Vandenbempt voorspelt problemen met Antwerp: "Veel harder standpunt dan Gent"

door
Vandenbempt voorspelt problemen met Antwerp:

De onderhandelingen over het nieuwe mediacontract zijn woensdag op een grote ontgoocheling uitgedraaid, aangezien AA Gent en Antwerp beslisten om niet mee te stappen in de collectieve verkoop van hun televisierechten. De twee clubs deden dat elk om een verschillende reden en Peter Vandenbempt voorspelt dat vooral Antwerp voor problemen zal zorgen.


"Gent-voorzitter Ivan De Witte heeft toen hij zelf voorzitter van de Pro League was altijd gepleit voor solidariteit. Maar de club leunde nauw aan bij het bod van de telecomoperatoren (Telenet is sponsor van de club, red). Ik kan me niet van de indruk ontdoen dat De Witte aan die mensen wou tonen dat hij er alles aan gedaan heeft om het contract hun richting uit te duwen, maar dat hij op een bepaald moment toch voor de solidariteit zal kiezen en dus een van de komende dagen toch zal bijdraaien", meent de journalist bij Sporza.

Antwerp is dan weer ontevreden over de verdeelsleutel, waarbij de G5 véél meer geld krijgt dan de zogenaamde kleine clubs. "Antwerp is de voorbije jaren als een komeet naar boven geschoten, maar het heeft die handicap van een lang verblijf in 2e klasse. Op basis van de sportieve criteria behoort Antwerp nog altijd tot de kleine clubs."

Compromispogingen mislukten tot dusver. "De grote clubs hebben wel een opening gemaakt, want vanaf het 2e jaar wordt het criterium om tot de G5 te behoren niet enkel meer op basis van het sportieve bepaald, maar ook voor 1/3 op basis van de kijkcijfers en commerciële waarde, iets waar Antwerp heel hoog in scoort", aldus Vandenbempt. "Dat was een geste voor Antwerp, maar dat volstond blijkbaar niet. Zij vinden dat de achterstand op de top alleen maar groter zal worden. Dat is een veel harder standpunt dan dat van Gent. Ik kan me dan ook moeilijk voorstellen dat Antwerp over een paar dagen zal zeggen: "Oké, we leggen ons er toch bij neer.""

LEES OOK: Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Denk je dat de clubs snel uit deze impasse zal komen?

Meest recent

Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

28
28
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

51
51
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

129
129
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

42
42
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

290
290
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

261
261
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

95
95
Antwerp in de wolken: onverwachte miljoenensom in laatje

Antwerp FC liet het transfergeweld op de Deadline Day grotendeels aan zich voorbij gaan. Desondanks ...

148
148
Twee topkandidaten bij Anderlecht: eerste twijfels duiken op

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op de levensbelangrijke bekermatch van aanstaande ...

654
654
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

190
190
DeadlineDay: miljoenenregen in Premier League, Atlético haalt uit

Ook in de grote Europese voetballanden ging de transfermarkt maandagavond weer op slot. Groot ...

134
134
'Genk hakt knoop door: nog één last-minute transfer'

De wintermercato is sinds maandagavond gesloten in de meeste Europese voetbalnaties. Maar in ...

255
255
'Nieuwe coach Anderlecht? Pure controverse barst los'

Een uitspraak van Marc Delire heeft een nieuwe coach-discussie meteen explosief gemaakt bij ...

330
330
'Groot risico Club: laatste maanden voor víér smaakmakers'

Club Brugge heeft een onverwacht kalme wintermercato achter de rug. De vicekampioen haalde ...

373
373
Drukte voor Deadline: ontdek de last-minute deals in de JPL

Maandagavond om middernacht sloot de transfermarkt weer onverbiddelijk zijn deuren in België. ...

158
158
'Club Brugge neemt enorme gok: recordtransfer op spel'

Club Brugge KV vatte de huidige transferperiode aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord ...

790
790
Anderlecht zoekt trainer: twee grote namen al geschrapt

De wintermercato zit erop in de meeste grote voetballanden, ook in België is de transferperiode ...

480
480
AA Gent trakteert fans op transfer oude JPL-bekende

AA Gent zocht na de zware blessure van Matisse Samoise nog naar een rechterflankverdediger. De ...

140
140
'Anderlecht, opgelet: Frutos gewild door JPL-club'

Bij La Louvière zijn ze zeer tevreden over het werk van Nicolas Frutos. Hij loodste de club ...

337
337
Benzema versiert op 38ste nog een miljoenentransfer

Karim Benzema heeft nog een transfer afgerond. De Franse aanvaller was niet meer tevreden bij ...

60
60
Beerschot maakt vertrekker bekend, Cercle nieuwkomer

Beerschot heeft vandaag nog wat transfers afgerond. Emile Doucouré verliet het Kiel en trok ...

82
82
Anderlecht heeft vervanger Angulo helemaal beet

RSC Anderlecht heeft onverwacht nog een drukke transferdag gekend. De Brusselaars hebben na het ...

428
428
Miljoenendeal Zulte Waregem en deal tussen KVM en Lierse

Zulte Waregem en KV Mechelen hebben op de valreep nog twee uitgaande transfers afgerond. Essevee ...

101
101
Anderlecht maakt gigantische transfer Angulo bekend

Anderlecht heeft op de slotdag nog een smaakmaker van de hand gedaan. Nilson Angulo heeft de club ...

522
522
Mulder helpt Anderlecht en strikt overbodige pion

RSC Anderlecht heeft op de slotdag nog een van zijn vele tegenvallende spelers van de hand gedaan. ...

284
284

Meer sportnieuws