Clement openhartig: "Mannaert heeft me nog speciaal gebeld"

405 stemmen
Clement openhartig:

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk als hoofdtrainer van Club Brugge. Zijn ploeg staat los aan de leiding in de Jupiler Pro League, treedt straks aan in de bekerfinale en is ook Europees nog actief. De coach maakte dus de goede beslissing om terug te keren naar het oude nest.


Want Clement was ook in het verleden al jaren actief bij Blauw-Zwart. Hij was er een tiental seizoenen aan de slag als speler en keerde later terug als assistent-coach. Maar destijds werd hij wel over het hoofd gezien toen Club op zoek ging naar een opvolger voor Michel Preud'homme. "Club Brugge zei mij dat ik kandidaat was, maar toen dat jaar geen kampioen gespeeld werd, wou de club liever een ervaren coach. De ambitie van Club Brugge is altijd om kampioen te spelen, dus ze zochten iemand die de druk gewoon was. Iemand die klaar was voor zo’n verhaal. Daarom ging ik bij Waasland-Beveren aan de slag", vertelde hij bij Hoogvliegers.

Maar uiteindelijk koos Club voor Ivan Leko, die nauwelijks meer ervaring had als Clement. Toch was er desondanks niets gebroken tussen hem en het bestuur. "Vincent Mannaert heeft me gebeld om naar Brussel te komen, ze wilden op een goede manier afscheid nemen. Ze vertelden me dat ze verschillende coaches hadden gesproken, waarom dat niet doorging en dat ze uiteindelijk bij hetzelfde profiel als mij waren uitgekomen. Ik heb gezegd dat ik het tof vond dat ze me die uitleg hebben gegeven en vijf minuten na mijn vertrek werd bekend gemaakt dat het Ivan Leko was geworden. Ik vond dat supercorrect want ze hadden dat helemaal niet moeten doen."

LEES OOK: Rudi Garcia krijgt evaluatie: grote naam als opvolger?

Wie vindt u de beste trainer?

Meest recent

'Miljoenentransfer kaatst af: Club gooit roer meteen om'

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn huiswerk op de zomermercato. Door één ...

37
37
POLL⎜Spanje of Argentinië: wie wordt wereldkampioen?

De finalisten van het WK 2026 zijn bekend. Daags na Spanje wist ook titelverdediger Argentinië ...

123
123
Argentinië in WK-finale! Engeland kraakt na enorme comeback

De finale van het WK 2026 wordt aanstaande zondag betwist door Spanje en Argentinië. De ...

69
69
Fransen met grond gelijk gemaakt: drietal krijgt volle laag

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet voor de wereldtitel niet kunnen verzilveren. Les Bleus ...

73
73
Joos tikt Garcia op vingers: 'grove fout in WK-selectie'

De KBVB zal zich deze maand nog buigen over de toekomst van Rudi Garcia. Qua resultaten valt de ...

327
327
Plan-A binnen: Standard presenteert vijfde zomeraanwinst

Standard toont zich bijzonder gretig tijdens de huidige transferperiode. Zo werd woensdagavond ...

91
91
Anderlecht wint generale repetitie: bizarre rode kaart-fase

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding. Achter ...

539
539
'Diego Moreira naar topploeg: spectaculaire transfersom'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

252
252
'Club haalt portefeuille boven: miljoenen voor sleuteltransfer'

Club Brugge begint stilaan onder stoom te raken op de transfermarkt. Met de Zwitsers Cheveyo Tsawa, ...

707
707
Marc Coucke en Jan Vertonghen bundelen plots de krachten

Marc Coucke zit in volle voorbereiding van het nieuwe seizoen bij Anderlecht. De trouwe fans van ...

77
77
Van Bommel en Mannaert: onderlinge vete laait weer op

Mark van Bommel werd al drie keer gepasseerd in dossiers waarin Vincent Mannaert een belangrijke ...

371
371
'Standard slaat wéér toe en vindt vervanger Teuma'

Standard beleefde al een zeer actieve transferzomer. De Rouches willen komend seizoen meestrijden ...

95
95
'Antwerp laat fans nog wat langer in spanning'

Het zijn spannende dagen voor de supporters van Antwerp, want de toekomst van hun club moet stilaan ...

336
336
Nu ook definitief: Trossard heeft lucratieve transfer beet

De uitschakeling in de kwartfinale van het WK betekende voor de Rode Duivels dat ze nu tijd hebben ...

22
22
Emotioneel afscheid bij Anderlecht: "CEO van mijn leven"

Opvallend nieuws uit Neerpede. Niet een speler of trainer, maar een bekend gezicht achter de ...

183
183
'Arteta meteen zwaar onder indruk: Tzolis scoort punten'

Club Brugge was de voorbije dagen al zeer actief op de transfermarkt, want na Cheveyo Tsawa streken ...

254
254
'Zeer straffe transferwending rond Openda op komst'

Nu het WK voor hen voorbij is, vinden heel wat Rode Duivels een nieuwe club. Dat geldt ook voor ...

65
65
'Dender-speler na degradatie naar landskampioen'

Voor FCV Dender kwam er afgelopen seizoen na twee jaar een einde aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

52
52
Pro League kondigt héél wat nieuwe regels aan

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe Belgische voetbalseizoen van start met de Supercup tussen ...

193
193
Vertrek Karetsas en Adedeji-Sternberg: De Condé spreekt

Bij KRC Genk zullen ze de voorbije weken toch even geschrokken zijn toen Nicky Hayen plots op weg ...

552
552
'Transferbom bij Bayern: Olise dringt aan op vertrek'

Vincent Kompany pakte vorig seizoen met Bayern München op overtuigende wijze de dubbel, maar ...

376
376
Rooney: "Hij is de beste speler op het WK"

Nog drie matchen en het WK is voorbij. Een halve finale, een troostfinale en de finale. Wayne Rooney ...

115
115
'Anderlecht kent prijs vanuit Nederland: weldra bod?'

RSC Anderlecht heeft nog héél veel werk om een ploeg samen te stellen die top drie ...

655
655
'Manchester City en Lommel SK op weg naar nieuwe deals'

Manchester City en Lommel SK hebben dezelfde eigenaar met The City Football Group. Door de promotie ...

75
75
Sibierski wil na Nga Kana nieuwe slag slaan bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft geleerd uit de fouten van het verleden. De Brusselaars wisten Joshua Nga Kana ...

444
444

Meer sportnieuws