De Vlieger en Vanhaezebrouck gaan compléét los: "Ze kennen er geen ZAK van"

door
De Vlieger en Vanhaezebrouck gaan compléét los:

Antwerp en Racing Genk moesten vanavond genoegen nemen met elk een puntje. The Great Old verdiende de overwinning, vooral op basis van de eerste helft, misschien wel het meest, maar toch kunnen de Limburgers zich het meest bestolen voelen.

Want zo ging diep in de tweede helft de bal niet op de stip toen Antwerp-verdediger Seck Ito neerhaalde in de zestien. Dat zorgde voor veel consternatie, en ook in de studio van Play Sports waren Geert De Vlieger en Hein Vanhaezebrouck het er roerend over eens: “JA, dit was een strafschop”, klonk het zonder enige twijfel. En beide heren gingen hierna helemaal los.

Zo stoorde De Vlieger zich andermaal aan de VAR: “Boterberg heeft het sowieso verkeerd gezien. En dan moet de VAR toch ingrijpen? Deze fase is ergens anders op het veld altijd penalty, dus waarom hier niet. Een duidelijk 'clear error' van de scheids. Als ze dat busje niet beter gaan gebruiken, stop er dan gewoon mee. Of haal die mensen daar weg. Als je dit een ‘normaal contact’ vindt, dan moet je maken dat je weg bent”, was hij scherp.

De Vlieger ergert zich duidelijk meer een meer aan incompetentie: “En dat de scheids het niet goed gezien heeft, dat kan, maar net dáárvoor dient die VAR! En die heeft nu ook gekeken. Wij zitten hier met vier mensen met kennis van zaken, wij vinden het penalty, ja dan zitten er verkeerde mensen in dat busje. Ze kennen er eigenlijk geen ZAK van.”

Vanhaezebrouck sprong hem bij, en viseerde daarnaast ook de centrale scheidsrechterscommissie: “En die centrale scheidsrechters commissie, dat is nog het ergste. Ze dekken zich achteraf altijd in. Met alle respect, ze geven het alleen maar toe als ze echt niet anders meer kunnen. Ik ben ervan overtuigd dat die commissie morgen zal zeggen dat er terecht geen strafschop werd gefloten.”

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Terechte kritiek?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

15
15
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

82
82
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

15
15
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

12
12
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

32
32
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

65
65
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

43
43
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

37
37
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

78
78
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

155
155
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

113
113
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

104
104
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

674
674
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

89
89
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

201
201
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

70
70
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws