AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

door
AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

Na een waar spektakelstuk heeft AA Gent de moeilijke uitwedstrijd op Eupen tot een goed einde gebracht. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de Kehrweg maar gaven tot twee maal toe een voorsprong uit handen.

AA Gent kon vanavond het verschil met leider Club Brugge (voorlopig) verkleinen tot (virtueel) drie punten. Op het veld van Eupen kreeg Kvilitaia de voorkeur in de spits boven nieuwkomer Niangbo. Bij de thuisploeg verhuisden Koch, Bautista en Sowah nar de bank na de pandoering op het veld van STVV.
Spektakel aan de Kehrweg
De Buffalo's begonnen als een wervelwind en nadat doelman De Wolf eerst nog redding bracht op een schot van David, trof de Canadees even later wel raak: de snelle 0-1 voor de bezoekers was een feit. De Panda's waren nauwelijks aangeslagen en reageerden twee minuten later al met de gelijkmaker van Prevljak, die van buiten de zestien meter doelman Kaminski verschalkte: 1-1. We zagen een uiterst aangename wedstrijd waarin beide ploegen vol op de aanval speelden. Nog voor het kwartier was het opnieuw de ploeg van Thorup die via goudhaantje David de voorsprong nam: fraai de doelman omspeelt en simpel de 1-2 in doel gelegd. Het eerste halfuur was voor de neutrale toeschouwer een waar spektakelstuk, na twintig minuten hingen de bordjes weer gelijk toen ex-Buffalo Milicevic met een afgeweken vrije trap raak trof: 2-2. Beide ploegen kregen ook nadien nog kansen genoeg maar halfweg stond het billijk gelijk.

David treft wederom twee maal raak, de thuisploeg zet de situatie telkens recht.
Surplus aan talent bezorgt AA Gent uiteindelijk de zege
Ook na de rust bleven de kansen uit de lucht vallen, in het openingskwartier misten Plastoen en Bezus prima kansen voor AA Gent, aan de overzijde vergat Prevljak om op doel te besluiten. De wedstrijd viel nadien wat stil, pas op twintig minuten van het einde was Musona nog eens gevaarlijk voor Eupen met een schot dat een eind naast hobbelde. In de slotfase was het toch nog AA Gent dat het pleit in zijn voordeel beslechtte: Tsjakvetadze met de perfecte voorzet en Castro-Montes kopte knap raak: 2-3. De bezoekers hielden nu wel stand en zetten zo weer wat druk op leider Club Brugge
Scoreverloop:
0-1 (5') David, 1-1 (7') Prevljak, 1-2 (12') David, 2-2 (19') Milicevic, 2-3 (84') Castro-Montes

LEES OOK: Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Kan AA Gent de titel pakken?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

3
3
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

52
52
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

44
44
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

49
49
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

128
128
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

321
321
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

496
496
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

311
311
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

162
162
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

120
120
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

460
460
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

430
430
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

119
119
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

134
134
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

125
125
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

121
121
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

207
207
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

489
489
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

241
241
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

408
408
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

211
211
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

131
131
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

618
618
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

234
234
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

85
85

Meer sportnieuws