AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

door
AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

Na een waar spektakelstuk heeft AA Gent de moeilijke uitwedstrijd op Eupen tot een goed einde gebracht. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de Kehrweg maar gaven tot twee maal toe een voorsprong uit handen.

AA Gent kon vanavond het verschil met leider Club Brugge (voorlopig) verkleinen tot (virtueel) drie punten. Op het veld van Eupen kreeg Kvilitaia de voorkeur in de spits boven nieuwkomer Niangbo. Bij de thuisploeg verhuisden Koch, Bautista en Sowah nar de bank na de pandoering op het veld van STVV.
Spektakel aan de Kehrweg
De Buffalo's begonnen als een wervelwind en nadat doelman De Wolf eerst nog redding bracht op een schot van David, trof de Canadees even later wel raak: de snelle 0-1 voor de bezoekers was een feit. De Panda's waren nauwelijks aangeslagen en reageerden twee minuten later al met de gelijkmaker van Prevljak, die van buiten de zestien meter doelman Kaminski verschalkte: 1-1. We zagen een uiterst aangename wedstrijd waarin beide ploegen vol op de aanval speelden. Nog voor het kwartier was het opnieuw de ploeg van Thorup die via goudhaantje David de voorsprong nam: fraai de doelman omspeelt en simpel de 1-2 in doel gelegd. Het eerste halfuur was voor de neutrale toeschouwer een waar spektakelstuk, na twintig minuten hingen de bordjes weer gelijk toen ex-Buffalo Milicevic met een afgeweken vrije trap raak trof: 2-2. Beide ploegen kregen ook nadien nog kansen genoeg maar halfweg stond het billijk gelijk.

David treft wederom twee maal raak, de thuisploeg zet de situatie telkens recht.
Surplus aan talent bezorgt AA Gent uiteindelijk de zege
Ook na de rust bleven de kansen uit de lucht vallen, in het openingskwartier misten Plastoen en Bezus prima kansen voor AA Gent, aan de overzijde vergat Prevljak om op doel te besluiten. De wedstrijd viel nadien wat stil, pas op twintig minuten van het einde was Musona nog eens gevaarlijk voor Eupen met een schot dat een eind naast hobbelde. In de slotfase was het toch nog AA Gent dat het pleit in zijn voordeel beslechtte: Tsjakvetadze met de perfecte voorzet en Castro-Montes kopte knap raak: 2-3. De bezoekers hielden nu wel stand en zetten zo weer wat druk op leider Club Brugge
Scoreverloop:
0-1 (5') David, 1-1 (7') Prevljak, 1-2 (12') David, 2-2 (19') Milicevic, 2-3 (84') Castro-Montes

LEES OOK: AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Kan AA Gent de titel pakken?

Meest recent

UCL: Waanzinnige stunt Bodo/Glimt, Leverkusen op rozen

In de Champions League staat een finalist van vorig seizoen op de rand van de uitschakeling in de ...

15
15
Jan Breydel davert! Atlético sprakeloos na enorme comeback Club

Club Brugge heeft zijn kansen op de 1/8ste finales van de Champions League gaaf kunnen houden. In de ...

89
89
'Trainerswending Anderlecht: Taravel krijgt voorwaarde'

RSC Anderlecht zou in grote lijnen rond zijn met zijn beoogde nieuwe trainer Alfred Schreuder. Maar ...

193
193
Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"

Nog exact 115 dagen te gaan en het wereldkampioenschap 2026 wordt officieel op gang getrapt. Maar ...

509
509
"Pure diefstal" - Club-fans furieus na dubbele penaltyfase

Club Brugge KV beleefde woensdagavon een tegenvallende start van de Champions League-partij tegen ...

139
139
Rampscenario Club: Atlético profiteert van pijnlijke penalty

Club Brugge kruiste woensdagavond in de Champions League de degens met Atlético Madrid. Maar ...

44
44
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

158
158
UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

18
18
'Alle remmen los bij City: volgende PL-ster op komst'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

115
115
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

1227
1227
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

94
94
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

573
573
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

44
44
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

115
115
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

154
154
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

143
143
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

258
258
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

150
150
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

115
115
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

97
97
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

116
116
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

318
318
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

40
40
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

689
689
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

353
353

Meer sportnieuws