Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

544
Beerschot zet grote stap naar derde finale op een rij na winst tegen OHL

Na een uiterst spannende topper heeft Beerschot de drie punten thuis gehouden tegen OHL. De Mannekes beginnen zo in pole position aan de laatste twee speeldagen in de Proximus League en zetten stevig druk op de concurrentie.

De ontknoping in 1B beloofde een Hitchock-scenario te worden. Met maar liefst vier ploegen stonden ze te dringen om het tweede finaleticket te pakken in de Proximus League. Twee van deze tenoren stonden vanavond tegenover mekaar: OHL, dat de eerste periode al won en Beerschot, dan in periode twee aardig op dreef was. Op het Kiel hadden de bezoekers in de eerste helft het betere van het spel. De eerste goede kans was wel voor Ibara die met een teen de bal tegen de paal verlengde. Aan de overzijde verdween ook een kopbal van Sowah tegen het doelhout. De Mannekes claimden voor de rust nog een strafschop na een fout op Ibara maar daar ging de scheidsrechter niet op in. Na een intense maar potige eerste helft stond het nog 0-0.
De thuisploeg nam een furieuze start in de tweede helft en na amper twee minuten spelen brak Tissoudali de ban: 1-0. Beerschot duwde nu door en op het uur verdubbelde het reeds de voorsprong met een fraaie kopbal van Frans: 2-0. OHL was even aangeslagen maar kwam op een kwartier van het einde weer helemaal in de wedstrijd toen Van den Bergh met een halve omhaal de aansluitingstreffer op het bord zette. De Leuvenaren geloofden plots terug volop in een goed resultaat maar in een prangende slotfase kwam het niet meer tot de gelijkmaker. Zo begint Beerschot in pole position aan de laatste twee speeldagen.
Scoreverloop:
1-0 (47') Tissoudali, 2-0 (60') Frans, 2-1 (79') Van den Bergh

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Pakt Beerschot het tweede finaleticket?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

10
10
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

95
95
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

155
155
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

33
33
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

63
63
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

70
70
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

66
66
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

215
215
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

293
293
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

42
42
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

397
397
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

307
307
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

109
109
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

185
185
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

110
110
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

525
525

Meer sportnieuws