AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

298
AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

Na een waar spektakelstuk heeft AA Gent de moeilijke uitwedstrijd op Eupen tot een goed einde gebracht. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de Kehrweg maar gaven tot twee maal toe een voorsprong uit handen.

AA Gent kon vanavond het verschil met leider Club Brugge (voorlopig) verkleinen tot (virtueel) drie punten. Op het veld van Eupen kreeg Kvilitaia de voorkeur in de spits boven nieuwkomer Niangbo. Bij de thuisploeg verhuisden Koch, Bautista en Sowah nar de bank na de pandoering op het veld van STVV.
Spektakel aan de Kehrweg
De Buffalo's begonnen als een wervelwind en nadat doelman De Wolf eerst nog redding bracht op een schot van David, trof de Canadees even later wel raak: de snelle 0-1 voor de bezoekers was een feit. De Panda's waren nauwelijks aangeslagen en reageerden twee minuten later al met de gelijkmaker van Prevljak, die van buiten de zestien meter doelman Kaminski verschalkte: 1-1. We zagen een uiterst aangename wedstrijd waarin beide ploegen vol op de aanval speelden. Nog voor het kwartier was het opnieuw de ploeg van Thorup die via goudhaantje David de voorsprong nam: fraai de doelman omspeelt en simpel de 1-2 in doel gelegd. Het eerste halfuur was voor de neutrale toeschouwer een waar spektakelstuk, na twintig minuten hingen de bordjes weer gelijk toen ex-Buffalo Milicevic met een afgeweken vrije trap raak trof: 2-2. Beide ploegen kregen ook nadien nog kansen genoeg maar halfweg stond het billijk gelijk.

David treft wederom twee maal raak, de thuisploeg zet de situatie telkens recht.
Surplus aan talent bezorgt AA Gent uiteindelijk de zege
Ook na de rust bleven de kansen uit de lucht vallen, in het openingskwartier misten Plastoen en Bezus prima kansen voor AA Gent, aan de overzijde vergat Prevljak om op doel te besluiten. De wedstrijd viel nadien wat stil, pas op twintig minuten van het einde was Musona nog eens gevaarlijk voor Eupen met een schot dat een eind naast hobbelde. In de slotfase was het toch nog AA Gent dat het pleit in zijn voordeel beslechtte: Tsjakvetadze met de perfecte voorzet en Castro-Montes kopte knap raak: 2-3. De bezoekers hielden nu wel stand en zetten zo weer wat druk op leider Club Brugge
Scoreverloop:
0-1 (5') David, 1-1 (7') Prevljak, 1-2 (12') David, 2-2 (19') Milicevic, 2-3 (84') Castro-Montes

LEES OOK: Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Kan AA Gent de titel pakken?

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

9
9
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

92
92
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

153
153
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

32
32
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

63
63
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

69
69
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

66
66
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

215
215
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

292
292
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

42
42
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

392
392
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

306
306
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

108
108
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

184
184
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

25
25
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

110
110
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

525
525

Meer sportnieuws