De Vlieger en Vanhaezebrouck gaan compléét los: "Ze kennen er geen ZAK van"

door
De Vlieger en Vanhaezebrouck gaan compléét los:

Antwerp en Racing Genk moesten vanavond genoegen nemen met elk een puntje. The Great Old verdiende de overwinning, vooral op basis van de eerste helft, misschien wel het meest, maar toch kunnen de Limburgers zich het meest bestolen voelen.

Want zo ging diep in de tweede helft de bal niet op de stip toen Antwerp-verdediger Seck Ito neerhaalde in de zestien. Dat zorgde voor veel consternatie, en ook in de studio van Play Sports waren Geert De Vlieger en Hein Vanhaezebrouck het er roerend over eens: “JA, dit was een strafschop”, klonk het zonder enige twijfel. En beide heren gingen hierna helemaal los.

Zo stoorde De Vlieger zich andermaal aan de VAR: “Boterberg heeft het sowieso verkeerd gezien. En dan moet de VAR toch ingrijpen? Deze fase is ergens anders op het veld altijd penalty, dus waarom hier niet. Een duidelijk 'clear error' van de scheids. Als ze dat busje niet beter gaan gebruiken, stop er dan gewoon mee. Of haal die mensen daar weg. Als je dit een ‘normaal contact’ vindt, dan moet je maken dat je weg bent”, was hij scherp.

De Vlieger ergert zich duidelijk meer een meer aan incompetentie: “En dat de scheids het niet goed gezien heeft, dat kan, maar net dáárvoor dient die VAR! En die heeft nu ook gekeken. Wij zitten hier met vier mensen met kennis van zaken, wij vinden het penalty, ja dan zitten er verkeerde mensen in dat busje. Ze kennen er eigenlijk geen ZAK van.”

Vanhaezebrouck sprong hem bij, en viseerde daarnaast ook de centrale scheidsrechterscommissie: “En die centrale scheidsrechters commissie, dat is nog het ergste. Ze dekken zich achteraf altijd in. Met alle respect, ze geven het alleen maar toe als ze echt niet anders meer kunnen. Ik ben ervan overtuigd dat die commissie morgen zal zeggen dat er terecht geen strafschop werd gefloten.”

LEES OOK: Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

Terechte kritiek?

Meest recent

Promotie plots in gevaar? KV Kortrijk reageert

De 31ste speeldag in de Challenger Pro League bracht zaterdag een grote verrassing. KV Kortrijk ...

64
64
Is er nog hoop? Nieuwe wending in dossier Bounida

De laatste tijd is het bij de voetbalbond alle hens aan dek om de toekomst van de Rode Duivels ...

47
47
'AA Gent wil Deens koopje doen'

Bij AA Gent is het alweer een seizoen met ups en downs geweest. Desondanks liggen ze wel nog op ...

24
24
Knalprestatie van Stassin, Juve schiet zichzelf in voet

Lucas Stassin was vrijdag dé grote verrassing in de selectie van de Rode Duivels. De jonge ...

20
20
Gent krijgt sterkhouder terug: "Klaar voor start POs"

AA Gent zal er zondag alles aan doen om zijn plaats in de top zes niet meer weg te geven. Daarvoor ...

14
14
Record in zicht: Kompany doet opmerkelijke uitspraak

Bayern München haalde in de voorbije week stevig uit in de Champions League, waarin Atalanta in ...

118
118
SK Beveren bouwt verder aan droomseizoen, remontada Lokeren

SK Beveren is weer een stap dichter bij een absoluut unicum. De Waaslanders maakten thuis gehakt van ...

51
51
Nainggolan doet boekje open over Antwerp en Beerschot

Vrijdagavond kreeg Patro Eisden in de Challenger Pro League een 0-4 om de oren van Beerschot. Het ...

87
87
Zeer verrassende transferwending bij Antwerp?

Antwerp sluit zijn seizoen in de reguliere competitie zondag nog af met een trip naar Leuven. Daarna ...

134
134
'Frankrijk steigert na soap rond Club Brugge-speler'

Bij Club Brugge proberen ze zondag nog een zo goed mogelijke uitgangspositie te veroveren voor de ...

104
104
Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Er stonden zaterdagavond in het buitenland nog enkele interessante affiches op het programma. AC ...

10
10
Club Brugge slikt stevige Vanaken-domper

Club Brugge kon de laatste weken lang niet altijd overtuigen, maar slaagde er wel in om in het spoor ...

380
380
Van Gucht scoort weer: “Ze zet mij op het juiste pad”

Ruben Van Gucht weet als geen ander vrouwelijk schoon aan te trekken. De VRT-man kwam de laatste ...

18
18
'Tast Coucke diep in de buidel? Anderlecht wil dure klepper'

Anderlecht volgt een speler die in Duitsland almaar meer naam maakt, maar goedkoop wordt dit dossier ...

148
148
Oplapwerk bij Club Brugge: dubbele WK-droom doorprikt?

Club Brugge zal volgende week weer een pak internationals zien uitzwermen. Een aantal van hun hoopt ...

85
85
De Mil jubelt: Gent krijgt forse opsteker richting Play-Offs

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

110
110
'Weer kassa voor OHL: zelfs Liverpool meldt zich'

OH Leuven vestigde vorige zomer nog een transferrecord door Ezechiel Banzuzi voor maar liefst 16 ...

44
44
Lukaku laat zich opnieuw zien bij Anderlecht

Wanneer de Rode Duivels binnen enkele dagen op het vliegtuig naar de Verenigde Staten stappen, zal ...

214
214
Garcia keihard: "Zij mogen kruis maken over WK"

De Rode Duivels trekken na het weekend op stage naar de Verenigde Staten om zich voor te bereiden op ...

254
254
Bizarre verdwijning bij Charleroi: "Weet niet waar hij is"

Voor Charleroi dreigt het seizoen toch op een ontgoocheling te eindigen. Even mochten de Carolo's ...

44
44
Yves Vanderhaeghe bezorgt ex-club ongeziene mokerslag

De competitie in de Challenger Pro League leek er lange tijd één op twee snelheden. ...

139
139
Drie dolle minuten waren genoeg: Bayern blijft razen

Bayern München blijft door het seizoen razen. Nadat het eerder op de week al vlot afrekende met ...

85
85
'Titanenstrijd voor goudhaantje: Mechelen eist 7 miljoen'

KV Mechelen beleeft een topseizoen en is zelfs een speeldag voor het einde van de reguliere ...

351
351
Portugal draait Rode Duivels een loer en overtuigt talent

De laatste jaren is er heel wat te doen over Belgische talenten met een dubbele nationaliteit. De ...

85
85
"Speelde ik bij Anderlecht, was ik Rode Duivel geweest"

Het lijkt erop dat de Rode Duivels weer naast een talent zullen grijpen, want het heeft er alle ...

124
124

Meer sportnieuws