Westerlo maakt kwartet compleet aan de leiding in de Proximus League

495 stemmen
Westerlo maakt kwartet compleet aan de leiding in de Proximus League

Zegt u het maar. Wie zal de tweede periodetitel pakken in de Proximus League? Na de overwinning van Westerlo tegen het zwalpende Lokeren staan er maar liefst vier (!) ploegen aan de leiding in de tweede periode van 1B.

De Kemphanen spelen met een beperkte kern opnieuw een zeer knap seizoen in de Proximus League. Mits een overwinning vanavond kwam het zowaar op gelijke hoogte van Beerschot, Virton en OHL. Met nog drie speeldagen te gaan lag een finaleticket dan voor het grijpen. Bij tegenstander Lokeren gaat het ondertussen van kwaad naar erger: troosteloos laatste en nu blijkt ook de deal met de Chinese investeerders op losse schroeven te staan. Ook vanavond begon de wedstrijd rampzalig voor Lokeren, binnen de eerste vijfentwintig minuten stond het al op een 2-0 achterstand: eerst krulde Brüls de bal knap in de verste hoek, even later verlengde Dewaele een voorzet van diezelfde Brüls in doel. Op het halfuur hadden de manschappen van Vreven toch een reactie in huis: Benchaib kapte knap Biset uit en schoot hoog raak: 2-1. Toch moesten de bezoekers nog met een dubbele achterstand de kleedkamer opzoeken nadat Abrahams te vrij werd gelaten en de 3-1 binnen schoot.
De tweede helft had weinig tot niets om het lijf in het Kuipje. Pas in de laatste tien minuten was er terug wat animo toen Beridze profiteerde van een slechte terugspeelbal en zowaar de aansluitingstreffer tegen de netten schoot. Verder kwam de ploeg van Vreven echter niet meer en zo doet Westerlo een prima zaak in het klassement. Lokeren staat met één been in de eerste amateurklasse.
Scoreverloop:
1-0 (21') Brüls, 2-0 (25') Dewaele, 2-1 (31') Benchaib, 3-1 (42') Abrahams, 3-2 (83') Beridze


LEES OOK: Westerlo neemt afscheid van verdediger

Wie zal het halen?

Meest recent

Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

0
0
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

21
21
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

69
69
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

61
61
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

43
43
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

80
80
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

132
132
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

91
91
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

198
198
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

372
372
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

261
261
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

151
151
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

25
25
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

29
29
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

124
124
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

28
28
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

152
152
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

750
750
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

213
213
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

126
126
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

422
422
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

358
358
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

886
886

Meer sportnieuws