De Vlieger en Vanhaezebrouck gaan compléét los: "Ze kennen er geen ZAK van"

door
De Vlieger en Vanhaezebrouck gaan compléét los:

Antwerp en Racing Genk moesten vanavond genoegen nemen met elk een puntje. The Great Old verdiende de overwinning, vooral op basis van de eerste helft, misschien wel het meest, maar toch kunnen de Limburgers zich het meest bestolen voelen.

Want zo ging diep in de tweede helft de bal niet op de stip toen Antwerp-verdediger Seck Ito neerhaalde in de zestien. Dat zorgde voor veel consternatie, en ook in de studio van Play Sports waren Geert De Vlieger en Hein Vanhaezebrouck het er roerend over eens: “JA, dit was een strafschop”, klonk het zonder enige twijfel. En beide heren gingen hierna helemaal los.

Zo stoorde De Vlieger zich andermaal aan de VAR: “Boterberg heeft het sowieso verkeerd gezien. En dan moet de VAR toch ingrijpen? Deze fase is ergens anders op het veld altijd penalty, dus waarom hier niet. Een duidelijk 'clear error' van de scheids. Als ze dat busje niet beter gaan gebruiken, stop er dan gewoon mee. Of haal die mensen daar weg. Als je dit een ‘normaal contact’ vindt, dan moet je maken dat je weg bent”, was hij scherp.

De Vlieger ergert zich duidelijk meer een meer aan incompetentie: “En dat de scheids het niet goed gezien heeft, dat kan, maar net dáárvoor dient die VAR! En die heeft nu ook gekeken. Wij zitten hier met vier mensen met kennis van zaken, wij vinden het penalty, ja dan zitten er verkeerde mensen in dat busje. Ze kennen er eigenlijk geen ZAK van.”

Vanhaezebrouck sprong hem bij, en viseerde daarnaast ook de centrale scheidsrechterscommissie: “En die centrale scheidsrechters commissie, dat is nog het ergste. Ze dekken zich achteraf altijd in. Met alle respect, ze geven het alleen maar toe als ze echt niet anders meer kunnen. Ik ben ervan overtuigd dat die commissie morgen zal zeggen dat er terecht geen strafschop werd gefloten.”

LEES OOK: Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Terechte kritiek?

Meest recent

Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

45
45
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

19
19
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

17
17
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

80
80
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

26
26
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

52
52
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

55
55
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

55
55
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

78
78
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

119
119
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

104
104
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

246
246
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

21
21
'Duranville neemt drastische toekomstbeslissing'

De voorbije interlandbreak bracht een opsteker voor de Jonge Duivels, want zij konden nog eens ...

128
128
Schot in roos voor Club: oude bekende doet trio ontploffen

Club Brugge kreeg in de zomer te maken met heel wat belangrijke vertrekkers, maar die werden tot ...

249
249
'Strijd om Mokio is los: grootmacht in polepositie'

Ajax neemt het zaterdagavond in de Eredivisie op tegen Excelsior, maar voor Jorthy Mokio zullen ...

72
72
Renard legt doelstellingen van Anderlecht op tafel

Met een prestigieuze zege tegen Club Brugge leek Anderlecht vlak voor de interlandbreak een grote ...

151
151
Ondanks nieuwe onthullingen: "Ajax moet Overmars kans geven"

Het is de laatste weken weer crisis bij Ajax en dat betekent ook dat er weer druk gespeculeerd wordt ...

38
38
Genk slijpt nieuwe diamant: jonkie apart genomen op training

KRC Genk wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten uit de eigen jeugdopleiding te lanceren. En ...

267
267
Overmars lacht tanden bloot: groot transfernieuws Antwerp

Antwerp FC is bezig aan een behoorlijk tegenvallend seizoen tot dusver. Dat heeft deels te maken met ...

884
884
Lammens slaat heel United met verstomming: Amorim reageert

In de Premier League wil Manchester United maandagavond tegen Everton FC zijn reeks zonder ...

1127
1127
'Club houdt zich vast: winters miljoenenbod op steunpilaar'

Club Brugge heeft niet de gewoonte om sterkhouders te laten gaan in januari, maar maakte daar in het ...

187
187
"Tegen België op het WK? Zou ik héél vervelend vinden"

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt topaanwinst, transferbom Kane'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

394
394
'Leko krijgt cruciale update uit ziekenboeg AA Gent'

AA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Westerlo. In de stille Kempen wordt het wellicht weer puzzelen ...

145
145

Meer sportnieuws