AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

door
AA Gent zet spektakelstuk aan de Kehrweg in slotfase naar zijn hand

Na een waar spektakelstuk heeft AA Gent de moeilijke uitwedstrijd op Eupen tot een goed einde gebracht. De Buffalo's begonnen erg sterk aan de Kehrweg maar gaven tot twee maal toe een voorsprong uit handen.

AA Gent kon vanavond het verschil met leider Club Brugge (voorlopig) verkleinen tot (virtueel) drie punten. Op het veld van Eupen kreeg Kvilitaia de voorkeur in de spits boven nieuwkomer Niangbo. Bij de thuisploeg verhuisden Koch, Bautista en Sowah nar de bank na de pandoering op het veld van STVV.
Spektakel aan de Kehrweg
De Buffalo's begonnen als een wervelwind en nadat doelman De Wolf eerst nog redding bracht op een schot van David, trof de Canadees even later wel raak: de snelle 0-1 voor de bezoekers was een feit. De Panda's waren nauwelijks aangeslagen en reageerden twee minuten later al met de gelijkmaker van Prevljak, die van buiten de zestien meter doelman Kaminski verschalkte: 1-1. We zagen een uiterst aangename wedstrijd waarin beide ploegen vol op de aanval speelden. Nog voor het kwartier was het opnieuw de ploeg van Thorup die via goudhaantje David de voorsprong nam: fraai de doelman omspeelt en simpel de 1-2 in doel gelegd. Het eerste halfuur was voor de neutrale toeschouwer een waar spektakelstuk, na twintig minuten hingen de bordjes weer gelijk toen ex-Buffalo Milicevic met een afgeweken vrije trap raak trof: 2-2. Beide ploegen kregen ook nadien nog kansen genoeg maar halfweg stond het billijk gelijk.

David treft wederom twee maal raak, de thuisploeg zet de situatie telkens recht.
Surplus aan talent bezorgt AA Gent uiteindelijk de zege
Ook na de rust bleven de kansen uit de lucht vallen, in het openingskwartier misten Plastoen en Bezus prima kansen voor AA Gent, aan de overzijde vergat Prevljak om op doel te besluiten. De wedstrijd viel nadien wat stil, pas op twintig minuten van het einde was Musona nog eens gevaarlijk voor Eupen met een schot dat een eind naast hobbelde. In de slotfase was het toch nog AA Gent dat het pleit in zijn voordeel beslechtte: Tsjakvetadze met de perfecte voorzet en Castro-Montes kopte knap raak: 2-3. De bezoekers hielden nu wel stand en zetten zo weer wat druk op leider Club Brugge
Scoreverloop:
0-1 (5') David, 1-1 (7') Prevljak, 1-2 (12') David, 2-2 (19') Milicevic, 2-3 (84') Castro-Montes

LEES OOK: Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

Kan AA Gent de titel pakken?

Meest recent

WK-soap: Iraans plan heeft grote gevolgen voor Duivels

Nog 89 dagen te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Door de geo-politieke spanningen ...

95
95
'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

122
122
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

166
166
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

219
219
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

47
47
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

217
217
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

165
165
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

236
236
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

164
164
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

402
402
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

340
340
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

104
104
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

284
284
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

180
180
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

551
551
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

691
691
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

417
417
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

339
339
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

168
168
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

642
642
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

607
607
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

376
376
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

557
557

Meer sportnieuws