Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

544 stemmen
Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

Na een uiterst spannende topper heeft Beerschot de drie punten thuis gehouden tegen OHL. De Mannekes beginnen zo in pole position aan de laatste twee speeldagen in de Proximus League en zetten stevig druk op de concurrentie.

De ontknoping in 1B beloofde een Hitchock-scenario te worden. Met maar liefst vier ploegen stonden ze te dringen om het tweede finaleticket te pakken in de Proximus League. Twee van deze tenoren stonden vanavond tegenover mekaar: OHL, dat de eerste periode al won en Beerschot, dan in periode twee aardig op dreef was. Op het Kiel hadden de bezoekers in de eerste helft het betere van het spel. De eerste goede kans was wel voor Ibara die met een teen de bal tegen de paal verlengde. Aan de overzijde verdween ook een kopbal van Sowah tegen het doelhout. De Mannekes claimden voor de rust nog een strafschop na een fout op Ibara maar daar ging de scheidsrechter niet op in. Na een intense maar potige eerste helft stond het nog 0-0.
De thuisploeg nam een furieuze start in de tweede helft en na amper twee minuten spelen brak Tissoudali de ban: 1-0. Beerschot duwde nu door en op het uur verdubbelde het reeds de voorsprong met een fraaie kopbal van Frans: 2-0. OHL was even aangeslagen maar kwam op een kwartier van het einde weer helemaal in de wedstrijd toen Van den Bergh met een halve omhaal de aansluitingstreffer op het bord zette. De Leuvenaren geloofden plots terug volop in een goed resultaat maar in een prangende slotfase kwam het niet meer tot de gelijkmaker. Zo begint Beerschot in pole position aan de laatste twee speeldagen.
Scoreverloop:
1-0 (47') Tissoudali, 2-0 (60') Frans, 2-1 (79') Van den Bergh

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

🚀

Pakt Beerschot het tweede finaleticket?

Meest recent

‘Yaya Touré verrast met eerste job als coach’

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

23
23
Bondscoach Tunesië oordeelt over WK-kansen België

Tunesië was bijna 90 minuten lang een speelbal van de Rode Duivels. Het werd 5-0 en dat was nog ...

205
205
Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Vanavond stonden er een aantal oefenduels voor het WK op het programma. Onder meer Portugal en ...

80
80
Geen Club Brugge, wel duurste transfer ooit in Zweden

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

110
110
Dezelfde ploeg tegen Egypte? Garcia legt uit

Rudi Garcia verraste met een aantal keuzes in de basisploeg. België won makkelijk met 5-0 van ...

162
162
Lammens laat Man Utd-fans watertanden met uitspraak

Manchester United kende na het ontslag van Ruben Amorim best nog een goed seizoen. Ze eindigden ...

97
97
Garcia over niet-selectie Duivels: "Moeilijkste keuze ooit"

Bondscoach Rudi Garcia selecteerde 26 spelers voor het WK. De Fransman had vooral in twee dossiers ...

149
149
De Ketelaere straalt: "Dat geeft heel veel vertrouwen"

Charles De Ketelaere begint als nummer één in de spits aan het WK. De Rode Duivel ...

52
52
Mechele looft twee ploegmaats: "Een nachtmerrie!"

Brandon Mechele kreeg van bondscoach Rudi Garcia een kans in de basis. De ervaren verdediger kende ...

317
317
Odjidja hangt op 37-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Vadis Odjidja speelde afgelopen seizoen voor Eendracht Aalst Lede. Vanavond raakte bekend dat het ...

110
110
‘Over zijn lijk: Leko blaast Club Brugge-droomtransfer op’

Club Brugge leek in januari al te anticiperen op een mogelijk vertrek van Joël ...

668
668
Argentinië moet puzzelen: Mac Allister toch nog naar WK?

Binnen vijf dagen gaat het WK van start en dus is bij alle deelnemende landen bidden dat ze niet met ...

70
70
Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

273
273
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

294
294
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

587
587
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

478
478
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

798
798
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

80
80
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

119
119
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

191
191
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

87
87
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

100
100
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

248
248
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

174
174
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

169
169

Meer sportnieuws