Antwerp en Genk houden het op gelijkspel op de Bosuil

door
Antwerp en Genk houden het op gelijkspel op de Bosuil

Vanavond stond er nog een laatste duel gepland dat afgelopen weekend door Storm Ciara niet kon plaatsvinden. Antwerp ontving op de eigen Bosuil Racing Genk, dat de punten absoluut kon gebruiken in de strijd om Play-Off 1. Echter zou dat geen makkelijke klus worden tegen een Antwerp met vertrouwen, en hun fanatieke aanhang achter hen.

Laszlo Bölöni kreeg voorafgaand wel een kleine domper te verwerken, want zo geraakte Wesley Hoedt toch niet fit. Met ook nog de schorsing van Arslanagic kregen we daardoor een onuitgegeven centraal duo achterin met De Laet en Seck. Bij Racing Genk koos Hannes Wolf ervoor om het team dat won van Charleroi het vertrouwen te geven, met Thomas Didillon als enige winteraanwinst in de basis.



En die keuze leek meteen ook te gaan lonen. Want hoewel Antwerp het best aan de wedstrijd was begonnen, was het Racing Genk dat op voorsprong klom. Bongonda vond de knikker van Onuachu, die raak trof: 0-1 na elf minuten spelen. De wedstrijd kwam na dit doelpunt meer in evenwicht, en waren er kansen te noteren langs beide kanten. Haroun en Benson lieten de gelijkmaker liggen, Maehle vergat de score te verdubbelen. Ongelukkig voor de rechtsachter, en zijn eerste helft eindigde nog helemaal met een sisser. De Deen devieerde ongelukkig de 1-1 in doel, dat wel een terechte gelijkmaker was voor Antwerp.



Met die score gingen we ook rusten, en moest dus vooral Racing Genk eigenlijk op zoek naar een winnende treffer. De wedstrijd ging na rust goed over en weer, waarbij beide teams enkele kansen kregen tot scoren, maar daar onzorgvuldig mee omsprongen. De grootste consternatie kwam er zo'n kwartier voor het einde, toen Ito alleen op Bolat af mocht gaan, maar (foutief?) werd afgestopt door Seck. De VAR greep echter niet in, en de bal ging niet op de stip. Voor discussie vatbaar. Gescoord werd er uiteindelijk niet meer gedaan, en moeten beide teams tevreden zijn met een puntje.

Scoreverloop:
(11') Onuachu 0-1
(39') Maehle 1-1 (Own-Goal)

LEES OOK: Vera deelt hartverscheurend verhaal over Nicky Hayen

Wie verdiende de overwinning het meest?

Meest recent

Penders wrijft zich in de handen: snel knaltransfer?

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Chelsea legde een bom geld op tafel voor de jonge ...

3
3
Advocaat verbaast na stunt met keuze: "Schrijf maar op"

Dick Advocaat was ooit persona non grata in België na zijn vroegtijdige exit bij de Rode ...

8
8
Winterse toptransfer: ‘Cercle vreest exit smaakmaker’

Cercle Brugge zit dit seizoen weer in de hoek waar de klappen vallen. Groen-Zwart staat op een ...

38
38
‘Club Brugge-target genadeloos weggepest: FIFA grijpt in’

De wintermercato staat op het punt te ontploffen en de Belgische clubs doen gretig mee met de ...

241
241
'Rentree De Bruyne: datum voor terugkeer in Napels geprikt'

Bij Napoli gaan ze tijdens de wintermercato op zoek naar offensieve versterking en dat heeft in ...

34
34
'Karetsas greep in de zomer naast knaltransfer'

KRC Genk beleeft niet zijn beste seizoen en dat leidde enkele weken geleden nog tot het ontslag van ...

102
102
’Bliksemvertrek Noa Lang bij Napoli’

Noa Lang versierde vorige zomer een zeer fraaie transfer. Na twee seizoenen bij PSV zette de ...

135
135
Stevige sneer naar Brys: "Wie krijgt nu ruzie met Eto'o?"

Marc Brys volgt de Africa Cup vanuit zijn zetel, want na een onwaarschijnlijke soap trok Kameroen ...

92
92
'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

253
253
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

97
97
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

182
182
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

983
983
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

383
383
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

56
56
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

209
209
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

118
118
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

396
396
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

78
78
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

66
66
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

630
630
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

633
633
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

403
403
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

544
544
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

690
690
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

1110
1110

Meer sportnieuws