Westerlo maakt kwartet compleet aan de leiding in de Proximus League

door
Westerlo maakt kwartet compleet aan de leiding in de Proximus League

Zegt u het maar. Wie zal de tweede periodetitel pakken in de Proximus League? Na de overwinning van Westerlo tegen het zwalpende Lokeren staan er maar liefst vier (!) ploegen aan de leiding in de tweede periode van 1B.

De Kemphanen spelen met een beperkte kern opnieuw een zeer knap seizoen in de Proximus League. Mits een overwinning vanavond kwam het zowaar op gelijke hoogte van Beerschot, Virton en OHL. Met nog drie speeldagen te gaan lag een finaleticket dan voor het grijpen. Bij tegenstander Lokeren gaat het ondertussen van kwaad naar erger: troosteloos laatste en nu blijkt ook de deal met de Chinese investeerders op losse schroeven te staan. Ook vanavond begon de wedstrijd rampzalig voor Lokeren, binnen de eerste vijfentwintig minuten stond het al op een 2-0 achterstand: eerst krulde Brüls de bal knap in de verste hoek, even later verlengde Dewaele een voorzet van diezelfde Brüls in doel. Op het halfuur hadden de manschappen van Vreven toch een reactie in huis: Benchaib kapte knap Biset uit en schoot hoog raak: 2-1. Toch moesten de bezoekers nog met een dubbele achterstand de kleedkamer opzoeken nadat Abrahams te vrij werd gelaten en de 3-1 binnen schoot.
De tweede helft had weinig tot niets om het lijf in het Kuipje. Pas in de laatste tien minuten was er terug wat animo toen Beridze profiteerde van een slechte terugspeelbal en zowaar de aansluitingstreffer tegen de netten schoot. Verder kwam de ploeg van Vreven echter niet meer en zo doet Westerlo een prima zaak in het klassement. Lokeren staat met één been in de eerste amateurklasse.
Scoreverloop:
1-0 (21') Brüls, 2-0 (25') Dewaele, 2-1 (31') Benchaib, 3-1 (42') Abrahams, 3-2 (83') Beridze


LEES OOK: Westerlo voert alweer drastische besparing door

Wie zal het halen?

Meest recent

Hoofdrol Vandevoordt in bekerzege Bayern, City wint na dol kwartier

Vincent Kompany blijft voorlopig op koers om als eerste Belgische trainer de treble te winnen. Zijn ...

5
5
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

190
190
Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

32
32
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

125
125
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

170
170
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

422
422
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

87
87
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

19
19
'Cadeau voor Kompany: topaanwinst richting München'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

143
143
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

436
436
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

40
40
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

86
86
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

108
108
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1134
1134
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

71
71
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

48
48
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

68
68
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

167
167
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

312
312
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

60
60
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

261
261
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

275
275
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

230
230

Meer sportnieuws