AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

door
AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

Na een waar spektakelstuk heeft AA Gent de moeilijke uitwedstrijd op Eupen tot een goed einde gebracht. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de Kehrweg maar gaven tot twee maal toe een voorsprong uit handen.

AA Gent kon vanavond het verschil met leider Club Brugge (voorlopig) verkleinen tot (virtueel) drie punten. Op het veld van Eupen kreeg Kvilitaia de voorkeur in de spits boven nieuwkomer Niangbo. Bij de thuisploeg verhuisden Koch, Bautista en Sowah nar de bank na de pandoering op het veld van STVV.
Spektakel aan de Kehrweg
De Buffalo's begonnen als een wervelwind en nadat doelman De Wolf eerst nog redding bracht op een schot van David, trof de Canadees even later wel raak: de snelle 0-1 voor de bezoekers was een feit. De Panda's waren nauwelijks aangeslagen en reageerden twee minuten later al met de gelijkmaker van Prevljak, die van buiten de zestien meter doelman Kaminski verschalkte: 1-1. We zagen een uiterst aangename wedstrijd waarin beide ploegen vol op de aanval speelden. Nog voor het kwartier was het opnieuw de ploeg van Thorup die via goudhaantje David de voorsprong nam: fraai de doelman omspeelt en simpel de 1-2 in doel gelegd. Het eerste halfuur was voor de neutrale toeschouwer een waar spektakelstuk, na twintig minuten hingen de bordjes weer gelijk toen ex-Buffalo Milicevic met een afgeweken vrije trap raak trof: 2-2. Beide ploegen kregen ook nadien nog kansen genoeg maar halfweg stond het billijk gelijk.

David treft wederom twee maal raak, de thuisploeg zet de situatie telkens recht.
Surplus aan talent bezorgt AA Gent uiteindelijk de zege
Ook na de rust bleven de kansen uit de lucht vallen, in het openingskwartier misten Plastoen en Bezus prima kansen voor AA Gent, aan de overzijde vergat Prevljak om op doel te besluiten. De wedstrijd viel nadien wat stil, pas op twintig minuten van het einde was Musona nog eens gevaarlijk voor Eupen met een schot dat een eind naast hobbelde. In de slotfase was het toch nog AA Gent dat het pleit in zijn voordeel beslechtte: Tsjakvetadze met de perfecte voorzet en Castro-Montes kopte knap raak: 2-3. De bezoekers hielden nu wel stand en zetten zo weer wat druk op leider Club Brugge
Scoreverloop:
0-1 (5') David, 1-1 (7') Prevljak, 1-2 (12') David, 2-2 (19') Milicevic, 2-3 (84') Castro-Montes

LEES OOK: Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Kan AA Gent de titel pakken?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

16
16
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

43
43
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

48
48
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

86
86
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

203
203
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

67
67
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

74
74
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

47
47
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

194
194
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

45
45
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

68
68
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

301
301
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

138
138
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

189
189
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

545
545
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

170
170

Meer sportnieuws