Antwerp en Genk houden het op gelijkspel op de Bosuil

door
Antwerp en Genk houden het op gelijkspel op de Bosuil

Vanavond stond er nog een laatste duel gepland dat afgelopen weekend door Storm Ciara niet kon plaatsvinden. Antwerp ontving op de eigen Bosuil Racing Genk, dat de punten absoluut kon gebruiken in de strijd om Play-Off 1. Echter zou dat geen makkelijke klus worden tegen een Antwerp met vertrouwen, en hun fanatieke aanhang achter hen.

Laszlo Bölöni kreeg voorafgaand wel een kleine domper te verwerken, want zo geraakte Wesley Hoedt toch niet fit. Met ook nog de schorsing van Arslanagic kregen we daardoor een onuitgegeven centraal duo achterin met De Laet en Seck. Bij Racing Genk koos Hannes Wolf ervoor om het team dat won van Charleroi het vertrouwen te geven, met Thomas Didillon als enige winteraanwinst in de basis.



En die keuze leek meteen ook te gaan lonen. Want hoewel Antwerp het best aan de wedstrijd was begonnen, was het Racing Genk dat op voorsprong klom. Bongonda vond de knikker van Onuachu, die raak trof: 0-1 na elf minuten spelen. De wedstrijd kwam na dit doelpunt meer in evenwicht, en waren er kansen te noteren langs beide kanten. Haroun en Benson lieten de gelijkmaker liggen, Maehle vergat de score te verdubbelen. Ongelukkig voor de rechtsachter, en zijn eerste helft eindigde nog helemaal met een sisser. De Deen devieerde ongelukkig de 1-1 in doel, dat wel een terechte gelijkmaker was voor Antwerp.



Met die score gingen we ook rusten, en moest dus vooral Racing Genk eigenlijk op zoek naar een winnende treffer. De wedstrijd ging na rust goed over en weer, waarbij beide teams enkele kansen kregen tot scoren, maar daar onzorgvuldig mee omsprongen. De grootste consternatie kwam er zo'n kwartier voor het einde, toen Ito alleen op Bolat af mocht gaan, maar (foutief?) werd afgestopt door Seck. De VAR greep echter niet in, en de bal ging niet op de stip. Voor discussie vatbaar. Gescoord werd er uiteindelijk niet meer gedaan, en moeten beide teams tevreden zijn met een puntje.

Scoreverloop:
(11') Onuachu 0-1
(39') Maehle 1-1 (Own-Goal)

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

26
26
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

84
84
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

31
31
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

246
246
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

83
83
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

120
120
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

116
116
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

61
61
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

69
69
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

69
69
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

166
166
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

174
174
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

309
309
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

400
400
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

195
195
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

370
370
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

52
52
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

184
184
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

167
167
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

198
198
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172
Ministuntje AA Gent: De Mil koestert één grote hoop

De titelstrijd kreeg woensdagavond weer een verrassende wending. Enkele dagen nadat het nog de ...

211
211
Rode Duivels plots tegen Italië op WK? Trump-plan duikt op

Bij de FIFA liet voorzitter Gianni Infantino onlangs nog weten dat Iran zeker zal deelnemen aan het ...

267
267

Meer sportnieuws