Clement openhartig: "Mannaert heeft me nog speciaal gebeld"

405 stemmen
Clement openhartig:

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk als hoofdtrainer van Club Brugge. Zijn ploeg staat los aan de leiding in de Jupiler Pro League, treedt straks aan in de bekerfinale en is ook Europees nog actief. De coach maakte dus de goede beslissing om terug te keren naar het oude nest.


Want Clement was ook in het verleden al jaren actief bij Blauw-Zwart. Hij was er een tiental seizoenen aan de slag als speler en keerde later terug als assistent-coach. Maar destijds werd hij wel over het hoofd gezien toen Club op zoek ging naar een opvolger voor Michel Preud'homme. "Club Brugge zei mij dat ik kandidaat was, maar toen dat jaar geen kampioen gespeeld werd, wou de club liever een ervaren coach. De ambitie van Club Brugge is altijd om kampioen te spelen, dus ze zochten iemand die de druk gewoon was. Iemand die klaar was voor zo’n verhaal. Daarom ging ik bij Waasland-Beveren aan de slag", vertelde hij bij Hoogvliegers.

Maar uiteindelijk koos Club voor Ivan Leko, die nauwelijks meer ervaring had als Clement. Toch was er desondanks niets gebroken tussen hem en het bestuur. "Vincent Mannaert heeft me gebeld om naar Brussel te komen, ze wilden op een goede manier afscheid nemen. Ze vertelden me dat ze verschillende coaches hadden gesproken, waarom dat niet doorging en dat ze uiteindelijk bij hetzelfde profiel als mij waren uitgekomen. Ik heb gezegd dat ik het tof vond dat ze me die uitleg hebben gegeven en vijf minuten na mijn vertrek werd bekend gemaakt dat het Ivan Leko was geworden. Ik vond dat supercorrect want ze hadden dat helemaal niet moeten doen."

LEES OOK: Vanhaezebrouck geen bondscoach: ultieme revanche Mannaert?

Wie vindt u de beste trainer?

Meest recent

'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

47
47
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

144
144
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

48
48
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

410
410
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

283
283
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

71
71
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

30
30
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

461
461
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

629
629
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

168
168
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

694
694
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

61
61
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

79
79
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

167
167
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

83
83
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

104
104
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

271
271
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

485
485
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

95
95
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

404
404
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

407
407
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

334
334
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

249
249
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

195
195

Meer sportnieuws