rond Tom Waes

Tom Waes heeft niet het meest fijne jaar achter de rug. In november 2024 knalde Waes met zijn ...

32
32
Union SG baalt: in hetzelfde schuitje als Club Brugge

Union SG bekampt in de Champions League Galatasaray. De Turkse landskampioen is al vijftien maanden ...

46
46
Volgend JPL-ontslag al op komst? “Beledigend niveau”

Royal Antwerp FC nam afscheid van Stef Wils na de pijnlijke nederlaag tegen Dender. Op de Bosuil ...

117
117
Real in zak en as na nieuwe ferme tegenslag Courtois

Thibaut Courtois moest afgelopen interlandperiode al verstek geven bij de Rode Duivels en de doelman ...

54
54
Wout van Aert zorgt voor grote shock: Fan van deze club

Wout van Aert mocht dan wel zijn eerste aflevering van De Slimste Mens ter Wereld niet overleven, ...

101
101
Siquet briest bij Club Brugge: Anderlecht of buitenland?

Hugo Siquet werd met veel bombarie binnengehaald bij Club Brugge en de Rode Duivel had ook een grote ...

552
552
‘Standard grijpt in na deceptie: winterse toptransfers’

Standard Luik is met grote ambities aan het seizoen gestart, maar de Rouches staan voorlopig in de ...

140
140
Union schrikt: Hubert verrast enorm tegen Galatasaray

Union SG neemt het in de Champions League op tegen Galatasaray. De Turkse landskampioen is de grote ...

88
88
'Hommeles bij Anderlecht: miljoenenaankoop naar uitgang'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

272
272
Sporting-Club: 'Onverwachte naam in Brugse selectie'

Club Brugge reist dinsdagavond af naar Lissabon. Een dag later wordt daar namelijk het Champions ...

288
288
'Harde realiteit' bij Genk: "Worden ze niet vrolijk van"

De heenronde in de reguliere competitie zit erop en KRC Genk mag bij de teleurstellingen van het ...

231
231
Joos kijkt ogen uit bij Anderlecht: "Europese top én WK met Duivels"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

253
253
'Club Brugge grijpt in: topaanwinst in januari'

Halfweg de reguliere competitie staat Club Brugge netjes in het spoor van leider Union SG. Maar een ...

679
679
Opvallende optie voor Antwerp: JPL-coach naar Bosuil?

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

406
406
Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

348
348
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

342
342
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

251
251
'WK-selectie Duivels: verrassende naam plots in de running'

Nu het WK-ticket definitief op zak is, kan bondscoach Rudi Garcia zich stilaan buigen over het ...

365
365
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

297
297
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

614
614
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

701
701

Meer sportnieuws